Offenburg University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1964 r. Jako "National School of Engineering", Offenburg University Nauk Stosowanych w Offenburg University szybko zyskała uznanie jako instytucja edukacyjna o wysokiej wydajności i praktycznej orientacji. Dzisiaj nasza uczelnia tworzy kwitnącą społeczność, z ponad 4 300 studentami na dwóch kampusach. Oferujemy studia licencjackie i magisterskie w czterech departamentach: Business Administration and Industrial Engineering, Elektrotechnika i Informatyka, Inżynieria mechaniczna i Inżynieria procesowa oraz Media i informacje.

85108_Offenburg-University---Campus-Offenburg.jpg

Profil międzynarodowy

Offenburg University szczyci się międzynarodową orientacją swoich programów. W 1998 r. Jako jedna z pierwszych szkół wyższych w Niemczech wprowadziła międzynarodowe studia magisterskie poprzez Graduate School. Obecnie oferujemy pięć programów nauczanych w języku angielskim, które są skierowane szczególnie do studentów zagranicznych, którzy stanowią około dwunastu procent całkowitej liczby studentów. Ponadto Biuro Międzynarodowe prowadzi aktywne programy wymiany z ponad 50 uczelniami partnerskimi na całym świecie, dając naszym studentom wiele możliwości studiowania i odbycia praktyk za granicą. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu z granicą francuską możemy zaoferować podwójne programy z prestiżowymi uniwersytetami francuskimi.

Doskonałe warunki do nauki

Offenburg University oferuje mniejszy kampus, a studenci korzystają z zalet bardziej intymnego doświadczenia z mniejszymi zajęciami, indywidualnego nadzoru i wsparcia ze strony wydziałów i pracowników, a także z praktycznego nauczania i ścisłej integracji z regionalną gospodarką. Uniwersytet ma wysokie pozycje w rankingach, a nawet został nagrodzony przez Stowarzyszenie Promocji Nauki i Humanistyki w Niemczech za zreformowaną szkołę techniczną.

Partnerstwa gospodarcze

Uniwersytet utrzymuje doskonałe relacje z regionalnymi i krajowymi firmami, a także nieustannie wymienia się informacjami pomiędzy pracownikami wydziału i profesjonalistami z branży, zapewniając stały dostęp do aktualnego know-how w dziedzinie inżynierii. Rozległe partnerstwa biznesowe zapewniają również zasoby dla studentów pod względem zdobywania doświadczenia zawodowego, prowadzenia badań, a nawet przyszłego zatrudnienia.

Badania i technologia

Uniwersytecki Instytut Badań Stosowanych (IAF) oferuje połączenie badań i transferu technologii. IAF kieruje technologią i innowacyjnymi pomysłami z dziedziny energii słonecznej, medycyny, robotyki i mobilności elektrycznej. W całym Uniwersytecie istnieje wielka interdyscyplinarna mieszanka ekspertów z różnych dziedzin technologicznych, posiadająca specjalną wiedzę i nowoczesne laboratoria. Zorientowane na zastosowania działania badawcze i praktyczne doświadczenia oferowane przez uniwersytet są świadectwem jego wysokiej wydajności.

85107_Offenburg-University--students.jpg

Usługi dla studentów zagranicznych

Międzynarodowe centrum Offenburg University oferuje różnorodne usługi dla studentów z zagranicy. Każdy program studiów Graduate School ma koordynatora, który zapewnia kompleksowe usługi i porady.

Międzynarodowe Centrum zachęca także studentów i umożliwia im spotykanie się poza klasą. Przez cały rok akademicki organizowane są rozmaite imprezy i wycieczki.

Specjalne usługi dla studentów zagranicznych obejmują:

 • Usługa zakwaterowania
 • Program znajomego
 • Program orientacyjny
 • Letni kurs językowy
 • Program kulturalny
 • Senior Service

Koszty i wydatki

Opłaty

Są opłaty do zapłaty, które obejmują:

 • Opłata administracyjna za semestr: 70 €
 • Opłata za wsparcie studenta w semestrze: 46 €
 • Opłaty za reprezentację studencką w semestrze: 18 €
 • Składka na usługi w semestrze: 150 € (tylko dla studentów studiujących w jednym z programów magisterskich angielskiego w Graduate School).
 • Opłaty czesnego za IBC: 10 400 € (dla studentów studiujących w programie MBA International Business Consulting).
 • Opłata za czesne za drugi stopień: 650 € (tylko dla studentów, którzy uzyskali tytuł magistra z niemieckiego uniwersytetu).
 • Opłata za czesne dla obywateli spoza UE: 1500 euro

Wydatki na życie

W zależności od preferowanego stylu życia średnie wydatki na życie wynoszą około 750 EUR miesięcznie. Oto podział miesięcznych wydatków:

 • Czynsz: 300
 • Ubezpieczenie zdrowotne (obowiązkowe): 80
 • Materiały do ​​nauki: 40
 • Artykuły spożywcze: 200
 • Odzież, Transport publiczny, inne: 130
 • Łączne miesięczne wydatki: 750

Dowód wsparcia finansowego

Aby otrzymać wizę studencką, zagraniczni studenci muszą być w stanie udowodnić władzom niemieckim, że mają wystarczające wsparcie finansowe podczas studiów. Oznacza to, że musisz udowodnić, że jesteś w stanie pokryć przynajmniej swój pierwszy rok studiów. Obecnie wynosi ona 735 EUR miesięcznie lub 8 820 EUR na rok studiów.

Opłata GEZ

Informujemy, że jako rezydent w Niemczech jesteś prawnie zobowiązany do wniesienia miesięcznej opłaty w wysokości 17,50 € za gospodarstwo domowe (np. Za wspólne mieszkanie) do Gebühreneinzugszentrale der öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten (GEZ), wspólnej organizacji niemieckich publicznych instytucji nadawczych .

"Dom" w tym kontekście oznacza, że ​​jeśli dzielisz mieszkanie, tylko jeden z najemców musi zapłacić, i to do członków gospodarstwa domowego należy decyzja, jak podzielić koszty. Tak więc, jeśli przeprowadzasz się do wspólnego miejsca, najpierw musisz wyjaśnić, czy któryś z pozostałych członków rodziny już uiszcza opłatę GEZ.

85105_OffenburgUniversity-StudentsoftheInternationalMastersPrograms.jpg

Finansowanie i stypendia

W Niemczech stypendia zwykle nie są przyznawane przez same uniwersytety, ale przez niezależne instytucje i fundacje. Niemieckie Biuro Wymiany Akademickiej (DAAD) oferuje kompleksową bazę danych stypendiów i grantów, o którą należy się ubiegać w swoim kraju pochodzenia przed przyjazdem. Informacje na temat możliwości finansowania są również dostępne w europejskim przewodniku finansowania.

Szczegółowe informacje można również uzyskać w biurach regionalnych DAAD, ambasadzie Niemiec, konsulacie niemieckim lub niemieckich oficjalnych przedstawicielstwach w kraju ojczystym, a także od konkretnych organizacji przyznających stypendia.

W Offenburgu dostępna jest również bardzo ograniczona liczba częściowych stypendiów; Aplikacje na te są otwarte tylko dla zapisanych studentów, którzy wykazali się wysoką akademicką wydajnością i zaangażowaniem społecznym poza klasą.

Oferty pracy

Studenci, którzy są obywatelami UE, mogą pracować w Niemczech bez pozwolenia na pracę.

Studenci spoza UE mają dwie możliwości:

 • Poza kampusem: 120 dni w roku, zgodnie z przepisami wizowymi dla studentów zagranicznych.
 • Na terenie kampusu: dostępna jest ograniczona liczba asystentów i zajęć opiekuńczych.

Dla większości zawodów wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Lokalizacje

Offenburg

Offenburg University of Applied Sciences

Address
Campus Offenburg
Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg
Bad­straße 24

77652 Offenburg, Badenia-Wirtembergia, Niemcy
Telefon
+49 781 2050

Gengenbach

Address
Campus Gengenbach
Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg
Kloster­straße 14

77723 Gengenbach, Badenia-Wirtembergia, Niemcy