HFT Stuttgart

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Tradycja i innowacja - kluczowe cechy HFT Stuttgart. Założona w 1832 roku jako "Zimowa Szkoła dla Rzemieślników Budownictwa", dziś HFT Stuttgart oferuje szerokie spektrum akredytowanych programów studiów licencjackich i magisterskich.

Nasze trzy wydziały oferują łącznie 14 programów licencjackich i 18 magisterskich. Nasz kampus znajduje się bezpośrednio w centrum Stuttgartu, biznesowym centrum południowo-zachodnich Niemiec.

W HFT Stuttgart specjalizujemy się w nauczaniu praktycznych umiejętności w małych grupach. 4000 studentów uczy około 125 profesorów, którzy są wspierani przez ponad 400 wykładowców w niepełnym wymiarze godzin.

Uczy się nie tylko wiedzy technicznej, ale także umiejętności interpersonalnych, takich jak budowanie zespołu i umiejętność pracy nad projektami interdyscyplinarnymi. Zintegrowany z programem studiów, można również znaleźć praktyczne projekty badawcze w firmach i biurach lub ewentualnie semestr studiów w jednej z naszych 70 instytucji partnerskich na całym świecie.

System Bachelor and Master's Degree w HFT Stuttgart oferuje odpowiedni program szkoleń i najlepsze możliwe możliwości przyszłej kariery.

Stuttgart jako miejsce do nauki, pracy i życia

Stolica stanu Stuttgart z populacją liczącą prawie 600 000 mieszkańców ma wiele do zaoferowania. Jest to centrum gospodarcze w południowo-zachodnich Niemczech i znane na całym świecie ze swojej wiedzy o motoryzacji. Jest to miasto słynące z inżynierii, architektury i kultury, otoczone winnicami. Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach opracowali pierwszy silnik benzynowy w swojej szopie ogrodowej w 1882 roku, tym samym zakładając przemysł samochodowy w mieście. Porsche był później producentem samochodów sportowych, a także licznymi dostawcami, takimi jak Bosch i Mahle.

Region Stuttgartu jest jednym z wiodących regionów gospodarczych na świecie. To siedziba wielu globalnych marek, takich jak IBM i Hewlett-Packard, siedziba główna w Europie, a także kilka tysięcy bardzo innowacyjnych małych i średnich firm.

Godne zobaczenia są różnorodne muzea, dynamiczny krajobraz teatralny, Opera, pałace, parki, lasy miejskie i zoologiczny botaniczny Wilhelma.

Lokalizacje

Stuttgart

Address
Hochschule für Technik Stuttgart
University of Applied Sciences
Schellingstr. 24,

70174 Stuttgart, Badenia-Wirtembergia, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium