Esslingen University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wprowadzenie

Inżynieria, ekonomia i zarządzanie, nauki społeczne i pielęgniarskie stanowią filary nauczania na Esslingen University of Applied Sciences w Esslingen University of Applied Sciences . Około 5600 studentów uczestniczących w 11 wydziałach, oferując łącznie 25 licencjatów i 11 programów studiów magisterskich.

Ścisłe powiązanie uniwersytetu z gospodarką, organizacjami przemysłowymi i komercyjnymi zapewnia wysoki stopień praktycznej orientacji w ramach odrębnego programu nauczania.

Studenci mają dostęp do ponad 50 bardzo nowoczesnych laboratoriów na trzech kampusach realizujących projekty rozwojowe zlecone przez przemysł - interdyscyplinarne badania nad wiodącymi tematami w pracy socjalnej i zdrowiu prowadzone są z rozbudowaną siecią instytucjonalną. Uniwersytet osiąga stałe pozycje na uniwersytecie.

Zaszeregowanie

Wyniki rankingu Uniwersytetu w Esslingen mówią same za siebie. Czy to w tabelach rankingowych Centrum Rozwoju Uniwersytetów (Centrum für Hochschulentwicklung, CHE), publikowanych przez ZEIT Student Guide lub czasopisma "Wirtschaftswoche", "Junge Karriere" i "Handelsblatt", Uniwersytet Esslingen jest zawsze jednym z najlepszych w Niemcy. Ocena "bardzo dobra" jest regularnie przyznawana za szkolenia i programy praktyczne Esslingen.

Doskonała edukacja i szkolenia

Jesteśmy za doskonałością w edukacji i szkoleniach. Budzimy entuzjazm do podejmowania wyzwań związanych z inżynierią, zarządzaniem i wykonywaniem zawodów społecznych wśród młodych ludzi. Zachęcamy i wspieramy naszych uczniów w rozwijaniu tych osobistych cech, które umożliwią im podjęcie obowiązków zawodowych i społecznych.

Kwalifikacje naukowe

Nasze programy studiów również kwalifikują studentów do kariery naukowej. Dzięki naszemu zaawansowanemu szkoleniu specjalistycznemu umożliwiamy osobom, które już pracują w zawodzie, poszerzanie i poszerzanie wiedzy.

Badania stosowane

Zapewniamy naszym działaniom badawczym wysoki priorytet. Są praktyczne, zorientowane na przyszłość, niezależne i wzbogacają nasze nauczanie. Nieustannie poszerzamy nasze kompetencje badawcze i angażujemy naszych studentów w to samo.

Sieci

Dzięki naszym lokalnym kontaktom i globalnym sieciom zapewniamy, że nasze nauczanie jest praktycznie ukierunkowane i że istnieje wysoki stopień wzajemnego transferu. Tworzymy synergie poprzez systematyczną współpracę z naszymi partnerami.

Międzynarodowość

Prowadzimy międzynarodowe i międzykulturowe wymiany. To motywuje naszych studentów do rozważenia kariery w środowisku globalnym i zapewnia im niezbędne umiejętności.

Akredytacja

"Programy mistrzowskie w Esslingen były jednymi z pierwszych, które uzyskały akredytację w Niemczech i są regularnie reskredytowane przez ASIIN. ASIIN jest odpowiedzialna za sprawdzanie i certyfikowanie programów uniwersyteckich STEM, a także programów interdyscyplinarnych zawierających przedmioty z dziedziny STEM.

Jako zorientowany na przemysł program studiów magisterskich dla absolwentów STEM, programy studiów Esslingen ściśle współpracują z ASIIN, aby zapewnić ciągły rozwój wysokiej jakości i międzynarodowego uznania. ”

Lokalizacje

Esslingen

Esslingen University of Applied Sciences, Graduate School (MBA)

Address
Esslingen University of Applied Sciences
Flandernstrasse 101


D-73732 Esslingen, Badenia-Wirtembergia, Niemcy
Telefon
+49-711-397-4466