Hochschule Bonn-Rhein-Sieg

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg ( H-BRS ) została założona w 1995 roku. Jest to dynamiczny i oparty na badaniach uniwersytet z ponad 9 000 studentów, około 150 profesorów i około 300 pracowników naukowych. Wspiera je 350 wysoko wykwalifikowanych wykładowców ze środowisk akademickich, biznesowych i przemysłowych. Dodatkowych 300 pracowników pracuje w administracji, bibliotece i centrum językowym. Kampus uniwersytecki znajduje się w Hennef, Rheinbach i Sankt Augustin. W Bonn uniwersytet prowadzi Międzynarodowe Centrum Technologii Informatycznych w Bonn-Aachen (b-it) wspólnie z University of Bonn, Aachen Technical University (RWTH) i Fraunhofer Gesellschaft. Plan rozwoju uniwersytetu zawiera cele strategiczne, które nasz uniwersytet zamierza osiągnąć do 2020 r., A także konkretne środki służące osiągnięciu tych celów - głównym motywem jest zrównoważony rozwój.

Studia w Hochschule Bonn-Rhein-Sieg ( H-BRS )

W H-BRS możesz obecnie wybierać spośród prawie 40 programów studiów na podstawie najnowszych wyników badań. Profesorowie uniwersyteccy mają doświadczenie zawodowe zarówno w biznesie, jak i środowisku akademickim. Nasza doskonała infrastruktura i nasze dobrze wyposażone laboratoria są tak samo integralne z naszą ofertą, jak nasze liczne stacje robocze na komputery PC, nasza uniwersytecka sieć W-LAN, nasza nowoczesna biblioteka uniwersytecka i okręgowa oraz nasze aktywne życie w kampusie.

Z uniwersytetu na świat

Z uwagi na zmieniające się wymagania rynku pracy H-BRS trwały wspiera okresy studiów za granicą. Szkoły letnie są już odpowiednie dla uczniów na wczesnych semestrach; są one głównie dotowane przez uniwersyteckie stowarzyszenie pozyskiwania funduszy. Nauka co najmniej jednego języka obcego jest obowiązkowa. Centrum językowe, które jest integralną częścią uniwersytetu, oferuje około 15 języków. H-BRS współpracuje z ponad 80 uniwersytetami zagranicznymi w około 30 krajach. W 2018 r. Odsetek studentów zagranicznych zapisanych do H-BRS wynosił około 16%.

Lokalizacje

Sankt Augustin

Address
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Sankt Augustin campus
Grantham-Allee 20

53757 Sankt Augustin, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Rheinbach

Address
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Rheinbach campus
von-Liebig-Strasse 20

53359 Rheinbach, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Sankt Augustin

Address
Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Hennef campus
Zum Steimelsberg 7

53773 Sankt Augustin, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium