Przeczytaj oficjalny opis

Friedensau jest miejscem edukacji od 1899 roku. W dniu 19 listopada 1899 instytut, który poprzedził uniwersytetu, "Przemysł i misja szkoły", rozpoczął działalność z zaledwie siedmiu uczniów w bardzo podstawowych warunków. Szkoła mieści się w starym młynie na rzece Ihle, o których mowa, po raz pierwszy w 1306 roku.

Kolejne dziesięć lat zobaczył na budowę zespołu nauczania i dużych budynków mieszkalnych, które wciąż definiują wygląd kampusu dziś. Sanatorium, warsztaty i fabryki budowane były także żywności, zgodnie z holistycznym modelu pedagogicznego szkoły, zapewniając zarówno praktycznego nauczania i możliwości, aby zarobić pieniądze. Przed I wojną światową do 250 osób rocznie korzystały z możliwości szkoleń oferowanych.

Podczas I wojny światowej Ministerstwo Wojny założyć szpital wojskowy w budynkach. Dopiero w 1919 roku, że szkolenie może zostać wznowione, a rozbudowany w latach następnych z nowych kursów (w domu, szkole ekonomii szkoły przygotowawczej dla pielęgniarek, kursy na poziomie wtórnego w dziedzinie nauki i technologii, biznesu i kursy opieki nad dziećmi). W 1923 roku nazwę instytucji zmieniono na "Seminarium" Mission Friedensau. W 1930 roku seminarium otrzymał akredytację państwa z administracyjną oficera dzielnicy Magdeburga do jego domowej ekonomii i biznesu.

Okres nazistowskich przyniósł wiele ograniczeń, z kulminacją w zamknięciu seminarium w II wojnie światowej. Ponownie budynki dydaktyczne były używane do pielęgnacji chorych i rannych żołnierzy, pierwszy z Wehrmachtu, a od 1945 roku z armii radzieckiej.

Przez wstawiennictwo premierem kraju związkowego Saksonia-Anhalt, Erhard Hübener radziecka administracja wojskowa dopuszczone do ponownego otwarcia szkoły w 1947 roku. To sprawiło, że Friedensau seminarium pierwszy i jedyny obiekt szkoleniowy do kościoła pozwolono wznowić działalność dydaktyczną sowieckiej strefy okupacyjnej.

W okresie NRD, The (partia komunistyczna) Rząd SED dozwolone tylko szkolenie pracowników kościelnych. Jak również szkolenia dla duszpasterzy, były kursy jednoroczne dla diakonów. W 1981 roku wysokie standardy i jakość szkolenia prowadzone na nową nazwę, "Friedensau Theological Seminary". Dwa lata później Konferencja Generalna Adwentystów Dnia Siódmego akredytowany seminarium jako Senior College. Od 1980 roku studenci z innych państw socjalistycznych Europy Wschodniej i Afryki może być przeszkoleni jako pasterze w Friedensau.

W dniu 15 września 1990 r Seminarium Duchownego został akredytowany przez państwo uniwersytetu w następstwie decyzji Rady Ministrów NRD. Później Szkoła Nauk Społecznych powstała obok Szkoły Teologicznej, który zaoferował Diplom i kursy mistrzowskie w teologii od 1992 roku.

Dziś Adwentystów Uniwersytet Friedensau, jako naukowo zorientowanych, kościół prowadzony uczelni, kwalifikacje nagrody uniwersyteckie. Friedensau jest uznanym miejscem stypendium i ma współpracy badawczej łączących go z instytucjami w kilku kontynentach.

Kampus Kampus Friedensau on różni się od innych stron uniwersyteckich w wielu dziedzinach.

Kampus jest blisko natury, a obiekty są w niewielkiej odległości od siebie, co oszczędza czas i zmniejsza stres. Bliskość między studentów i kadry dydaktycznej pozwala przestrzeń dla wzajemnego zaufania i miłej współistnienia. Obok programów studiów istnieje wiele duchowych, kulturalnych, artystycznych i sportowych możliwości aktywnego życia pozalekcyjnych w Friedensau.

Misja Misją uczelni jest wnieść wkład w dziedzinie edukacji i nauki, dla Kościoła i społeczeństwa. W wolnej kościoła Adwentystów jesteśmy instytucją dostosowane reformatorskim tradycji i innowacyjnego myślenia. Nasze badania i nauczanie są zatem oparte na metodach naukowych, podstawowej otwartości wobec nieprzewidzianych wyników i odpowiedzialności wobec Boga i ludzkości.

Profil

W uczelni ze specjalnym profilu koncentrujemy się na tych dziedzinach, które zajmują się służby wobec ludzi. Nasze obszary zainteresowania są teologii, nauki społeczne, współpraca na rzecz rozwoju i nauki o zdrowiu. Widzimy siebie jako międzynarodowy uniwersytet, zobowiązała się do wielokulturowości i równych szans i prowadzenia historii długotrwałych relacji z krajów wszystkich kontynentów.

Społeczność

Jesteśmy University Campus. Oznacza to, że nasi nauczyciele, pracownicy i uczniowie tworzą pełne zaufania, tolerancyjny, wielokulturowy i spółdzielczej społeczności. Chcemy dać całościowe wsparcie dla wszystkich członków tej społeczności. Tutaj równość mężczyzn i kobiet jest podstawowym faktem, jak szacunek dla innych religii, światopoglądów i kultur. W rodzin uczelni, chcemy stworzyć warunki, które ułatwiają godzenie studiów, zawodu i rodziny. Przestronny układ kampusu z jego naturalnym otoczeniu również przyczynia się do tego.

Podejmujemy nauczenie studentów podstaw w danej dziedzinie studiów, jak również do czynienia z bieżących składek do badań. Celem naszego nauczania jest połączenie umiejętności w zakresie badań i aplikacji, zapewniając, że nasi absolwenci zawsze działa zgodnie z wysokimi standardami i spełniają wymagania ich odpowiedzialności. Oferujemy również dalsze kształcenie i rozwój zawodowy, następujące zasady kształcenia ustawicznego. Nauczyciele akademiccy i studenci przyczynić się do dyskursu naukowego z publikacji. Nasza nauka i badania, które tworzą jedną całość, są oparte na etyce chrześcijańskiej i mają holistyczne, interdyscyplinarne ostrość.

Społeczeństwo i duchowość

Jesteśmy przekonani, że wiara, wykształcenie i styl życia są nierozdzielne. Dążymy do refleksji, w naszych działaniach, duchowości opartej na Ewangelii Jezusa Chrystusa. W związku z tym wspieranie rozwoju osobistego tożsamości poprzez zachęcanie i umożliwianie autorefleksji. Naszym celem jest również, aby zapewnić konstruktywny i krytyczny komentarz na temat rozwoju Kościoła i społeczeństwa. To jest nasze pełne zrozumienie naszej misji, a sposób, w jaki my jako społeczności uniwersyteckiej starać się je spełnić.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Friedensau Adventist University

Master of Arts w Międzynarodowych Nauk Społecznych (MA ISS) to interdyscyplinarny program studiów, który przygotowuje studentów do kariery w międzynarodowej gospodarki sp ... [+]

Master of Arts w Międzynarodowych Nauk Społecznych

Master of Arts w Międzynarodowych Nauk Społecznych (MA ISS) to interdyscyplinarny program studiów, który przygotowuje studentów do kariery w międzynarodowej gospodarki społecznej. To pozwala studentom specjalizować się w zawodowych możliwości kariery, takich jak zawodowej jako ekspertów w dziedzinie międzynarodowego zarządzania społecznej, współpracy na rzecz rozwoju, reagowania w przypadku katastrof i pomocy humanitarnej, planowania, zarządzania i oceny projektów zrównoważonego rozwoju, praca z podejścia opartego na prawach człowieka ONZ System prawa, zarządzania programami zwalczania ubóstwa z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowanie w pokojowe rozwiązywanie konfliktów, pokoju i pojednania, a także aktywny udział w różnych obszarach zarządzania globalnego.... [-]

Niemcy Möckern
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 - 6 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Friedensau Adventist University An der Ihle 19
D-39291 Möckern, Saksonia-Anhalt, Niemcy