Ecole de Gouvernance et d'Economie de Rabat

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Od 2014 roku, Szkoła ładu i Ekonomii Rabat (EGE) stała szkoła nauk politycznych na Uniwersytecie Mohammeda VI Politechniki. EMA została założona w 2008 roku przez fundację non-profit, Fundacja nauczania Ekonomii, politycznej i społecznej (FESEPS) w celu ponownego wprowadzenia szkolenia na wysokim poziomie w zakresie nauk politycznych i ekonomii w Marokański środowisko uniwersyteckie.

Mohammed VI Politechnika (UM6P) przyjęła zdecentralizowanego modelu. Jego głównym kampusie znajduje się w samym sercu "Green City" z Benguérir. EMA jest zintegrowany z bieguna Governance, gospodarczych i społecznych Nauki UM6P, na terenie kampusu Rabat, w której dwie nowe szkoły wyłoni się w latach 2014-15 powrócił:

M2S (marokański Szkoła Socjologii) sektor wysokiego szczebla w naukach społecznych MSE (marokański Szkoła Główna Handlowa) poświęcony edukacji na wysokim poziomie w dziedzinie ekonomii

Zasady przyjęć jest na podstawie zasług przez konkursie na dostępnych rejestrów szkolnych. Ta polityka przyjęć pozostaje wrażliwy na różnorodność wśród studentów w obu kohort ich pochodzenie geograficzne i społeczne.

Studenci z całego kraju, są szkoleni, aby przyjść wraz studenci wykonują semestry wymianę z uniwersytetów, które związane współpracę z naszą instytucją.

Badanie jest podzielone na dwa cykle uzupełniających:

Pierwsza runda (politologia, ekonomia, socjologia, antropologia, historia, języki obce) Druga runda pogłębienie i profesjonalizacji dyplomów zbudowany we współpracy z międzynarodowymi uczelniami

Lokalizacje

Rabat

Address
Avenue Mohamed Ben Abdellah Regragui
10112 Rabat, Rabat-Salé-Kénitra, Maroko