Universiti Utara Malaysia

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

o UUM

UUM

Universiti Utara Malaysia (UUM), który został oficjalnie ustanowiony w dniu 16 lutego 1984 roku, jest szóstym malezyjskiego uniwersytetu publicznego. Jest jedyną uczelnią, która została utworzona w celu specjalizują się wyłącznie w edukacji zarządzania od samego początku swojej działalności.

Planowanie budowy tego szóstego uczelni rozpoczęła się w sierpniu 1983 roku, kiedy Ministerstwo Edukacji Malezji zaczął dawać formularza, na serio, do idei utworzenia tej uczelni. W dniu 19 października 1983 roku, rząd wydał oficjalną zgodę na ten projekt w Kedah. W tym czasie, w ramach projektu pod nazwą "Szósty University Project". Kilka miesięcy później tymczasowa siedziba szóstym uniwersytetu, oficjalnie nazwany Universiti Utara Malaysia (UUM) został oficjalnie otwarty w dniu 15 lutego 1984 roku w Jitra.

Cztery miesiące po jego oficjalnym otwarciem, urząd UUM została przeniesiona do jej tymczasowe kampusu - Campus Darul Aman - w Jitra, w czerwcu 1984 roku, gdy pierwsza faza projektu została zakończona. Przeniesienie została przeprowadzona w taki sposób, aby móc wprowadzić w pierwszej partii studentów na rok akademicki, który rozpoczął się na początku czerwca 1984 r. Darul Aman Campus był na przewodzie 62 akrów ziemi w Bandar Darulaman. Było to 18 kilometry na północ od Alor Setar i 4.8 km od Jitra.

UUM

W międzyczasie, planowanie stałego kampusu na uczelni już się rozpoczęła. Ten stały kampus miał być zbudowany na powierzchni 1.061 ha w Sintok (w dzielnicy Kubang paśu), położone około 48 kilometry na północ od Alor Setar i 10 kilometry na wschód od Changlun, małego miasteczka wzdłuż kierunku północ-południe autostrady, w pobliżu granica Malezja-Thai.

Stała campus UUM, dalej Campus Sintok, rozpoczęła działalność w dniu 15 września 1990 r. Położony w dawnym obszarze górniczym cyny, jest ukryty w dolinie bujne lasy tropikalne, przyjęta przez niebieskich wzgórz i pojone przez dwóch rzek, które płyną wzdłuż środku kampusu. Rzek Sungai Sintok i Sungai Badak, wykonaj malownicze piękno naturalnego środowiska, dostarczając niezliczonych widoki z zielonej świetności.

UUM

MYR580 mln Sintok Campus został oficjalnie otwarty w dniu 17 lutego 2004 roku przez królewskiego kanclerza, Jego Królewskiej Wysokości Sułtana Abdula Halim Mu'adzam Shah. Główne budynki kampusu znajdują się Sultanah Bahiyah Library, Kancelaria, w Badlishah Meczet Sułtana, na Mu'adzam Shah Hall, Tan Sri Othman Hall, kompleks sportowy, The Varsity Mall, budynek Budi Siswa kompleks Convention, oraz budynki domu różne działy z uczelni akademickich.

W kampusie położonym z dala od zgiełku, UUM zapewnił, że jego uczniowie nie chcą odpowiednie zakwaterowanie. Obecnie ma 15 UUM Student Domy hale (SRH), co wszystko razem, dom 20.000 studentów. W SRHs są nazwane malezyjskich firm, instytucji i organizacji reputacji, czyli MAS, Tenaga Nasional, TRADEWINDS, Petronas, EON, MISC, SIME Darby, BSN, TM, Proton, Maybank, Yayasan ALBUKHARY, BANK MUAMALAT, BANK Rakyat i BANK MSP.

UUM

Oprócz tego, UUM posiada również komfortowe pokoje dostępne dla zwiedzających w University Inn i EDC-UUM Hotel. W trosce o dobro i potrzeby zakwaterowania wśród swoich pracowników, Uniwersytet został zbudowany około 600 mieszkań o różnych typach dla sporej części swoich pracowników.

UUM przekształciła się w otwartym terenie kampusu, gdzie z zewnątrz jak i turyści mają prawo do wolności, aby odwiedzić i wykorzystywać różne udogodnienia, w jego obrębie. Obszar obejmujący 107 hektarów lasów został opracowany w dwóch różnych obiektów, aby przyciągnąć turystów do regionu północnej i do zaspokojenia potrzeb rekreacyjnych członków społeczności kampusu. Wśród tych obiektów to teren piknikowy, dziewięć-dołkowe pole golfowe, tor gokartowy, strzelanina i łucznictwo zasięgu, konny miejscu, i wiele innych, które są szybko zyskuje popularność wśród turystów, jak i członkowie społeczności kampusu podobne.

W styczniu 2008 roku restrukturyzacja systemu akademickiego uniwersytetu została przeprowadzona za wyraźną sporządzaniu silną strukturę, która pozwoliłaby na zwiększenie liczby doktorantów i wciągnięcia flagi UUM na arenie międzynarodowej akademickiej. Uczelnia widzi potrzebę bycia globalnym w praktyce i zawartością od wiedzy wytworzonej przez niego i purveys przekracza i rozciąga się daleko poza granicami Malezji. W tym restrukturyzacji ćwiczeniu 13 wydziały zostały połączone i transmitowane na 3 główne Academic College, a mianowicie UUM COB (UUM College of Business), UUM CAS (UUM College of Arts and Sciences), a UUM COLGIS (UUM College of Law, rządowi i Międzynarodówki Studia).

UUM

Ten krok jest zgodny z imperatywu przegubowego w wypowiedziach zarówno premiera i Ministra Szkolnictwa Wyższego, które podkreśliły potrzebę zwiększenia liczby doktorantów w kraju, do 100000 w 2010 r. Ten główną strategią jest osadzony w Krajowym Planie Strategicznym Szkolnictwa Wyższego 2007-2010.

Aby emblazon nazwę UUM w annałach jako doskonałości akademickiej Uniwersytetu Eminent Zarządu oraz jako uniwersytet badawczy w naukach społecznych Plan Transformacji UUM został uruchomiony przez Rektora UUM profesor Dato 'Dr. Mohamed Mustafa Ishak, w połączeniu z jego 2011 wiadomości w dniu 1 stycznia 2011 roku w Sali Mua'adzam Shah noworocznym.

Plan Transformacji UUM, który jest zasadniczo mapę drogową dla przyszłych poszukiwań i staraniom UUM, podzielony jest na dwa etapy. Faza pierwsza, czyli od 2011 do 2015 roku, zajmuje się jednoznacznie umieszczania UUM na lokalnej mapie akademickiej w sposób systematyczny i zaplanowany sposób. W tym okresie, większy nacisk zostanie położony na zapewnienie pomyślnej realizacji celów czasie pierwszej fazy, w tym samym czasie, będąc świadomy imperatywów drugiego etapu planu przekształcenia, które będą od 2016 do 2020 roku.

Lokalizacje

Alor Setar

Address
Universiti Utara Malaysia,
06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia

Alor Setar, Kedah, Malezja

Kuala Lumpur

Address
41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz,
50300 Kuala Lumpur, Malaysia

Kuala Lumpur, Terytorium Federalne Kuala Lumpur, Malezja