Przeczytaj oficjalny opis

Universiti Malaysia Sarawak (UNIMAS), ósmy uczelni Malezji oficjalnie włączone w dniu 24 grudnia 1992 roku. Uczelnia, która jest współczesny charakter i perspektywiczne w programie Outlook, to angażuje się w dostarczaniu narodu z liderów, menedżerów, naukowców i specjalistów technicznych, jak również obywateli myślących, którzy są w stanie obsługiwać skomplikowanych zadań naszej wspólnej przyszłości - pewnie, sprawnie i twórczo.

Z około 30 pracowników naukowych, Uniwersytet otworzył swoje podwoje dla pierwszej partii 118 studentów, w dniu 8 sierpnia 1993 roku. Studenci zarejestrowano w dwóch pionierskich kierunkach, na Wydziale Nauk Społecznych i Wydziału Zasobów Nauki i Technologii. Dwa ośrodki wsparcia akademickich ustalono również: Centrum Kształcenia i Stosowanej multimedialne oraz Centrum Informacji Naukowych Services.

W następnym roku (1994) zobaczył cztery kolejne wydziały otwierają swoje drzwi dla kierunków studiów: Wydział Nauk Poznawczych i rozwoju człowieka, Wydziału Stosowanych i Sztuki piękne, Wydziału Inżynierii i Wydziału Informatyki. Liczby pracowników i studentów wzrosła czterokrotnie. Tymczasem Uniwersytet wzrosła również w profilu jak większość wydziałów zaczęła oferować studia podyplomowe. Działalność badawcza zaczęła się zakorzenić w sprawie ustanowienia Instytutu Bioróżnorodności i Ochrony Środowiska, która skupia się na mnóstwo flory i fauny w Borneo. Powstały również powiązania z różnych uczelniach zagranicznych. W tym samym roku, Centrum Transferu Technologii i doradztwo UNIMAS, wygrała przetarg na OOŚ studium Hydroelektrycznym Bakun, największego projektu w historii OOŚ projektu w kraju.

Okres od stycznia 1995 r. do końca grudnia 1996 roku dalszą konsolidację w akademickiej i badań struktury uczelni. Dwa kolejne wydziały zaczął brać w ich partiach pionierskich uczniów; Wydział Medycyny i Nauk o Zdrowiu (1995) oraz Wydział Ekonomii i Biznesu (1996). To przyniósł całkowitą liczbę wydziałów do ośmiu, jak pierwotnie planowano. Centrum Języka i Komunikacji Studiów zaczęła oferować program TESL, oprócz kursów językowych rodzajowy. Instytut Zdrowia i społeczności medycyna i Instytut Technologii Oprogramowania są następnie dodawane do listy instytutów badawczych.

Historyczny rok 1997 był świadkiem pionierską partii absolwentów otrzymujących ich stopni na inauguracyjnym zwołaniu University. Rok przyniósł także utworzenie Instytutu Studiów Azji Wschodniej.

Rok 2000 był świadkiem zmiany w siedzibie Zastępca kanclerza; Profesor Dato 'Zawawi Ismail, pierwszy rektor prof Datuk udało Yusuf Hadi jako drugi Rektora UNIMAS. Prof Datuk Dr Abdul Rashid Abdullah został mianowany trzecim wicekanclerza w dniu 1 lutego 2005 roku. Od 2001 r. do dnia 31 marca 2013 r., profesor Datuk Dr Khairuddin Ab Hamid został mianowany czwartym Rektora UNIMAS. YBhg Prof dr Morshidi bin Sirat później został mianowany piątym VC w dniu 1 kwietnia 2013 roku. Jego kadencja była jednak krótka, kiedy został odwołany do zajmowania stanowiska dyrektora generalnego w Ministerstwie Edukacji, Malezji. W związku z tym, YBhg Prof Dato 'Dr Mohamad Kadim Suaidi objął szóstego Prorektora UNIMAS w dniu 16 kwietnia 2013 roku.

Od września 2013 r. UNIMAS całości rekrutacja jest 16085 składający się z 14.033 studentów, 1343 doktorantów i 709 studentów sprzed uniwersyteckich. W dodatku, w sumie 2189 pracowników został zatrudniony od sierpnia 2013 roku.

UNIMAS jest certyfikat ISO uniwersytet. Został przyznany prestiżowy certyfikat ISO 9001:2000 MS doskonałości w swoich procesach zarządzania rdzeń - z przyjmowaniem nowych studentów do certyfikacji swoich absolwentów. Nasze licencjackie zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby społeczeństwa i przemysłu. Nasz silny nacisk na technologię przyznała nam prestiżową Multimedia Super Corridor (MSC) Stan w dniu 17 listopada 2003 roku. Nagroda została przyznana za naszą rolę w rozwoju zdolności i siły roboczej do MSC i związanych z nimi potrzeb, poprzez naszych strategicznych programów kształcenia i szkolenia.

UNIMAS zdobył Nagrodę Premiera Technologii Informacji Rządu Malezji, Kategoria "przepaści cyfrowej" z eAsia Award AFACT za. Ma również zdobył nagrodę Innovators branżowe dla rozwoju systemu oraz aplikacji z amerykańskiej firmy społeczeństwie specjalistów satelitarne Międzynarodowego (SSPI), na jego sukces w utworzenie telecentrum w odległej społeczności Bario, Sarawak, aby pomóc społeczności w komunikacji , edukacja, e-handel, zdrowie i usługi rządowe.

UNIMAS odniosła sukces w zdobywaniu grantów badawczych, Zbliża się z publikacjami i użytecznych wyników badań naukowych. Instytut Uniwersytetu Zdrowia i wspólnotowym udało się opracować medycyna szczepionki kandydata dla denga we współpracy z międzynarodową firmą, Bavarian Nordic. Dodatkowo, Wydział Resource Science and Technology udało się opracować sposób konwersji skrobię sago kwasu mlekowego do produkcji przyjaznym dla środowiska tworzywo sztuczne.

Inicjatywy odkrywania wiedzy w UNIMAS jest oparta częściowo na bogactwo zasobów naturalnych i różnorodnych społeczno-kulturowe make up z Państwa Sarawak. Podczas UNIMAS jest silny w badaniu różnorodności biologicznej, w tym i większość innych działań badawczych na tej uczelni są mocno oparte na współczesnych technologiach. Na przykład, ochrona zasobów naturalnych państwa, przez połączenie sił w informatyce i IT, z doświadczeniem w biologii molekularnej i biotechnologii, skutecznie synergetyzować kilka wspólnych badań, zarówno lokalnie, jak i na arenie międzynarodowej. Różnorodności kulturowej i niepowtarzalność społeczna społeczności Sarawak oferują możliwości dla badań w dziedzinie zdrowia i medycyny, oferując zapoznać się wpływem czynników środowiskowych i praktyk społeczno-kulturowych na interakcji różnych czynników chorobotwórczych; jak również inne kwestie związane z społeczności zdrowie.

Zaangażowanie UNIMAS do badań został już uznany przez interesariuszy i partnerów w branży poprzez zapewnienie dotacji na utworzenie ośmiu krzeseł badawczych; obejmują one Tun Zaidi krzesło Medicinal Chemistry, kadzi Openg krzesło sago Technologii, Shell Katedry Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym, a Sapura krzesełko dla ICT.

Dziś siła UNIMAS w badaniach naukowych jest uznawana przez rówieśników w co najmniej trzech obszarach badań niszowych: - badania biotechnologiczne w epidemiologii (denga, JE, FMHD, malaria), biogeografia (filogenezy) i rolnictwa (sago); - TIK, w szczególności na obszarach wiejskich i komunikacji analizy obrazu; i - Bioróżnorodność, zasobów naturalnych i zarządzania środowiskowego.

Zarządzanie uczelnia zmodernizowane, w oparciu o ich sile w zakresie badań, stan niektórych z ich grup badawczych na UNIMAS do Centrów Doskonałości, które są: - Centrum Badań Malaria - Centrum Badań Wody - Wiejskich Informatyki - Analiza i technologie obrazu przestrzennego - technologii semantycznej i Augmented Reality - Energia Odnawialna - sago badawcze - Badania Niepełnosprawności

W 2012 otrzymał krajową uznanie UNIMAS zdobywając 4 złote, 3 srebrne i 10 brązowych nagród na MTE 2012. UNIMAS workach również 11 złotych medali na BIS 2012, międzynarodowego Expo odbył się w Londynie. Dr Balbir Singh z Wydziału Medycyny i Nauk o Zdrowiu był wśród kilku odbiorców nagrody Najlepszy Malezyjski Naukowiec podanych przez Akademi Sains Malezji za godne i wybitne zasługi w działalności badawczej malarii.

W zeszłym roku, UNIMAS zabezpieczone 44 projektów w ramach Ministerstwa Nauki, Technologii i Innowacji (MOSTI) dotacji z Funduszu Nauki, o łącznej w wysokości do RM7.59 mln. Kolejny milion RM2.88 została zabezpieczona z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego (Mohe) dla 81 projektów badawczych.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Universiti Malaysia Sarawak

Program Nauki mgr Nauka jest oferowany przez Wydział Nauk Poznawczych i rozwój człowieka i jest przeznaczony dla profesjonalistów zainteresowanych nauczania i uczenia się ... [+]

Program Nauki mgr Nauka jest oferowany przez Wydział Nauk Poznawczych i rozwój człowieka i jest przeznaczony dla profesjonalistów zainteresowanych nauczania i uczenia się.

Program Nauki nauka jest charakter interdyscyplinarny, łącząc zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie technologii, nauk poznawczych i uczenia się Uczenie Nauk badawczych w programie nauczania. Jest to pierwszy studia podyplomowe w tym zakresie mają być oferowane w Malezji. Program ten łączy w sobie zajęć i pracy naukowej. Wymagane jest minimum 40 punktów nauki i ostatecznego Zbiorcza średnią ocen (CGPA) co najmniej 3,0 w odniesieniu do przyznawania stopnia Mistrza.

KTO POWINIEN MIEĆ ZASTOSOWANIA Nauczyciele, prowadzący i trenerzy - Oficerowie edukacyjne i Administratorzy - Liceum i Wyższe Instytucja Wykładowcy - specjalistów, którzy są zainteresowani w ułatwianiu nauki poprzez postępu technologicznego ... [-]
Malezja Kuching
Styczeń 2020
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Universiti Malaysia Sarawak

Ten mgr Program RZL jest oferowany przez Wydział Nauk Poznawczych i rozwój człowieka i jest szczególnie ukierunkowane na profesjonalistów. Kursy mają na celu aktualizację ... [+]

Ten mgr Program RZL jest oferowany przez Wydział Nauk Poznawczych i rozwój człowieka i jest szczególnie ukierunkowane na profesjonalistów. Kursy mają na celu aktualizację wiedzy i umiejętności wśród specjalistów w dziedzinie rozwoju zasobów ludzkich i zarządzania. Program ten łączy w sobie zajęć i pracy naukowej. Wymagane jest minimum 42 punktów nauki i ostatecznego Zbiorcza średnią ocen (CGPA) co najmniej 3,0 w odniesieniu do przyznawania stopnia Mistrza. Unikalną cechą tego programu jest włączenie poznania, ludzkich zachowań i wiedzy IT z kursów podstawowych dotyczących rozwoju zasobów ludzkich i zarządzania. Studenci mają do wykonania pracę badawczą jako częściowe wymogu zakończenia programu. Ponadto studenci będą narażone na polu szkolenia, wizyty przemysłowej i wymiany sesji z absolwentów i praktyków, które poszerzają ich doświadczeń edukacyjnych uczelni. ... [-]

Malezja Kuching
Styczeń 2020
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

Universiti Malaysia Sarawak

Wydział Inżynierii, UNIMAS jest zobowiązana do podjęcia wyzwania, jakim jest aktualizacja i poszerzenie wiedzy inżynierskiej przez Master of Engineering (cywilnego) progr ... [+]

Złożoność dzisiejszej inżynierii lądowej i wodnej, w innej dziedzinie specjalistycznej (tj. zasobów wodnych, budowli, fundamentów budynków i problemy gleby, transportu i ruchu problemów, zarządzania projektami budowlanymi, które są przyjazne dla środowiska) wymaga wiedzy up-to-date inżynierskiej. Zaawansowane techniczne know-how, stał się obowiązkowy kwalifikacje i niezbędne do wszystkich przyszłych i inżynierów praktyków.

Wydział Inżynierii, UNIMAS jest zobowiązana do podjęcia wyzwania, jakim jest aktualizacja i poszerzenie wiedzy inżynierskiej przez Master of Engineering (cywilnego) programu przez kursach.

Potencjalnych kandydatów

Możliwości są otwarte dla: - świeże absolwentów - inżynierów Praktykowanie - akademików, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę akademicką poprzez dalsze studia... [-]

Malezja Kuching
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
1 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Universiti Malaysia Sarawak

SLUSE-Malezja (SLUSE M) Program przeznaczony jest dla profesjonalistów pracujących i świeżych absolwentów do promowania zrównoważonego użytkowania gruntów i zarządzania z ... [+]

Master of Environmental Management / Master of Environmental Science zrównoważonego użytkowania gruntów i zarządzania zasobami naturalnymi (SLUSE-M) Programie Zajęć

SLUSE-Malezja (SLUSE M) Program przeznaczony jest dla profesjonalistów pracujących i świeżych absolwentów do promowania zrównoważonego użytkowania gruntów i zarządzania zasobami naturalnymi, w Malezji i innych krajów rozwijających się w tym regionie. Program jest wzorowany na i realizowane równolegle do podobnego programu zainicjowanego przez duńskiego konsorcjum uniwersytetów.

WSPÓŁPRACA RAMY

Program SLUSE-Malezja (SLUSE M) został opracowany na koncepcji podobnej do ciągłego SLUSE-Dania (SLUSE-D), w którym UNIMAS jest współpracownikiem. ... [-]

Malezja Kuching
Styczeń 2020
W pełnym wymiarze godzin
18 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Universiti Malaysia Sarawak

Wydział Informatyki i Technologii Informacyjnych (FCSIT) misją jest być instytucją pierwszego wyboru, uznane za jego dynamizm, innowacyjne i trzeciorzędowych programy edu ... [+]

Wydział Informatyki i Technologii Informacyjnych (FCSIT) misją jest być instytucją pierwszego wyboru, uznane za jego dynamizm, innowacyjne i trzeciorzędowych programy edukacyjne pierwszorzędne, odkrywczy bramki obok doskonałej badań i związanych z nimi usług profesjonalnych w wiedzy. FCSIT oferuje szeroką gamę kursów w zakresie informatyki i technologii informacyjnej, a także zapewnia odpowiednie możliwości w zakresie badań w celu spełnienia wymagań kraju i jego współczesnych absolwentów.

INFORMACJE INFRASTRUKTURA

Obejmuje w głębi na infrastrukturę sieci i projektowania, protokołów komunikacyjnych i wprowadzenie do sieci kolei dużych prędkości. Infrastruktura sieciowa i moduł projektu koncentruje się na realizacji sieci lokalnej (LAN), szczególnie w klasyfikacji adresu IP. Protokołów komunikacyjnych koncentruje się na dostarczaniu kompleksowej wiedzy na temat protokołów, które tworzy środowisko komunikacyjne. ... [-]

Malezja Kuching
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
18 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

UNIMAS Promo