University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communication

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O uczelni

Założony w 2003 r. Uniwersytet Luksemburski jest jedyną publiczną uczelnią Wielkiego Księstwa Luksemburga. Wielojęzyczny, międzynarodowy i zorientowany na badania, to także nowoczesna instytucja o osobistej atmosferze.

O nas

• Założona w 2003 roku

• Wielojęzyczny, międzynarodowy, zorientowany na badania

• 850 profesjonalnych ekspertów (pracowników naukowo-badawczych) wspiera 250 profesorów, adiunktów i wykładowców w ich nauczaniu

• Blisko instytucji europejskich i centrum finansowego Luksemburga

Witamy na Wydziale Nauki, Technologii i Komunikacji (FSTC)

Wydział Nauki, Technologii i Komunikacji (FSTC) wnosi wielodyscyplinarną wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, inżynierii, informatyki i nauk przyrodniczych. Poprzez swoją podwójną misję nauczania i badań, FSTC stara się generować i rozpowszechniać wiedzę oraz szkolić nowe pokolenia odpowiedzialnych obywateli, aby lepiej zrozumieć, wyjaśnić i rozwinąć społeczeństwo i środowisko, w którym żyjemy.

Studiowanie w FSTC

Ponad 1300 studentów zapisanych jest na 5 studiów licencjackich, 11 mistrzowskich, 2 zawodowe i doktoranckich. Studenci są kierowani przez zespół 80 międzynarodowych i renomowanych profesorów i starszych wykładowców. FSTC oferuje doskonałe środowisko pracy i możliwości dzięki wielojęzycznym i małym grupom szkoleniowym, wczesnemu zaangażowaniu w projekty badawcze i bliskim powiązaniom z instytucjami i branżami.

Prowadzenie badań w FSTC

Złożony z 5 jednostek badawczych FSTC bierze udział w najnowocześniejszej nauce i innowacjach we współpracy z partnerami lokalnymi i międzynarodowymi. Ponad 270 profesorów, doktorantów, doktorantów, pracowników naukowych i technicznych prowadzi badania interdyscyplinarne w dynamicznym, korzystnym i wielojęzycznym środowisku.

Lokalizacje

Miasto Luksemburg

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communicationi

Address
2, avenue de l'Université
L-4365 Esch-sur-Alzette

Miasto Luksemburg, Dystrykt Luksemburg, Luksemburg
Telefon
+352 46 66 44 5000