University of Luxembourg, Faculty of Law, Economics and Finance

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wydział Prawa, Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Luksemburgu obejmuje trzy dyscypliny oferujące wyjątkowe programy akademickie i prowadzące rygorystyczne działania badawcze. Wydział jest ewolucją od wydziałów prawa i ekonomii dawnego Centrum Uniwersyteckiego (Centre Universitaire), poprzednika Uniwersytetu Luksemburga.

FDEF składa się z trzech jednostek badawczych, pierwotnie założonych w ramach Publicznego Centrum Badawczego Gabriela Lippmanna (Centre de Recherche Public Gabriel Lippmann), ewoluując w kierunku dzisiejszej luksemburskiej Szkoły Finansów.

Wydział ten oferuje 6 stopni magisterskich, 3 stopnie licencjackie i dwa programy zawodowe.

Prawo

Badania w zakresie prawa prowadzone są przez Laboratoire de Droit Economique, którego działalność badawcza koncentruje się na prawie finansowym i biznesowym oraz Centre de Droit Européen.

Oferta akademicka składa się obecnie z:

 • Bachelor en droit
 • Trzej mistrzowie skoncentrowani na prawie europejskim:
  • Master en droit européen - LL.M
  • Master en droit économique européen - LL.M
  • Master en droit financier européen et international - LL.M
 • Program nadzoru dla doktorantów studenci

Ekonomia

Działalność badawcza w Centrum Badań Analizy Ekonomicznej (CREA) koncentruje się na:

 • Integracja gospodarcza: konkurencja, atrakcyjność w małych gospodarkach
 • Finanse międzynarodowe
 • Rozwój gospodarczy: wzrost, efekty aglomeracji i zrównoważony rozwój


Programy edukacyjne obejmują

 • Akademicki licencjat z ekonomii
 • Profesjonalny licencjat z zarządzania
 • Magister ekonomii i finansów
 • Dyplom za dodatkowe szkolenie w zakresie audytu i rachunkowości
 • Program szkolenia doktoranckiego

Finanse

Luxembourg School of Finance (LSF) jest Departamentem Finansów na Wydziale Prawa, Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Luksemburgu. Misją LSF jest oferowanie programów edukacyjnych i prowadzenie badań naukowych w dziedzinie finansów na najwyższym poziomie. Stara się przyciągnąć wybitne osoby jako studentów i wykładowców oraz stworzyć środowisko doskonałości.

Od momentu powstania w 2003 r. Ponad 250 studentów ponad 30 narodowości ukończyło studia magisterskie z zakresu bankowości i finansów. Oferowany na jednorocznym pełnym lub dwuletnim wymiarze godzin, program jest idealny dla studentów posiadających wcześniejsze wykształcenie w dziedzinie finansów lub pokrewnych dziedzin, a także dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskać większe podstawy teoretyczne w finansach w celu wsparcia ich cele zawodowe.

Magister bankowości i finansów stanowi wyjątkową wartość. Oprócz wszechstronnego programu nauczania, obejmuje on znanych profesorów zarówno z LSF, jak i partnerskich uczelni, takich jak INSEAD i New York University (NYU) Stern School of Business. Skrojony na miarę Residential Academic Week w NYU Stern School of Business jest ważną częścią programu i bardzo cieszy studentów.

LSF jest ściśle związany z luksemburskim centrum finansowym, z bieżącymi partnerstwami w dziedzinie badań, staży i praktyk studenckich oraz wydarzeniami o znaczeniu naukowym i zawodowym. Centrum Finansowe uczestniczy w zarządzaniu LSF i wspiera LSF w wielu różnych formach.

Lokalizacje

Miasto Luksemburg

Address
Faculty of Law, Economics and Finance Campus Limpertsberg + Research Building A & B 162a, avenue de la Faïencerie
L-1511 Miasto Luksemburg, Dystrykt Luksemburg, Luksemburg

Miasto Luksemburg

Address
Research Building C 148, avenue de la Faïencerie
L-1511 Miasto Luksemburg, Dystrykt Luksemburg, Luksemburg