Vytautas Magnus University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Vytautas Magnus University ( VMU ) jest uniwersytetem publicznym, który powstał w 1922 roku. W rankingu QS World University 2018 jako lider w kraju ze względu na międzynarodowy charakter, VMU jest jedyną publiczną uczelnią na Litwie i jedną z nielicznych w region, w którym przekazywane jest szerokie wykształcenie humanistyczne. Oznacza to, że uczniowie mogą swobodnie zmieniać i organizować swój program zajęć, drobne w jednej dziedzinie i specjalizacji w innych, podróżować za granicę podczas wymiany międzynarodowej i przygotować się na te wycieczki, biorąc udział w 30 dostępnych kursach języka obcego. Jako odzwierciedlenie globalnych trendów akademickich, coraz więcej wykładów (oddzielne kursy, a nawet całe programy studiów) prowadzone są w języku angielskim, wielu z nich przez profesorów z zagranicy.

VMU współpracuje z wieloma uczelniami i naukowcami z całego świata, realizując projekty, wymiany studentów i pracowników oraz ulepszając nasz system badań i badań. Jest to międzynarodowa i wielojęzyczna instytucja, która stale rozwija międzynarodowe sieci i dialogi międzykulturowe, uczestniczy w międzynarodowych projektach naukowych, akademickich i społecznych, zachęca do mobilności wykładowców i studentów oraz promuje dialog i tolerancję.

1 stycznia 2019 r. Parlament Litwy orzekł, że Uniwersytet Aleksandrasa Stulgińskiego (ASU) i Uniwersytet Edukacji Litewskiej (LUES) zostały włączone do Vytautas Magnus University . Uczelnia prowadzi badania naukowe i studia z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, fizycznych, biomedycznych, technologicznych i rolniczych. Integracja rozszerzyła możliwości każdej z trzech społeczności uniwersyteckich.

Fakty

12 akademickich

podziały

Ekonomia

10% studentów zagranicznych z ponad 60 krajów

kawaler

możliwość wymiany studentów i pracowników ze stypendiami w ponad 60 krajach na całym świecie

30 języków obcych

począwszy od starożytnego, Nowego Testamentu i nowoczesnej greki po arabski, kataloński, chiński, duński, angielski, estoński, fiński, francuski, niemiecki, stary i nowoczesny hebrajski, włoski, japoński, koreański, łaciński, łotewski, norweski, polski, portugalski, rosyjski , Hiszpański, szwedzki i turecki

18 programów wspólnych i podwójnych studiów

organizowane wspólnie z partnerskimi uczelniami w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Szwecji, Kazachstanie i innych krajach


Przydatne informacje dla studentów

  • Różne stypendia: pokrycie czesnego, osiągnięcia akademickie itp.
  • Gwarantowane zakwaterowanie w akademiku uniwersyteckim na pierwszy rok studiów
  • Miesięczne wydatki (mieszkanie, transport, jedzenie itp.) ~ 350 EUR
  • System wsparcia mentorów, różnorodne kluby studenckie
  • Bezpłatne badania przeprowadzek
  • Baltic Summer University (BSU) - różne letnie szkoły do ​​wyboru115947_Masterstudiescom.png


Aplikacja na semestr jesienny 2019 w tej chwili jest otwarta. Termin składania wniosków upływa 1 lipca.

Lokalizacje

Kaunas

Vytautas Magnus University

Address
Vytautas Magnus University
V. Putvinskio g. 23

LT-44212 Kaunas, Kaunas County, Litwa
Telefon
+370 37 327 978