Mykolas Romeris University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Położony zaledwie 20 minut od centrum Wilna Mykolas Romeris University (MRU) jest jednym z największych i najbardziej międzynarodowych uniwersytetów na Litwie, w którym obecnie studiuje około 7 000 studentów z 58 krajów. Uniwersytet oferuje programy w pełni nauczane w języku angielskim dla studentów zagranicznych na wszystkich poziomach - od licencjata po doktoraty z zakresu nauk społecznych.

Uniwersytet ściśle współpracuje z 300 uniwersytetami, instytucjami publicznymi i prywatnymi, a MRU jest aktywnym członkiem wielu organizacji międzynarodowych : Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów, Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów, Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Międzynarodowej, Konsorcjum Wiedzy Europejskiej i Azjatyckiej Technologie społeczne na rzecz inteligentnego i integracyjnego społeczeństwa itp.

Według światowych rankingów uniwersytetów QS (EECA 2019) Mykolas Romeris University poprawił się o 6 miejsc i zajmuje honorowe 142 miejsce, podczas gdy w rankingu QS według tematu 2019 w prawie MRU znalazł się wśród 300 najlepszych uniwersytetów w rozwijającej się Europie i Azji Środkowej.

44336_2016_TEISE_KIEKVIENAM-0208.jpg

Powody do studiowania w MRU

 1. Progresywne, dynamiczne, nowoczesne wirtualne platformy edukacyjne
 2. Środowisko wielokulturowe
 3. Wiele usług jest całkowicie bezpłatnych: ogromny parking, hale sportowe i sale gimnastyczne, kursy języków obcych, zespoły muzyczne, studia tańca i teatru, zespół koszykówki, internet bezprzewodowy, działania kulturalne i edukacyjne itp.
 4. Niskie koszty utrzymania (300-350 EUR / miesiąc z zakwaterowaniem w domu studenckim)
 5. Biblioteka, która działa nawet w nocy
 6. Darmowy tydzień wprowadzający dla studentów zagranicznych (seminaria informacyjne, wycieczki, wycieczki, wydarzenia kulturalne)
 7. Wiza studencka pozwalająca na podróżowanie po całej strefie Schengen
 8. Stypendia na międzynarodową mobilność (na studia i staż)
 9. Dyplomy europejskie, które są łatwo rozpoznawalne na całym świecie
 10. King Sejong Institute, gdzie studenci mogą uczyć się języka i kultury koreańskiej za darmo
 11. Jedna z najszybszych publicznych sieci Wi-Fi na świecie
 12. Piękne, przytulne Wilno; świeże, czyste powietrze (najczystsze w Europie)

44335_2016_MRU_Karjeros_laboratorija-7861.jpg

 • Zakwaterowanie: Tak, oferowane dla wszystkich zagranicznych studentów
 • Gdzie: w kampusie, 5 minut pieszo, aby dojść do głównego budynku uniwersytetu
 • Cena: 85-100 EUR miesięcznie
 • Początek studiów: 1 września.

Procedura aplikacji i wymagane dokumenty

Wykonaj 4 kroki:

 1. Wypełnij internetowy formularz zgłoszeniowy na stronie apply.mruni.eu
 2. Prześlij wymagane dokumenty
 3. Zabezpiecz swoją rejestrację, płacąc opłatę za zgłoszenie
 4. Prześlij swoją aplikację

Wymagane dokumenty:

 1. Dokumenty edukacyjne
  1. Dla studentów poszukujących studiów licencjackich: poświadczone za zgodność z oryginałem kopie świadectwa ukończenia szkoły średniej lub dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z zapisem akademickim. Dokumenty muszą być oficjalnie przetłumaczone na język litewski lub angielski.
  2. Uwaga: Dodatkowe dokumenty edukacyjne (takie jak wyniki egzaminów państwowych lub kształcenie przeduniwersyteckie) mogą być wymagane zgodnie z krajem zamieszkania wnioskodawcy.
  3. Dla studentów poszukujących studiów magisterskich: poświadczone prawdziwe kopie świadectwa uniwersyteckiego i dyplomu (kandydat musi mieć tytuł licencjata uniwersyteckiego lub równoważny pierwszy stopień uniwersytecki z minimum 3-letnim czasem trwania studiów). Dokumenty muszą być oficjalnie przetłumaczone na język litewski lub angielski.
 2. Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego.
  1. Dla studentów poszukujących studiów licencjackich: co najmniej na poziomie B1; oceny świadectwa znajomości języka angielskiego odpowiadające poziomowi B1: TOEFL Paper 477-510, TOEFL IBT 53-64, IELTS 4.5-5.0, poziom PTE
  2. Dla studentów ubiegających się o tytuł magistra: co najmniej poziom B2, oceny świadectwa znajomości języka angielskiego równoważne poziomowi B2: TOEFL Paper 513-547, TOEFL IBT 65-78, IELTS 5.5-6.0.
  3. Uwaga: w przypadku braku IELTS lub TOEFL istnieje możliwość przystąpienia do testu poziomu znajomości języka angielskiego organizowanego przez Uniwersytet. Powinieneś wybrać tę opcję podczas wypełniania wniosku. Nie ma dodatkowej opłaty za ten test.
 3. Kopia paszportu
 4. Zdjęcie typu paszportu.

44337_2016_vasaros_mokikla-5368.jpg

Termin składania wniosków

1 czerwca

Dodatkowy wstęp dla obywateli państw członkowskich UE i krajów objętych ruchem bezwizowym w celu wjazdu na terytorium Republiki Litewskiej, a także obywateli krajów wymagających wiz w celu wjazdu na terytorium Republiki Litewskiej, gdzie znajdują się ambasady Republiki Litwy będą organizowane od 6 lipca do 3 sierpnia.

44338_2017_diplomu_iteikimas__Business_Media_School-3344.jpg

Lokalizacje

Wilno

Mykolas Romeris University

Address
Ateities st. 20,

LT-08303 Wilno, Okręg wileński, Litwa
Telefon
+370 5 271 4625