Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Medyczny w Kownie Litewski Uniwersytet Nauk o Zdrowiu (LSMU) to nowy wygląd w obszarze litewskiego szkolnictwa wyższego. W dniu 30 czerwca 2010 roku, Sejm (parlament) Republiki Litewskiej podjęło uchwałę o połączeniu Kaunas University of Medicine (KMU) i Litewskiej Akademii Weterynaryjnej (LAV). Teraz LSMU jest największą uczelnią wyższą dla nauk biomedycznych na Litwie, który kontynuuje najlepsze tradycje KMU i LAV. LSMU składa się z dwóch głównych uczelni:. Akademii Medycznej i Akademii Weterynaryjnej Badania prowadzone są w wydziałach, instytutach badawczych i klinik. W sumie 7031 studentów studiuje programy LSMU. Uczelnia oferuje 22 programów 10 badających trendy:

4 zintegrowane badania: Medycyna, stomatologii, farmacji (MA); Weterynaria (VA); 9 studia licencjackie: Oral Hygiene, pielęgniarstwo, położnictwo, Physical Therapy, Terapia zajęciowa, Zdrowia Publicznego, praca socjalna w medycynie (MA); Weterynaria Bezpieczeństwo żywności, Hodowla zwierząt Technologia (VA); 7 studia podyplomowe: Pielęgniarstwo kliniczna, medycyna i rehabilitacja fizyczna, zdrowie publiczne, administracja Zdrowia Publicznego (AM); Weterynaria Bezpieczeństwo żywności, Hodowla zwierząt Technologia, Zarządzanie Biobusiness (AV).

Doświadczenie międzynarodowe i ujmowanie LSMU współpracuje z ponad 140 europejskich, amerykańskich i azjatyckich uniwersytetów w celach naukowych i badawczych. Uniwersytet jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych, takich jak European University Association (EUA), Stowarzyszenie Szkół Zdrowia Publicznego w Regionie Europejskim (ASPHER), Stowarzyszenia Szkół Medycznych w Europie (amse), Stowarzyszenie Edukacji Medycznej w Europie (Amee), Uniwersytet Regionu Morza Bałtyckiego (Network BSRUN), Organizacja doktorskiej Edukacji w biomedycynie i Nauk o Zdrowiu w Europejskim Systemie (ORPHEUS), Europejskie Stowarzyszenie Zakładów Edukacji Weterynaryjnej (EAEVE), Światowe Stowarzyszenie weterynaryjne, i więcej. LSMU jest także członkiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), gdzie pełni rolę ośrodka współpracy w dziedzinie badań i szkoleń w zakresie epidemiologii, jak również zapobiegania przewlekłych chorób niezakaźnych układu krążenia i innych. Programy studiów uniwersyteckich w LSMU spełniają standardów kształcenia stosowanych w krajach i absolwentów UE mają prawo przystąpić do egzaminu Medical Licensing Stanów Zjednoczonych (USMLE) oraz badanie PLAB leku Rady Generalnej w Wielkiej Brytanii.

Wybór dla Studentów Zagranicznych Od 1990 roku, LSMU była Alma mater wielu studentów i 550 w pełnym wymiarze czasu studentów zagranicznych z 42 krajów (głównie z Izraela, Hiszpanii, Szwecji, Libanie, Polsce, Indiach, Korei Południowej, Niemiec, Irlandii i Wielkiej Brytanii) są obecnie zapisał się tutaj. Liczba studiujących na arenie międzynarodowej rośnie z każdym rokiem. Włochy, Francja, Turcja, Czechy, Finlandia i Norwegia są najbardziej popularne kraje partnerskie Erasmus wśród LSMU studentów. Zagraniczni studenci decydują się studiować na Luhs są głównie z Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Belgii i Polsce. LSMU jest także aktywnym uczestnikiem programu wymiany ERASMUS. Studenci mogą studiować na zagranicznych uczelniach lub pójść na praktyki na okres do jednego roku. Kontrakty wymiany akademickiej zostały podpisane z uniwersytetów w 26 krajach europejskich. Większość partnerów programu ERASMUS są w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Finlandii i innych państw członkowskich UE

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski