Kaunas University of Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wysoka reputacja

Powstały w 1922 r. Kaunas University of Technology rozwinął ogromny potencjał badań i badań oraz pozostaje liderem w dziedzinie innowacji i technologii w regionie państw bałtyckich. Z 10.500 studentami i 1.000 pracownikami akademickimi, KTU dąży do zgromadzenia wysoce utalentowanych studentów (wspieranych przez uniwersytet i stypendia zewnętrzne), naukowców i pracowników akademickich do prowadzenia nowatorskich badań, dostarczania najwyższej jakości edukacji i świadczenia usług badawczo-rozwojowych na szeroką skalę. zakres firm.

Międzynarodowość

KTU zwiększa swoją międzynarodową widoczność, uczestnicząc w międzynarodowej współpracy badawczej, ustanawiając międzynarodowe programy studiów, współpracując z międzynarodowymi partnerami przy tworzeniu wspólnych programów studiów oraz zachęcając do udziału w wymianie międzynarodowej między społecznościami studenckimi i akademickimi. Obecnie studenci zagraniczni mogą wybierać spośród 37 programów studiów licencjackich i podyplomowych oraz 19 programów doktoranckich w języku angielskim w dziedzinie nauk technicznych, fizycznych, biomedycznych i społecznych, nauk humanistycznych oraz sztuk kreatywnych i projektowania.

108676_108250_4.mechanikosf2012G.Zaltauskaitesnuotr-2076.jpg

Infrastruktura i technologie

KTU nie tylko założyło pierwszą i odnoszącą największe sukcesy akademicką Startup Space, ale także największy park naukowo-technologiczny w krajach nadbałtyckich. Studenci mają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu badawczego na Litwie. Największe w krajach bałtyckich nowoczesne laboratorium aplikacji mobilnych, jedyny w Baltics Bloomberg Financial markets Lab, centrum kreatywne Intermedix, a także laboratoria zrównoważonej chemii, mechatroniki, przyszłej energii i inżynierii środowiska, technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych to tylko ułamek dostępnych zasobów technologicznych. KTU współpracuje z globalnymi organizacjami, takimi jak Barclays, BASF, FESTO, Hitachi, NATO, Samsung, Schneider Electric, itp.

108675_108252_3.SAFIMIC5.JPG

Rosnące talenty

KTU inwestuje w swoich obecnych studentów, poprawiając ich środowisko badawcze i jakość, zapewniając możliwości aktywności w sporcie, sztuce, stowarzyszeniach studenckich i budując ich zaufanie, ponieważ jest to inwestycja na rzecz przyszłości społeczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym. warunki. Nasi studenci stanowią dużą część dynamicznej społeczności studenckiej w Kownie, drugim co do wielkości mieście na Litwie.

108677_108251_18-08-01Maistoinstitutas87.JPG

Ekscytujące miejsce do życia i nauki

KTU znajduje się w Kownie, drugim co do wielkości mieście na Litwie, często nazywanym inteligencją litewską i stolicą kultury. Bezpieczne środowisko i umiarkowane warunki naturalne sprzyjają przyjemnemu życiu. Żywe stare miasto, zielone parki, brzeg rzeki z terenami rekreacyjnymi znajdują się w odległości 15 minut od kampusu KTU. Studenci mają możliwość zamieszkania w akademikach KTU, uprawiania sportu, sztuki i innych zajęć studentów w kampusie.

Najważniejsze powody do studiowania na Litwie

  • Wysokiej jakości, nowoczesne i innowacyjne studia, które spełniają wymagania Polityki Edukacyjnej Unii Europejskiej.
  • Dyplom uznawany na całym świecie dla pomyślnej międzynarodowej kariery lub dalszej edukacji.
  • Unikalna kultura, pielęgnowanie starożytnych tradycji. Język litewski jest często określany jako najstarszy język indoeuropejski.

W Kownie

  • Miasto młodych i utalentowanych ludzi: co 7 mieszkaniec studiuje na uniwersytecie lub w college'u. Dlatego jest to także miasto studentów.
  • Drugie co do wielkości miasto na Litwie, ale główne obiekty są w zasięgu ręki pieszo lub rowerem.
  • Miasto jest jednym z 10 najbardziej opłacalnych miast w Europie.

W KTU

  • Wśród najlepszych 2,7% najlepszych uniwersytetów na świecie: KTU skupia wysoce utalentowanych studentów, naukowców i pracowników akademickich.
  • Lider we współpracy z biznesem: od opracowania programów studiów poprzez analizę przypadków do transferu technologii.
  • Szeroki zakres usług dla studentów: programy wymiany, staże, przestrzeń startowa, sport itp.

Rankingi

QS # 751-800 https://www.topuniversities.com/universities/kaunas-university-technology
QS Emerging Europe and Central Asia 2019 ”(QS EECA) # = 50 https://www.topuniversities.com/university-rankings/eeca-rankings/2019
U_Multirank Poprawiona pozycja w 15 z 33 kryteriów https://www.umultirank.org/study-at/kaunas-university-of-technology-rankings/
THE 1001+, wśród 5% najlepszych uniwersytetów na świecie https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/kaunas-university-technology

Lokalizacje

Kaunas

Kaunas University of Technology

Address
Donelaicio St. 73,
44249 Kaunas, Kaunas County, Litwa
Telefon
37037323894

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium