Kaunas University of Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wysoka reputacja

Powstały w 1922 r. Kaunas University of Technology rozwinął ogromny potencjał badań i badań oraz pozostaje liderem w dziedzinie innowacji i technologii w regionie państw bałtyckich. Z 10.500 studentami i 1.000 pracownikami akademickimi, KTU dąży do zgromadzenia wysoce utalentowanych studentów (wspieranych przez uniwersytet i stypendia zewnętrzne), naukowców i pracowników akademickich do prowadzenia nowatorskich badań, dostarczania najwyższej jakości edukacji i świadczenia usług badawczo-rozwojowych na szeroką skalę. zakres firm.

Międzynarodowość

KTU zwiększa swoją międzynarodową widoczność poprzez uczestnictwo w międzynarodowej współpracy badawczej, poprzez ustanawianie międzynarodowych programów studiów, współpracę z międzynarodowymi partnerami w tworzeniu wspólnych programów studiów oraz poprzez zachęcanie do udziału w wymianie międzynarodowej wśród studentów i środowisk akademickich. Obecnie studenci zagraniczni mogą wybierać pomiędzy 37 studiami licencjackimi i podyplomowymi oraz 19 programami doktoranckimi w języku angielskim w dziedzinie nauk technicznych, fizycznych, biomedycznych i społecznych, humanistycznych i sztuk kreatywnych

108676_108250_4.mechanikosf2012G.Zaltauskaitesnuotr-2076.jpg

Infrastruktura i technologie

KTU nie tylko założyło pierwszą i odnoszącą największe sukcesy akademicką Startup Space, ale także największy park naukowo-technologiczny w krajach nadbałtyckich. Studenci mają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu badawczego na Litwie. Największe w krajach bałtyckich nowoczesne laboratorium aplikacji mobilnych, jedyny w Baltics Bloomberg Financial markets Lab, centrum kreatywne Intermedix, a także laboratoria zrównoważonej chemii, mechatroniki, przyszłej energii i inżynierii środowiska, technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych to tylko ułamek dostępnych zasobów technologicznych. KTU współpracuje z globalnymi organizacjami, takimi jak Barclays, BASF, FESTO, Hitachi, NATO, Samsung, Schneider Electric, itp.

108675_108252_3.SAFIMIC5.JPG

Rosnące talenty

KTU inwestuje w swoich obecnych studentów, poprawiając ich środowisko badawcze i jakość, zapewniając możliwości aktywności w sporcie, sztuce, stowarzyszeniach studenckich i budując ich zaufanie, ponieważ jest to inwestycja na rzecz przyszłości społeczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym. warunki. Nasi studenci stanowią dużą część dynamicznej społeczności studenckiej w Kownie, drugim co do wielkości mieście na Litwie.

108677_108251_18-08-01Maistoinstitutas87.JPG

Ekscytujące miejsce do życia i nauki

KTU znajduje się w Kownie, drugim co do wielkości mieście na Litwie, często nazywanym inteligencją litewską i stolicą kultury. Bezpieczne środowisko i umiarkowane warunki naturalne sprzyjają przyjemnemu życiu. Żywe stare miasto, zielone parki, brzeg rzeki z terenami rekreacyjnymi znajdują się w odległości 15 minut od kampusu KTU. Studenci mają możliwość zamieszkania w akademikach KTU, uprawiania sportu, sztuki i innych zajęć studentów w kampusie.

Najważniejsze powody do studiowania na Litwie

  • Wysokiej jakości, nowoczesne i innowacyjne studia, które spełniają wymagania Polityki Edukacyjnej Unii Europejskiej.
  • Dyplom uznawany na całym świecie dla pomyślnej międzynarodowej kariery lub dalszej edukacji.
  • Unikalna kultura, pielęgnowanie starożytnych tradycji. Język litewski jest często określany jako najstarszy język indoeuropejski.

W Kownie

  • Miasto młodych i utalentowanych ludzi: co 7 mieszkaniec studiuje na uniwersytecie lub w college'u. Dlatego jest to także miasto studentów.
  • Drugie co do wielkości miasto na Litwie, ale główne obiekty są w zasięgu ręki pieszo lub rowerem.
  • Miasto jest jednym z 10 najbardziej opłacalnych miast w Europie.

W KTU

  • Wśród najlepszych 2,7% najlepszych uniwersytetów na świecie: KTU skupia wysoce utalentowanych studentów, naukowców i pracowników akademickich.
  • Lider we współpracy z biznesem: od opracowania programów studiów poprzez analizę przypadków do transferu technologii.
  • Szeroki zakres usług dla studentów: programy wymiany, staże, przestrzeń startowa, sport itp.

Rankingi

QS

Lokalizacje

Kaunas

Kaunas University of Technology

Address
Donelaicio St. 73,
44249 Kaunas, Kaunas County, Litwa
Telefon
37037323894

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium