ISM University of Management and Economics

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Jakość i międzynarodowość

Od początku swojej działalności w 1999 r. ISM University of Management and Economics od samego początku miał jeden cel - oferować innowacyjne, jakościowe badania i szkolenia z zakresu zarządzania i ekonomii dla kreatywnych, ambitnych młodych ludzi i już doświadczonych menedżerów biznesowych. Uznawanie klientów (studenci, firmy i absolwenci), międzynarodowe uznanie i zrównoważony rozwój. Jakość i międzynarodowość stały się najważniejszymi priorytetami działań Uniwersytetu. Cel ten został oceniony przez Międzynarodową Akredytację Jakości (IQA) przyznaną ISM w 2006 r. Przez Stowarzyszenie Rozwoju Zarządzania Europy Środkowej i Wschodniej (CEEMAN), potwierdzając tym samym, że ISM należy do uniwersytetów, które oferują najbardziej zaawansowane badania biznesowe w regionie.

118313_ISMUniversityofManagementandEconomics.jpg

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami w nowoczesnym biznesie

Programy studiów ISM z powodzeniem łączą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Wielu pracujących tu naukowców jest uznanymi praktykami, dlatego są świadomi problemów, przed którymi stoi współczesny biznes, oraz wiedzy niezbędnej do ich rozwiązania. Nauczyciele akademiccy prowadzą również aktywną działalność akademicką, badając zjawiska zarządzania w krajach regionu bałtyckiego - ISM jest jednym z inicjatorów Baltic Journal of Management. Uniwersytet aktywnie uczestniczy w działaniach międzynarodowych organizacji naukowych, gdzie wymienia aktualną wiedzę i doświadczenie z partnerami.

Międzynarodowe perspektywy biznesowe dla studentów są zapewnione dzięki doświadczeniu założyciela ISM, Norweskiej Szkoły Zarządzania BI oraz zaproszonych wykładowców z całego świata.

118312_ISMbusiness.png

ISM stara się edukować odnoszących sukcesy i odpowiedzialnych liderów biznesu. Uniwersytet był pierwszym na Litwie, który odpowiedział na globalne wezwanie szkół biznesu i stowarzyszeń akademickich do promowania społecznej odpowiedzialności biznesu na całym świecie. ISM zobowiązał się do przestrzegania zasad edukacji odpowiedzialnego zarządzania (PRME), które zostały zaprezentowane przez grupę naukowców i wiodącą organizację akademicką na szczycie ONZ Global Compact Leaders w lipcu 2007 r. PRME zapewnia ramy dla instytucji akademickich, aby rozwinąć szerszy przyczyną społecznej odpowiedzialności biznesu i włączania uniwersalnych wartości do programów nauczania i badań.

ISM jest również jednym z pierwszych uniwersytetów na Litwie, które przystąpiły do UN Global Compact, stając się tym samym częścią krajowej sieci organizacji odpowiedzialnego biznesu. Członkowie tej sieci i Global Compact zobowiązali się do dostosowania swoich działań i strategii do dziesięciu powszechnie akceptowanych zasad w dziedzinie praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji. W ten sposób biznes, jako główny czynnik napędzający globalizację, może pomóc zapewnić, że rynki, handel, technologia i finanse będą postępować w sposób korzystny dla gospodarek i społeczeństw na całym świecie.

Uniwersytet osiągnął wiele w zwiększaniu odpowiedzialnego i etycznego przywództwa. Kurs etyki biznesowej jest oferowany studentom wszystkich cykli uniwersyteckich. Temat ten omawiany jest w końcowych tezach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. ISM dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Początek ISM

Poprzednikiem ISM było Business Training Center, dobrze znana instytucja szkoleniowa na Litwie. Została założona w 1995 roku przez BI Norwegian Business School i Politechnikę w Kownie.

ISM University of Management and Economics został założony w Kownie w 1999 roku jako pierwsza prywatna instytucja edukacji menedżerskiej na Litwie. Głównymi założycielami ISM są BI Norwegian Business School, największa szkoła biznesu w Europie oraz Innovation Norway (były Norweski Fundusz Rozwoju Przemysłowego i Regionalnego).

118310_ISM.png

ISM dzisiaj

 • Wszystkie poziomy studiów: studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie
 • ISM Executive School - magister studiów i szkoleń z zarządzania
 • Badania: wiedza i rozwój biznesu
 • 37% naszego wydziału ma charakter międzynarodowy
 • Możliwości podwójnego stopnia w wysoko ocenianych europejskich i amerykańskich szkołach biznesu
 • Ponad 100 uniwersytetów partnerskich na studia Exchange
 • Ponad 2000 studentów
 • Ponad 4000 absolwentów
 • 98% absolwentów ISM pracuje w swoich dziedzinach
 • 1 na 5 rozpoczyna własną działalność gospodarczą
 • Innowacyjne i interaktywne metody nauczania: studia przypadków, zadania grupowe, symulacje, praca zespołowa

118311_ISMtoday.png

Lokalizacje

Okręg wileński

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Address
Arklių gatvė,18
01305 Okręg wileński, Litwa
Telefon
+370 5 212 3960

Osło

BI Norwegian Business School - Oslo

Address
BI Norwegian Business School - Oslo campus
0484 Osło, Osło, Norwegia
Telefon
+370 5 212 3960

Tilburg

Address
Warandelaan,2
5037 AB Tilburg, Brabancja Północna, Niderlandy

Île-de-France

Address
Avenue des Terroirs de France,40
75012 Île-de-France, Francja

bordeaux

Address
Rue Raze,26
33000 bordeaux, Nouvelle-Aquitaine, Francja

Tilburg

Address
Warandelaan,2
5037 AB Tilburg, Brabancja Północna, Niderlandy

Teleborg

Address
P G Vejdes väg
351 95 Teleborg, Hrabstwo Kronoberg, Szwecja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium