Kuwait University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kampus

Sześć kampusów wchodzących w skład uniwersytetu to Adailiya , Shuwaikh, Keifan , Khaldiya, Fintas i Jabriya. Są kilka minut od centrum Kuwejtu. Główny dostęp do kampusu Shuwaikh, Jamal Abdul Nassar Street, wychodzi na Zatokę Perską. „Zielony” kampus o powierzchni 380 akrów został zaprojektowany, aby chronić studentów przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Organizacja i rozwój

Uniwersytet odnotował wzrost liczby studentów z około 418 do 40 000, wykładowców z 31 do 1565, kolegiów od 4 do 17 oraz personelu administracyjnego i akademickiego z 200 do ponad 5000. Kuwait University ma ponad 100 000 absolwentów obsługujących kraj i region, a niektórzy osiągnęli czołowe stanowiska.

Plan strategiczny uczelni wyznacza rząd. Jej uprawnienia wykonawcze należy do Prezydenta, który kieruje uczelnią i odpowiada za jej sprawy naukowe, intelektualne, techniczne, administracyjne i finansowe. Prezydent nadzoruje wdrażanie ustaw i regulaminów ALK oraz decyzji Rady Uczelni, a także wspieranie rozwoju instytucjonalnego poprzez polityki, plany i strategie ukierunkowane na postęp.

Sfera obowiązków prezydenta znajduje wyraz w pięciu głównych biurach - akademickich, badaniach naukowych, naukach o zdrowiu, planowaniu i akademickich usługach wsparcia, z których każdy jest kierowany przez wiceprezesa. Innym biurem wykonawczym jest Sekretariat Generalny KU, organ instytucjonalnej administracji, na czele którego stoi Sekretarz Generalny, który wraz z pięcioma wiceprezydentami stanowi kierownictwo wyższego szczebla i władzę wykonawczą Kuwait University .

System akademicki Kuwait University

Kuwait University stosuje system godzin kredytowych (zatwierdzone godziny), z nauczaniem organizowanym w semestrze, z wyjątkiem Wydziału Prawa, który podlega rocznemu systemowi ciągłego nauczania, oraz wydziałów Centrum Nauk o Zdrowiu.

Programy akademickie działają według kalendarza semestralnego rozpoczynającego się w połowie września i kończącego się pod koniec maja. Każdy semestr trwa od 15 do 17 tygodni. Semestr zimowy rozpoczyna się w drugim tygodniu września i trwa do końca grudnia. Semestr wiosenny rozpoczyna się pod koniec stycznia i trwa do końca maja. Zapis na program letni jest opcjonalny. Trwa osiem tygodni łącznie z okresem egzaminacyjnym zatwierdzonym przez Uniwersytet.

Lokalizacje

Shuwaikh Educational

Address
Jamal Abdul Nasser Street
Shuwaikh Educational, Al Asimah Governate, Kuwejt

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: