Pontificia Universidad Javeriana

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założone przez Towarzystwo Jezusowe w 1623 roku , jest uniwersytetem katolickim, uznanym przez kolumbijski rząd, który ma służyć wspólnocie ludzkiej, zwłaszcza Kolumbii, w dążeniu do ustanowienia bardziej cywilizowanego, bardziej wykształconego i sprawiedliwego społeczeństwa, inspirowanego wartościami ewangelicznymi.

Promuje kompleksowe szkolenie ludzi, wartości ludzkich, rozwoju i przekazywania nauki i kultury oraz przyczynia się do rozwoju, kierowania, konstruktywnej krytyki i transformacji społeczeństwa.

Pierwszy uniwersytet w Kolumbii z akredytacją instytucjonalną

Ministerstwo Edukacji , za pośrednictwem rezolucji nr 1320, zapisało się na 12 czerwca 2003 r. W Pontificia Universidad Javeriana na okres ośmiu lat.

W rezolucji podkreślono, że Uniwersytet "osiągnął wystarczający poziom jakości, aby zgodnie z zasadami regulującymi tę kwestię został publicznie uznany za pomocą oficjalnego aktu instytucjonalnej akredytacji".

Misja

Uniwersytet Javeriana jest katolicką instytucją szkolnictwa wyższego, założoną i prowadzoną przez Towarzystwo Jezusowe, zobowiązującą się do zasad edukacyjnych i wytycznych założyciela.

Eksperci w nauczaniu, badaniach i doskonałości usług jako kraj zintegrowany, globalna i interdyscyplinarna perspektywa uniwersytecka i proponuje:

  • integralna formacja ludzi, którzy wyróżniają się wysoką jakością odpowiedzialności ludzkiej, etycznej, akademickiej, zawodowej i społecznej;
  • tworzenie i rozwój wiedzy i kultury w krytycznej i innowacyjnej perspektywie dla osiągnięcia sprawiedliwego, zrównoważonego, integracyjnego, demokratycznego, współczującego i szanującego godność ludzką społeczeństwa.

    Nr 576 Zarząd uczelni, 26 kwietnia 2013 r. Umowa (do pobrania )

Lokalizacje

Bogota

Address
Carrera 7 No. 40 - 62
111321 Bogota, Bogota, Kolumbia