Laikipia University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet posiada unikalną historię, która ewoluowała przez różne fazy edukacyjnych. Został uruchomiony w kwietniu 1929 British Colonial rolnik cum pedagog o imieniu William Thomas Alfred Levet. Zakład był wtedy tylko szkoła podstawowa biali 'z dużego gospodarstwa rolnego, który został sprzedany w lutym Guy Bullen 1959. W latach 1965 i 1970, służył jako Instytucja dużą skalę szkolenia Rolnicy (LSFTC) uczelni. LSFTC podawano przez Ministerstwo Rolnictwa i Hodowli Zwierząt. W październiku 1979 r. został przekształcony w Hodowla zwierząt i Industry Training Institute (AHITI) oferuje dwuletni kurs prowadzący do Certificate in Zdrowia Zwierząt. Od 1988 do 1990 roku, to działa jako kolegium dyplom nauczyciela fizyki po którym objął Egerton Uniwersytetu w dniu 1 lipca 1990 roku. Do tej pory, Uniwersytet ukończył ponad 5000 studentów w dziedzinie edukacji (Bachelor of Arts).

Uniwersytet Laikipia powstała w Kampusie Egerton University. Ten następnie zalecenia Komitetu rządowych powołanych do zbadania modalności pochłania podwójne nabór uczniów szkół średnich. Miał oferuje kursy edukacyjne dla absolwentów kształcenia nauczycieli. Od tego czasu Uniwersytet wzrosła liczba studentów i pracowników, a obecnie oferuje dodatkowe programy akademickie. W związku z jego wzrostu, wzrost popytu na wyższym wykształceniem oraz w odpowiedzi na społeczności, rektor powołał Senackiej Komisji ds. modernizacji Laikipia Campus do statusu uniwersyteckiego.

Od sierpnia 2005 roku, kilka Warsztaty interesariuszy odbywały się między Komitetem Modernizacja i przywódców społeczności, aby uwrażliwić wspólnotę na potrzebę partnera i współpracować z Uniwersytetem w zarządzania szkolnictwem wyższym i świadczenie usług. Zaobserwowano, że kampusy Uniwersytetu ustanowi satelitarnych w Maralal, Isiolo, Nyahururu i Nanyuki jako ośrodków kształcenia dla poszczególnych programów Tailor Made. Test Rejonowy Zarząd Edukacji (Laikipia Powiat) został również poinformowany o planach modernizacji kampus w składnik Egerton University.

Uniwersytet Laikipia przyznano Kartę 19 lutego 2013 roku przez ówczesnego prezydenta i Naczelnego Dowódcy Sił Obrony Republiki Kenii; Jego Ekscelencja Hon. Mwai Kibaki EGH, ten wykonany instytucja pełnoprawnym University.

Pierwszy Kanclerz Laikipia University, który został powołany 19 lutego 2013 r. Profesor Rafał Munavu, Dr. Był głównym twórcą Laikipia Campus, były zastępca wicekanclerz (A & F) od Egerton University i rozpusta były rektor Moi University.

Lokalizacje

Nyahururu

Address
Nyahururu, Hrabstwo Nyandarua, Kenia