Ualikhanov University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Sh. Ualikhanov Kokshetau State University jest jednym z wiodących uniwersytetów regionalnych w północnym Kazachstanie. Od ponad 50 lat jest liderem systemu edukacji. Uniwersytet powstał w 1996 roku.

Dzisiaj Sh. Ualikhanov Kokshetau State University to nowoczesna, aktywnie rozwijająca się instytucja szkolnictwa wyższego o godnej tradycji, wielkim potencjale i poważnych planach na przyszłość.

Obecnie na uniwersytecie jest 6 wydziałów. Kadra akademicka składa się z ponad 500 profesorów. Studenci są szkoleni w 54 specjalnościach. Łączna liczba studentów wynosi około 9000 osób. Uczelnia oferuje programy edukacyjne na licencjat (4 lata), magister (2 lata), doktorat. (3 lata). Proces kształcenia uniwersyteckiego jest dostosowany do zasad Procesu Bolońskiego opartego na relacjach ECTS i „uniwersytecie z przedsiębiorstwem”.123631_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg Mimi Thian / Unsplash

Jedno z priorytetowych zadań Sh. Ualikhanov Kokshetau State University ma zapewnić konkurencyjność i popyt na absolwentów, międzynarodowe uznawanie dyplomów oraz wysoki status ekonomiczny i społeczny kadry nauczycielskiej. Dziś uniwersytet stopniowo buduje strategię integracji ze światowym systemem edukacyjnym i naukowym. Uczelnia ściśle współpracuje z ponad 60 wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce, Turcji, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Rosji, krajach Azji Środkowej. Wykładowcy i studenci uczestniczą w międzynarodowych programach edukacyjnych, takich jak DAAD, IREX, LOGO, TEMPUS, Erasmus Mundus, Stypendium Państwowe „Bundestag”, „Bolashak”.

W 2015 r. Uniwersytet dołączył do Stowarzyszenia Europejskiego i Eurazjatyckiego Stowarzyszenia Uniwersytetów.

W instytucjonalnym rankingu uniwersytetów z 2018 r. „Kazachstan 2050 - Krajowa ocena innowacyjności i doskonałości akademickiej”, organizowanym przez Narodową Akademię Nauk Kazachstanu, uniwersytet zajmuje 12. miejsce wśród multidyscyplinarnych uniwersytetów w Republice Kazachstanu.

Lokalizacje

Kokshetau

Address
76, Abay street
020000 Kokshetau, Akmola Province, Kazachstan