Przeczytaj oficjalny opis

Nasza historia

UCalgary jest - podobnie jak nasze miasto-gospodarz - miejscem dla ludzi o ambitnych marzeniach i umiejętnościach niezbędnych do ich spełnienia.

Nasz cel

UCalgary oferuje studentom wysokiej jakości doświadczenie edukacyjne, które przygotowuje ich do sukcesu w życiu, a także badania dotyczące najbardziej uporczywych wyzwań społecznych. Nasze tworzenie i transfer wiedzy przyczynia się każdego dnia do globalnej przewagi konkurencyjnej naszego kraju i czyni świat lepszym.

Robimy to w Calgary - najbardziej przedsiębiorczym i opiekuńczym mieście Kanady, gdzie zachodni duch, poczucie rodziny i młodzieńcza energia przenikają wszystko, co robimy. Jesteśmy pionierami w sercu, innowatorami z konieczności i pożądania, budowniczymi społeczności, ponieważ są w naszym DNA. Widzimy potencjał, w którym inni stawiają czoła wyzwaniom i wiemy, jak współpracować z „git'er done”.

Nasze wartości

Co jest dla nas ważne i jaki rodzaj uczelni - i ludzie - staramy się być.

Saldo

Uzupełniamy środowisko badawcze, edukacyjne i robocze o pomieszczenia socjalne, kulturalne, sportowe i rekreacyjne, usługi i programy promujące zdrową społeczność.

Współpraca

Budujemy mosty poprzez proaktywną komunikację między jednostkami, między zespołami, między departamentami i wydziałami oraz z innymi organizacjami w społeczności, z uczciwością i przejrzystością.

Ciekawość

Jesteśmy stymulowani przez nieznane i nieoczekiwane, i polegamy na nim, aby sprowokować poszukiwania i innowacje.

Doskonałość

Oczekujemy tego, co najlepsze od wszystkich, którzy pracują i uczą się na University of Calgary . Wspieramy i doceniamy osiągnięcia wszystkich członków społeczności i pomagamy sobie nawzajem osiągnąć nasze najwyższe ambicje.

Globalizacja

Myślimy i działamy zgodnie ze światowym nastawieniem, uznając wszechobecność łączności na całym świecie, świadomi globalnych zmian i działając na rzecz korzyści dla świata, któremu służymy.

Wsparcie

Cenimy ludzi, którzy wchodzą w interakcje z innymi w sposób obejmujący wszystkich i szacunek. Oferujemy wysokiej jakości programy i usługi w celu promowania zdrowia i bezpieczeństwa, wspierania morale społeczności i zaspokajania różnorodnych potrzeb wszystkich, którym służymy.

Zrównoważony rozwój

Zobowiązujemy się do przywództwa w zrównoważonych sposobach życia, pracy i uczenia się. Dbamy o środowisko fizyczne, naturalne i społeczne. Podtrzymujemy zrównoważone budżety, pozytywne relacje społeczne i zdrowie naszej planety.

Nasz mandat

Dowiedz się o naszym celu i wytycznych, na podstawie których działamy.

Oczekujemy spełnienia oczekiwań

Oczekuje się, że University of Calgary osiągnie ukierunkowane wyniki, które wspierają i zachęcają do zaangażowania, dobrobytu gospodarczego, społecznego i kulturalnego oraz są cenne dla wszystkich mieszkańców Albertu.

Każdej wiosny University of Calgary aktualizuje i przedkłada swój kompleksowy plan instytucjonalny (CIP), trzyletni, zintegrowany dokument planowania, który spełnia wymogi prawne określone w ustawie o uczeniu się po ukończeniu szkoły średniej oraz ustawie o planowaniu podatkowym i przejrzystości.

Każdej jesieni uniwersytet zgłasza ten plan wraz ze sprawozdaniem rocznym dla rządu, który zawiera nasze sprawozdania finansowe.

Uzupełniamy również te oficjalne zgłoszenia raportem społecznościowym, który pokazuje postępy, jakie poczyniliśmy w ciągu ostatniego roku.

Nasza historia

Opowieść o tym, jak wyrzeźbiliśmy sobie miejsce i zbudowaliśmy tę wspaniałą instytucję.

Podobnie jak wiele historii sukcesu w Calgary, nasz początek ma porywający początek, bezprecedensowy zryw wzrostu i obiecującą przyszłość.

Jeszcze zanim Alberta stała się prowincją we wrześniu 1905 r., Obywatele bardzo młodego Calgary byli zdeterminowani, aby gościć instytucję post-policealną w ramach budowy wielkiego miasta.

W 1906 r. Szkoła Normalna w Albercie (która później przekształciła się w naszą własną Szkołę Edukacji w Werklund) rozpoczęła działalność i zapewniła stały strumień wychowawców dla nowej prowincji chętnej do szybkiego rozwoju.

Kiedy University of Alberta została założona w 1908 roku w Strathcona (obecnie część Edmonton), Calgarians byli rozczarowani koncepcją „oddziału zakładu”, która powstała i lobbowała przez dziesięciolecia dla własnej niezależnej instytucji. Studenci, wykładowcy, pracownicy, absolwenci, darczyńcy i wolontariusze połączyli siły, aby wesprzeć sprawę, z wielką pasją i zaangażowaniem.

Ich poświęcenie zostało ostatecznie nagrodzone 29 kwietnia 1966 r., Kiedy University of Calgary uzyskał autonomię. Stamtąd wzrost był szybki i wściekły, ponieważ powstał nowy kampus i nowi nauczyciele przybyli do Calgary z całego świata.

W latach 2016–17 University of Calgary obchodził 50. rocznicę istnienia jako instytucja autonomiczna.

Nasi ludzie

Spotkaj się i dołącz do uczniów, naukowców i pracowników, którzy tworzą naszą społeczność i uczyń nas tak dumnymi z naszej uczelni.

Studenci

Nasi uczniowie są jednymi z najbardziej ciekawskich, ciekawskich i obywatelskich na naszej planecie. Pochodzą z całej Alberty i Kanady oraz z całego świata, tworząc zróżnicowaną społeczność kampusową, która pomaga uczynić Calgary wyjątkowym miejscem.

Personel akademicki

Dążąc do tego, by stać się jednym z najlepszych uniwersytetów edukacyjnych i badawczych w Kanadzie, staramy się przyciągnąć najbardziej utalentowanych, wykwalifikowanych pracowników akademickich, których możemy znaleźć, i stworzyć środowisko, w którym mogą eksperymentować i odnieść sukces, poprowadzić uczniów do osiągnięcia ich pełnego potencjału akademickiego i prowadzić przełomowe badania.

Naukowcy po doktoracie

Czy zmieniające świat działania pomagają tłumaczyć odkrycia badawcze na aplikacje, które przynoszą korzyści społeczeństwu na całym świecie. Mamy silny, ukierunkowany program badań i witamy kolegów z całego świata.

Kierownictwo i personel

Praca w UCalgary oznacza zanurzenie się w uczeniu się i młodzieńczy optymizm oraz codzienną zmianę życia innych. Od asystentów po doradców studenckich, opiekunów do dyrektorów, administratorów i urzędników ds. Rozwoju - wszyscy mają kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej uczelni.

Absolwenci

Ponad 163 000 absolwentów UCalgary przyczynia się do rozwoju społeczności w ponad 150 krajach. Każdego roku około 6000 nowych absolwentów dołącza do tej rozszerzonej rodziny zmieniaczy, aktywnie budując nasze miasto (dwie trzecie naszego pobytu absolwentów w rejonie Calgary) i kształtując nasze społeczeństwo na całym świecie.

Członkowie Rady Gubernatorów

Rada Gubernatorów jest odpowiedzialna za zarządzanie Uniwersytetem w imieniu mieszkańców Alberty. Członkowie zarządu służą jako gubernatorzy / powiernicy. Skład Zarządu jest określony przez ustawę o uczeniu się wtórnym Alberty. Członkowie są powoływani przez Zakon w Radzie lub Zarządzeniu Ministerialnym.

Senatorowie

Senatorowie są wolontariuszami, którzy pasjonują się edukacją, badaniami i innowacjami - aktywnymi ambasadorami, którzy chętnie dzielą kluczową rolę University of Calgary w naszym tętniącym życiem mieście. Każdej jesieni rekrutujemy na otwarte stanowiska Senatu.

Zwolennicy społeczności

Dziesiątki tysięcy ludzi i organizacji wspierają University of Calgary swoim czasem, talentem i skarbem. Umożliwiają one transformacyjne zmiany i pozwalają naszym naukowcom skupić się na pracy: zapewnieniu jak najlepszej edukacji naszym uczniom i dokonywaniu odkryć, które zmienią nasze życie na lepsze.

Nasz duch

75 milionów lat temu Alberta była jednym z najbogatszych siedlisk dinozaurów na świecie. Subtropikalny krajobraz wokół Calgary grzmiał śladami dzikich gadów. Dzisiaj UCalgary Dinos kierują tą samą dzikością, pokazując przywództwo w sądach, polach, lodzie i falach sportu międzyuczelnianego oraz w dążeniu do nowej wiedzy i innowacji dla społeczeństwa, jakie znamy. Wszyscy jesteśmy Dinos.

Fakty i Liczby

UCalgary według numerów

University of Calgary to finansowany ze środków publicznych uniwersytet intensywnie prowadzący badania, założony w 1966 r., Z 14 wydziałami oferującymi ponad 250 programów akademickich oraz ponad 50 instytutów i ośrodków badawczych. Jako jeden z najlepszych uniwersytetów badawczych w Kanadzie, UCalgary łączy najlepsze tradycje uniwersyteckie z tętniącą życiem energią i różnorodnością miasta Calgary. Nasz główny kampus zajmuje piękne otoczenie z widokiem na Góry Skaliste Alberty i obejmuje ponad 200 hektarów - obszar większy niż całe centrum Calgary.

Nasz uniwersytet
 • Założona w 1966 r., Z początkami na początku XX wieku
 • Kolory: czerwony i złoty
 • Motto: Mo shùile togam suas (gaelicki) - podniosę oczy
 • 5 kampusów: 4 w rejonie Calgary i 1 w Doha, Katar
 • 14 wydziałów
 • 1800 pracowników akademickich aktywnie zaangażowało się w badania, stypendia i nauczanie
 • 3 200 pracowników nieakademickich skupiło się na prowadzeniu instytucji i realizacji naszych podstawowych zadań
 • Skonsolidowany budżet w wysokości 1,3 miliarda dolarów: prawie 8 miliardów dolarów rocznie w gospodarce Alberty
 • 30 000 studentów: 24 000 studentów, 6000 studentów
 • Prawie 185 000 absolwentów; 2/3 mieszka lub pracuje w rejonie Calgary
Rankingi i wyróżnienia
 • Top 200 uniwersytetów na całym świecie (Times Higher Education World University Rankings, 2019)
 • 128 na świecie i 6 w Kanadzie na podstawie łącznej liczby publikacji (ranking CWTS Leiden 2019)
 • 196 na świecie i 7 w Kanadzie, Center for World University Rankings (CWUR), 2018
 • Top 200 uniwersytetów na całym świecie (Academic Ranking of World Universities [ShanghaiRanking Consultancy], 2018)
 • Top 200 najbardziej zorientowanych na świecie uniwersytetów na świecie (Times Higher Education, 2016)
 • Top 5 w Kanadzie i 125 na 938 uniwersytetów na całym świecie w badaniach (Europejskie Centrum Nauki i Technologii, Leiden, 2017)
 • Top 10 najbardziej zrównoważonych organizacji w Kanadzie (Corporate Knights, 2016)
 • Challenger technologii (Times Higher Education, 2017)
 • Kanadyjski lider w dziedzinie ekologicznych budynków o wysokiej wydajności i praktyk zrównoważonego rozwoju
 • Pierwszy kampus sprawiedliwego handlu w Albercie
 • Najlepsi pracodawcy Alberty (2015, 2016, 2017, 2018)
 • Najlepsi pracodawcy różnorodności Kanady (2017, 2018, 2019)
 • WorldatWork Alliance for WorkLife Progress Seal of Distinction (2015, 2016, 2017)
Dom Dinosów
 • Każdego roku 500 studentów-sportowców startuje w drużynach uniwerek
 • Top 5 w Kanadzie dla wszystkich akademickich studentów-sportowców
 • Od 1976 roku studenci-sportowcy Dinos przynieśli do domu kilkanaście medali olimpijskich
Wyjątkowe udogodnienia
 • Taylor Institute for Teaching and Learning: pierwszy budynek w Kanadzie poświęcony wyłącznie doskonaleniu nauczania i uczenia się na poziomie policealnym
 • Hunter Hub for Entrepreneurial Thinking: Nowa inicjatywa, aby zanurzyć kampus w odważnym i nowym podejściu do nauczania, uczenia się, odkrywania i dzielenia się wiedzą
 • International Microbiome Centre: jedyne w Kanadzie centrum badawcze zajmujące się badaniem mikrobiomu i jego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt
 • WA Rancza: 19 000 akrów ranczo dla bydła, które zakotwiczy światowej klasy placówkę dydaktyczną, edukacyjną i badawczą
 • Środowisko energetyczne Doświadczalny budynek edukacyjny: jedno z największych laboratoriów LEED Platinum w Ameryce Północnej
 • Taylor Family Digital Library: najbardziej zaawansowana technologicznie biblioteka w Ameryce Północnej
 • Olympic Oval: miejsce na najszybszy lód na świecie
 • Centrum Rozwoju Dziecka: jeden z najsilniej oprzyrządowanych budynków w Ameryce Północnej
Nasze nauczanie i uczenie się
 • 250 programów
 • 95% wskaźnik retencji dla studentów
 • 78% „dobrej” lub „doskonałej” satysfakcji studentów pierwszego roku
 • 91,1% wskaźnik zatrudnienia absolwentów, 76,7% zatrudnionych w dziedzinach związanych z dyscypliną
 • 7,8 miliona przedmiotów w kolekcjach bibliotecznych
 • Do tej pory 15 uczonych z Rodos
Nasze badania i stypendia
 • # 6 najwyższy uniwersytet badawczy w Kanadzie - pod względem sponsorowanego finansowania badań
 • 419,2 mln USD ze sponsorowanego finansowania badań (2017-2018)
 • 148 krzeseł badawczych
 • 356 ujawnień nowych wynalazków (2017-2018, 3-letnia łączna liczba)
Sześć głównych obszarów dotyczy globalnych priorytetów w:
 • Innowacje energetyczne na dziś i jutro
 • Dynamika człowieka w zmieniającym się świecie
 • Rozwiązania inżynieryjne dla zdrowia
 • Nowe technologie kosmiczne
 • Zakażenia, stany zapalne i choroby przewlekłe
 • Mózg i zdrowie psychiczne
Nasze miasto
 • Calgary, Alberta, populacja 1,4 miliona
 • Najlepsze miejsce do zamieszkania w Kanadzie (MoneySense Magazine, marzec 2013)
 • # 1 najbardziej przyjazne miastu w Ameryce Północnej i # 4 na świecie (2018 r. Globalny ranking możliwości zamieszkania, Economics Intelligence Unit)
 • Czwarte co do wielkości i najszybciej rozwijające się miasto w Kanadzie
 • Kapitał energetyczny Kanady
 • Globalne centrum finansowe
 • # 3 najbardziej zróżnicowane miasto w Kanadzie
 • Większość patentów na miasto w Kanadzie (CD Howe Institute, 2018)
 • Najwyższa koncentracja centrali korporacyjnych i małych firm na mieszkańca w Kanadzie (Calgary Economic Development)
 • 40 międzynarodowych biur konsulatów
 • Największa miejska sieć Pathway w Ameryce Północnej
 • Dom Kanadyjskiego Narodowego Centrum Muzyki i światowej sławy Calgary Stampede
 • Najbardziej słoneczne miasto w Kanadzie - ponad 333 dni w roku
 • Obejrzyj ten wspaniały film o Calgary przygotowany przez naszych partnerów w Calgary Economic Development

Nasze kampusy

Położony u podnóża pokrytych śniegiem Kanadyjskich Gór Skalistych i sięgający pustynnych wybrzeży Zatoki Perskiej UCalgary wita świat.

University of Calgary ma siedzibę w Calgary, Alberta, Kanada, z czterema kampusami w rejonie Calgary i jedną piątą w Doha w Katarze. Calgary jest jednym z najczystszych, najbezpieczniejszych i najbardziej zróżnicowanych kulturowo ośrodków miejskich w Kanadzie, wielokrotnie uznawanym za jedno z najbardziej przyjaznych miast na świecie. Z populacją 1,2 miliona, jest to również największe miasto w Albercie i trzecia co do wielkości gmina w Kanadzie.

Wiele z naszych stron znajduje się na tradycyjnych terytoriach Ludów Pierwszego Narodu w Traktacie 7. Traktat 7 Krainy w południowej Albercie są domem dla Narodu Kainai, Narodu Piikani, Narodu Siksika, Narodu Tsuuu T'ina i Sztyletu Niedźwiedzia, Chiniki, i Wesley (Stoney-Nakoda) Nations. Calgary jest także domem dla regionu 3 Métis Nation of Alberta.

5 kampusów połączonych chęcią tworzenia i dzielenia się wiedzą.

Główny kampus

Zbudowany w latach 60-tych - i rozwijający się od tego czasu - nasz główny kampus jest obecnie domem dla 11 naszych 14 wydziałów, światowej klasy placówek badawczych i lekkoatletycznych oraz rozbudowanych usług wsparcia dla studentów, wykładowców i pracowników.

Kampus Pogórza

Siedziba Cumming School of Medicine i Wydziału Medycyny Weterynaryjnej znajduje się około kilometra na południe od głównego kampusu, obok Foothills Medical Center. Centrum Nauk o Zdrowiu, Heritage Medical Building, Centrum Innowacji Badań Zdrowotnych oraz budynek Nauczania, Badań Naukowych i Wellness znajdują się tutaj.

Kampus w centrum miasta

Położony w centrum miasta Calgary, ten kampus oferuje wybrane programy nauczania na poziomie magisterskim i wyższym poprzez Haskayne School of Business i The School of Public Policy. Siedziba uniwersyteckiego Stowarzyszenia Absolwentów znajduje się w centrum edukacyjnym, które oferuje również dogodne miejsce spotkań i funkcji dla społeczności biznesowej miasta.

Kampus Spy Hill

W tym kampusie odbywa się praktyczne kształcenie kliniczne i diagnostyczne dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a także badań klinicznych i stosowanych. Udogodnienia obejmują budynek Umiejętności Klinicznych, Stację Badawczą Nauk Weterynaryjnych i Stację Badawczą Przyrody. Spy Hill jest także miejscem, w którym mieści się zaawansowana biblioteka uniwersytecka o wysokiej gęstości.

Doha, kampus Kataru

UCalgary otworzył swój pierwszy zagraniczny kampus oddziału w Doha w Katarze w 2007 roku. Dzisiaj University of Calgary w Katarze (UCQ) kształci przyszłych liderów pielęgniarstwa w regionie, oferując licencjat pielęgniarstwa i programy Master of Nursing akredytowane przez Canadian Association of Schools of Pielęgniarstwo (CASN).

Stacje terenowe i inne obiekty

Od spuścizny olimpijskiej i rustykalnych stacji terenowych, po stanowisko badawcze o wysokiej arktyce, instytut morski i jedno z najbardziej zaawansowanych kanadyjskich obserwatoriów astrofizycznych, University of Calgary ma kilka atrakcyjnych miejsc poza granicami kraju, które warto zwiedzić.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University of Calgary

Posiadanie szerokiej gamy ekscytujących dziedzin nauki sprawia, że program Inżynierii Lądowej jest atrakcyjny dla studentów. Mogą specjalizować się w jednej z kilku subdy ... [+]

Przegląd programu

Posiadanie szerokiej gamy ekscytujących dziedzin nauki sprawia, że program Inżynierii Lądowej jest atrakcyjny dla studentów. Mogą specjalizować się w jednej z kilku subdyscyplin, w tym w biomechanice, materiałach bitumicznych, inżynierii geotechnicznej, inżynierii materiałowej, konstrukcjach i mechanice litej, inżynierii transportu, zasobach wodnych, energii i środowisku (interdyscyplinarnym) oraz inżynierii środowiska (interdyscyplinarnie). Po ukończeniu dogłębnego, oryginalnego projektu badawczego związanego z wybraną subdyscypliną, uczniowie mogą napisać odpowiednią tezę, pozwalającą im zdobyć dogłębną wiedzę i doświadczenie badawcze.... [-]

Kanada Calgary
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Calgary

Studenci, którzy chcą awansować w swojej karierze, powinni rozważyć program Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (MEng Course), który jest często podejmowany w niepełny ... [+]

Przegląd programu

Studenci, którzy chcą awansować w swojej karierze, powinni rozważyć program Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (MEng Course), który jest często podejmowany w niepełnym wymiarze godzin. Idealny dla studentów, którzy dążą do zdobycia większej wiedzy poza dyplomem licencjata, program zazwyczaj trwa od czterech do sześciu lat studiów niestacjonarnych. Studenci będą częścią tętniącej życiem społeczności naukowców, którzy koncentrują się na poszukiwaniu praktycznych rozwiązań problemów rzeczywistych. Jako stopień zawodowy oparty wyłącznie na kursie, program przygotowuje studentów do kariery w firmach high-tech na stanowiskach takich jak inżynier ds. Badań i rozwoju, architekt systemu / sieci, projektant systemu, inżynier systemu, inżynier aplikacji, programista aplikacji i oprogramowanie architekt.... [-]

Kanada Calgary
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 6 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

We Are UCalgary

University of Calgary