Przeczytaj oficjalny opis

O UQO


Uniwersytet Quebec w Outaouais, dla przyjemności uczenia się

Uważany za uniwersytet, którego ludzki wymiar ułatwia naukę i refleksję, University of Quebec Outaouais (UQO) rozwijał się, ewoluował i dostosowywał swoje programy do rytmu potrzeb swoich klientów, biorąc pod uwagę charakterystykę region.

Dzięki członkostwu w sieci Université du Québec, UQO może liczyć na zasoby edukacyjne i wspólne usługi największego systemu uniwersyteckiego w Kanadzie.

UQO znajduje się w Gatineau, w samym sercu Outaouais, w dwóch pawilonach oddalonych od siebie o kilka kilometrów i cieszących się geograficzną i kulturową przewagą. Ma tę zaletę, że znajduje się w obszarze przygranicznym, naznaczonym bogatą obecnością dwóch kultur, które żyją w rytmie gorączkowych działań stolicy federalnej, Ottawy. Nie tylko obecny na obszarach miejskich, UQO oferuje również usługi na peryferiach i działa na rzecz zwiększenia swojej obecności w regionach w nadchodzących latach.

Od 2010 roku UQO znajduje się również w Saint-Jérôme w nowym budynku o powierzchni 10.132 metrów kwadratowych, wybudowanym na rogu ulic St. Joseph i Labelle, naprzeciwko ratusza. Ten nowy kampus przyjmuje ponad 2000 studentów. Istnieją sale lekcyjne, laboratoria dydaktyczne i badawcze, biblioteka, biblioteka dydaktyczna, biura, pomieszczenia administracyjne, miejsca spotkań studentów i usługi pomocnicze, takie jak kafeteria i księgarnia. rozłożone na sześciu piętrach.

Poprzez swoje zajęcia tworzone przez małe grupy studentów i oferowany przez nich wysokiej jakości coaching, UQO daje upust nauce, budowaniu kariery i osiągnięciu sukcesu w życiu. Nie za duży, niezbyt mały, bardziej ludzki i bardziej przyjazny! To przyciąga 7500 studentów, którzy rejestrują się głównie z Outaouais, ale także ze Wschodniego Ontario i reszty Quebecu. Reputacja UQO nawet przekroczyła granice i przyciąga coraz więcej studentów z zagranicy.


Wizja UQO


Wszystkie siły naszej społeczności zbiegają się, aby zrealizować mobilizujące projekty, które nadają życiu naszą wizję: "Być bliżej, iść dalej! ”.

Indywidualnie i zbiorowo koncentrujemy nasze wysiłki na następujących trzech strategicznych kierunkach: wzbogacanie doświadczeń studentów, tworzenie programów i rozwój badań oraz wpływ naszej uczelni.


2020

  • skupiamy nasze wysiłki na głównym celu nadania znaczenia wszystkim naszym działaniom: naszym uczniom;
  • odważamy się wprowadzać innowacje w naszych programach, usługach i działaniach z myślą o zrównoważonym rozwoju;
  • polegamy na współpracy i wzajemnej pomocy, aby budować sensowne linki i napędzać nas dalej i dalej.

Razem przekształcamy doświadczenie studentów w UQO.


Misja UQO


UQO: najwyższy wyraz wiedzy, badań i twórczości

Université du Québec en Outaouais, należący do sieci Université du Québec, jest publiczną francuskojęzyczną uczelnią i instytucją badawczą zlokalizowaną w Outaouais i Laurentians. W środowisku sprzyjającym interakcji między ludźmi UQO, centrum dostępu do wiedzy, kształci wykwalifikowanych absolwentów w każdym cyklu i stymuluje badania naukowe i tworzenie.

Uczniowie UQO znajdują się w centrum jego misji. Korzystają z różnorodności swoich programów, a także z doskonałości nauczania i badań dzięki doświadczonym profesorom i kompetentnej kadrze.

UQO aktywnie uczestniczy w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym populacji terytoriów, które obsługuje poprzez swoje zaangażowanie w społeczność. Związany z rzeczywistością regionalną i międzynarodową, UQO jest strategicznym graczem, który przyczynia się do rozwoju społeczeństwa poprzez partnerstwa i projekty.


Wartości UQO


Nadmierna jaźń

UQO oferuje swoim studentom doświadczenie akademickie, które jest zarówno wciągające, jak i satysfakcjonujące, oparte na chęci odkrycia, uporządkowania ich myślenia i rozwoju ich krytycznego sensu. W UQO sukcesy studenckie, innowacyjne osiągnięcia pracowników i sukcesy absolwentów są zbiorowym bodźcem do pokonania.


Doskonałość i rygor

UQO to odnosząca sukcesy organizacja, w której wszyscy angażują się w dążenie do doskonałości w swoich działaniach akademickich. UQO jest miejscem tworzenia wiedzy, w którym doskonałość i rygor są normą i punktem odniesienia, z którego wyciągane są wszystkie działania.


Otwarcie

UQO to francuskojęzyczny uniwersytet otwarty na otoczenie i świat. UQO uznaje znaczenie różnorodności kulturowej i ją promuje. Ponadto w swoich działaniach szkoleniowych uwzględnia on wymiar międzynarodowy.


Uczciwość i przejrzystość

UQO faworyzuje rozsądne i odpowiedzialne zarządzanie, jednocześnie koncentrując się na wydajności i skuteczności. Aby to osiągnąć, ułatwia dostęp do informacji i zaangażowanie ludzi.


Szacunek

UQO działa w odniesieniu do ludzi, umieszczając studentów w centrum swojej misji i pracowników w centrum jego rozwoju. Docenia wkład studentów, pracowników, absolwentów i partnerów, a także zachęca do współpracy i wsparcia w tworzeniu środowiska, które jest bogate w interakcje międzyludzkie.

Programy prowadzone przez:
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Université Du Québec En Outaouais UQO

To multidyscyplinarne szkolenie jest skierowane do kandydatów, którzy chcą zapewnić sobie narzędzia, których potrzebują, aby stać się specjalistami i liderami rozwoju, zd ... [+]

To multidyscyplinarne szkolenie jest skierowane do kandydatów, którzy chcą zapewnić sobie narzędzia, których potrzebują, aby stać się specjalistami i liderami rozwoju, zdolnymi do identyfikowania bieżących wyzwań i proponowania innowacyjnych rozwiązań.

Poznają główne teorie rozwoju, a także problemy, wyzwania, rozwiązania i ograniczenia rozwoju terytorialnego, międzynarodowego i lokalnego. Pogłębią wiedzę na temat wielu współdziałających wymiarów rozwoju społeczności oraz lokalnej, międzynarodowej i rdzennej dynamiki.

Ponadto będą rozwijać swoją zdolność analizowania ludzkich działań, relacji z otoczeniem, struktur społecznych i relacji społecznych obecnych na terytoriach. Studenci będą również opanować różne techniki badawcze i interwencyjne właściwe dla rozwoju. Pod koniec szkolenia zdobędą wiedzę teoretyczną i metodologiczną niezbędną do zrozumienia i działania na rzecz rozwoju tu i gdzie indziej.... [-]

Kanada Gatineau
Styczeń 2020
Francuski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université Du Québec En Outaouais UQO

Ten tytuł magistra został opracowany dla osób, które chcą fachowo zarządzać projektami o różnym charakterze i wielkości. Menedżerowie powstający w ramach tego programu bę ... [+]

Ten tytuł magistra został opracowany dla osób, które chcą fachowo zarządzać projektami o różnym charakterze i wielkości.

Menedżerowie powstający w ramach tego programu będą mogli projektować projekty dostosowane do konkretnych kontekstów i zarządzać nimi z uwzględnieniem wcześniej ustalonych ograniczeń.

Dlatego po przeanalizowaniu wykonalności tych projektów, będą oni w stanie wdrożyć najbardziej odpowiednią strategię, aby je osiągnąć. Dzięki narzędziom planowania, które włączyli do swojej praktyki, menedżerowie ci będą mogli zapewnić osiągnięcie celów, zarówno finansowych, jak i organizacyjnych. Kompetentni w zarządzaniu zasobami ludzkimi, będą również wiedzieć, jak współpracować z ludźmi, którzy są w stanie zapewnić sukces swoich projektów.... [-]

Kanada Gatineau
Skontaktuj się ze szkołą
Francuski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
30 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université Du Québec En Outaouais UQO

Wyspecjalizowani pracownicy w zarządzaniu ekosystemami leśnymi uczestniczą w definiowaniu, zarządzaniu i rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, aby przyczynić się do re ... [+]

Wyspecjalizowani pracownicy w zarządzaniu ekosystemami leśnymi uczestniczą w definiowaniu, zarządzaniu i rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, aby przyczynić się do realizacji zrównoważonego rozwoju lasów.

Zapewniają one zrównoważone zarządzanie ekosystemem i planowanie lasu, biorąc pod uwagę w swoich zasadach i praktykach zarządzania potrzeby wielu użytkowników, potrzeby grup interesów, cele zagospodarowania terenu i ochronę ekosystemów leśnych. ,

W tej perspektywie ten wielodyscyplinarny tytuł magistra jest skierowany do kandydatów, którzy chcą zostać specjalistami specjalizującymi się w zrównoważonym zarządzaniu ekosystemami leśnymi. Dzięki aktywnym metodom nauczania, które łączą aspekty ekologiczne, ekonomiczne i socjologiczne, uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności w zakresie definiowania, zarządzania i rozwiązywania złożonych problemów.... [-]

Kanada Saint-Jérôme
Styczeń 2020
Francuski
W pełnym wymiarze godzin
30 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Vidéo promotionnelle - UQO - Premier cycle

UQO - Présentation

Location address
C.P. 1250, succursale HullGatineau (Québec) Canada
Gatineau, Quebec, J8X 3X7 CA
Social Media
Location address
5, rue Saint-JosephSaint-Jérôme (Québec) Canada
Saint-Jérôme, Quebec, J7Z 0B7 CA