Przeczytaj oficjalny opis

O kanadyjskim seminarium i kolegium Southern Baptist

82308_CSBS-Banner-Picture.jpg

Przez ponad trzy dekady powierzono nam szkolenie i edukację teologiczną pastorów i innych pracowników kościoła, aby byli posłuszni Wielkiej Komisji naszego Pana Jezusa Chrystusa w lokalnych kościołach na całym świecie i za ich pośrednictwem. W tym celu staramy się zapewnić naszym uczniom szkolenie w zakresie posługi, które jest zarówno biblijne, jak i adekwatne do naszego kontekstu. Uważamy, że nie wystarczy nam po prostu przekazywać wiedzę.

Naszą wizją jest wyćwiczenie powołanych przez Boga mężczyzn i kobiet na przywódców XXI wieku w trudnych miejscach. Chcemy wspierać w następnym pokoleniu przywódców chęć wejścia w trudne miejsca i odważnego stawiania czoła wyzwaniom, które nas tam napotykają.

Kiedy podejmujemy przyszłe dziesięciolecia posługi, wierzymy, że praca naszej szkoły nigdy nie była bardziej krytyczna. Niewielka grupa kościołów, które rozpoczęły szkołę, rozwinęła się do ponad 350 kościołów dzisiaj, z uporczywą wizją, by stać się tysiącem kościołów w mniej niż pięć lat. Nasza szkoła odgrywa kluczową rolę w realizacji tej wizji. Z roku na rok Bóg wysyła więcej absolwentów do regionów w Kanadzie od wybrzeża Pacyfiku po wybrzeże Atlantyku, a na północ w kierunku naszych ekspansywnych terytoriów.

Wizja kanadyjskiej Narodowej Konwentu Baptystów została głęboko zakorzeniona w wyobraźni wielu studentów i śmiało zapuszczać się w trudne miejsca w Kanadzie ze względu na Chrystusa i ekspansję Jego Królestwa. Oprócz naszych absolwentów, którzy służą w Kanadzie, mamy innych absolwentów, którzy rozprzestrzenili się w regionach na całym świecie, służąc jako misjonarze. Zapał misyjny, który został wprowadzony do naszej szkoły w chwili obecnej, spowodował absolwentów, którzy zdecydowali się opuścić Kanadę i udać się do jeszcze trudniejszych miejsc.

W CSBS

Ponieważ nasza szkoła dąży do zagubienia się w Kanadzie, uczniowie otrzymują wiele możliwości uczestniczenia w służbie w ramach swojego szkolenia.

Z niskim stosunkiem studentów do wydziałów, CSBS

Przyjdź i zobacz, co Bóg może mieć dla ciebie w sercu w Canadian Southern Baptist Seminary

Nasze przekonania i Oświadczenie Wiary jest ściśle związane z CNBC.

Rada Doradcza

James Teel zainicjował Radę Doradczą dla szkoły. Ta grupa, składająca się z Kanadyjczyków i Amerykanów, była cennym przyjacielem seminarium poprzez modlitwę, promocję, zbieranie funduszy i braterstwo. Grupa ma zmienne członkostwo przez lata ze średnią wielkością 30.

Opieka

Powiernicy duchowi stanowią ważne ogniwo między seminarium a kościołami w kanadyjskiej konwencji południowych baptystów. Powiernicy są wybierani przez posłańców z kościołów podczas corocznych posiedzeń konwencji. Są wybierani na cztery roczne kadencje i mają obowiązek pomagać szkole w osiąganiu celów, polityki i wizji. Zarządy powiernicze składają się z siedmiu mężczyzn i kobiet. Spotykają się dwa razy w roku i zgłaszają się bezpośrednio do krajowego zarządu Kanadyjskiej Konwencji Południowych Baptystów. Sześciu absolwentów szkół wyższych służyło jako powiernicy szkoły.

Nasza historia

Stojąc na wzgórzu z widokiem na Cochrane, Alberta na jego koniu stoi posąg kowboja. Statuetka nosi tytuł "Men of Vision" i została wzniesiona ku pamięci tych wczesnych pionierów, którzy założyli ten obszar jako operację ranczerską w latach 80. XIX wieku, która trwa do dnia dzisiejszego.

Na innym wzgórzu z widokiem na Cochrane stoi Kanadyjski Southern Baptist Seminary

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Canadian Southern Baptist Seminary & College

Master of Divinity (MDiv) to profesjonalny dyplom ukończenia 92 godzin na godzinę, mający na celu wyposażenie pastorów i innych chrześcijańskich ministrów w wiedzę, umiej ... [+]

Master of Divinity (MDiv) to profesjonalny dyplom ukończenia 92 godzin na godzinę, mający na celu wyposażenie pastorów i innych chrześcijańskich ministrów w wiedzę, umiejętności i postawy niezbędne do ich powołania. Jest to standardowy stopień teologiczny uzyskany przez duchownych w Ameryce Północnej.

Ten stopień bada wszystkie główne dziedziny biblijnych, teologicznych, historycznych i praktycznych dyscyplin związanych z chrześcijańską służbą. Zajęcia fakultatywne dotyczące różnych przedmiotów uzupełniają podstawy programowe i wyposażają studentów w specjalizację ministerialną.

Wymagania

1. Warunkiem wstępnym dla tego stopnia jest uzyskanie dyplomu licencjata lub jego odpowiednika z akredytowanej uczelni lub uniwersytetu.... [-]

Kanada Cochrane
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
92 godziny
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Canadian Southern Baptist Seminary & College

Program Master of Christian Ministry (MCMin) ma na celu przygotowanie absolwentów do kompetentnego kierownictwa chrześcijańskiego w wielu różnych powołaniach ministerstwa ... [+]

Program Master of Christian Ministry (MCMin) ma na celu przygotowanie absolwentów do kompetentnego kierownictwa chrześcijańskiego w wielu różnych powołaniach ministerstwa. Podstawowe badania obejmują wiedzę biblijną, teologiczną, posługę i praktykę.

Utwory w ramach tego programu studiów obejmują:

Ministerstwo StosowanePrzywództwo duszpasterskieMisjeWymagania

1. Warunkiem wstępnym dla tego stopnia jest uzyskanie dyplomu licencjata lub jego odpowiednika z akredytowanej uczelni lub uniwersytetu.

2. Do ukończenia dyplomu wymagane jest 60 godzin zaliczeń.

3. Na kampusie należy ukończyć co najmniej 30 godzin zaliczeń, aby zapewnić regularną i merytoryczną interakcję między studentami a wykładowcami w celu ułatwienia osiągnięcia wyników stopnia.... [-]

Kanada Cochrane
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
60 godziny
Ośrodek kształcenia
Online
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku