Przeczytaj oficjalny opis

Ben-Gurion University of the Negev ma wyjątkową misję, która ukształtowała jego charakter

Ben-Gurion University of the Negev (BGU) powstał w 1969 roku, realizując wizję pierwszego premiera Izraela, Davida Ben-Guriona, który wierzył, że przyszłość Izraela leży w regionie Negev, obszarze pustynnym obejmującym ponad 60 procent kraju. Wizja przyszła z misją: być katalizatorem rozwoju Negev.

Dzisiaj, prawie 50 lat później, BGU jest znaną na całym świecie instytucją badań i szkolnictwa wyższego, która wykracza poza granice akademii, aby stworzyć nowy model edukacji i badań, który wpływa na życie ludzi w Negev, w Izraelu i na całym świecie.

Z kampusami w Beer-Sheva, Sede Boqer i Eilat, BGU jest prawdziwą oazą innowacji, prowadzącą nowatorskie badania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa wewnętrznego; robotyka; duże systemy danych i informacji; alternatywna energia; badania pustynne; odsalanie wody, studia w Izraelu, kultura i myśl żydowska; technologie medyczne i biologiczne; globalne zdrowie i wiele więcej.

Być innym. Być tobą. BGU.

Jako najszybciej rozwijający się uniwersytet badawczy Izraela, BGU przyciąga wybitnych studentów z całego Izraela i całego świata. Oferując najnowocześniejsze udogodnienia i dynamiczną populację blisko 20 000 studentów, różnorodne wydziały Uniwersytetu i 51 departamentów oferuje mnóstwo opcji. Studenci przyjeżdżają do BGU zarówno w wyjątkowych akademickich możliwościach, jak iw tętniącej życiem atmosferze kampusu.

W BGU, kompleksowe studia uniwersyteckie, badania wielodyscyplinarne są raczej regułą niż wyjątkiem - studenci i naukowcy z różnych wydziałów, wydziałów i centrów badawczych współpracują ze sobą, aby znaleźć najlepsze rozwiązania najbardziej palących problemów na świecie. Badacze i studenci z BGU pasjonują się swoją pracą: nic dziwnego, że osiągnęli niespotykane dotąd osiągnięcia w zaawansowanych dziedzinach na pograniczu nauki i technologii.

BGU międzynarodowy

Międzynarodowi studenci z ponad 40 krajów korzystają z pełnego kalendarza zajęć i wydarzeń oraz różnych klubów i organizacji. Mieszkając w mieszkaniach na terenie kampusu z izraelskimi studentami jako współlokatorami, studenci zagraniczni mogą poznać kulturę izraelską, nawiązując przyjaźnie i budując wspomnienia. Nasza lokalizacja w Beer-Sheva, wielokulturowym mieście, jest idealnym miejscem dla międzynarodowych studentów, aby doświadczyć różnorodności społeczności Izraela.

Beer-Sheva służy również jako wygodna trampolina do zwiedzania reszty Izraela, z wieloma możliwościami transportu do osiągnięcia wszystkich obszarów kraju.

Każdy kurs z przynajmniej jednym zarejestrowanym studentem międzynarodowym będzie prowadzony w języku angielskim.

Dokonanie tego: Realizacja wizji Davida Ben-Guriona.

BGU jest sercem tego, co zostało nazwane "Oazą innowacji", unikalnym ekosystemem, w którym szkolnictwo wyższe, hi-tech, przemysł, biznes, medycyna i rząd spotykają się, aby opracować przełomowe badania i wprowadzić nowe aplikacje na rynek.

Park Zaawansowanych Technologii Beer-Sheva (ATP), przylegający do głównego kampusu BGU, jest wyrazem tej synergii, która jest domem dla wielonarodowych firm hi-tech, takich jak Dell-EMC, Oracle, Wix, IBM i Deutsche Telekom. Wykorzystują one potencjał badawczo-rozwojowy BGU, a także startupy i akceleratory pełne studentów i absolwentów BGU.

Wraz z planowanym przeniesieniem jednostek technologicznych IDF do kampusu z dala od ATP i kampusu BGU, Negev znajduje się w okresie transformacji.

Pragnienie dokonania zmian jest zakorzenione w DNA BGU

Od samego początku jedną z głównych misji uniwersytetu było wykorzystanie potencjału regionu Negev i stworzenie bardziej sprawiedliwego społeczeństwa dla jego różnorodnych mieszkańców. Dziś BGU udało się wyjść poza oczekiwania, zbudował instytucję akademicką, która jest głęboko zakorzeniona w społeczności i uznana na arenie międzynarodowej za liczne i różnorodne programy informacyjne.

Studenci i wykładowcy BGU na bieżąco wypełniają lukę między środowiskiem akademickim a działaniami społecznymi, wnosząc swój czas i energię do otaczających ich społeczności w ramach edukacji.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Ben-Gurion University of the Negev

Międzynarodowy program Woodman-Scheller Israel Studies (WSISIP) zapewnia studentom wszechstronną wiedzę na temat kluczowych przedmiotów i metod badawczych w badaniach nad ... [+]

Zawartość kursuPrzeglądaj historię, politykę i kulturę Izraela

Międzynarodowy program Woodman-Scheller Israel Studies (WSISIP) zapewnia studentom wszechstronną wiedzę na temat kluczowych przedmiotów i metod badawczych w badaniach nad Izraelem. Wiedza i umiejętności zdobyte przez studentów stanowią solidną podstawę dla osób zamierzających kontynuować studia doktoranckie w pokrewnych dziedzinach.

Studia w Izraelu Studia mają wartość dla kandydatów ubiegających się o stanowiska administracyjne, dyplomatyczne, obywatelskie lub nauczycielskie związane z Izraelem, Bliskim Wschodem i światem żydowskim.

Dodatki programowe:Warsztaty archiwalne i wizyty w głównych archiwach IzraelaSpotkania z Izraelczykami: długoletnimi mieszkańcami, nowymi imigrantami, żołnierzami, członkami kibucu, mieszkańcami miast rozwoju, intelektualistami, osobami publicznymi, dziennikarzami i następną generacją przywódcówWycieczki terenowe do miejsc o szczególnym znaczeniu historycznym i socjologicznymThesis or Nons Theis Opcje... [-]
Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Program magisterski z lingwistyki oferuje ścieżkę Thesis (badawczą) lub ścieżkę inną niż teza (ogólna). Obie ścieżki mają trzy cele: (1) pokazanie uczniom aktualnych tema ... [+]

Zawartość kursu

Program magisterski z lingwistyki oferuje ścieżkę Thesis (badawczą) lub ścieżkę inną niż teza (ogólna). Obie ścieżki mają trzy cele: (1) pokazanie uczniom aktualnych tematów badawczych w tej dziedzinie (2) w celu zaangażowania studentów w dyskurs naukowy, metody badawcze i krytyczne rozumowanie; (3) kształcenie studentów w zakresie pisania akademickiego i korzystania z literatury fachowej. Celem ścieżki pracy dyplomowej jest ponadto umożliwienie studentom prowadzenia oryginalnych badań, które przyczyniają się do rozwoju tej dziedziny.

Obie ścieżki są dwuletnimi programami.

1. Teza pracy dyplomowej

Studenci mogą wybierać spośród różnych oferowanych kursów. Jednak wszyscy uczniowie na tym torze muszą przejść kurs metodyczny w ciągu pierwszego roku. Ponadto wybrane kursy muszą zawierać co najmniej jeden kurs składni i co najmniej jeden kurs z semantyki. Wszystkie kursy MA są prowadzone jako seminaria i wymagają końcowego opracowania.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

Ben-Gurion University of the Negev

Zakład oferuje studia podyplomowe w kierunku mgr inż. i doktorat stopni. Czas trwania mgr inż. Program trwa dwa lata (cztery semestry). Program jest wysoce zorientowany n ... [+]

Wydział Inżynierii Biotechnologicznej Avram i Stella Goldstein-Goren

Jako jeden z najmłodszych wydziałów ustanowionych na Ben-Gurion University of the Negev , Avram i Stella Goldstein-Goren Wydział Inżynierii Biotechnologicznej (BTE) oferuje tętniącą życiem, najnowocześniejszą atmosferę badań prowadzonych przez 15 wykładowców. Departament jest strategicznie usytuowany w nowoczesnym budynku Guzik, między Instytutem Nauk Nanoskalowych Ilse Katz

M.Sc. dyplom z inżynierii biotechnologicznej

Zakład oferuje studia podyplomowe w kierunku mgr inż. i doktorat stopni. Czas trwania mgr inż. Program trwa dwa lata (cztery semestry). Program jest wysoce zorientowany na badania i jest prowadzony w laboratoriach BTE pod kierunkiem naszych członków wydziału. M.Sc. studia zakończone są pracą badawczą podsumowującą wyjątkowe wyniki naukowe studenta oraz prezentację ustną, które są oceniane przez komitet naukowy.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Jednostka Inżynierii Elektrooptycznej i Fotoniki (EOPE) została założona w 2000 roku z wizją, że XXI wiek będzie zależał w dużej mierze od fotoniki, jak XX wiek zależał o ... [+]

Zespół inżynierii elektro-optycznej i fotonicznej

Jednostka Inżynierii Elektrooptycznej i Fotoniki (EOPE) została założona w 2000 roku z wizją, że XXI wiek będzie zależał w dużej mierze od fotoniki, jak XX wiek zależał od elektroniki. Jest poświęcony badaniom i edukacji w dziedzinie inżynierii elektro-optycznej i fotoniki i jest obecnie jedynym departamentem w Izraelu upoważnionym do nadawania stopni naukowych (magistra i doktora) w dziedzinie inżynierii elektro-optycznej. Wielodyscyplinarne badania tej jednostki stawiają ją w awangardzie społeczności optyki i fotoniki, zarówno w kraju, jak i na świecie. Najnowocześniejsze badania prowadzone są w zakresie teledetekcji; optyka atmosferyczna; światłowodowe biosensory; nano-plazmoniki; zintegrowana nano-fotonika; mikroskopia super-rozdzielcza; przetwarzanie obrazu; wizja komputerowa; systemy wyświetlania; Obrazowanie 3D i wyświetlanie; obliczeniowe wykrywanie optyczne i obrazowanie; obrazowanie kompresyjne, optyka biomedyczna; urządzenia ciekłokrystaliczne do wykrywania i obrazowania; obrazowanie hiperspektralne; Obrazowanie THz i MMW; szkło optyczne / włókna; urządzenia optoelektroniczne; fotowoltaika i nie tylko.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Cel mgr inż. Program w Inżynierii Materiałowej ma zapewnić studentom ekspertyzę i zaawansowaną wiedzę w wybranej przez nich dziedzinie specjalizacji. ... [+]

Wydział Inżynierii Materiałowej

Wydział Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu Ben-Gurion University of the Negev został założony w 1971 roku. Był to pierwszy wydział w Izraelu. Wydział Inżynierii Materiałowej zapewnia młodą i dynamiczną atmosferę dla innowacyjnych badań i jest głęboko oddany wyjątkowej edukacji na wszystkich poziomach.

Nasze badania prowadzone są przez wybitny zespół pracowników wydziału; wszyscy są wiodącymi badaczami w swoich dziedzinach wiedzy. Wydział zapewnia dostęp do wyjątkowych urządzeń i najnowocześniejszego sprzętu.

Obszary badań obejmują zarówno praktyczne, jak i teoretyczne aspekty inżynierii materiałowej, w tym metali, kompozytów ceramiczno-metalowych, polimerów, materiałów elektronicznych, materiałów termoelektrycznych, materiałów i urządzeń półprzewodnikowych, biomateriałów, nanomateriałów, materiałów magnetycznych i nowoczesnych metod charakteryzowania materiałów.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Wydział Inżynierii Mechanicznej oferuje program magisterski z tytułem magistra inżyniera mechaniki. Celem Programu jest przekazanie studentom wiedzy i zaawansowanej wiedz ... [+]

Wydział Inżynierii Mechanicznej

Inżynieria mechaniczna jest prężnie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną o znaczącym wpływie na przemysł i społeczeństwo na całym świecie. Wydział Inżynierii Mechanicznej na Ben-Gurion University of the Negev , założony 50 lat temu, od tego czasu był domem dla wielu przełomów naukowych i osiągnięć technologicznych. Wydział oferuje zarówno programy studiów licencjackich i magisterskich w szerokim zakresie przedmiotów, które obejmują zarówno praktyczne, jak i teoretyczne aspekty inżynierii mechanicznej.

W Zakładzie studiuje ponad 800 studentów, którzy zdobywają tytuł magistra inżyniera. i doktorat stopni.

... [-]
Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Jednostka do spraw Inżynierii Jądrowej (UNE) jest jedynym wydziałem akademickim w Izraelu oferującym studia magisterskie na kierunku mgr inż. i doktorat stopnie w polu. ... [+]

Jednostka inżynierii jądrowej

Jednostka do spraw Inżynierii Jądrowej (UNE) jest jedynym wydziałem akademickim w Izraelu oferującym studia magisterskie na kierunku mgr inż. i doktorat stopnie w polu. Szeroki zakres tematów badawczych obejmuje UNE, w tym: Energetyka jądrowa, fizyka jądrowa, transport neutronów, jądrowy cykl paliwowy, strategie nieproliferacji, zastosowania w promieniowaniu dla medycyny, instrumenty jądrowe do radioterapii, obliczenia promieniowania i symulacje Monte Carlo dla promieniowanie, aspekty projektowania i obliczeń promieniowania, ochrona pacjenta przed promieniowaniem, teoria jądra i rozwój transportu cząstek. Wielu absolwentów UNE służy jako menedżerowie wysokiego szczebla i zajmuje kluczowe stanowiska w wiodących instytucjach badawczych oraz w prestiżowych ośrodkach medycznych w Izraelu i na całym świecie.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

Ben-Gurion University of the Negev

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej oferuje program studiów magisterskich na stopień magistra inżynierii elektrycznej i komputerowej. Cel mgr inż. Program ma z ... [+]

Katedra Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (ECE)

Wydział Elektrotechniki i Informatyki na Uniwersytecie im. Ben-Gurion University of the Negev został założony w 1971 roku. Wydział oferuje zarówno programy studiów licencjackich i magisterskich w szerokim zakresie przedmiotów, które obejmują zarówno praktyczne, jak i teoretyczne aspekty inżynierii elektrycznej i komputerowej. W ramach wydziału przyjęto ponad 1000 studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. stopni. Wydział ECE ma 35 pracowników naukowych, których kierunki nauczania i badań obejmują: komunikację, sterowanie i robotykę, przetwarzanie sygnałów i obrazów, inżynierię komputerową, elektromagnetyzm i propagację fal, elektro-optykę, oprzyrządowanie i nieliniową elektronikę, VLSI i nanotechnologię, biomedyczne inżynieria i energoelektronika.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Wspólny program Wydziału Nauk o Życiu i Międzynarodowej Szkoły Studiów nad Pustynnictwem im. Alberta Katza ... [+]

Zawartość kursu

W obliczu kryzysu różnorodności biologicznej i zagrożeń dla systemów ekologicznych i świadczonych usług, nasz nowy program w dziedzinie ekologii, ochrony i zarządzania ma na celu stworzenie nowej generacji naukowców, ekspertów i pracowników terenowych o szerokiej wiedzy z zakresu ekologia aplikacyjna, biologia konserwatorska i ekologia ewolucyjna.

Program zapewnia studentom teoretyczne podstawy ekologii i ewolucji, z naciskiem na różnorodność biologiczną, dynamikę społeczności i procesy na poziomie organizmu w połączeniu z wiedzą metodologiczną, w tym statystyki, matematykę, opracowywanie modeli i procedury oceny właściwe dla ochrony i zarządzania przyrodą.... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Drylands zajmują ponad jedną trzecią powierzchni ziemi, w tym większość Bliskiego Wschodu i Izraela. Zmniejszające się zasoby wody i pogarszająca się jakość wody utrudnia ... [+]

Zawartość kursu

Drylands zajmują ponad jedną trzecią powierzchni ziemi, w tym większość Bliskiego Wschodu i Izraela. Zmniejszające się zasoby wody i pogarszająca się jakość wody utrudniają zrównoważony rozwój suchych terenów i dobre samopoczucie ich rosnącej populacji. Celem tego programu jest zapoznanie studentów z nowatorskimi badaniami i kształceniem absolwentów w dziedzinie nauk o wodzie, których celem jest poprawa życia ludzi na obszarach suchych za pomocą technologii i polityk na rzecz zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych. Przeczytaj więcej na temat studiów magisterskich z hydrologii i jakości wody

Cele programu nauczaniaWyszkolenie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie hydrologii, uzdatniania wody i odsalania (w tym: produkcja wody, ocena wód powierzchniowych i podziemnych oraz ruch substancji rozpuszczonych, ocena chemiczna i biochemiczna wód podziemnych i zanieczyszczeń, badania operacyjne, optymalizacja systemów wodnych i inne) .Zapoznanie studentów z podstawowymi i stosowanymi aspektami procesów fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych w środowisku wodnym. Aby zaoferować wiedzę w zakresie procesów przepływu i transportu wody, substancji rozpuszczonych i ciał stałych oraz oddzielnych faz w glebie-wodzie, w wodzie gruntowej oraz w wodzie powierzchniowej.Dostarczenie wiedzy na tematy związane z wodą i oczyszczaniem ścieków, w tym zabiegi biologiczne, zabiegi fizykochemiczne i procesy odsalania.W szczególności, aby zintensyfikować i rozszerzyć badania technologii membranowych związanych z metodami odsalania i procesami oczyszczania ścieków.Aby przygotować studentów do studiów doktoranckich w programach związanych z wodą.Aby wykorzystać zalety ZIWR zarówno w inżynierii, jak i hydrologii... [-]
Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Ben-Gurion University of the Negev

Ten innowacyjny, multidyscyplinarny program studiów pustynnych ma strukturę zapewniającą zintegrowane podejście, oferując studentom wyjątkowe możliwości prowadzenia badań ... [+]

Zawartość kursu

Ten innowacyjny, multidyscyplinarny program studiów pustynnych ma strukturę zapewniającą zintegrowane podejście, oferując studentom wyjątkowe możliwości prowadzenia badań podstawowych i stosowanych. Studenci są narażeni na szeroki wachlarz dyscyplin uzupełniających się w zależności od kierunku studiów.

Program oferuje następujące ścieżki studiów:

✔ Rolnictwo i biotechnologia suchych terenów

✔ Nawadnianie i środowisko roślin

✔ Ekologia suchych terenów (istotne dla studentów, którzy rozpoczęli studia magisterskie przed październikiem 2016 r.)

✔ Energia słoneczna i fizyka środowiska

✔ Mikrobiologia środowiskowa i wodna... [-]

Izrael Be'er Sheva
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Ben-Gurion University of the Negev - Pushing Your Limits

BGU International - students capturing thier journey