Ben-Gurion University of the Negev

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Ben-Gurion University of the Negev ma wyjątkową misję, która ukształtowała jego charakter

Ben-Gurion University of the Negev (BGU) powstał w 1969 roku, realizując wizję pierwszego premiera Izraela, Davida Ben-Guriona, który wierzył, że przyszłość Izraela leży w regionie Negev, obszarze pustynnym obejmującym ponad 60 procent kraju. Wizja przyszła z misją: być katalizatorem rozwoju Negev.

Dzisiaj, prawie 50 lat później, BGU jest znaną na całym świecie instytucją badań i szkolnictwa wyższego, która wykracza poza granice akademii, aby stworzyć nowy model edukacji i badań, który wpływa na życie ludzi w Negev, w Izraelu i na całym świecie.

Z kampusami w Beer-Sheva, Sede Boqer i Eilat, BGU jest prawdziwą oazą innowacji, prowadzącą nowatorskie badania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa wewnętrznego; robotyka; duże systemy danych i informacji; alternatywna energia; badania pustynne; odsalanie wody, studia w Izraelu, kultura i myśl żydowska; technologie medyczne i biologiczne; globalne zdrowie i wiele więcej.

Być innym. Być tobą. BGU.

Jako najszybciej rozwijający się uniwersytet badawczy Izraela, BGU przyciąga wybitnych studentów z całego Izraela i całego świata. Oferując najnowocześniejsze udogodnienia i dynamiczną populację blisko 20 000 studentów, różnorodne wydziały Uniwersytetu i 51 departamentów oferuje mnóstwo opcji. Studenci przyjeżdżają do BGU zarówno w wyjątkowych akademickich możliwościach, jak iw tętniącej życiem atmosferze kampusu.

W BGU, kompleksowe studia uniwersyteckie, badania wielodyscyplinarne są raczej regułą niż wyjątkiem - studenci i naukowcy z różnych wydziałów, wydziałów i centrów badawczych współpracują ze sobą, aby znaleźć najlepsze rozwiązania najbardziej palących problemów na świecie. Badacze i studenci z BGU pasjonują się swoją pracą: nic dziwnego, że osiągnęli niespotykane dotąd osiągnięcia w zaawansowanych dziedzinach na pograniczu nauki i technologii.

BGU międzynarodowy

Międzynarodowi studenci z ponad 40 krajów korzystają z pełnego kalendarza zajęć i wydarzeń oraz różnych klubów i organizacji. Mieszkając w mieszkaniach na terenie kampusu z izraelskimi studentami jako współlokatorami, studenci zagraniczni mogą poznać kulturę izraelską, nawiązując przyjaźnie i budując wspomnienia. Nasza lokalizacja w Beer-Sheva, wielokulturowym mieście, jest idealnym miejscem dla międzynarodowych studentów, aby doświadczyć różnorodności społeczności Izraela.

Beer-Sheva służy również jako wygodna trampolina do zwiedzania reszty Izraela, z wieloma możliwościami transportu do osiągnięcia wszystkich obszarów kraju.

Każdy kurs z przynajmniej jednym zarejestrowanym studentem międzynarodowym będzie prowadzony w języku angielskim.

Dokonanie tego: Realizacja wizji Davida Ben-Guriona.

BGU jest sercem tego, co zostało nazwane "Oazą innowacji", unikalnym ekosystemem, w którym szkolnictwo wyższe, hi-tech, przemysł, biznes, medycyna i rząd spotykają się, aby opracować przełomowe badania i wprowadzić nowe aplikacje na rynek.

Park Zaawansowanych Technologii Beer-Sheva (ATP), przylegający do głównego kampusu BGU, jest wyrazem tej synergii, która jest domem dla wielonarodowych firm hi-tech, takich jak Dell-EMC, Oracle, Wix, IBM i Deutsche Telekom. Wykorzystują one potencjał badawczo-rozwojowy BGU, a także startupy i akceleratory pełne studentów i absolwentów BGU.

Wraz z planowanym przeniesieniem jednostek technologicznych IDF do kampusu z dala od ATP i kampusu BGU, Negev znajduje się w okresie transformacji.

Pragnienie dokonania zmian jest zakorzenione w DNA BGU

Od samego początku jedną z głównych misji uniwersytetu było wykorzystanie potencjału regionu Negev i stworzenie bardziej sprawiedliwego społeczeństwa dla jego różnorodnych mieszkańców. Dziś BGU udało się wyjść poza oczekiwania, zbudował instytucję akademicką, która jest głęboko zakorzeniona w społeczności i uznana na arenie międzynarodowej za liczne i różnorodne programy informacyjne.

Studenci i wykładowcy BGU na bieżąco wypełniają lukę między środowiskiem akademickim a działaniami społecznymi, wnosząc swój czas i energię do otaczających ich społeczności w ramach edukacji.

Lokalizacje

Be'er Sheva

Address
Beersheba, Israel, 1 שד' בן-גוריון
Be'er Sheva, South District, Izrael

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium