University Centre of the Westfjords

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Centrum Uniwersyteckie Westfjords jest organizacją non-profit założoną w marcu 2005 r. Ma 40 członków założycieli, w tym wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego w kraju. Centrum rozpoczęło działalność w Vestrahús w Ísafjörður w styczniu 2006 r. W tym samym budynku mieszczą się biura Instytutu Badań Morskich, Islandzkich Laboratoriów Rybołówstwa oraz islandzkiego Centrum Badań nad Śniegiem Avalanche. Znajduje się tu także Regionalne Centrum Rozwoju Westfjords, a wszystkie organizacje reprezentowane w budynku mają wspólne punkty przyjęć.

Centrum uniwersyteckie oferuje międzynarodowy, interdyscyplinarny program magisterski w zakresie zarządzania przybrzeżnego i morskiego, który jest prowadzony w języku angielskim. Program przygotowuje studentów do zaangażowania się w jeden z najbardziej istotnych i ważnych tematów dzisiaj: zarządzanie zasobami naturalnymi i ich wykorzystanie. Program jest prowadzony w trzytygodniowych modułach, a każdy moduł jest również oferowany jako kurs krótkoterminowy.

Centrum pomaga również studentom uniwersyteckim i nauczycielom spoza obszaru w nawiązywaniu kontaktów w Westfjords. Centrum dostarcza informacji na temat regionu jako interesującej opcji i obszaru badań oraz pomaga studentom i naukowcom w ich pracy nad projektami badawczymi w Westfjords.

Lokalizacje

Ísafjörður

University Centre Of The Westfjords

Address
Sudurgotu 12,

400 Ísafjörður, Islandia
Telefon
+354 450 3040

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium