Przeczytaj oficjalny opis

O IUA

Iceland University of the Arts to samorządna instytucja zapewniająca wyższe wykształcenie w dziedzinie sztuk pięknych, teatru, tańca, muzyki, projektowania, architektury i edukacji artystycznej.97834_97705_DSCF7410.JPG

Rola i cele

Rolą Iceland University of the Arts jest zachęcanie do stopniowego myślenia w sztuce oraz stymulowanie innowacji i rozwoju w różnych dziedzinach. IUA oferuje kształcenie w dziedzinie sztuki na poziomie uniwersyteckim i przekazuje wiedzę i profesjonalizm w sztuce społeczeństwu islandzkiemu. Działa w środowisku globalnym i mierzy się z akademiami, które przodują w edukacji artystycznej w sąsiednich krajach.

Trzy główne wartości określają kierunek i kierunek IUA we wszystkich jego działaniach:

  • Ciekawość
  • Zrozumienie
  • Odwaga

Ciekawość skłania nas do zadawania pytań i poszukiwania nowych podejść, rozwiązań i odpowiedzi. Analizujemy te odpowiedzi i staramy się zrozumieć, co jest nam obce. Poprzez zrozumienie i szkolenie rozwijamy talenty i umiejętności, których potrzebujemy. W ten sposób wzmacniamy naszą odwagę, aby podążać za naszymi przekonaniami i naszą wizją artystyczną.

Współpraca

Iceland University of the Arts kładzie nacisk na wzmocnienie współpracy z innymi instytucjami szkolnictwa wyższego w kraju oraz z innymi instytucjami i przedsiębiorstwami. Jego partnerami są: Uniwersytet Islandii, Uniwersytet w Reykjavíku, Uniwersytet Rolniczy w Islandii, Uniwersytet Bifröst, Muzeum Sztuki w Reykjavíku, Galeria Narodowa Islandii, Muzeum Sztuki Żywej, Szkoła Muzyczna Ísafjördur, Centrum Kultury Skaftfell, Islandia Symfonia Orkiestra, Opera Islandska, Sala Muzyczna Salur, Caput, Teatr Miejski w Reykjavíku, Teatr Narodowy, Teatr Akureyri, Islandzka Kompania Tańca, Festiwal Sztuki w Reykjavík i National Icelandic Broadcasting Service, RÚV.

Iceland University of the Arts jest aktywnym uczestnikiem współpracy międzynarodowej. IUA zawarła umowy dwustronne z około 120 instytucjami szkolnictwa wyższego w Europie za pośrednictwem programu Erasmus. W ramach NordPlus Uniwersytet współpracuje z około 90 uczelniami sztuki na obszarze nordyckim i bałtyckim. Trwają przygotowania do współpracy ze szkołami artystycznymi w Azji, w tym z Chinami, Japonią i Tajlandią. Studenci mogą zatem ukończyć część studiów w zagranicznych miejscach. Ogólnie wymiana studencka trwa jeden semestr. Duża liczba studentów zagranicznych również studiuje na Iceland University of the Arts , a wielu zagranicznych gości nauczycieli naucza na Uniwersytecie przez dłuższy lub krótszy okres czasu.

Zarządzanie

Iceland University of the Arts to samorządna instytucja zapewniająca wyższe wykształcenie w dziedzinie sztuk pięknych, teatru, tańca, muzyki, projektowania, architektury i edukacji artystycznej. Działania IUA są trzykrotnie: wspólne zarządzanie wykonawcze, wydziały uniwersyteckie i dział wsparcia / wspólna administracja.

Rada IUA jest najwyższym organem decyzyjnym i nadzoruje wszystkie kwestie związane z ogólnymi działaniami szkolnymi. Służy on ochronie interesów IUA i zapewnia działanie zgodnie z ustalonymi celami. Zarząd jest odpowiedzialny za administrację, finanse i majątek instytucji, ustala czesne i powołuje rektora.

Rektor działa w imieniu zarządu, aby wykonywać operacje I administracji IUA i ponosi ostateczną odpowiedzialność. Rektor odpowiada za zapewnienie, że praktyki są wykonywane zgodnie z rolami, celami i standardami określonymi przez Uniwersytet, w szczególności w odniesieniu do programu nauczania i nauczania. Rektor przewodniczy posiedzeniom Rady Zarządzającej IAKA i Rady Akademickiej, a także zwołuje posiedzenie Forum Akademii. Rektor działa również jako rzecznik IUA.

Rada Zarządzająca jest forum współpracy dla personelu wykonawczego IUA. Rada omawia kwestie wspólnego zainteresowania departamentów i działów wsparcia oraz wspiera rektora w codziennej działalności instytucji.

Rada akademicka jest forum współpracy dla administratorów, instruktorów i studentów IUA. Rada omawia standardy zawodowe uniwersytetu, jakość i wyniki swojej pracy oraz wspiera rektora i kierownictwo w podejmowaniu decyzji w sprawach akademickich.

Forum IUA jest otwartym miejscem dyskusji o sprawach zawodowych w ramach IUA oraz polityki akademickiej. Rektor i zarząd mogą zasięgać opinii we wszelkich sprawach dotyczących działalności szkoły i jej rozwoju. Forum IUA odbywa się co najmniej raz w roku.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Islandzki

Ta szkoła oferuje również:

MA

Iceland University of the Arts

Międzynarodowy program magisterski w Iceland Academy of the Arts wspiera indywidualną i progresywną praktykę artystyczną. Nacisk kładzie się na praktykę artystyczną i bad ... [+]

Międzynarodowy program magisterski w Iceland Academy of the Arts wspiera indywidualną i progresywną praktykę artystyczną. Nacisk kładzie się na praktykę artystyczną i badania w celu pogłębienia wglądu w złożoność współczesnych kontekstów sztuki. Szukamy elastyczności i specjalizacji w materiałach i metodach, które wymagają umiejętności pozycjonowania się, krytyki i rozwiązywania problemów i sytuacji w terenie.

Dołączycie do społeczności artystycznej i intelektualnej zaangażowanej w sztukę współczesną i edukację artystyczną. Zostaniecie umieszczeni w mieście Reykjavik w pobliżu rosnącej, ale tętniącej życiem sceny artystycznej w różnych dziedzinach sztuki. Jedną z unikalnych cech Islandzkiej Akademii Sztuk jest bliskość studentów z innymi dziedzinami sztuki. Wspiera się współpracę między różnymi dziedzinami sztuki, indywidualnie, a także poprzez warsztaty i konkretne projekty.... [-]

Islandia Reykjavík
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Iceland University of the Arts

Ten dwunastomiesięczny program studiów magisterskich to badanie prowadzone pod kątem pytań, w którym artyści i artyści zajmujący się wydajnością pomagają eksperymentować ... [+]

Ten dwunastomiesięczny program studiów magisterskich to badanie prowadzone pod kątem pytań, w którym artyści i artyści zajmujący się wydajnością pomagają eksperymentować i rozwijać się jako praktycy i badacze dzięki rygorystycznemu mentoringowi, rozbudowanym warsztatom i spotkaniom z czołowymi artystami, myślicielami i kuratorami z całego świata. oraz intensywna wymiana typu "każdy z każdym".

Przez ponad trzy semestry artyści wkraczają w otoczenie nastawione na poszerzanie i pogłębianie własnej praktyki - a także na zdolność generowania dyskursu wokół tej praktyki.

Program Master traktuje praktykę każdego zapisanego artysty jako punkt wyjścia do studiowania i dlatego oczekuje się, że każdy studiujący artysta wejdzie na kurs z projektem związanym z wydajnością, który chce rozwinąć i zrealizować w ciągu 12 miesięcy. Projekt powinien być specyficzny dla ich zainteresowań, pytań i problemów jako artysty - i czerpać z wcześniejszej praktyki artystycznej.... [-]

Islandia Reykjavík
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Iceland University of the Arts

Projekt MA: eksploracje ... [+]

Projekt MA: eksploracje

Aby przetłumaczyć tę osobistą wizję, program do projektowania MA prosi o zmaterializowanie i ujawnienie możliwych realiów za pośrednictwem odpowiednich mediów: możesz np. Opracować koncepcję dla branży, zaproponować nowe wrażenia sensoryczne lub stworzyć fikcyjny scenariusz dla przyszłej rzeczywistości. Korzystając zarówno z prawdziwych, jak i fikcyjnych strategii projektowania, pracujemy nad budowaniem świadomości etycznej, tworzymy dialogi, aby zaangażować się we współczesną kulturę.

Będziesz miał dostęp do wielu praktycznych i multimedialnych udogodnień. Dzięki programowi opracujesz swój własny proces pracy poprzez serię wizyt, spotkań z ekspertami, warsztatów eksploracyjnych i współpracy. Będziesz uczestniczyć w publikacjach i wystawach oraz tworzyć platformy internetowe dla mediacji twoich projektów.... [-]

Islandia Reykjavík
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Iceland University of the Arts

Program Masters w kompozycji muzycznej zapewnia studentom środki do tworzenia i rozwijania swojej specjalności jako kompozytora. Nacisk kładziony jest na umożliwienie ucz ... [+]

Program Masters w kompozycji muzycznej zapewnia studentom środki do tworzenia i rozwijania swojej specjalności jako kompozytora. Nacisk kładziony jest na umożliwienie uczniowi odkrywania, wzmacniania i rozwijania swojego osobistego podejścia kompozytorskiego.

Oprócz głównego przedmiotu, student może spersonalizować program studiów. Studenci mogą wybierać spośród różnych modułów z muzykologii, teorii muzyki, elektroakustyki, instrumentacji / orkiestracji i badań interdyscyplinarnych w celu wsparcia jego / jej obszaru zainteresowań. W celu rozwijania umiejętności zawodowych studenta student może wybierać spośród modułów z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania projektami.... [-]

Islandia Reykjavík
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

Iceland University of the Arts

Mistrz muzyki dla nowych odbiorców i innowacyjna praktyka zapewnia przyszłym profesjonalnym muzykom wiedzę i umiejętności, aby stać się artystycznie elastycznymi praktyka ... [+]

Mistrz muzyki dla nowych odbiorców i innowacyjna praktyka zapewnia przyszłym profesjonalnym muzykom wiedzę i umiejętności, aby stać się artystycznie elastycznymi praktykami, zdolnymi dostosować się do szerokiego spektrum kontekstów społecznych.

Program skierowany jest do uczniów z umiejętnościami na wysokim poziomie, zainteresowanymi dotarciem do nowych odbiorców poprzez naukę rozwijania i prowadzenia kreatywnych projektów w różnych środowiskach artystycznych, społecznościowych i międzysektorowych. W rezultacie będą rozwijać swoje umiejętności przywódcze i praktykę współpracy w różnych kontekstach artystycznych i społecznych.

Master to program oparty na współpracy oferowany przez kilka uczelni wyższych z Europy. Studenci składają wniosek do jednej z uczestniczących instytucji jako swojej instytucji przyjmującej, która również przyzna nagrodę. Mogą wybrać część swoich studiów w jednej z innych instytucji lub za pomocą innych środków wymiany uzgodnionych w programie, w zależności od ich potrzeb i dziedziny praktyki.... [-]

Islandia Reykjavík
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku