Mater Dei Institute of Education

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Mater Dei Instytut Edukacji jest podstawą Archidiecezja Dublinie, College of Dublin City University i wyznaczona instytucja szkolnictwa wyższego w ramach Wyższy Urząd Edukacja, Instytut powstał w 1966 roku jako trzeci poziomie Katolicka Szkoła Wychowania specjalizującą się w formacji naukowej i zawodowej Religijnych i Wychowawców nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Irlandii. Rzymskokatolicki Arcybiskup Dublina jest patronem Instytutu. W 1999 roku stał się Instytut College of Dublin City University. W kontekście jej powiązania z Uniwersytetem, strategicznego planu Instytutu Religii, Edukacji - i Sztuki: Nauczanie i uczenie się w zmieniającym Irlandii 2003-2008 został wprowadzony przez premiera, pana An Bertie Ahern TD.

Instytut jest charakterystyczne w jego przyjęciu modelu równoległego kształcenia nauczycieli. W ciągu wielu lat Instytut opracował kilka programów podyplomowych, aby jeszcze bardziej zwiększyć swój wkład do szkolnictwa, opieki duszpasterskiej i duszpasterstwa. W latach od jej powstania Instytut miał istotny i pozytywny wpływ na rozwój edukacji irlandzkiej - przede wszystkim, choć nie wyłącznie, w dziedzinie edukacji religijnej - w zakresie jego trwające prace kształcenia nauczycieli, bardzo znaczące Udział absolwentów oraz badania i publikacje swoich pracowników. Mater Dei Instytut zareagował na zmieniające się potrzeby sektora edukacyjnego poprzez pionierskie kształcenie zawodowe kapelanów szkolnych. Jego zaangażowanie w tej dziedzinie doprowadził do jego rozwoju zawodowego dla innych form opieki duszpasterskiej. Ponadto, jego świadomość ogromnych zmian, jakie zaszły w społeczeństwie irlandzkim w ciągu ostatnich 30 lat skłonił Instytut promowanie krytycznej refleksji i badań na tematy "Wyznań Religijnych i Oświecenia" i "religii i kultury". Instytut, poprzez powiązania z Dublin City University, może również przyznać tytuł magistra i doktora na badania.

Instytut jest dumna ze swojego wkładu do irlandzkiego zawodu nauczyciela w ciągu ostatnich trzydzieści pięć lat i jest gotów partnerem w dążeniu do utrzymania i poprawy jakości kształcenia nauczycieli. W czasach trudności do zawodu, jak i międzynarodowym, Instytut zobowiązuje się po raz kolejny do kształcenia nauczycieli od wartości dodanej w zakresie rekrutacji, tworzenie profesjonalnego, indukcji i kariery zawodowej służby nauczycieli. Zamierza tworzyć nauczycieli, którzy są samodzielni, krytycznie świadomość i zobowiązała się do poprawy jakości w historii zarówno nauczania i uczenia się w szkołach drugiego stopnia w Irlandii.

W ostatnich latach, Instytut opracował obszar Studiów irlandzkich w swoim programie BA. Badanie relacji tożsamości religijnej i kulturowej jest szczególnie wskazane w Irish kontekście. Nadzieja na pojednanie wyrażona w umowie w Wielki Piątek i analityczne potrzeb intelektualnych fundamentów. Program studiów będzie produkować absolwentów, którzy mogą przyczynić się do krajowego celu odnowienia irlandzką tożsamość poprzez dialog, który jest wzbogacony o irlandzkiej literatury, historii i religii. Uważna analiza intelektualnej z tych obszarów powinna przynieść zrozumienie opiera się na szacunku i tolerancji różnicy. Połączenie Religioznawstwa i Badań irlandzkich jest szczególnie wskazane. W kilku krajach ma wpływ religii było tak powszechne jak w Irlandii. Zarówno na dobre i na złe, świadomość religijna przeniknęła do umysłów Irlandzki zarówno w domu jak iw diasporze. Ten tytuł daje absolwentom wgląd interfejsu religii i społeczeństwa.

W naszym Plan strategiczny zastanawiamy się, co to znaczy być College katolickiego w zmieniającym się świecie. "Mater Dei Institute twierdzi jej wyjątkową pozycję jako pośrednika między katolicyzmem i irlandzkiej kultury irlandzkiej, a nie tylko obejmując najnowsze trendy w społeczeństwie, czy są one napędzane przez rynek lub ideologicznie. Instytut jest ważnym miejscem, gdzie chrześcijaństwo może negocjować otwarcie z wielu innych kultur, postaw i systemów przekonań i bez wiary, i opowiada się za koniecznością tych negocjacji, angażując ludzi wszystkich wyznań do udziału w nim. "Mam nadzieję, że ta strona daje smak różnych aspektów życia Instytutu.

Dyrektor Andrzej G. McGrady

Lokalizacje

Dublin

Mater Dei Institute of Education

Address
Mater Dei Institute of Education,
Clonliffe Road,
Dublin 3, Ireland

Dublin, Hrabstwo Dublin, IIrlandia
Telefon
+353 1 808 6500