Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Dun Laoghaire Institute of Art, Design & Technology (IADT) powstała jako autonomicznej instytucji szkolnictwa wyższego w ramach instytutów sektora Technologii w dniu 1 kwietnia 1997 roku. W tym dniu, Dun Laoghaire College of Art and Design, z 450 uczniów, została włączona do nowego instytutu i opracowała od jak nasza szkoła Creative Arts. Szkoły powstały dwa ab-initio. Szkoła Kreatywnych Technologii i Wyższej Szkole Biznesu i Nauk Humanistycznych zapisał swoje pierwsze studentów w październiku 1998 roku. W 2012 roku trzy szkoły akademickie zostały amgimated na dwa wydziały: Wydział Przedsiębiorczości i Nauk Humanistycznych i Wydziału Sztuki i Filmu, Creative Technology. Dziś IADT ma 2300 studentów studiów stacjonarnych, 800 w niepełnym wymiarze czasu studentów i będzie wzrastać do 3000 + miejsc w pełnym wymiarze czasu. IADT zbudował międzynarodową renomę w twórczych, kulturalnych i cyfrowych sektorów mediów i jest cenionym partnerem edukacyjnym i przedsiębiorstw w Dun Laoghaire / Rathdown i szerszy Dublin i Wschodnie Wybrzeże regionu.

IADT - początki

Początki Dun Laoghaire College of Art and Design można doszukiwać się odpowiedzi, co było potem zatytułowany gminie Dun Laoghaire Komisji Edukacji Zawodowej (VEC) do lokalnego potrzebie kończących naukę na kursie portfela na przygotowanie się do wejścia do szkół sztuki i projektowania. Z tego skromnego początku Kolegium wzrósł w reputację stać się jednym z wiodących sztuki, wzornictwa i szkół filmowych w kraju. Roczny kurs pre-dyplom w sztuce i projektowaniu powstała w Instytucie Technicznym w Dun Laoghaire na koniec 1960 roku i został opracowany, aby stać się pierwszym art fundacja Oczywiście w Irlandii.

W 1970/71 Dun Laoghaire VEC pozwolenie na kolejny trzyletni kurs, dyplom w Sztuki i Projektowania.

W sierpniu 1979 r. minister edukacji uzgodnili ustanowienie 'Dun Laoghaire College Sztuki i Projektowania "[DLCAD] jako odrębny podmiot od 1 września 1979 roku. W dniu 1 sierpnia 1980 r. minister edukacji wydał oznaczający 'Dun Laoghaire College of Art and Design' jako NCEA uznanej instytucji. VEC podjął plan rozwoju do poprawy udogodnień przewidzianych dla studentów w szkole i dodatkowy budynek przy York Road stały się dostępne od stycznia 1981 roku. Z mocą od 1 października 1981 r. został powołany na stanowisko Głównego do szkoły.

W oddzielnym rozwoju, Wydział Edukacji nabył Christian Brothers "seminarium w Carriglea Park w 1982 roku, w sprawie kształcenia braci chrześcijańskich zamiarem sprzedaży nieruchomości, jak i konsolidacji działalności w Marino. Interesujące jest to, aby pamiętać, że cena zakupu w 1982 roku na terenie kampusu był £ 2million! Ministerstwo Edukacji rozważa możliwość stworzenia "regionalnej Technical College" na miejscu - z wielu powodów, to nie stają się rzeczywistością do 1997 roku. Jednak, z ziemi i pustych budynków oświatowych w Carriglea, nadarzyła się okazja do rozwiązania pilnych potrzeb lokalowych z DLCAD i dokonano ustaleń z VEC, aby umożliwić zlokalizowanie uczelni od miasta Dun Laoghaire do kampusu Carriglea.

Sesja akademicki 1983/84 ten gruntowny remont budynków kampusu w ramach przygotowań do ruchu w College of Art and Design. Ta oferta została entuzjastycznie podjęta przez pracowników w porozumieniu z zespołem projektowym i dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i odpowiednio wyposażone kolegium ukształtowała się na terenie kampusu, w tym apartamenty typu studio, warsztatów i biur. Nowe kursy na trzeci poziom certyfikatu Narodowego, National Diploma i poziom Stopień zostały zaprojektowane, zatwierdzone przez NCEA i realizowane. , Podczas gdy liczba studentów wzrosła stopniowo dopiero 01 września 1988, że struktura kadrowa kolegium została zwiększona do odzwierciedlają stan trzeci poziom kadry. Kolegium wzrosła stopniowo i 1997 miał 450 studentów uczestniczących.

IADT - ustanowienie w ramach instytutów sektora Technologii w 1997 r.

Ustanowienie Dun Laoghaire Institute of Art, projektowanie i technologia mocy Ustaw RTC na 01 kwietnia 1997 zrealizowała długo przechowywanych ambicję Dun Laoghaire VEC, personel DLCAD i szerszej społeczności stworzyć pełnoprawną szkołę trzeci poziom oparty na Dun Laoghaire. Grupa robocza zakończyła planowania i siedzibę IADT z wizją, że nowe kolegium będzie zwiększać siedzibę fundacji i reputację w sztuki, projektowania i mediów przez nowych dyscyplin, obejmując humanistycznych, technologii i biznesu. Ten został dodatkowo uznany w wyjątkowej nazewnictwa uczelni i integracji sztuki, wzornictwa i technologii w imieniu i misji.

Kampus znacznie wzrosła w okresie od 1997 roku, z dodatkiem budynku Atrium [1998], Carriglea Budynek [2002], Mediacube [Digital Media Centrum inkubacji] w 2007 roku, Backlot [2012] i PWSFTViT Budynek [ 2013]. Liczba studentów wzrosła z 450 do 2300 z dalszego wzrostu do 3000 + studentów i dodatkowo program budowy planowane.

Lokalizacje

Dublin

Address
Kill Avenue
Dun Laoghaire
South County Dublin

NL3-07-WK7 Dublin, Hrabstwo Dublin, IIrlandia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium