Filmbase

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Filmbase

Filmbase to organizacja non-profit dla nowych i powstających filmowców w Irlandii. Filmbase , Filmbase w charakterystycznym budynku Curved Street, w samym sercu dublińskiego Temple Bar, wspiera irlandzkich filmowców od 1986 roku.

Filmbase zapewnia środki finansowe na produkcję filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, produkcję i postprodukcję sprzętu i wyposażenia, szkolenia, sale castingowe i prób, imprezy networkingowe, kursy mistrzowskie oraz ogólne wsparcie i porady.

Filmowcy, którzy otrzymali wsparcie od Filmbase to John Moore ( Lot of the Phoenix, Max Payne, Omen 666 ), Kirsten Sheridan ( Disco Pigs, In America, August Rush ), Martina Niland ( Once, Pavee Lackeen, The Honeymooners ), Daniel O'Hara ( George Delikatnie, Skórki ), Ian Power ( The Runway ), Shimmy Marcus ( Headrush, Soul Boy ) i wielu innych.

Filmbase publikuje także magazyn Film Ireland, jedyny w Irlandii dedykowany magazyn filmowy.

Lokalizacja

Filmbase mieści się w charakterystycznym budynku Curved Street w sercu Temple Bar w Dublinie. Inne osoby zamieszkujące budynek to m.in. Screen Directors Guild of Ireland i Writers Guild of Ireland. Budynek sąsiaduje z Irlandzkim Instytutem Filmowym, biurami Creative Europe Ireland, AccessCinemas oraz w pobliżu głównej siedziby irlandzkiego zespołu filmowego Dublin, umieszczając Filmbase w centrum sieci krajowych instytucji filmowych.

Filmbase jest partnerem założycielskim sieci Screen Talent Europe dla centrów zasobów filmowych i warsztatów w całej Europie.

Catalyst Project: Digital Film Production Scheme

Filmbase był jednym z partnerów w przełomowej inicjatywie Catalyst Project, prowadzonej we współpracy z Irish Film Board, Irlandzką Filmbase Radiofonii i Telewizji, TV3, FAS Screen Training Ireland i Arts Council. Program został zaprojektowany w unikalny sposób, aby zapewnić szkolenie początkującym twórcom filmowym w celu opracowania projektów filmów fabularnych nadających się do produkcji niskobudżetowej.

Oprócz modułów szkoleniowych, program zapewnił finansowanie w wysokości 275 000 EUR każdemu z trzech wybranych projektów od początkujących twórców filmów fabularnych. Wszystkie trzy filmy zostały nagrodzone kinem w Irlandii, odegrały duże międzynarodowe festiwale i zdobyły nagrody w kraju i za granicą.

Trzy filmy finansowane w ramach pierwszej rundy programu to:

Eamon (scenarzysta / reżyser Margaret Corkery, producent Seamus Byrne)

Nominacja do IFTA Margaret Corkery, Rising Star

Stu rano (scenarzysta / reżyser Conor Horgan, producent Katie Holly)

Zwycięzca IFTA, Suzie Lavelle, najlepsze zdjęcia; Nagroda Zebbie Conor Horgan, Najlepszy film fabularny

Rewind (scenarzysta / reżyser PJ Dillon, producenci Alex Jones, John Wallace)

Zwycięzca IFTA, Amy Huberman, Najlepsza Aktorka

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Zobacz programy magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Magister W Programie Produkcji Filmów Pełnometrażowych

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 1 rok September 2018 IIrlandia Dublin

Filmbase oferuje unikalny, zorientowany na przemysł kurs mistrzowski, którego celem jest przygotowanie filmowców do pisania, opracowywania, pitchingu, produkcji, strzelania, edycji, zamieszczania i dystrybucji filmów fabularnych w formatach cyfrowych. [+]

Informacje o programie produkcji filmów pełnometrażowych

Program produkcji filmów pełnometrażowych

Prawdziwa edukacja filmowa

Filmbase oferuje unikalny, zorientowany na przemysł kurs mistrzowski, którego celem jest przygotowanie filmowców do pisania, opracowywania, pitchingu, produkcji, strzelania, edycji, zamieszczania i dystrybucji filmów fabularnych w formatach cyfrowych.

Kluczowe cechyNasz program w produkcji filmów pełnometrażowych to elastyczny kurs opracowany z myślą o rozwoju profesjonalistów z branży zainteresowanych produkcją filmów fabularnych.Nasi uczniowie uczą się bezpośrednio od doświadczonych filmowców w Irlandii i Wielkiej Brytanii.Nasi studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu branżowego.Integracja branży jest główną cechą tego programu.O czym to jest... [-]

Filmy

Filmbase Presents

Green Feature Filmmaking at Filmbase

Poison Pen Feature Film Trailer

Kontakt

Adres Filmbase Curved Street Temple Bar Dublin 2
Dublin, IIrlandia