Syiah Kuala University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Początkowe fazy rozwoju Syiah Kuala University w Syiah Kuala University były bardzo wyjątkowe, ponieważ zainicjowali je akademicy, zakonnicy, uczeni i kupcy Acehu mieszkający w Medan, Dżakarcie, Penang, Teluk Intan, Port Klang i Singapurze. Koncepcję rozwoju opracowaną przez wybitnych przywódców zaproponowano rządowi prowincji Aceh, głównemu dowódcy wojskowemu i komendantury policji w Banda Aceh oraz Ir. Soekarno, pierwszy prezydent Indonezji. Wybudowano specjalny pomnik dla rozwoju i plagę na założenie uniwersytetu podpisał prezydent, do dziś można go zobaczyć przy pomniku.

Pierwsze dwa pensjonaty, kompletny kampus Wydziału Ekonomicznego, cztery bloki budynków akademickich dla pierwszych kilku różnych wydziałów i ponad 50 domów dla zarządzania uniwersytetami, wykładowcami i personelem zostały w całości przekazane przez handlowców Acehnese. Czołowi krajowi naukowcy z Dżakarty, Bogoru, Bandungu i Yogyakarty zostali zaproszeni do nauczania pierwszych pięciu lat studiów uniwersyteckich, finansowanych przez kupców i koordynowanych przez rząd prowincji Aceh. Pierwszy prezydent Indonezji nazwał go Sercem ludów Acehnese.

Uczelnia rozpoczęła swoje programy od koncentrowania się na zaspakajaniu potrzeb ludzkiej zdolności prowincji do badań i usług społecznych. Obecnie jest jedną z trzech najlepszych uczelni poza Jawą z rankingiem A (Uniwersytet Andalas w Padang, Hasanuddin University w Makassar i Syiah Kuala University w Acehu). Jest to jedna z najlepszych ogólnopolskich rankingów webometrii w Indonezji i czwarta najlepsza pod względem doskonałości po Universitas Indonesia w Dżakarcie, Bandung Institute of Technology w Bandung i Gajah Mada University w Yogjakarta, opublikowana przez "webometrics.info" stycznia 2016 r.

Zarząd uniwersytetu i cała jego instytucja ciężko pracują, aby przygotować się i jego absolwenci do wstąpienia w nową erę Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), jak ogłoszono w Kuala Lumpur we wrześniu 2015 r. Wszystkie kraje ASEAN będą zjednoczona jako nowa społeczność o nazwie "Społeczeństwo Ekonomiczne ASEAN", począwszy od 2016 r. Współpraca i współpraca wszystkich uniwersytetów w ramach ASEAN będzie koniecznością, a wszystkie programy zostaną ujednolicone, aby sprostać potrzebom nowej społeczności ASEAN i być kompatybilne z innymi społecznościami na świecie.

107675_107661_uskk.jpg

Aceh jest specjalnym regionem Indonezji. Terytorium znajduje się na północnym krańcu Sumatry. Jego stolicą jest Banda Aceh. Jest blisko Indyjskich Wysp Andamańskich i Nikobarskich i oddzielone od nich Morzem Andamańskim. Istnieje 11 rdzennych grup etnicznych w tym regionie, z których największa to lud Acehnes, stanowiący około 80% populacji regionu. Uważa się, że Aceh było miejscem, w którym zaczęło się rozprzestrzenianie islamu w Indonezji i było kluczowym czynnikiem rozprzestrzeniania się islamu w Azji Południowo-Wschodniej. Islam osiągnął Aceh (Kingdoms of Fansur i Lamuri) około 900 AD. Na początku XVII wieku sułtanat Aceh był najbogatszym, najsilniejszym i najbardziej rozwiniętym państwem w regionie cieśniny Malakka. Początki Acehnese to Malajowie z Azji Południowej, Arabowie, Indianie, Chińczycy i tylko niektórzy Europejczycy, tacy jak mieszkający w Lamno i Serewey, którzy pochodzili z Hiszpanii i Portugalii. Aceh ma historię niezależności politycznej i oporu wobec kontroli przez osoby z zewnątrz, w tym byłych holenderskich kolonistów i inne mocarstwa.

Syiah Kuala University oferuje wiodące studia licencjackie, magisterskie i zawodowe w zakresie ekonomii, weterynarii, kształcenia nauczycieli i edukacji, inżynierii, prawa, rolnictwa, medycyny, matematyki i nauk przyrodniczych, nauk społecznych i politycznych, pielęgniarstwa, stomatologii, rybołówstwa i marynarki Nauka, studia podyplomowe. Wszystkie jednostki mają podprogramy, które konsekwentnie plasują się wśród trzydziestu najlepszych uczelni akredytowanych w Indonezji.

Uniwersytet jest domem kilku współpracujących ze sobą ośrodków badawczych: Centrum Badań nad Tuminami i Katastrofą Katastrof, Centrum Pokoju i Konfliktów, Studiów Rozdzielczych i Międzynarodowego Centrum Badań Aceh i Ocean Indyjski.

Uniwersytet ma także inne centra, które świadczą bezpośrednie usługi swoim studentom i społeczności, są to: Community Service Center, University Laboratory School, English Language Centre i Center for Teaching Practice

Ta uczelnia jest członkiem BKS-PTN, stowarzyszenia współpracy Stowarzyszenia Sumaterów Uniwersytetu Zachodnioindonezyjskiego i Kalimantanu, członka Uninet IMT-GT oraz członka konsorcjum uniwersytetów edukacyjnych Azji i Pacyfiku (CAPEU).

110077_IMG_9955.JPG

Misje Syiah Kuala University w Syiah Kuala University

  1. Wdrożenie "Tri Dharma - trzy denotacje" instytucji szkolnictwa wyższego, które wspierają rozwój lokalny, krajowy i międzynarodowy, wykorzystując dostępne zasoby lokalne, krajowe i międzynarodowe.
  2. Aby podnieść jakość akademicką, aby stworzyć wysoce konkurencyjnych absolwentów.
  3. Stosowanie zintegrowanego zarządzania jakością w dziedzinie edukacji poprzez stosowanie przejrzystych, partycypacyjnych, wydajnych i produktywnych zasad.
  4. Aby stale wzmacniać i poszerzać sieć współpracy instytucjonalnej w wysiłkach na rzecz rozwoju i zachowania wyników badań, technologii, nauk humanistycznych, sportu

Lokalizacje

Banda Aceh

Address
Banda Aceh, Aceh, Indonezja