Przeczytaj oficjalny opis

Początkowe fazy rozwoju Syiah Kuala University w Syiah Kuala University były bardzo wyjątkowe, ponieważ zainicjowali je akademicy, zakonnicy, uczeni i kupcy Acehu mieszkający w Medan, Dżakarcie, Penang, Teluk Intan, Port Klang i Singapurze. Koncepcję rozwoju opracowaną przez wybitnych przywódców zaproponowano rządowi prowincji Aceh, głównemu dowódcy wojskowemu i komendantury policji w Banda Aceh oraz Ir. Soekarno, pierwszy prezydent Indonezji. Wybudowano specjalny pomnik dla rozwoju i plagę na założenie uniwersytetu podpisał prezydent, do dziś można go zobaczyć przy pomniku.

Pierwsze dwa pensjonaty, kompletny kampus Wydziału Ekonomicznego, cztery bloki budynków akademickich dla pierwszych kilku różnych wydziałów i ponad 50 domów dla zarządzania uniwersytetami, wykładowcami i personelem zostały w całości przekazane przez handlowców Acehnese. Czołowi krajowi naukowcy z Dżakarty, Bogoru, Bandungu i Yogyakarty zostali zaproszeni do nauczania pierwszych pięciu lat studiów uniwersyteckich, finansowanych przez kupców i koordynowanych przez rząd prowincji Aceh. Pierwszy prezydent Indonezji nazwał go Sercem ludów Acehnese.

Uczelnia rozpoczęła swoje programy od koncentrowania się na zaspakajaniu potrzeb ludzkiej zdolności prowincji do badań i usług społecznych. Obecnie jest jedną z trzech najlepszych uczelni poza Jawą z rankingiem A (Uniwersytet Andalas w Padang, Hasanuddin University w Makassar i Syiah Kuala University w Acehu). Jest to jedna z najlepszych ogólnopolskich rankingów webometrii w Indonezji i czwarta najlepsza pod względem doskonałości po Universitas Indonesia w Dżakarcie, Bandung Institute of Technology w Bandung i Gajah Mada University w Yogjakarta, opublikowana przez "webometrics.info" stycznia 2016 r.

Zarząd uniwersytetu i cała jego instytucja ciężko pracują, aby przygotować się i jego absolwenci do wstąpienia w nową erę Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), jak ogłoszono w Kuala Lumpur we wrześniu 2015 r. Wszystkie kraje ASEAN będą zjednoczona jako nowa społeczność o nazwie "Społeczeństwo Ekonomiczne ASEAN", począwszy od 2016 r. Współpraca i współpraca wszystkich uniwersytetów w ramach ASEAN będzie koniecznością, a wszystkie programy zostaną ujednolicone, aby sprostać potrzebom nowej społeczności ASEAN i być kompatybilne z innymi społecznościami na świecie.

107675_107661_uskk.jpg

Aceh jest specjalnym regionem Indonezji. Terytorium znajduje się na północnym krańcu Sumatry. Jego stolicą jest Banda Aceh. Jest blisko Indyjskich Wysp Andamańskich i Nikobarskich i oddzielone od nich Morzem Andamańskim. Istnieje 11 rdzennych grup etnicznych w tym regionie, z których największa to lud Acehnes, stanowiący około 80% populacji regionu. Uważa się, że Aceh było miejscem, w którym zaczęło się rozprzestrzenianie islamu w Indonezji i było kluczowym czynnikiem rozprzestrzeniania się islamu w Azji Południowo-Wschodniej. Islam osiągnął Aceh (Kingdoms of Fansur i Lamuri) około 900 AD. Na początku XVII wieku sułtanat Aceh był najbogatszym, najsilniejszym i najbardziej rozwiniętym państwem w regionie cieśniny Malakka. Początki Acehnese to Malajowie z Azji Południowej, Arabowie, Indianie, Chińczycy i tylko niektórzy Europejczycy, tacy jak mieszkający w Lamno i Serewey, którzy pochodzili z Hiszpanii i Portugalii. Aceh ma historię niezależności politycznej i oporu wobec kontroli przez osoby z zewnątrz, w tym byłych holenderskich kolonistów i inne mocarstwa.

Syiah Kuala University oferuje wiodące studia licencjackie, magisterskie i zawodowe w zakresie ekonomii, weterynarii, kształcenia nauczycieli i edukacji, inżynierii, prawa, rolnictwa, medycyny, matematyki i nauk przyrodniczych, nauk społecznych i politycznych, pielęgniarstwa, stomatologii, rybołówstwa i marynarki Nauka, studia podyplomowe. Wszystkie jednostki mają podprogramy, które konsekwentnie plasują się wśród trzydziestu najlepszych uczelni akredytowanych w Indonezji.

Uniwersytet jest domem kilku współpracujących ze sobą ośrodków badawczych: Centrum Badań nad Tuminami i Katastrofą Katastrof, Centrum Pokoju i Konfliktów, Studiów Rozdzielczych i Międzynarodowego Centrum Badań Aceh i Ocean Indyjski.

Uniwersytet ma także inne centra, które świadczą bezpośrednie usługi swoim studentom i społeczności, są to: Community Service Center, University Laboratory School, English Language Centre i Center for Teaching Practice

Ta uczelnia jest członkiem BKS-PTN, stowarzyszenia współpracy Stowarzyszenia Sumaterów Uniwersytetu Zachodnioindonezyjskiego i Kalimantanu, członka Uninet IMT-GT oraz członka konsorcjum uniwersytetów edukacyjnych Azji i Pacyfiku (CAPEU).

110077_IMG_9955.JPG

Misje Syiah Kuala University w Syiah Kuala University

  1. Wdrożenie "Tri Dharma - trzy denotacje" instytucji szkolnictwa wyższego, które wspierają rozwój lokalny, krajowy i międzynarodowy, wykorzystując dostępne zasoby lokalne, krajowe i międzynarodowe.
  2. Aby podnieść jakość akademicką, aby stworzyć wysoce konkurencyjnych absolwentów.
  3. Stosowanie zintegrowanego zarządzania jakością w dziedzinie edukacji poprzez stosowanie przejrzystych, partycypacyjnych, wydajnych i produktywnych zasad.
  4. Aby stale wzmacniać i poszerzać sieć współpracy instytucjonalnej w wysiłkach na rzecz rozwoju i zachowania wyników badań, technologii, nauk humanistycznych, sportu
Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Indonezyjski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Syiah Kuala University

Aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie i różnorodność potencjalnych i Syiah Kuala University katastrof w Indonezji, Syiah Kuala University otrzymał od rządu mandat na zorgan ... [+]

Trzęsienie ziemi w Acehu i tsunami, 26 grudnia 2004 r., Były największą katastrofą - pod względem skali i wpływu - w tym stuleciu. Po incydencie wydawało się, że na całym świecie miały miejsce różne inne katastrofy. Wysoki poziom wrażliwości wymaga od nas, abyśmy stali się odpornym narodem przeciwko katastrofom. Każdy kraj musi zmobilizować swoje zasoby w przewidywaniu przyszłych wydarzeń, zmniejszeniu liczby ofiar i potencjalnych strat oraz skutecznym przywróceniu warunków po katastrofie dla zrównoważonego rozwoju kraju. Jednym z kluczowych zasobów jest zdolność nauki i technologii w przypadku katastrof.

Wykorzystanie potencjału nauki i technologii w ograniczaniu ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi jest również obowiązkiem globalnych ram ramowych Sendai w zakresie redukcji ryzyka katastrof (SFDR) 2015-2030 i ustawy 24/2007 w sprawie zarządzania katastrofami. Rola potrzeb naukowych i technologicznych, począwszy od zrozumienia dynamiki zagrożenia, zmniejszenia liczby ofiar, budowania zdolności, po formułowanie polityki. W tym kontekście rola uniwersytetów staje się bardzo ważna. Co więcej, na obszarach narażonych na katastrofy uniwersytet jest liderem w rozwoju i stosowaniu nauki i technologii, jednocześnie dając początek zdolnym zasobom ludzkim, aby radzić sobie z różnymi potencjalnymi zagrożeniami.... [-]

Indonezja Banda Aceh
Wrzesień 2019
Język angielski,Indonezyjski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Profil Unsyiah

Location address
Banda Aceh, Aceh, ID
Social Media