Przeczytaj oficjalny opis

Wystarczy rozejrzeć się wokół Ciebie. Możesz to czytać na ekranie komputera lub w książce. Możesz być w samolocie lub siedzi przy biurku w otoczeniu nowoczesnego sprzętu łączności. Alternatywnie, może być w salonie w domu po zjedzeniu posiłku gotowane w kuchence mikrofalowej, słuchania płyt CD, w otoczeniu nowoczesnych tkanin, ogrzewanych lub chłodzonych przez centralne ogrzewanie lub klimatyzację. Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek na okoliczności, jesteś otoczony przez dowodów wpływu inżynierii w życiu codziennym.

Inżynierowie są w różnych kształtach i rozmiarach. Na jednym biegunie znajdują się atomowe i molekularne inżynierowie manewrowe elementy do tworzenia nowych materiałów i urządzeń półprzewodnikowych. Co innego, mogą być zaangażowane w projekty, które wymagają zarządzania i zrozumienie duża - struktur skalę, takich jak silniki odrzutowe lub autostrad.

Inżynieria jest bardzo dużo o stosowanie wiedzy. Rozwój nowej stacji uzdatniania wody do pomocy głodującej ludności, lub wprowadzenie koncepcji inżynieryjnych do projektowania sztucznych serc zwykle inspirować uczniów do sobie sprawę, że stosowanie inżynierii może złagodzić cierpienia ludzi, jak również wspomaganie ogólnego rozwoju społeczeństwa. Zwroty takie jak "zrównoważony rozwój" i "odpowiedzialnej produkcji są obecnie powszechnie słychać w wydziale, co odzwierciedla fakt, że inżynierowie są odpowiedzialni obywatele w pełni świadomy Impart o tym, co robią.

UNIWERSYTET inżynieria ITM

Inżynieria jest stosowanie zasad fizycznych do rozwiązania problemów i wymaga umiejętności liczenia, kreatywności, pomysłowości i praktyczności. Inżynieria jest szeroki - począwszy zawód, w którym Twój wykorzysta swój projekt i umiejętności matematycznych z pożytkiem dla społeczeństwa i środowiska. Inżynieria ITM University oferuje możliwość studiowania w nieformalnej i przyjaznej atmosferze z dostępem do znakomitych laboratoryjnych i komputerowych urządzeń.

Program badawczy, który obejmuje projekty współpracy z przemysłem pomaga utrzymać licencjackie na bieżąco. Każdy student wykonuje wyzwanie innowacyjnego końcowy - projekt roku. To często wiąże się z wykorzystaniem sprzętu rozwijany w ramach prac badawczych prowadzonych w Uniwersytecie.

Zapotrzebowanie na absolwentów inżynierii nigdy nie była wyższa. ITM University, z dobrą reputacją zatrudnienia absolwentów, jest najlepszym punktem wyjścia do kariery w interesach i różnych dziedzin inżynierii.

O naszych departamentów

Computer Sciences Inżynieria i technologia informacji Mechanika i Budowa Maszyn. Elektryczne, elektronika i inżynieria komunikacji. Inżynieria lądowa i wodna.

Wszystkie oferowane w ITM stopni Uniwersytetu ujmuje i zatwierdzony przez Uniwersytet Grant Komisji (UGC) Ministerstwo Rozwoju Zasobów Ludzkich, rząd Indii, Dyrekcji Szkolnictwa Wyższego, rząd Haryana.

Informatyki i Inżynierii. Technologia informacyjna

Cóż - wykształcony technologii informatycznych (IT) przedsiębiorstwa, istnieje duże zapotrzebowanie zarówno w Indiach i za granicą. Szeroki zakres kariery jest dostępna dla absolwentów kursów ITM Uniwersytetu w Informatyki i Technologii Informacyjnych. Wiele kariery analityków systemowych, menedżerów IT, inżynierów oprogramowania i konsultantów, a inni używają ich stopnia jako trampolinę do szerokiego zakresu pracy w handlu, przemyśle i rządu.

Kurs ten ma na celu zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na inżynierów, którzy mogą przyczynić się zarówno do sprzętu i oprogramowania oraz systemu elektronicznego. ITM University absolwentów teraz pracować w obszarach, w tym sieci komputerowych, systemów wbudowanych, systemów sterowania cyfrowego dla samochodów, systemów telekomunikacyjnych i telewizji kablowej, sprzętu do gier wideo, projektowanie układu mikroprocesorowego i multimediów.

ITM University ma szczególnie silne powiązania z profesjonalistów w branży IT i kursy oferowane silną orientację zawodową. Poprzez "Edukacja Plus" kursy są aktualizowane i / lub uzupełnić w celu zapewnienia, że ​​spełniają aktualne potrzeby i przewidywania przyszłych wymagań przemysłu i handlu.

Elektryczne, Elektronika i Komunikacja Inżynieria

Elektronika jest nadal prężny przemysł, jak wskazuje aktualnego zapotrzebowania na absolwentów. Kursy te są przeznaczone do zakwalifikowania studenta do pracy w szerokim zakresie branż, jak również w organizacjach rządowych i komercyjnych. Są zazwyczaj objąć elektrotechnika, informatyka, elektroniczny sprzęt i oprogramowanie, automatyki, robotyki i sterowania, komunikaty, radio i telewizja, inżynierii komputerowej solidny - urządzeń państwowych, mikroelektroniki i VLSI.

Kursy pomoc, aby przygotować studentów do kariery inżynierów zawodowych poprzez edukację w podstawowych zasadach przedstawionych w kontekście prawdziwej aplikacji i doświadczenia w projektowaniu. Kurs rozwija podstawowe zasady informatyki i inżynierii elektronicznej powstałej w wydziale Elektroniki i Komunikacji lub elektronika i sprzęt pomiarowy.

Współpraca z przemysłem, głównych ośrodków badawczych i towarzystw naukowych sprawia, że ​​kursy nadal spełniać zmieniające się potrzeby zawodu. Prace projektowe w trakcie wzmacnia konieczność połączenia praktycznych i teoretycznych umiejętności i zdolności.

inżynierii mechanicznej

We współczesnym świecie, inżynieria mechaniczna jest kluczem do wielu działań, prowadzących do rozwoju przemysłu i biznesu. Mechaniczny dotyczy wszystkich typów maszyn w przemyśle i wszystkich aspektów ich mechanizmu i funkcjonowania - projektowej, rozwojowej, budowlanej, produkcyjnej, instalacji, obsługi i konserwacji. Inżynieria mechaniczna zapewnia kurs podstawowy dla wiedzy w zakresie kariery w tych dziedzinach. Są siłą napędową wielu z naszych technologii i procesów przemysłowych. Inżynierowie mechanicy są zaangażowane w tworzenie przyszłości.

Inżynieria mechaniczna jest podstawą, na której inne dziedziny inżynierii są ewoluował. Oczekuje się, inżynierów mechaników do zastosowania podstawowych pojęć z fizyki, chemii, inżynierii chemicznej, elektrotechniki, elektroniki i inżynierii lądowej. Korzyść z tego jest to, że fundamentalną rolę szeroki zakres tematów w Inżynierii Mechanicznej zapewnia szeroki wybór pracy zawodowej w przemyśle tak różnorodnych jak ciężkiego, elektrowniach, hutach, oleju i ropy naftowej, chemicznej, spożywczego, farmaceutycznego, ochrony środowiska i oszczędności energii.

inżynieria lądowa i wodna

Oferuje światowej klasy licencjackich i kształcenia podyplomowego, prowadzenie badań, doradztwo zawodowe, pomoc i szkolenia siły roboczej, a także lidera w Inżynierii Lądowej.

Wykształcenie licencjackie w zakresie inżynierii lądowej i zapewnić studentom solidne podstawy podstaw naukowych i technicznych wraz z ekspozycją na nauk humanistycznych i społecznych. Celem programu Inżynierii Lądowej jest przygotowanie absolwentów do roli przywódców w rozwiązywaniu problemów społecznych w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ochrony zasobów, łagodzenia skutków zagrożeń naturalnych i sprawnego funkcjonowania systemów przyrodniczych miast w Indiach i za granicą.

Celem Zakładu jest zapewnienie wysokiej klasy profesjonalnej edukacji dla rozwoju zasobów ludzkich z wysoce specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie inżynierii lądowej.

Dział posiada wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców akademickich z doskonałym rekordem od renomowanych uniwersytetach w Indiach i za granicą. Jest proporcjonalne połączenie doskonałości akademickiej i doświadczeń przemysłowych wśród wykładowców, który odgrywa zasadniczą rolę w przekazywaniu właściwej połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej dla studentów.

Działań, takich jak seminaria, projekty, quizy i takich zawodach są wykonywane na bieżąco w celu wywołania umiejętności zawodowych w studentów, które ostatecznie pomóc im w uzyskaniu umieszczone w najlepszych organizacjach klasy. To z kolei daje im przewagę nad innymi kandydatami w silnej konkurencji i stanowi bodziec do ich profilu zawodowego.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

ITM University, School of Engineering and Technology

Na poziomie podyplomowym Dział oferuje 2-letni kierunek studiów w Master of Technology (M. Tech.) W Informatyki i Inżynierii z przyjmowaniem 20 uczniów ... [+]

MTech in Computer Science & Engineering

Na poziomie podyplomowym Dział oferuje 2-letni kierunek studiów Master of Technology (M. Tech.) W dziedzinie informatyki i inżynierii z przyjmowaniem 20 uczniów. Celem programu jest zapewnienie studentom możliwość zaspokoić ich głód wyższych. Program zapewnia intensywne szkolenie dla studentów na poziomie zaawansowanym, aby umożliwić im podjęcie działań w zakresie badań i rozwoju. Osobiste uwagi przywiązuje się do każdego ucznia z intensywnego szkolenia praktycznego. Program kursu jest tak zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby przemysłu oraz organizacji badawczych i rozwojowych. Program pomaga studentom specjalizować się w zakresie ich wyboru, co prowadzi do ich wzrostu w towarzystw naukowych i zawodowych oraz umożliwienie im wykroić dla siebie niszę. Niektóre z obowiązkowych zajęć są następujące: Advance Sieci komputerowe Sieci komputerowe Wymagania wstępne: Wprowadzenie do podstawowych modeli, modelu TCP / IP i jej protokołów w szczegółach, IP, TCP, adresowania i podsieci. Przepływu i kontroli przeciążenia; Okna i Oceniaj oparciu Schematy, Decbit, TCP. Bankomat, ABR, systemy hop-by-hop, Quality of Service: w bankomacie, IETF zintegrowane modelu usług zróżnicowanych usług modelu. Identyfikacja przepływu pakietów i klasyfikatorów Filtry. Planowania. Zarządzanie siecią: ASN, SNMP, CMIP. Problemy w zarządzaniu dużymi sieciami. Multicast: IGMP, PIM, DVMRP, Mobilność: Mobile IP. I TCP. Architektura High Performance Computer Systems Wymagania wstępne: System operacyjny Concepts. Zawartość: Klasyfikacja równoległych struktur obliczeniowych; Poziom Instrukcja równoległość - statyczne i dynamiczne przetwarzanie potokowe, poprawę wydajności procesorów oddział, superskalarnych i VLIW; Wysoka wydajność systemu pamięci; Wspólna wieloprocesorowych z pamięcią i spójności pamięci podręcznej; Sieci wzajemnych połączeń wieloprocesorowe; Modelowanie wydajności; Problemy w wieloprocesorowych programowania; Danych równoległych architektur. Modelowania i... [-]

Indie Gurugram
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

ITM University, School of Engineering and Technology

Kurs skierowany, jak tylko zakończyć to co uczniowie szanse na rynku pracy dla branży systemów wbudowanych. ... [+]

M. Tech. w systemach wbudowanych

NAJWAŻNIEJSZE kursu

Pełna M. Tech. - Wbudowany system jest zorientowany Program jest zaprojektowany zgodnie z potrzebami branży wbudowanych przemysłu. Unikalną cechą tego kursu jest to, że praktyczne sesje ze wszystkich przedmiotów, tak aby uczniowie mają dobre ręce na różnych platformach systemowych osadzonymi i domen, które pomogą im dotrzeć bliżej do wymagań branżowych. Program ten generuje bardzo stosowanymi kandydatów, które mogą spełnić wymagania przemysłu w dziedzinie systemów wbudowanych. Koncepcja projektów branżowych oparta została ujęta w tym programie, który pozwoli studentom mieć żywego doświad... [-]
Indie Gurugram
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ITM University, School of Engineering and Technology

ITM University Oczywiście Mistrz Techniki (M. Tech.) W Elektroniki i Komunikacji jest bardzo obszerny i in-line z najnowszymi trendami w branży i środowisk akademickich. ... [+]

MTech w elektronice i inżynierii komunikacyjnej

ITM University Oczywiście Mistrz Techniki (M. Tech.) W Elektroniki i Komunikacji jest bardzo obszerny i in-line z najnowszymi trendami w branży i środowisk akademickich.

Niektóre istotne cechy naszego programu (EKG) M. Tech:

Nauczania na bieżąco z najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych Wszystkie szczegółowe Programy nauczania są zaprojektowane zgodnie z najlepszymi dostępnymi systemami i porównaniu z iits, nitów, UGC / norm AICTE i innych wiodących uczelni. Syllabus poprawione / zaktualizowane regularnie biorąc pod uwagę opinie od MNC, ekspertów przemysłowych, akademików z iits renomowanych, innych instytucji Praktyczne treści z wysokiej state-of-art laboratoriach w każdy temat Najlepiej sprzyjające środowisko i infrastruktura dla nauki MOUs i sojusze z najlepszych firm i uczelni oraz końcowych ustaleń dotyczących dodatkowych gościnne wykłady Wartość dodana specjalistyczne i elastyczne kursy dla studentów do rozwijania ich umiejętności komunikacji i miękkich, a także polecenie wzmocnienia w branży technologii korzystnych obszarach prowadzonych przez s, agencji zewnętrznych ekspertów. Program do przemysłowych, rozprawy z projektów i szkoleń w branży Szkolenia nauczania laboratorium dać ekspozycji na nauczaniu ... [-]
Indie Gurugram
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ITM University, School of Engineering and Technology

Master of Technology (M. Tech.) W programie Inżynierii Lądowej ma mieć możliwości specjalizacji w Techniki Budowlanej, Inżynierii Zasobów Wodnych Inżynierii Środowiska, G ... [+]

MTech w Inżynierii Lądowej

Master of Technology (M. Tech.) W programie Inżynierii Lądowej ma mieć możliwości specjalizacji w Techniki Budowlanej, Inżynierii Zasobów Wodnych Inżynierii Środowiska, Geotechniki i Technologii Budownictwa i Gospodarki. M. Tech. w programie Inżynierii Cywilnej będzie nadawać zaawansowanej wiedzy w zakresie specjalizacji i przygotowanie studentów do kariery w jasny branż, organizacji badawczych i akademickich w Indiach i za granicą.

Całkowite kredytów dla Mistrza Techniki w programie Inżynierii Cywilnej została ustalona jako 60. Program kursów podstawowych dla 70% wszystkich kredytów, a dla programów i otwartych obieralnych 30% ogółu kredytów są przydzielone. ... [-]

Indie Gurugram
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ITM University, School of Engineering and Technology

Jest to 2 lata w pełnym wymiarze czasu i 3 lata w niepełnym wymiarze godzin programu prowadzi do regularnego magistra w inżynierii mechanicznej, z możliwością uzyskania s ... [+]

MTech w Inżynierii Mechanicznej

Przegląd

Jest to 2 lata w pełnym wymiarze czasu i 3 lata w niepełnym wymiarze godzin programu prowadzi do regularnego magistra w inżynierii mechanicznej, z możliwością uzyskania specjalizacji w następujących dziedzinach, jak na wybór studenta:

Ciepłownicza Inżynieria mechaniczna Przemysłowych i Inżynieria Produkcji Inżynieria samochodowe

Niektóre z istotnych cech programu

Studentów uczestniczących w tym programie po zakończeniu programu otrzymają M. Tech w inżynierii mechanicznej. Studentów uczestniczących w tym programie będą miały możliwość uzyskania M. Tech w inżynierii mechanicznej wraz z certyfikatem specjalizacji w danym obszarze o którym mowa powyżej, jak na jego / jej wyboru Aby uzyskać M.tech ze specjalizacją w którymkolwiek z wyżej wymienionego strumienia student będzie musiał podjąć wszelkie obieralnych w trzecim semestrze programu z dowolnego strumienia, jak na jego / jej wyboru, a on / ona musi zrobić duży projekt w tym samym obszarze. Jeśli student chce realizować M. Tech w inżynierii mechanicznej (bez specjalizacji), a następnie jest on / ona swobodę podejmowania obieralnych oferowanych strumienia z każdego wymienionego powyżej, i nie będzie żadnych ograniczeń dotyczących obszaru dużego projektu. ... [-]
Indie Gurugram
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ITM University, School of Engineering and Technology

300000000000 dolarów globalny przemysł półprzewodnikowy składa się z czterech różnych dziedzin tj. projektowania, wytwarzania, montażu i testowania. Indie próbuje stanąć ... [+]

MTech w VSLI Projektowania

300000000000 dolarów globalny przemysł półprzewodnikowy składa się z czterech różnych dziedzin tj. projektowania, wytwarzania, montażu i testowania. Indie próbuje stanąć na światowym rynku półprzewodników, tworząc dzieło o wysokiej wartości w zakresie projektowania VLSI, wyżywienie projektowania i systemów wbudowanych. Firmy z wiedzy domeny jazdy indyjskich firm. Indie stały cel podróży na świecie projektu półprzewodnikowego i systemów wbudowanych, a coraz bardziej staje się źródłem, jak również. Indie mają udokumentowane doświadczenie w weryfikacji, nowatorski cyfrowy, analogowy i mieszany projekt sygnał. Szybko rozwijających się systemów wbudowanych VLSI i przemysł kraju umożliwia wiele firm do zaangażowania się w dziedzinie sprzętu i oprogramowania na rzecz wspólnego rozwoju i weryfikacji. Jednak wraz z pojawieniem się postęp technologiczny, znajomość modelowania urządzeń, projektowania obwodów, weryfikacji, wytwarzania i produkcji jest niezwykle ważne. Polega ona na siłę roboczą, a także, dobrze wykształconych uczniów w tej dziedzinie. Jest to bardzo istotne dla kraju, aby znak w tworzeniu wykwalifikowanych specjalistów VLSI, aby sprostać wyzwaniom w globalnym rynku półprzewodników. Dlatego jest to najwyższy czas dla indyjskich uniwersytetów i ośrodków badawczych w celu opracowania programów inżynierskich i naukowych w dziedzinie półprzewodników począwszy od modelowania urządzeń, projektowania obwodów, weryfikacji na poziomie systemu, projektowanie, synteza fizycznego projektowania, produkcji, MEMS, Solar Cells, diody LED, OLED i wyświetlacze. Program po Absolwent ITMU w VLSI Design (dwuletni kurs) pomoże w zapewnieniu dobrze wyszkoleni i wykwalifikowanej siły roboczej do przemysłu VLSI (np. Intel, Freescale, STMicroelectronics, Cadence, Synopsys, Texas Instruments, Intel, itd.) oraz R & D (CEERI, NPL, TIFR, DRDO, C-DAC, itp.) w Indiach i za granicą. ... [-]

Indie Gurugram
Lipiec 2020
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku