ITM University, School of Engineering and Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wystarczy rozejrzeć się wokół Ciebie. Możesz to czytać na ekranie komputera lub w książce. Możesz być w samolocie lub siedzi przy biurku w otoczeniu nowoczesnego sprzętu łączności. Alternatywnie, może być w salonie w domu po zjedzeniu posiłku gotowane w kuchence mikrofalowej, słuchania płyt CD, w otoczeniu nowoczesnych tkanin, ogrzewanych lub chłodzonych przez centralne ogrzewanie lub klimatyzację. Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek na okoliczności, jesteś otoczony przez dowodów wpływu inżynierii w życiu codziennym.

Inżynierowie są w różnych kształtach i rozmiarach. Na jednym biegunie znajdują się atomowe i molekularne inżynierowie manewrowe elementy do tworzenia nowych materiałów i urządzeń półprzewodnikowych. Co innego, mogą być zaangażowane w projekty, które wymagają zarządzania i zrozumienie duża - struktur skalę, takich jak silniki odrzutowe lub autostrad.

Inżynieria jest bardzo dużo o stosowanie wiedzy. Rozwój nowej stacji uzdatniania wody do pomocy głodującej ludności, lub wprowadzenie koncepcji inżynieryjnych do projektowania sztucznych serc zwykle inspirować uczniów do sobie sprawę, że stosowanie inżynierii może złagodzić cierpienia ludzi, jak również wspomaganie ogólnego rozwoju społeczeństwa. Zwroty takie jak "zrównoważony rozwój" i "odpowiedzialnej produkcji są obecnie powszechnie słychać w wydziale, co odzwierciedla fakt, że inżynierowie są odpowiedzialni obywatele w pełni świadomy Impart o tym, co robią.

UNIWERSYTET inżynieria ITM

Inżynieria jest stosowanie zasad fizycznych do rozwiązania problemów i wymaga umiejętności liczenia, kreatywności, pomysłowości i praktyczności. Inżynieria jest szeroki - począwszy zawód, w którym Twój wykorzysta swój projekt i umiejętności matematycznych z pożytkiem dla społeczeństwa i środowiska. Inżynieria ITM University oferuje możliwość studiowania w nieformalnej i przyjaznej atmosferze z dostępem do znakomitych laboratoryjnych i komputerowych urządzeń.

Program badawczy, który obejmuje projekty współpracy z przemysłem pomaga utrzymać licencjackie na bieżąco. Każdy student wykonuje wyzwanie innowacyjnego końcowy - projekt roku. To często wiąże się z wykorzystaniem sprzętu rozwijany w ramach prac badawczych prowadzonych w Uniwersytecie.

Zapotrzebowanie na absolwentów inżynierii nigdy nie była wyższa. ITM University, z dobrą reputacją zatrudnienia absolwentów, jest najlepszym punktem wyjścia do kariery w interesach i różnych dziedzin inżynierii.

O naszych departamentów

Computer Sciences Inżynieria i technologia informacji Mechanika i Budowa Maszyn. Elektryczne, elektronika i inżynieria komunikacji. Inżynieria lądowa i wodna.

Wszystkie oferowane w ITM stopni Uniwersytetu ujmuje i zatwierdzony przez Uniwersytet Grant Komisji (UGC) Ministerstwo Rozwoju Zasobów Ludzkich, rząd Indii, Dyrekcji Szkolnictwa Wyższego, rząd Haryana.

Informatyki i Inżynierii. Technologia informacyjna

Cóż - wykształcony technologii informatycznych (IT) przedsiębiorstwa, istnieje duże zapotrzebowanie zarówno w Indiach i za granicą. Szeroki zakres kariery jest dostępna dla absolwentów kursów ITM Uniwersytetu w Informatyki i Technologii Informacyjnych. Wiele kariery analityków systemowych, menedżerów IT, inżynierów oprogramowania i konsultantów, a inni używają ich stopnia jako trampolinę do szerokiego zakresu pracy w handlu, przemyśle i rządu.

Kurs ten ma na celu zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na inżynierów, którzy mogą przyczynić się zarówno do sprzętu i oprogramowania oraz systemu elektronicznego. ITM University absolwentów teraz pracować w obszarach, w tym sieci komputerowych, systemów wbudowanych, systemów sterowania cyfrowego dla samochodów, systemów telekomunikacyjnych i telewizji kablowej, sprzętu do gier wideo, projektowanie układu mikroprocesorowego i multimediów.

ITM University ma szczególnie silne powiązania z profesjonalistów w branży IT i kursy oferowane silną orientację zawodową. Poprzez "Edukacja Plus" kursy są aktualizowane i / lub uzupełnić w celu zapewnienia, że ​​spełniają aktualne potrzeby i przewidywania przyszłych wymagań przemysłu i handlu.

Elektryczne, Elektronika i Komunikacja Inżynieria

Elektronika jest nadal prężny przemysł, jak wskazuje aktualnego zapotrzebowania na absolwentów. Kursy te są przeznaczone do zakwalifikowania studenta do pracy w szerokim zakresie branż, jak również w organizacjach rządowych i komercyjnych. Są zazwyczaj objąć elektrotechnika, informatyka, elektroniczny sprzęt i oprogramowanie, automatyki, robotyki i sterowania, komunikaty, radio i telewizja, inżynierii komputerowej solidny - urządzeń państwowych, mikroelektroniki i VLSI.

Kursy pomoc, aby przygotować studentów do kariery inżynierów zawodowych poprzez edukację w podstawowych zasadach przedstawionych w kontekście prawdziwej aplikacji i doświadczenia w projektowaniu. Kurs rozwija podstawowe zasady informatyki i inżynierii elektronicznej powstałej w wydziale Elektroniki i Komunikacji lub elektronika i sprzęt pomiarowy.

Współpraca z przemysłem, głównych ośrodków badawczych i towarzystw naukowych sprawia, że ​​kursy nadal spełniać zmieniające się potrzeby zawodu. Prace projektowe w trakcie wzmacnia konieczność połączenia praktycznych i teoretycznych umiejętności i zdolności.

inżynierii mechanicznej

We współczesnym świecie, inżynieria mechaniczna jest kluczem do wielu działań, prowadzących do rozwoju przemysłu i biznesu. Mechaniczny dotyczy wszystkich typów maszyn w przemyśle i wszystkich aspektów ich mechanizmu i funkcjonowania - projektowej, rozwojowej, budowlanej, produkcyjnej, instalacji, obsługi i konserwacji. Inżynieria mechaniczna zapewnia kurs podstawowy dla wiedzy w zakresie kariery w tych dziedzinach. Są siłą napędową wielu z naszych technologii i procesów przemysłowych. Inżynierowie mechanicy są zaangażowane w tworzenie przyszłości.

Inżynieria mechaniczna jest podstawą, na której inne dziedziny inżynierii są ewoluował. Oczekuje się, inżynierów mechaników do zastosowania podstawowych pojęć z fizyki, chemii, inżynierii chemicznej, elektrotechniki, elektroniki i inżynierii lądowej. Korzyść z tego jest to, że fundamentalną rolę szeroki zakres tematów w Inżynierii Mechanicznej zapewnia szeroki wybór pracy zawodowej w przemyśle tak różnorodnych jak ciężkiego, elektrowniach, hutach, oleju i ropy naftowej, chemicznej, spożywczego, farmaceutycznego, ochrony środowiska i oszczędności energii.

inżynieria lądowa i wodna

Oferuje światowej klasy licencjackich i kształcenia podyplomowego, prowadzenie badań, doradztwo zawodowe, pomoc i szkolenia siły roboczej, a także lidera w Inżynierii Lądowej.

Wykształcenie licencjackie w zakresie inżynierii lądowej i zapewnić studentom solidne podstawy podstaw naukowych i technicznych wraz z ekspozycją na nauk humanistycznych i społecznych. Celem programu Inżynierii Lądowej jest przygotowanie absolwentów do roli przywódców w rozwiązywaniu problemów społecznych w zakresie bezpieczeństwa publicznego, ochrony zasobów, łagodzenia skutków zagrożeń naturalnych i sprawnego funkcjonowania systemów przyrodniczych miast w Indiach i za granicą.

Celem Zakładu jest zapewnienie wysokiej klasy profesjonalnej edukacji dla rozwoju zasobów ludzkich z wysoce specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie inżynierii lądowej.

Dział posiada wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców akademickich z doskonałym rekordem od renomowanych uniwersytetach w Indiach i za granicą. Jest proporcjonalne połączenie doskonałości akademickiej i doświadczeń przemysłowych wśród wykładowców, który odgrywa zasadniczą rolę w przekazywaniu właściwej połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej dla studentów.

Działań, takich jak seminaria, projekty, quizy i takich zawodach są wykonywane na bieżąco w celu wywołania umiejętności zawodowych w studentów, które ostatecznie pomóc im w uzyskaniu umieszczone w najlepszych organizacjach klasy. To z kolei daje im przewagę nad innymi kandydatami w silnej konkurencji i stanowi bodziec do ich profilu zawodowego.

Lokalizacje

Gurugram

Address
HUDA Sector 23-A
122017 Gurugram, Haryana, Indie