Hindustan University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy Hindustan University Hindustan College of Engineering, rozpoczęła się w roku 1985, został przyznany na "uniwersytet Status" przez Uniwersytet Dotacje Komisji (UGC), rząd Indii, na podstawie pkt 3 ustawy UGC 1956 od roku akademickiego 2008-09 i pod ciosy nazwa ( Hindustan Instytutu Technologii i Nauki).

Dziś Hindustan Instytutu Technologii i Nauki jest jednym z najbardziej poszukiwanych Instytucji inżynierskich w Tamil Nadu, rzekomy jego wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców i doskonałe zaplecze infrastrukturalne dla programów nauczania oraz zajęć dodatkowych, Uniwersytet utrzymuje pozazdroszczenia doskonałości akademickiej tuż przed jego powstania. Wspólnota uczeń składa się z uczniów z całego Indiach i za granicą. Mamy studentów Pochodzący z Afganistanu, Bangladeszu, Bhutanie, Chinach, Egipcie, Etiopii, Francji, Indonezji, Kenii, Korei, Liberia, Libia, Mauritius, Nigeria, Oman, Rwandzie, Singapur, RPA, Korea Południowa, Sudan, ZEA, Tajlandii , Wietnam, Tanzania, USA, itd.

Uczelnia spełnił swoje zadanie i jej osiągnięcia naukowe są świadectwem samo. Ponad 80% studentów zabezpieczyć pierwszą klasę z wyróżnieniem rok po roku. Ponad 950 uczniów zostały umieszczone w wiodących firm w Indiach i za granicą w ciągu ostatnich 3 lat. Uczniowie tej renomowanej uczelni otrzymują oferty pośrednictwa z wiodących firm w Indiach i za granicą. Instytucja ma współpracy partnerstwa z wiodących uniwersytetów w USA, Singapurze, Australii, etc. Ma studentów i programy wymiany wykładowców z wiodących międzynarodowych uniwersytetach. Uczelnia ma również otrzymał wiele wyróżnień i nagród na przestrzeni lat.

Dlaczego Hindustan?

Powyżej 75% rocznego Umieszczenie konwersji Zachęcanie innowacyjnych talentów i duchów studentów przez Hindustan Technologicznego Inkubatora Przedsiębiorczości (HTBI) i Hindustan Przedsiębiorczości i Centrum Innowacji (HEIC) Silne Alumni Network Sponsoring do udziału w seminariach / konferencjach (Krajowy i międzynarodowy) Wysoko wykwalifikowani wykładowcy z przemysłem i doświadczeniem akademickim Dostęp do state-of-the-art laboratoria i warsztaty Międzynarodowe programy mobilności w tym jeden semestr za granicą programu wymiany studentów / wykładowców i wyższych studiów Stypendium dostępne dla zasłużonych i sportowych uczniów MOUs z wiodących branż i instytucji w Indiach i za granicą Doskonały obiekt z pełną biblioteką cyfrową dostępu do internetowych baz danych, takich jak SCOPUS, IEEE, Springer, ScienceDirect, Nature, etc Okazją do zaangażowania się w różnych ośrodkach badawczych i projektów na terenie kampusu. Regularne wizyty przemysłowe i Praktyka realizować projekty na krajowych i międzynarodowych Industries / Instytucji 10 Centra badawcze oraz 7 szkół (Aeronautical, budownictwo, informatyka, elektronika, zarządzanie, Mechaniczny, Nauka i humanistyczne) Przestrzeganie oparte na edukacji taksonomii i Wynik (OBE) praktyk Blooma Wybór podstawie systemu kredytowego (CBCS) dla studentów do wyboru przedmiotów i nauczycieli

WIZJA ABY KAŻDY CZŁOWIEK SUKCESU I nikt porażką.

MISJA Aby zapewnić każdej jednostce z sprzyjającego środowisku odpowiednim do osiągnięcia jego / jej celów zawodowych, ze szczególnym naciskiem na rozwój osobowości, a także oferują akademickiej nachylona zasobów, aby uzyskać wysokiej jakości edukacji we wszystkich dziedzinach inżynierii, nauk stosowanych i zarządzania, bez narażania jakość i kodeks etyczny dla każdego studenta instytucji.

Uniwersytet jest akredytowany przez Narodowy oceny i akredytacji Rady (Ac), która jest organem statutowym o akredytację instytucji edukacyjnych w Indiach i jest instytucją Autonomiczna Komisji Grantów University (UGC), rząd Indii.

Lokalizacje

Chennai

Address
40, G.S.T Road, St. Thomas Mount,
Chennai - 600 016. India.

Chennai, Tamil Nadu, Indie

Chennai

Address
1, Rajiv Gandhi Salai (OMR), Padur, (Via) Kelambakkam, Chennai - 603 103, India
Chennai, Tamil Nadu, Indie

Delhi

Address
Commercial Space No. S-5, Vasant Square Mall,Vasant Kunj, New Delhi- 110070
Delhi, Indie

Coimbatore

Address
Nikita Educational Advisory Board No 21-22, Damodar Centre, 1050, Avinashi Road Coimbatore- 641018
Coimbatore, Tamil Nadu, Indie

Muskat

Address
Orient Arabia Overseas L.L.C, Flat No. 44, Building No. 1530, Way No. 3519, Al Khuwair, Sultanate of Oman
Muskat, Gubernatorstwo Maskat, Oman

Colombo

Address
Metro Institute of Higher Education Level 8C, Valiant Towers 46/7, Nawam Mawatha, Colombo
Colombo, Prowincja Zachodnia, Sri Lanka

Kochi

Address
2nd Floor, Bee Jay Towers, Rajaji Road, Kochi - 682 035
Kochi, Kerala, Indie