Przeczytaj oficjalny opis

cept01

CEPT University koncentruje się na zrozumieniu, projektowania, planowania, budowy i zarządzający siedlisk ludzkich. Jej programy nauczania budować przemyślane specjalistów i jego programy badawcze pogłębić zrozumienie ludzkich. CEPT Uniwersytet zobowiązuje się również projekty doradcze dla dalszego cel uczynienia siedliska bardziej znośny.

Uniwersytet składa się z pięciu wydziałów. Wydział Architektury powstała jako "School of Architecture" w 1962 roku. Koncentruje się ona na projekt w sferze prywatnej. Wydział Planowania, koncentruje się na planowanie w sferze publicznej, została założona w 1972 roku pod nazwą "Szkoły Głównej Planowania". Wydział Technologii, która koncentruje się na inżynierii i budownictwa, powstała w 1982 roku pod nazwą "Szkoły Budowlanej Science and Technology". Wydział Wzornictwa powstała w 1992 roku jako "School of Interior Design". Zajmuje się siedlisk związanych z wnętrzami, rzemiosła, systemów i produktów. Wydział Zarządzania powstała w 2013 roku i koncentruje się na siedliska i Zarządzania Projektami.

CEPT University bierze swoją nazwę od "Centrum Planowania i Technologii Środowiska" (CEPT). CEPT i różne szkoły, że zawarte zostały ustalone przez Ahmedabad Education Society przy wsparciu rządu Gujarat i rządu Indii. Rząd Gujarat włączone CEPT uniwersytecie w 2005 roku. Uniwersytet Dotacje Komisja uznała CEPT Uniwersytet w punkcie 2 (f) ustawy o UGC 1956 w 2007 roku. Departament badania naukowe i przemysłowe (DSIR) rządu Indii uznaje Uniwersytet jako naukowej i przemysłowej Research Organization (SIRO).

cept02

Ustanowienie

Ahmedabad Education Society (AES) ustanowiony Centre for Environment Planowania i Technologii (CEPT) w roku 1962 z powstania School of Architecture (SA) poprzez grant-in-pomocy od rządu Gujarat. Szkoła Główna Planowania (SP) został założony w 1972 roku przy wsparciu finansowym rządu Indii (MHRD), rządów Gujarat i Ford Foundation. Pozostałe szkoły; Szkoła Nauki i Technologii Budowlanej (SBST) oraz Szkoły Architektury Wnętrz (SID) powstały w 1982 i 1991 odpowiednio grantu-in-pomocy od rządu Gujarat.

Początkowo CEPT został założony i prowadzony przez Ahmedabad Education Society (AES). W roku 1994 powstała odrębna zaufanie i społeczeństwo CEPT Society. CEPT jest zarejestrowany jako społeczeństwo i charytatywnych zaufania publicznego. CEPT została zarejestrowana pod Towarzystw czy Registered Society / Firma / Inne Registration Act 1860 z doc. Sekretarz Towarzystwa, Ahmedabad Region, Ahmedabad, nr rejestracyjny vide Guj / 4185 / Ahmedabad dnia 24 sty 1994.

Od początku CEPT działa jako autonomiczny uczelni swobodnie rozwijać swoje programy akademickie i przyzna swoje dyplomy na koniec poszczególnych programów studiów uznanych przez państwo Gujarat i ustawowego organu regulacyjnego dla kursów technicznych - All India Rady Edukacji Technicznej (AICTE). W latach 2002 - 2005, CEPT był objęty Północna Gujarat University Hemachandracharya w Patan. W rezultacie studenci kompletowanie różnych programów w CEPT otrzymał tytuł licencjata i magistra. CEPT stał się Uniwersytet Aktem 2005 roku ze skutkiem na Gujarat State ustawodawcy 12 kwietnia 2005 r. CEPT Akademia została uznana przez University Grants Komisji zgodnie z § 2 (f) ustawy UGC 1956 w lutym 2007 roku. Uniwersytet jest uznawany za naukowych i przemysłowych Research Organization (SIRO) przez Departament Nauki i Badań Przemysłowych (DSIR).

cept03

Pedagogia

Programy nauczania w CEPT Uniwersytetu skupić się na budowaniu zdolności zawodowych, a zatem są one skoncentrowane na "studiach" lub "laboratoriach". Tutaj uczniowie angażują się w dobrze zaprojektowanych problemów życiowych podobny. Zajęć, seminaria i zadania badawcze, mające na celu opracowanie koncepcyjne i analityczne umiejętności uczniów oraz warsztaty umiejętności zwiększających wsparcie nauki w pracowniach i laboratoriach. Studenci mają również zapisać w programach podróży i dokumentów, a także w biurach stażysta zawodowych w celu wzbogacenia ich ekspozycję.

CEPT Uniwersytet ceni indywidualnych zainteresowań i umiejętności swoich uczniów. Aby umożliwić każdemu studentowi do wykresu unikalny studiów i uświadomić sobie swój własny indywidualny potencjał, programy mandat tylko trzy czwarte ogółu kredytów, które uczniowie mają do wykonania. Uczniowie mogą wykonać pozostałe kredyty, wybierając z szerokiej gamy zajęć fakultatywnych oferowanych w każdej z pięciu wydziałów uniwersytetu. Wydziały również wszelkie próby, aby zapewnić, że nawet w ramach obowiązkowej części programu, uczniowie mogą wybrać kursy dostosowane do ich orientacji praktyce.

Przekonanie, że kształcenie specjalistów wymaga praktykujących specjalistów i naukowców do ścisłej współpracy mocno podbudowuje pedagogiczny filozofię CEPT uczelni. Dlatego CEPT Uniwersytet działa jako wspólną naukowców i praktyków. Praktycy biegli w procesie decyzyjnym wnieść swoje doświadczenie do sal lekcyjnych i naukowców nadania bardziej wnikliwe i krytyczne podejście. Nauczyciele w CEPT University, postrzegają siebie jako trenerzy. Ich rolą jest wspieranie uczniów w ich indywidualnych poszukiwań i ich zadań na rzecz budowania potencjału.

Międzynarodowa Misja Popularyzacja

urbanizacji w Indiach jest epokowe przemiany, gdzie ogromna populacja będzie przenieść z jego wsi do miast. Zarządzanie tą bezprecedensową skalę rozwoju będzie wymagało dużej liczby zdolnych, wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z całego świata, aby planować, projektować i budować przyszłość Indii. Dlatego CEPT University stworzyła Międzynarodowy Outreach Mission zaprosić globalną talent do przyłączenia się do studentów, naukowców i CEPT badacza współpracować w kwestiach urbanizacji Indii oraz przygotowanie przyszłych specjalistów siedlisk.

Misja ma za zadanie przyciągnięcie wybitnych międzynarodowych specjalistów, absolwentów i pracowników naukowych do nauki, pracy i nauczania w Indiach. Misja będzie koordynował szereg istniejących i nowych możliwości dla międzynarodowych absolwentów, specjalistów, naukowców i badaczy, aby połączyć się z CEPT oraz działać na rzecz rozwiązywania problemów urbanizacji w Indiach.

Są to:

 1. Podróż w Indiach
  Roczne Szkoły Letnie i zimowe w CEPT oferuje ustrukturyzowanych programów nauczania (przez okres od dwóch do pięciu tygodni), które zapewniają zróżnicowaną doświadczenie wewnątrz i na zewnątrz Indii.
 2. Dowiedz się w Indiach
  Profesjonalne programy podyplomowych i licencjackich oferują doskonałą okazję do podjęcia edukacji stopni, która jest zakorzeniona w lokalnym kontekście. Pozwalają one studentom podjęcie międzynarodowej jakości kształcenia zawodowego.
 3. Naucz się w Indiach
  Prestiżowego programu nauczania Fellows w CEPT zaprasza wybitnych międzynarodowych absolwentów i młodych specjalistów spędzić jeden rok nauki w CEPT.
 4. Badania w Indiach
  Badania uczonych mają możliwość podjęcia badań prowadzonych we współpracy z członkami wydziału i studentów CEPT. Istnieje wiele istniejących współpraca z uczelniami partnerskimi na całym świecie i nie ma dalszego okazją do odkrywania nowych współpracę.
 5. Design w Indiach
  Innowacyjny nowy program studiów podyplomowych / s dla młodych i doświadczonych specjalistów z krajów rozwiniętych do podjęcia po tytuł zawodowy magistra, który pozwoli im na pracę w Indiach.
Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:


CEPT University

Programy krajobrazowe na CEPT University mają na celu umożliwienie kompleksowego i dogłębnego zrozumienia zawodu. Zapewnia profesjonalną edukację, aby rozwijać krajobrazy ... [+]

Master of Landscape Architecture / Design

Wydział Architektury - CEPT University

Architekci / projektanci krajobrazu odgrywają kluczową rolę w kraju takim jak Indie, który szybko zmienia swoją fizyczną formę. Współczesny profesjonalista w zakresie krajobrazu został przeszkolony nie tylko jako ogrodnik, ale także jako ekologicznie wrażliwy obrońca zasobów naturalnych i pracuje w różnej skali, złożoności i typologii, który obejmuje projekty w krajobrazie regionalnym, mieszkaniowym, instytucjonalnym, rekreacyjnym, miejskim, dziedzictwo, infrastruktura, przestrzenie przemysłowe i domowe. Oprócz rozwijania możliwości technicznych, dziś specjaliści z zakresu krajobrazu muszą rozwinąć krytyczne zrozumienie zakresu zawodu i rozwinąć system wartości oraz głębokie poczucie dociekań, aby umożliwić odpowiednie reakcje w ciągle zmieniającym się świecie./>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Wydział Projektowania na CEPT University oferuje podyplomowy program w zakresie projektowania mebli. The M. Des. (Projektowanie mebli) to 2-letni pełny, oparty na umiejęt ... [+]

Master of Design w projektowaniu mebli

Wydział Projektowania - CEPT University

Wydział Projektowania na CEPT University oferuje podyplomowy program w zakresie projektowania mebli. The M. Des. (Projektowanie mebli) to 2-letni pełny, oparty na umiejętnościach, profesjonalny program przygotowania studentów do pracy jako projektanci i innowatorzy w szybko rozwijającym się przemyśle meblarskim./>

The M. Des. (Design mebli) jest pragmatyczną odpowiedzią na rosnące potrzeby przemysłu meblarskiego i rynku. Obecnie tempo rozwoju wszystkich indyjskich Metros jest wykładnicze w prawie wszystkich sektorach. Popyt na meble pochodzi stamtąd w sektorach mieszkaniowym, komercyjnym i instytucjonalnym. Obecnie duży procent mebli dostarczanych na rynek pochodzi z zagranicy i mógł równie łatwo być zaprojektowany i wykonany w Indiach.... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Master of Urban Planning (MUP) pozwala uczniom na zapoznanie się z krajowymi i międzynarodowymi najlepszymi praktykami w planowaniu urbanistycznym i wyposaża ich w wiedzę ... [+]

Master of Urban Planning

Wydział Planowania - CEPT University

Master of Urban Planning (MUP) pozwala uczniom na zapoznanie się z krajowymi i międzynarodowymi najlepszymi praktykami w planowaniu urbanistycznym i wyposaża ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do kariery zawodowej w planowaniu i zarządzaniu wzrostem i rozwojem miast i obszarów miejskich./>

W trakcie kursu studenci uczą się rozumienia i analizowania wielu czynników wpływających na nasze miasta i stosują krytyczne myślenie w dostarczaniu zintegrowanych, interdyscyplinarnych rozwiązań. Dzięki praktycznym ćwiczeniom studyjnym, kursom teoretycznym, indywidualnym projektom badawczym i wizytom terenowym w Indiach i za granicą, kurs wyposaża uczniów w gruntowną wiedzę na temat przygotowywania planów ustawowych i planów od poziomu regionalnego do miejskiego i lokalnego. Członkami wydziału są wiodący praktycy, naukowcy i naukowcy, kompetentni i biegli we własnych dziedzinach, z doświadczeniem krajowym i globalnym.... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Dąży do wywołania istotnych zmian w miejskich Indiach, tworząc grupę wysokiej jakości specjalistów zajmujących się zarządzaniem siedliskami ludzkimi. Program pomaga uczni ... [+]

Master of Urban Management

Wydział Zarządzania - CEPT University

Indyjskie miasta rozwijają się w bardzo szybkim tempie pod względem liczby ludności i geografii. Potrzebują stałej uwagi, aby utrzymać istniejące struktury i zarządzać przyszłym rozwojem. Urban Management to dziedzina, która wymaga specjalistycznej wiedzy na temat osiedli miejskich i podstawowych zasad zarządzania. Kierownicy miejscy koncentrują się na zrozumieniu funkcjonowania gmin i miast i dążą do poprawy technologicznego, operacyjnego i finansowego funkcjonowania miast w celu poprawy żywotności./>

Dąży do wywołania istotnych zmian w miejskich Indiach, tworząc grupę wysokiej jakości specjalistów zajmujących się zarządzaniem siedliskami ludzkimi. Program pomaga uczniom rozwijać umiejętności rozwiązywania złożonych problemów, takich jak zwiększanie długoterminowej efektywności usług miejskich, poprawa codziennego funkcjonowania miast i znajdowanie sposobów na poprawę finansowania systemów miejskich.... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

M.Tech in Geomatics to interdyscyplinarny kurs, w którym zaawansowane przedmioty, takie jak teledetekcja, GIS, systemy zarządzania bazami danych, analiza danych przestrze ... [+]

Master of Technology in Geomatics

Wydział Techniczny - CEPT University

GEOMATYKA, popularnie zwana Geo-Informatyka, odnosi się do matematyki, nauki i technologii wykorzystywanej do badania informacji przestrzennej. Jest to pole o starożytnych korzeniach, nowoczesne znaczenie i oko na przyszłość. Ten multidyscyplinarny kurs integruje nabywanie, zarządzanie, analizę, modelowanie i prezentację informacji geoprzestrzennych./>

M.Tech in Geomatics to interdyscyplinarny kurs, w którym zaawansowane przedmioty, takie jak teledetekcja, GIS, systemy zarządzania bazami danych, analiza danych przestrzennych, języki programowania, fotogrametria, systemy oparte na GPS i lokalizacji, LiDAR, Big-data, Web i Mobile GIS , Technologie Open Source, planowanie projektu i geo-wizualizacja są nauczane. Daje to wyjątkową okazję do zapoznania się z szerokimi zastosowaniami w wielodyscyplinarnych dziedzinach inżynierii, budownictwa, infrastruktury, narzędzi, planowania, zarządzania, technologii informacyjnej i zarządzania.... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

W ramach M.Tech. Program w Energy Energia Budynek studenci uczą się: Używać najnowocześniejszych narzędzi do przeprowadzania symulacji i oceny wydajności energetycznej bu ... [+]

Master of Technology w budowaniu wydajności energetycznej

Wydział Techniczny - CEPT University

Budynki o niskim zużyciu energii są imperatywem społecznym i ekonomicznym dla Indii i innych regionów tropikalnych, które odnotują największy wzrost w ciągu następnych dwóch dekad. Zużycie energii w dużej mierze determinuje wpływ na środowisko budynku przez cały okres jego użytkowania. Badania, polityka i praktyka sprawiają, że wydajność energetyczna budynków jest obszarem intelektualnego i zawodowego rozwoju. Coraz częściej potrzebny jest nowy rodzaj profesjonalisty w zakresie projektowania budynków lub zespołu operacyjnego, aby oszczędzać energię./>

W ramach M.Tech. program w Building Energy Performance studenci uczą się:... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Master of Urban Design (MUD) jest przeznaczony dla osób, które mają duże zainteresowanie praktyką kształtowania fizycznej formy obszarów miejskich i projektowania miejsc ... [+]

Mistrz Urbanistyki

Wydział Planowania - CEPT University

Szybka urbanizacja Indii i wynikająca z niej transformacja obszarów miejskich stanowi wielkie wyzwanie dla istniejących podejść do projektowania domeny publicznej w miastach. Stwarza to również możliwość wyobrażenia sobie przyszłych scenariuszy miast z silnym naciskiem na projektowanie z funkcjonalnością, żywotnością i zrównoważonym rozwojem./>

Master of Urban Design (MUD) jest przeznaczony dla osób, które mają duże zainteresowanie praktyką kształtowania fizycznej formy obszarów miejskich i projektowania miejsc publicznych.

Studia projektowe są w centrum programu MUD, który angażuje wiele tematów projektowych, które obejmują różne skale i scenariusze miejskie. Ćwiczenia w studio oparte są na rzeczywistych projektach wyłaniających się z publicznego dyskursu w danym mieście. Projekty te będą głównie dotyczyły projektowania nowych dzielnic, rewitalizacji miast i projektowania miejsc publicznych.... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Program Konserwacji i Regeneracji to dwuletnie specjalistyczne szkolenie z teorii i praktyki konserwacji i konserwacji budynków, które doprowadziły do ​​rewitalizacji mia ... [+]

Master of Architecture in Conservation and Regeneration / Master of Arts in Conservation and Regeneration

Wydział Architektury - CEPT University

Program Konserwacji i Regeneracji to dwuletnie specjalistyczne szkolenie z teorii i praktyki konserwacji i konserwacji budynków, które doprowadziły do ​​rewitalizacji miast. Program sytuuje się w kontekście Światowego Dziedzictwa Miasta Ahmedabad i angażuje się w historycznie zbudowane środowiska, miejskie historie i teorie, kontekstowe podejścia projektowe i zaangażowanie społeczności, aby zbadać związek między praktyką konserwatorską a rewitalizacją miejską. Odbywa się to z naciskiem na rozwój umiejętności wymaganych do ćwiczeń i aktywnego zaangażowania w krajowe i globalne, prywatne i publiczne projekty, które chronią historyczne środowiska. Pod koniec tego programu można:/>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Nowy program studiów podyplomowych z zakresu historii i teorii architektury przeznaczony jest dla architektów i absolwentów innych dyscyplin, zainteresowanych zaawansowan ... [+]

Master of Architecture w historii architektury i teorii / Master of Arts w historii architektury i teorii

Wydział Architektury - CEPT University

Nowy program studiów podyplomowych z zakresu historii i teorii architektury przeznaczony jest dla architektów i absolwentów innych dyscyplin, zainteresowanych zaawansowanym szkoleniem w zakresie badań środowiska budowlanego. Opierając się na silnej tradycji badań na CEPT University , program zapewnia gruntowne podstawy metodologiczne i krytyczne umiejętności komunikacyjne niezbędne dla współczesnych badaczy. Znaczna część nauki będzie odbywać się za pomocą pedagogiki opartej na studiach, w której uczniowie empirycznie będą angażować się we współczesne miejsca, procesy i reprezentacje, i będą wspierani przez szereg seminariów teoretycznych i kursów metod. Jedyny tego rodzaju program w regionie południowoazjatyckim, program będzie interesujący dla osób aspirujących do pracy jako nauczyciele (w dziedzinie architektury i pokrewnych dziedzin), profesjonalni badacze i przedsiębiorcy w dziedzinie kultury i dziedzictwa. Pod koniec tego programu można:/>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Specjalizacja Projektowanie architektoniczne w ramach M.Arch. program na Wydziale Architektury, CEPT University to zaawansowany projekt przeznaczony dla architektów do ek ... [+]

Master of Architecture w projektowaniu architektonicznym

Wydział Architektury - CEPT University

Specjalizacja Projektowanie architektoniczne w ramach M.Arch. program na Wydziale Architektury, CEPT University to zaawansowany projekt przeznaczony dla architektów do eksplorowania, eksperymentowania i krytycznego przekształcania projektu jako dyscypliny, wzmocnionej doświadczeniem praktyki. Specjalizacja ma szerszy mandat w porównaniu do innych strumieni M.Arch i pozwala uczniom zgłębiać następujące tematy - nowe narzędzia i technologie projektowania, projektowanie zmian społecznych, reimaginowanie agencji praktyków architektonicznych, między innymi. Studenci mają także możliwość zapoznania się z teorią projektowania, szczególnie w dziedzinie formy i estetyki, sposobów tworzenia, projektowania obliczeniowego, historii projektowania i współczesnej praktyki./>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Nasz nowy kurs będzie koncentrować się szczególnie na złożonych problemach projektowych na dużą skalę związanych z budynkami rządowymi, biurami korporacyjnymi, centrami h ... [+]

Master of Design w aranżacji wnętrz

Wydział Projektowania - CEPT University

Projektowanie wnętrz dotyczy bezpośredniego środowiska fizycznego człowieka, obejmującego duchowe, filozoficzne, mentalne i emocjonalne relacje łączące człowieka i przestrzeń. Jest istotną częścią naszego codziennego życia. W miarę, jak wymagania społeczeństwa stają się bardziej złożone, pojawiają się również reakcje projektowe. Jako zawód zajmuje się szerokim zakresem umiejętności i wiedzy technicznej niezbędnej do dostarczenia skutecznych rozwiązań do projektowania majtek./>

Nasz nowy kurs będzie koncentrować się szczególnie na złożonych problemach projektowych na dużą skalę związanych z budynkami rządowymi, biurami korporacyjnymi, centrami handlowymi i hotelami. Zostaną również szczegółowo przestudiowane specjalistyczne wymagania opieki zdrowotnej i hotelarstwa. Będą one rozwijane poprzez ćwiczenia projektowe oparte na studiach, a także na rozwijaniu umiejętności w oparciu o warsztaty. Ostatnim semestrem będzie samodzielna praca projektowa prowadzona przez studenta, koncentrująca się na problemie przemysłowym.... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Program Master of Design Building Products and Systems syntetyzuje podejście interdyscyplinarne i międzykulturowe, z silnym naciskiem na praktyczne eksperymentowanie we w ... [+]

Master of Design w produktach budowlanych

Wydział Projektowania - CEPT University

Program Master of Design Building Products and Systems syntetyzuje podejście interdyscyplinarne i międzykulturowe, z silnym naciskiem na praktyczne eksperymentowanie we współpracy z nowymi technologiami i partnerstwami przemysłowymi. Celem tego programu jest dostarczenie przyszłym projektantom produktów z dogłębną wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego: w szczególności projektowania produktów stanowiących część przestrzeni zabudowanej. Program opiera się na skoncentrowanym na człowieku podejściu do rozwiązywania problemów, zaczynając od ludzi, dla których zaprojektowano i kończy się nowymi kreatywnymi rozwiązaniami, równoważącymi estetykę, wydajność produktu, zrównoważony rozwój i łatwość produkcji./>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Master of Urban Housing ma na celu dostarczenie wiedzy praktycznej na temat lokalnego rynku mieszkaniowego, kształtowania polityki, planowania, projektowania i aspektów t ... [+]

Master of Urban Housing

Wydział Planowania - CEPT University

Budownictwo miejskie, oprócz bycia schronieniem, jest postrzegane jako środek dostępu do zatrudnienia i środków do życia, usług miejskich i społecznych, bliskości pożądanych sąsiadów. Większość mieszkań w miastach jest zasilana przez rynek, na którym grunty i finanse odgrywają główną rolę. Dostęp do przyzwoitych warunków mieszkaniowych, które są dostępne dla wszystkich, jest kluczem do życia w mieście. Jednak miasta w krajach rozwiniętych i rozwijających się zmagają się z różnym stopniem nieprzystosowania mieszkań, co wynika z specyfiki lokalnych rynków pracy i rynków pracy. Kształtowanie polityki i planowanie w celu zapewnienia dostępu do przyzwoitych mieszkań po przystępnych cenach dla wszystkich grup dochodowych jest złożonym procesem i wymaga wielostronnego podejścia. Wymaga to opracowania polityk i przepisów, które umożliwią lokalnym rynkom generowanie odpowiednich, przystępnych cenowo i przyzwoitych zasobów mieszkaniowych. Jednocześnie wymaga to opracowania polityk, programów i regulacji, które zapewnią pomoc gospodarstwom domowym, mieszkającym w nietypowych warunkach mieszkaniowych, których rynek formalny nie zapewnia, aby uzyskać dostęp do przyzwoitych mieszkań w przystępnej cenie. Dopiero po przyjęciu takiego wielopłaszczyznowego podejścia miasta będą mogły skutecznie poradzić sobie z problemem braku środków na mieszkania na swoim specyficznym rynku gruntów i pracy./>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Master of Urban Infrastructure (MUI) przygotowuje młodych profesjonalistów do kariery w jednym lub wielu z nich: (i) przygotowuje projekty infrastrukturalne dla miast i i ... [+]

Master of Urban Infrastructure

Wydział Planowania - CEPT University

Master of Urban Infrastructure (MUI) przygotowuje młodych profesjonalistów do kariery w jednym lub wielu z nich: (i) przygotowuje projekty infrastrukturalne dla miast i ich regionów, (ii) podejmuje lub doradza w zakresie zarządzania projektami i infrastrukturami infrastrukturalnymi w miastach i ich regionach , (iii) przygotowywanie projektów i nadzorowanie ich realizacji w obszarach infrastruktury miejskiej w Indiach, a także w innych krajach rozwijających się oraz (iv) podejmowanie badań w zakresie polityk i procesów rozwoju infrastruktury miejskiej. Ujawnia także uczniom środowiskowy, społeczny, polityczny, ekonomiczny i finansowy wymiar rozwoju infrastruktury miejskiej oraz etyczne wymiary pracy jako zawodowej./>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
CEPT University

Master of Urban Transport Systems ma na celu dostarczanie holistycznej wiedzy na temat planowania, technologii, projektowania, eksploatacji i zarządzania transportem miej ... [+]

Master of Urban Transport Systems

Wydział Planowania - CEPT University

Skuteczny i wydajny system transportu jest kluczem do wzrostu gospodarczego obszarów miejskich i regionów. Planowanie transportu miejskiego i zarządzanie nim są złożone i wymagają kompleksowego zrozumienia różnych podsystemów, takich jak drogi i linie kolejowe, środków transportu publicznego, prywatnego i niezmotoryzowanego, mobilności pasażerów i towarów oraz innych powiązanych wymiarów użytkowania gruntów, zachowań podróżnych , energia, przystępna cena, finansowanie i zarządzanie. Dopiero wtedy, gdy zostanie przyjęte zintegrowane podejście do osiągnięcia rozwiązań transportowych, miasta będą mogły zmierzać w kierunku wydajnej i zrównoważonej mobilności./>... [-]

Indie Ahmedabad
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku