CEPT University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

cept01

CEPT University koncentruje się na zrozumieniu, projektowania, planowania, budowy i zarządzający siedlisk ludzkich. Jej programy nauczania budować przemyślane specjalistów i jego programy badawcze pogłębić zrozumienie ludzkich. CEPT Uniwersytet zobowiązuje się również projekty doradcze dla dalszego cel uczynienia siedliska bardziej znośny.

Uniwersytet składa się z pięciu wydziałów. Wydział Architektury powstała jako "School of Architecture" w 1962 roku. Koncentruje się ona na projekt w sferze prywatnej. Wydział Planowania, koncentruje się na planowanie w sferze publicznej, została założona w 1972 roku pod nazwą "Szkoły Głównej Planowania". Wydział Technologii, która koncentruje się na inżynierii i budownictwa, powstała w 1982 roku pod nazwą "Szkoły Budowlanej Science and Technology". Wydział Wzornictwa powstała w 1992 roku jako "School of Interior Design". Zajmuje się siedlisk związanych z wnętrzami, rzemiosła, systemów i produktów. Wydział Zarządzania powstała w 2013 roku i koncentruje się na siedliska i Zarządzania Projektami.

CEPT University bierze swoją nazwę od "Centrum Planowania i Technologii Środowiska" (CEPT). CEPT i różne szkoły, że zawarte zostały ustalone przez Ahmedabad Education Society przy wsparciu rządu Gujarat i rządu Indii. Rząd Gujarat włączone CEPT uniwersytecie w 2005 roku. Uniwersytet Dotacje Komisja uznała CEPT Uniwersytet w punkcie 2 (f) ustawy o UGC 1956 w 2007 roku. Departament badania naukowe i przemysłowe (DSIR) rządu Indii uznaje Uniwersytet jako naukowej i przemysłowej Research Organization (SIRO).

cept02

Ustanowienie

Ahmedabad Education Society (AES) ustanowiony Centre for Environment Planowania i Technologii (CEPT) w roku 1962 z powstania School of Architecture (SA) poprzez grant-in-pomocy od rządu Gujarat. Szkoła Główna Planowania (SP) został założony w 1972 roku przy wsparciu finansowym rządu Indii (MHRD), rządów Gujarat i Ford Foundation. Pozostałe szkoły; Szkoła Nauki i Technologii Budowlanej (SBST) oraz Szkoły Architektury Wnętrz (SID) powstały w 1982 i 1991 odpowiednio grantu-in-pomocy od rządu Gujarat.

Początkowo CEPT został założony i prowadzony przez Ahmedabad Education Society (AES). W roku 1994 powstała odrębna zaufanie i społeczeństwo CEPT Society. CEPT jest zarejestrowany jako społeczeństwo i charytatywnych zaufania publicznego. CEPT została zarejestrowana pod Towarzystw czy Registered Society / Firma / Inne Registration Act 1860 z doc. Sekretarz Towarzystwa, Ahmedabad Region, Ahmedabad, nr rejestracyjny vide Guj / 4185 / Ahmedabad dnia 24 sty 1994.

Od początku CEPT działa jako autonomiczny uczelni swobodnie rozwijać swoje programy akademickie i przyzna swoje dyplomy na koniec poszczególnych programów studiów uznanych przez państwo Gujarat i ustawowego organu regulacyjnego dla kursów technicznych - All India Rady Edukacji Technicznej (AICTE). W latach 2002 - 2005, CEPT był objęty Północna Gujarat University Hemachandracharya w Patan. W rezultacie studenci kompletowanie różnych programów w CEPT otrzymał tytuł licencjata i magistra. CEPT stał się Uniwersytet Aktem 2005 roku ze skutkiem na Gujarat State ustawodawcy 12 kwietnia 2005 r. CEPT Akademia została uznana przez University Grants Komisji zgodnie z § 2 (f) ustawy UGC 1956 w lutym 2007 roku. Uniwersytet jest uznawany za naukowych i przemysłowych Research Organization (SIRO) przez Departament Nauki i Badań Przemysłowych (DSIR).

cept03

Pedagogia

Programy nauczania w CEPT Uniwersytetu skupić się na budowaniu zdolności zawodowych, a zatem są one skoncentrowane na "studiach" lub "laboratoriach". Tutaj uczniowie angażują się w dobrze zaprojektowanych problemów życiowych podobny. Zajęć, seminaria i zadania badawcze, mające na celu opracowanie koncepcyjne i analityczne umiejętności uczniów oraz warsztaty umiejętności zwiększających wsparcie nauki w pracowniach i laboratoriach. Studenci mają również zapisać w programach podróży i dokumentów, a także w biurach stażysta zawodowych w celu wzbogacenia ich ekspozycję.

CEPT Uniwersytet ceni indywidualnych zainteresowań i umiejętności swoich uczniów. Aby umożliwić każdemu studentowi do wykresu unikalny studiów i uświadomić sobie swój własny indywidualny potencjał, programy mandat tylko trzy czwarte ogółu kredytów, które uczniowie mają do wykonania. Uczniowie mogą wykonać pozostałe kredyty, wybierając z szerokiej gamy zajęć fakultatywnych oferowanych w każdej z pięciu wydziałów uniwersytetu. Wydziały również wszelkie próby, aby zapewnić, że nawet w ramach obowiązkowej części programu, uczniowie mogą wybrać kursy dostosowane do ich orientacji praktyce.

Przekonanie, że kształcenie specjalistów wymaga praktykujących specjalistów i naukowców do ścisłej współpracy mocno podbudowuje pedagogiczny filozofię CEPT uczelni. Dlatego CEPT Uniwersytet działa jako wspólną naukowców i praktyków. Praktycy biegli w procesie decyzyjnym wnieść swoje doświadczenie do sal lekcyjnych i naukowców nadania bardziej wnikliwe i krytyczne podejście. Nauczyciele w CEPT University, postrzegają siebie jako trenerzy. Ich rolą jest wspieranie uczniów w ich indywidualnych poszukiwań i ich zadań na rzecz budowania potencjału.

Międzynarodowa Misja Popularyzacja

urbanizacji w Indiach jest epokowe przemiany, gdzie ogromna populacja będzie przenieść z jego wsi do miast. Zarządzanie tą bezprecedensową skalę rozwoju będzie wymagało dużej liczby zdolnych, wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z całego świata, aby planować, projektować i budować przyszłość Indii. Dlatego CEPT University stworzyła Międzynarodowy Outreach Mission zaprosić globalną talent do przyłączenia się do studentów, naukowców i CEPT badacza współpracować w kwestiach urbanizacji Indii oraz przygotowanie przyszłych specjalistów siedlisk.

Misja ma za zadanie przyciągnięcie wybitnych międzynarodowych specjalistów, absolwentów i pracowników naukowych do nauki, pracy i nauczania w Indiach. Misja będzie koordynował szereg istniejących i nowych możliwości dla międzynarodowych absolwentów, specjalistów, naukowców i badaczy, aby połączyć się z CEPT oraz działać na rzecz rozwiązywania problemów urbanizacji w Indiach.

Są to:

 1. Podróż w Indiach
  Roczne Szkoły Letnie i zimowe w CEPT oferuje ustrukturyzowanych programów nauczania (przez okres od dwóch do pięciu tygodni), które zapewniają zróżnicowaną doświadczenie wewnątrz i na zewnątrz Indii.
 2. Dowiedz się w Indiach
  Profesjonalne programy podyplomowych i licencjackich oferują doskonałą okazję do podjęcia edukacji stopni, która jest zakorzeniona w lokalnym kontekście. Pozwalają one studentom podjęcie międzynarodowej jakości kształcenia zawodowego.
 3. Naucz się w Indiach
  Prestiżowego programu nauczania Fellows w CEPT zaprasza wybitnych międzynarodowych absolwentów i młodych specjalistów spędzić jeden rok nauki w CEPT.
 4. Badania w Indiach
  Badania uczonych mają możliwość podjęcia badań prowadzonych we współpracy z członkami wydziału i studentów CEPT. Istnieje wiele istniejących współpraca z uczelniami partnerskimi na całym świecie i nie ma dalszego okazją do odkrywania nowych współpracę.
 5. Design w Indiach
  Innowacyjny nowy program studiów podyplomowych / s dla młodych i doświadczonych specjalistów z krajów rozwiniętych do podjęcia po tytuł zawodowy magistra, który pozwoli im na pracę w Indiach.

Lokalizacje