Przeczytaj oficjalny opis

EFMD Equis Accredited AACSB Accredited

University of Hong Kong

Założona w 1911 r. HKU jest najstarszą i najbardziej znaną instytucją szkolnictwa wyższego na terytorium. Obejmując nasze bogate dziedzictwo i tradycje, staramy się prowadzić pionierskie badania i rozwijać kolejną generację liderów na świecie.

Wiadomość od dziekana

Uniwersytet w Hongkongu (HKU), którego korzenie sięgają ponad stu lat wstecz, dziś z dumą jest jedną z wiodących uczelni w Azji. Dzięki temu Wydział Biznesu i Ekonomii (FBE) stał się powszechnie uznaną i szanowaną szkołą biznesu w regionie.

Wydział dąży do wychowania wiodących liderów biznesu oraz wspierania badań akademickich i stosowanych w celu zaspokojenia potrzeb Hongkongu, Chin i reszty świata w szybko zmieniającej się globalnej gospodarce. Angażujemy czołowych naukowców ze wszystkich zakątków świata, którzy zaszczepiają studentów o globalnej wiedzy. Z najwyższym odsetkiem nielokalnych studentów studiów licencjackich spośród wszystkich wydziałów w HKU i dwoma naszymi programami licencjackimi, które znalazły się w pierwszej piątce uniwersytetów i 10 najlepszych w Hongkongu, FBE przyciąga najlepszych i najzdolniejszych studentów z Hongkongu i nie tylko.

W pełnym wymiarze godzin program MBA Wydziału został sklasyfikowany w Azji nr. 1 w światowych rankingach MBA opublikowanych przez Economist Intelligence Unit przez dziewięć kolejnych lat od 2010 do 2018 roku. Oprócz oferowania elitarnego programu EMBA-Global Asia wspólnie z Columbia Business School i London Business School dla globalnie skoncentrowanych menedżerów wyższego szczebla i profesjonalistów, współpracujemy również z najlepszymi szkołami biznesu w Chinach i na całym świecie w celu synergii edukacji biznesowej i ekonomicznej. Nasza silna i rozległa sieć absolwentów, w której liderzy biznesu i społeczności zajmują kluczowe stanowiska zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej, zwiększa nasz zasięg i wzmacnia nasz wpływ w różnych sektorach i warstwach społecznych.

Jestem naprawdę upokorzony i zaszczycony podjęciem Dziekana Wydziału w tym szczególnym momencie, ponieważ świat doświadcza być może jednej z najbardziej dramatycznych zmian społeczno-ekonomicznych i politycznych we współczesnej historii. Wzrostowi gospodarek azjatyckich będzie również towarzyszyć rosnący wpływ azjatyckich szkół biznesu, co daje Wydziałowi bezprecedensową okazję do wykorzystania wyjątkowych atutów Hongkongu.

Dzięki swojej tradycyjnej roli handlowej i kulturalnej bramy między Wschodem a Zachodem Hongkong ma wyraźną przewagę w tych zmieniających się czasach. Jako miasto, które celebruje ducha przedsiębiorczości, różnorodną mieszankę kulturową i wyjątkowo dynamiczną energię, Hongkong konsekwentnie przyciąga „najlepszych z najlepszych” - o czym świadczą światowi liderzy myśli i światowej klasy edukatorzy tworzący nasz Wydział.

Opierając się na bardzo dobrych podstawach, jestem przekonany, że Wydział będzie nadal się rozwijał, rozwijał i rozwijał - aby zapewnić studentom możliwie najlepsze wykształcenie biznesowe i ekonomiczne; do przeprowadzenia wnikliwych i wpływowych badań w celu poszerzenia granic wiedzy; poprawa polityk publicznych poprzez udział w pouczających badaniach i dyskusjach politycznych; wspólny rozwój ze środowiskiem biznesu poprzez szkolenie i pielęgnowanie obecnych i przyszłych liderów biznesu, a także rozwiązywanie i rozwiązywanie palących problemów w gospodarce i społeczności.

HKU stara się być Globalnym Uniwersytetem Azji w następnej dekadzie, kierując się „trzy plus jeden jest” dzięki innowacyjnym, międzynarodowym, interdyscyplinarnym wizjom prowadzącym do większego wpływu. Nasze aspiracje w FBE muszą być równie ambitne: zostać wiodącą szkołą biznesu w Azji ze znaczącym wpływem lokalnym, regionalnym i globalnym. Zapraszam do odwiedzenia nas, przyłączenia się do nas lub połączenia sił, aby Wydział Biznesu i Ekonomii stał się latarnią akademicką i uczynić świat lepszym miejscem.

Profesor Hongbin Cai - Dean, Katedra Ekonomii

Rankingi

Program MBA nr 1 w Azji

Ranking MBA The Economist 2018

Wspólny program EMBA nr 2 na świecie

QS Global EMBA Rankingi 2019

Wizja

Być wiodącą, globalną instytucją akademicką biznesu i ekonomii.

Unikalna propozycja

Wydział jest głęboko zakorzeniony w Hongkongu, w pełni zaangażowany w Chiny i prawdziwie międzynarodowy.

Misja

  • Zapewnienie wiodącej na świecie edukacji biznesowej i ekonomicznej, która pielęgnuje dynamicznych i odpowiedzialnych liderów.
  • Aby poszerzać granice wiedzy poprzez innowacyjne i znaczące na całym świecie badania.
  • Aby stworzyć pozytywne zmiany w świecie poprzez partnerstwo ze społecznościami.

Współpraca

Będąc najbardziej międzynarodowym wydziałem w HKU, Wydział ma ugruntowane, strategiczne partnerstwo ze światowej sławy uniwersytetami i partnerami korporacyjnymi na przestrzeni lat, zapewniając treści zorientowane na rynek, doskonałe doświadczenie edukacyjne i zasoby instrumentalne dla naszych studentów.

Programy współpracy

Konsekwentnie rozszerzając swój globalny zasięg, Wydział połączył ręce z najlepszymi szkołami biznesu na całym świecie. Przez lata Wydział oferuje szereg wiodących programów na całym świecie w międzynarodowych ośrodkach finansowych, w tym w Hongkongu, Pekinie, Szanghaju, Nowym Jorku i Londynie, zapewniając studentom globalne perspektywy z wyjątkowym azjatyckim akcentem.

Program EMBA-Global Asia

W ramach trójstronnego partnerstwa z Columbia Business School i London Business School, program EMBA-Global Asia oferuje uczniom globalnie ukierunkowane doświadczenie edukacyjne, sieci i różnorodne perspektywy, które pogłębią ich zrozumienie zachodnich i wschodnich praktyk biznesowych i przygotują ich na sukces lidera.

Program HKU-PKU DBA

Program doktora zarządzania przedsiębiorstwem HKU-PKU (HKU-PKU DBA) jest oferowany wspólnie z Guanghua School of Management, Peking University. Został zaprojektowany w celu wychowania liderów biznesu posiadających doskonałą wiedzę badawczą i strategiczną globalną wizję, w celu zwiększenia konkurencyjności krajowych przedsiębiorstw i wzmocnienia realnej gospodarki w Chinach.

Program EMKU HKU-PKU

Program HKU-PKU Master of Business Administration (HKU-PKU EMBA), przyjmujący podejście interdyscyplinarne z perspektywą globalną i ukierunkowaniem na Chiny, oferuje zaawansowaną edukację biznesową i najnowszą wiedzę w zakresie biznesu i finansów liderom ze wszystkich branż. Partnerstwo akademickie z Guanghua School of Management, Peking University czerpie wiedzę z obu uniwersytetów, zapewniając studentom dogłębne zrozumienie kontekstu biznesowego obu regionów.

Program IMKU HKU-Fudan

Od 1998 r. Wydział oferuje mu program Master of Business Administration (International) (HKU-Fudan IMBA), który współpracuje ze School of Management, Fudan University w Szanghaju. Jest to pierwszy wspólny program zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji w Hongkongu i ChRL, który został uznany za najlepszy program tego rodzaju przez Komitet Naukowy Rady Stanu. W ciągu ostatnich dwóch dekad program wychował ponad 4500 liderów biznesu.

Partnerzy wymiany międzynarodowej

Wydział ma rozległą sieć z ponad 300 partnerami z wymiany w ponad 40 krajach / regionach, w formie wymiany studentów i staży. Każdego roku ponad 400 studentów wysyłanych jest na wymianę zagraniczną, podczas gdy setki studentów zagranicznych przychodzą na Wydział w celu studiowania, tworząc w ten sposób dynamiczne, wielokulturowe środowisko uczenia się w kampusie.

Wydział łączy również z wieloma instytucjami partnerskimi w Chinach. Dzięki różnym wymianom kulturowym i programom nauczania opartym na doświadczeniu uczniowie są w stanie zrozumieć otoczenie biznesowe w Chinach.

Współpraca korporacyjna

Wydział dąży do umocnienia naszej obecności w środowisku biznesowym i współpracy z nim, badając możliwości współpracy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W ubiegłym roku Wydział nawiązał nowe partnerstwo z CCB, China Life Insurance (Overseas), China Resources, KPMG i New World Development itd. Będziemy nadal aktywnie angażować się i rozszerzać naszą sieć o nowych partnerów korporacyjnych w Hongkongu w Chinach i resztę świata, przynosząc pionierski rozwój na strategicznych granicach.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Zaspokój rosnące zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wspólną wiedzę specjalistyczną w zakresie biznesu i analityki dzięki naszemu programowi Master of Science i ... [+]

Przegląd

Zaspokój rosnące zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wspólną wiedzę specjalistyczną w zakresie biznesu i analityki dzięki naszemu programowi Master of Science in Business Analytics na University of Hong Kong.

Program HKU MSc in Business Analytics, oferowany w trybie dziennym, ma na celu szkolenie studentów w zakresie stosowania podstawowych technik i narzędzi ilościowych przy stosowaniu analizy dużych zbiorów danych w strategicznym podejmowaniu decyzji dotyczących biznesu i zarządzania.

Nasz program zapewnia rygorystyczną naukę w szerokim spektrum dziedzin, w tym technik dużych zbiorów danych, statystyki biznesowej, modeli symulacyjnych i prognozujących, zarządzania operacjami i łańcuchem dostaw oraz analiz finansowych i marketingowych. Program nauczania ma następującą strukturę:... [-]

Hongkong Zatoka Telegraficzna
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Nasz specjalistyczny program magisterski na Uniwersytecie w Hongkongu zapewni Ci przewagę nad konkurencją i sprostanie wyzwaniom w dzisiejszej szybko zmieniającej się gos ... [+]

Przegląd

Nasz specjalistyczny program magisterski na Uniwersytecie w Hongkongu zapewni Ci przewagę nad konkurencją i sprostanie wyzwaniom w dzisiejszej szybko zmieniającej się gospodarce jako profesjonalny marketer.

Program HKU Master of Science in Marketing przeznaczony jest dla młodych profesjonalistów, którzy chcą zdobyć najnowszą wiedzę, wiedzę menedżerską i najlepsze praktyki branżowe, aby opracować zwycięskie strategie i przodować w marketingu i pokrewnych zawodach.

Nasz program

HKU Master of Science in Marketing to roczny program w pełnym wymiarze godzin, który oferuje rygorystyczne i nowatorskie doświadczenia edukacyjne, ze szczególnym naciskiem na najlepsze praktyki marketingowe i strategie w dzisiejszej szybko zmieniającej się gospodarce.... [-]

Hongkong Zatoka Telegraficzna
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Program HKU Master of Economics (MEcon) ma na celu zapewnienie rygorystycznego zaawansowanego szkolenia z ekonomii, z naciskiem na zastosowania w świecie rzeczywistym. ... [+]

Szczegóły programu

Nasz program nauczania ma na celu pomóc uczniom w opanowaniu analizy ekonomicznej, twórczym wykorzystaniu jej w celu znalezienia rozwiązań problemów oraz zdobyciu pewności w analizowaniu problemów i odpowiadaniu na pytania dotyczące ich pracy.

Elastyczność jest kluczowym charakterem programu - studenci mają do wyboru wiele zajęć fakultatywnych, a także dostępne są kursy o zróżnicowanym składzie abstrakcji i zastosowania. Oprócz kursów oferowanych przez program MEcon studenci mogą również wybrać przedmioty do wyboru z Master of Accounting (MAcct), Master of Business Administration (MBA), Master of Finance (MFin), Master of Science in Business Analytics (MSc (BA) )) i Master of Science in Marketing (MSc (Mktg)) pod kierunkiem i zatwierdzeniem zainteresowanych dyrektorów programów.... [-]

Hongkong Zatoka Telegraficzna
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Rozwiniesz podstawowe kompetencje w zakresie rachunkowości, finansów, zarządzania i analityki biznesowej, które są niezbędne, aby odnieść sukces jako profesjonalny księgo ... [+]

Nasz program

Program HKU Master of Accounting, oferowany w trybie dziennym, rozwinie Twoje podstawowe kompetencje w zakresie rachunkowości, finansów, zarządzania i analityki biznesowej, które są niezbędne, aby odnieść sukces jako profesjonalny księgowy, ekspert finansowy i lider biznesu.

Nasz program zapewnia rygorystyczne doświadczenie edukacyjne w szerokim spektrum dziedzin, w tym rachunkowości finansowej i zarządczej, podatków, audytu, prawa, zarządzania finansami, ładu korporacyjnego, analiz księgowych, zarządzania strategicznego i przywództwa biznesowego. Program nauczania ma następujące charakterystyczne cechy:

Kompleksowy program studiów podyplomowych obejmujący rachunkowość, finanse, zarządzanie i analitykę biznesowąTeorie wyjaśniające ważną rolę rachunkowości w decyzjach gospodarczychProfesjonalne szkolenia w zakresie przywództwa biznesowego, raportowania zarządzania strategicznego oraz zaawansowanego zarządzania finansami i wynikami skorzystały z partnerstwa z ACCA (Stowarzyszenie Biegłych Rewidentów)Analiza danych księgowych, która przekształca informacje w działania wykonywalneKurs najwyższego szczebla łączący różne elementy badania dzięki realnym projektom biznesowym... [-]
Hongkong Zatoka Telegraficzna
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Program HKU Master of Finance (MFin) to interdyscyplinarny program mający na celu zapewnienie zmotywowanym osobom nie tylko najnowocześniejszych szkoleń z teorii finansów ... [+]

Misja programowa

Program HKU Master of Finance (MFin) to interdyscyplinarny program mający na celu zapewnienie zmotywowanym osobom nie tylko najnowocześniejszych szkoleń z teorii finansów, ale także niezbędnych szkoleń matematycznych, statystycznych i komputerowych, umożliwiając im zastosowanie wiedzy w wielu dziedzinach finansów dyscypliny: wycena instrumentów pochodnych i papierów wartościowych, modelowanie i prognozowanie rynków finansowych, zarządzanie zabezpieczeniami i ryzykiem finansowym, zarządzanie ryzykiem kredytowym, ubezpieczenia i reasekuracja, szkolenia w zakresie handlu i arbitrażu, alokacja aktywów i zarządzanie inwestycjami oraz zarządzanie aktywami / pasywami.... [-]

Hongkong Zatoka Telegraficzna
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

Program HKU Master of Global Management (MGM) jest przeznaczony dla młodych absolwentów z sektora prywatnego i publicznego, którzy mają możliwości i / lub aspiracje do ra ... [+]

Przegląd

Roczny program HKU Master of Global Management (MGM) jest przeznaczony dla młodych absolwentów w sektorze prywatnym i publicznym, którzy mają możliwości i / lub aspiracje do radzenia sobie z problemami zarządzania w kontekście globalnym. Firmy na całym świecie rozumieją, że różnorodność kulturowa i płeć siły roboczej poprawia wydajność. W tym kierunku podążają, aw 2020 r. Uniwersytet Hongkongu wprowadzi nowy program Master of Global Management, aby sprostać tej zmianie. Nie ma co do tego wątpliwości. Raport McKinsey z 2018 r. „Dostawa przez różnorodność” łączy różnorodność z wynikami finansowymi, a firmy zdały sobie sprawę, że różnorodność jest przewagą konkurencyjną i kluczowym czynnikiem umożliwiającym wzrost. Nie tylko międzynarodowe koncerny, ale mniejsze firmy o globalnych ambicjach szukają absolwentów, którzy mogliby z nimi współpracować w tych zmieniających się warunkach. Program jest przeznaczony właśnie dla świeżych absolwentów i młodych profesjonalistów, którzy chcą rozpocząć karierę w energicznie i wymagającym miejscu pracy oraz nauczyć się, jak zarządzać i współpracować z ludźmi z coraz szerszych środowisk.... [-]

Hongkong Zatoka Telegraficzna
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
4/F., K. K. Leung Building, The University of Hong Kong
Zatoka Telegraficzna, Wyspa Hongkong, Hongkong