The Hong Kong Polytechnic University School of Design

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis


Informacje o PolyU Design

PolyU Design jest ważnym ośrodkiem edukacji i badań w dziedzinie projektowania dla Hongkongu od 1964 roku. Szkoła rozwija swoją pozycję geograficzną, tworząc pomost między Wschodem i Zachodem, umożliwiając uczniom rozwijanie swoich atutów projektowych dzięki unikalnej międzynarodowo świadomości kulturowej zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i zawodowej. i poziomy społeczne.

PolyU Design roczne Pokaż / PolyU Design


Rankingi

PolyU Design od 2006 roku konsekwentnie plasuje się w czołówce najlepszych szkół projektowych ("Najlepsze szkoły projektowania na świecie") na świecie przez magazyn BusinessWeek.

W 2009 roku BusinessWeek ocenił nasze programy Master of Design (Strategie Projektowe) jednym z 30 najlepszych programów do projektowania na świecie.

W 2013 roku PolyU Design stał się jedyną szkołą z Azji na liście 25 najlepszych szkół projektowych Business Insider na świecie.

Został wymieniony jako jedna z 10 najlepszych szkół wzornictwa przemysłowego na świecie w 2015 roku i jedna ze specjalnie zaprojektowanych szkół projektowania graficznego na świecie przez Design Schools Hub w 2016 roku.

Od 2015 r. Szkoła zajmuje jedno z najlepszych miejsc na świecie w rankingu Quacquarelli Symonds (QS) World University Rankings® według tematu - sztuka i projektowanie. Obecnie jest to jedna z najlepszych szkół projektowania w Azji i 15. na świecie. Szczegółowe informacje można znaleźć w raporcie 2020.

Znani absolwenciDzień informacyjny PolyU Design / PolyU Design

Dennis Chan 陳瑞麟 - biżuteria; produkt

Eric Chan 陳秉鵬 - produkt

Kade Chan 陳柏熹 - origami; produkt

Raman Hui 許 誠 ​​毅 - film; animacja

Keung Hung 洪 強 - sztuka mediów; Edukacja

Kit Hung 洪榮杰 - film; Edukacja

Freeman Lau 劉小康 - sztuka; produkt; branding

Gigi Leung 梁詠琪 - śpiew; pisania piosenek; gra aktorska

Henry Lau 劉志華 - moda

Rebecca Lee 李 樂 詩 - explorer

Tony Leung 梁家輝 - film; gra aktorska

Tommy Li 李永 銓 - branding

Anthony Lo - projekt samochodu

Alice Mak 麥 家 碧 - artysta; rysownik

Vivienne Tam 譚燕玉 - moda

Paul Wong 黃 貫 中 - komponowanie; pisania piosenek; śpiewanie

Timmy Yip 葉錦添 - film; projekt kostiumu

Kitty Yuen 阮小 儀 - tv; radio


Projekt skoncentrowany na człowieku
Studenci zagrali rolę, prezentując swoje pomysły na przyszłość Azji Południowo-Wschodniej w 2025 / PolyU Design


Stoimy na styku sztuki i nauki, z filozofią oferowania wysokiej jakości edukacji projektowej i prowadzenia prac badawczych i doradczych o dużym wpływie, zarówno w czystej, jak i stosowanej formie. Doceniamy najwyższe ideały sztuki, wierzymy w tworzenie produktów, marek i usług zorientowanych na człowieka, które są istotne w odniesieniu do potrzeb przemysłowych, handlowych i społecznościowych teraz iw niedalekiej przyszłości. Nasze podejście zapewnia solidną podstawę badawczą w zakresie projektowania, aby wspierać te pomysły.

Niezwykłe 55-letnie dziedzictwo szkoły w zakresie stypendiów i badań pośród dynamizmu Azji zapewnia nam świetlaną przyszłość. Nasza bardzo zróżnicowana wiedza projektowa obejmuje projektowanie produktów, projektowanie komunikacji, projektowanie reklam, media cyfrowe, projektowanie wnętrz, projektowanie środowiska, projektowanie urbanistyczne, projektowanie międzynarodowe i zarządzanie przedsiębiorstwem, zarządzanie projektami, przywództwo w zakresie innowacji, strategię projektowania i projektowanie interakcji.

Każdego roku kształcimy blisko 1400 studentów w szerokim zakresie studiów licencjackich i podyplomowych, z których około 50 to doktoranci. Szkoła zapewnia wysoki poziom, dobrze wyposażone środowisko, które obejmuje znaczącą infrastrukturę badawczą z ośmioma laboratoriami i różnorodne pierwszorzędne warsztaty techniczne w Jockey Club Innovation Tower, przełomowym budynku zaprojektowanym przez Zahę Hadid (1950-2016). Wierzymy, że nowe przesłanki napędzają nowe myślenie. Właśnie dlatego Szkoła uruchomiła Instytut Innowacji Społecznej Jockey Club, pierwszy tego rodzaju w Azji, który aktywnie wspiera nowe podejścia i nowe obszary wiedzy projektowej.

Nasze wartości

Badania naukowe i programy akademickie Szkoły podlegają naszym podstawowym wartościom:

  1. Opracowanie ram Open Mind;
  2. Sterowanie pozytywną zmianą;
  3. Ustanowienie wizjonerskiej przedsiębiorczości;
  4. Ćwiczenie autentycznego wyrażenia; i
  5. Projektowanie odpowiedzialnie

Lokalizacje

Kowloon

Address
General Office of School of Design
V810, 8/F, Jockey Club Innovation Tower (Block V),
The Hong Kong Polytechnic University

Kowloon, Hongkong

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium