Vrije Universiteit Amsterdam

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Vrije Universiteit Amsterdam

Vrije Universiteit Amsterdam („ VU Amsterdam ”) jest uniwersytetem badawczym o międzynarodowej renomie, założonym w 1880 r. Uniwersytet oferuje ponad 175 programów w języku angielskim na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim dla ponad 26 000 studentów z całego świata. Studenci i pracownicy 122 narodowości tworzą dynamiczną międzynarodową społeczność akademicką.

VU Amsterdam znajduje się w tętniącym życiem Amsterdamie, jednym z najbardziej wielokulturowych miast na świecie, z największą koncentracją studentów w Holandii i gdzie drugim językiem jest angielski. Kampus otoczony jest jedną z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się dzielnic biznesowych w Holandii, w której działa ponad 700 firm.

Z ponad 26 000 studentów, z których 4088 to osoby międzynarodowe, VU Amsterdam prowadzi nowatorskie badania nad problemami o znaczeniu społecznym i naukowym. Wyróżniamy się w badaniach i edukacji czterema interdyscyplinarnymi tematami: zdrowie człowieka i nauki przyrodnicze, nauka na rzecz zrównoważonego rozwoju, świat połączony i zarządzanie społeczeństwem. Jako student pomoże ci to spojrzeć poza granice dyscyplin naukowych i szukać namacalnych rozwiązań dla lepszego świata.Ponadto VU Amsterdam traktuje różnorodność, czy to w kulturze, przekonaniach, narodowości czy wcześniejszym wykształceniu, jako źródło innowacji i postęp, a więc jako specjalna siła.

Jakość edukacji

Vrije Universiteit Amsterdam (VU) cieszy się szanowaną reputacją dzięki doskonałej jakości nauczania. Pracujesz w stosunkowo niewielkich grupach, w których duży nacisk kładzie się na interakcję i osobiste podejście. Nauczanie jest dobrze zorganizowane. Znajduje to odzwierciedlenie na przykład w jasnej strukturze programów studiów.

Dni Otwarte

Chcesz poznać Vrijde Universiteit Amsterdam i wszystkie ich programy? „Zatem dołącz do naszych dni otwartych!

Bachelor Open Days 30 i 31 października

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji, a tutaj, aby dokonać rejestracji wstępnej!

Wieczór Mistrza 1 grudnia

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji i dokonać rejestracji wstępnej!

Żywy Amsterdam

Uniwersytet znajduje się w tętniącym życiem Amsterdamie, jednym z najbardziej wielokulturowych miast na świecie, o największej koncentracji studentów w Holandii i gdzie angielski jest drugim językiem. Jako student VU Amsterdam możesz czerpać korzyści ze wszystkich zalet oferowanych przez kapitał. W ciągu piętnastu minut jesteś w tętniącym życiem centrum Amsterdamu, gdzie znajdują się liczne sklepy, miejsca rozrywki, parki i kawiarnie. Amsterdam jest bezpieczny, a angielski jest powszechnie używany.

Osobisty nadzór

VU Amsterdam poświęca wiele uwagi osobistym poradom naukowym. Już na początku studiów zostaniesz przedstawiony doradcy programu. Ta osoba udzieli porad na temat wszelkich problemów, które możesz mieć podczas studiów, i odpowie na pytania dotyczące rynku pracy.

Unikalna tożsamość

VU Amsterdam był pierwszym uniwersytetem w Holandii założonym przez osobę prywatną, bez ingerencji ze strony kościoła czy państwa. To dziedzictwo jest nadal częścią tego, kim jesteśmy: VU oznacza Vrije Universiteit, co tłumaczy się dosłownie jako "wolny uniwersytet". Od samego początku uniwersytet określał własne obszary badań, tworzył własne programy studiów i praktykował własne metody dydaktyczne.

Łatwo dostępny

Vrije Universiteit Amsterdam jest łatwo dostępny transportem publicznym. Lotnisko Schiphol oddalone jest o zaledwie 8 minut jazdy pociągiem. Stacja kolejowa Amsterdam Zuid znajduje się w odległości krótkiego spaceru od VU University Amsterdam. Istnieje również szybkie połączenie tramwajowe z dworcem kolejowym w Amsterdamie lub stacją Sloterdijk w Amsterdamie, a podróż trwa zaledwie szesnaście minut. VU Amsterdam można również łatwo dojechać samochodem, położonym w pobliżu amsterdamskiej autostrady.

Kampus uniwersytecki

Prawie wszyscy nasi studenci, pracownicy i programy znajdują się na terenie kampusu: jeden kompleks budynków w biznesowej dzielnicy Amsterdamu. W związku z tym w trakcie studiów bardzo łatwo jest zapoznać się z innymi dyscyplinami.

Akredytacja

Vrije Universiteit Amsterdam jest w pełni uznany przez holenderskie Ministerstwo Edukacji jako uniwersytet badawczy. Wszystkie programy studiów na VU University Amsterdam są akredytowane przez akredytację NVAO, organizację akredytacyjną Holandii i Flandrii lub są w trakcie jej akredytacji. Organ ten został ustanowiony na mocy traktatu międzynarodowego i gwarantuje jakość szkolnictwa wyższego w Holandii i Belgii mówiącego językiem flamandzkim poprzez akredytację programów studiów.

Rodzaje programów

VU Amsterdam oferuje cztery rodzaje programów:

  • Programy licencjackie (prowadzące do BA / LLB / BSc)
  • Programy studiów magisterskich (prowadzących do MA / LLM / MSc / MPhil)
  • Programy doktoranckie / doktoranckie (prowadzące do doktoratu / doktoratu)
  • Programy inne niż studia (Study Abroad & Exchange / Summer / Winter School)

Stypendia

Dzięki naszemu własnemu stypendium, VU Fellowship Program (VUFP), oferujemy wysoce zmotywowanym studentom doskonałe wyniki w nauce, wyjątkową okazję do uzyskania tytułu magistra dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez uniwersytet. Stypendium VUFP jest zwolnieniem z czesnego. Program Holland Scholarship (HSP) jest przeznaczony dla studentów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), którzy chcą realizować program studiów magisterskich w Holandii. VU Amsterdam obejmuje różnorodność jako wzbogacenie naszych nauk, badań i naszego wkładu w społeczeństwo. Stypendium jest przeznaczone specjalnie dla doskonałych studentów, którzy przyczyniają się do różnorodności w naszym kampusie. Jako międzynarodowy student planujący studiować w VU Amsterdam , możesz ubiegać się o różne stypendia i stypendia. Szczegółowe informacje na temat stypendiów i terminów można znaleźć na stronach WWW.VU.NL/SCHOLARSHIPS LUB WWW.GRANTFINDER.NL.

Program stypendialny VU

Program VU Fellowship Program (VUFP) oferuje utalentowanym przyszłym studentom wyjątkową okazję do podjęcia studiów w wybranych programach magisterskich na Uniwersytecie VU.

Organizacja

VU Amsterdam jest tradycyjnym holenderskim uniwersytetem, któremu przewodniczy Zarząd (trzy osoby) i ma 10 wydziałów bezpośrednio pod zarządem. Każdy wydział zapewnia jeden lub więcej studiów licencjackich i magisterskich oraz prowadzi badania. Wszystkie są zorganizowane inaczej, ale większość ma zarząd, sztab główny i kilka wydziałów i szkół podyplomowych. Uczelnia ma również wiele wydziałów usługowych, z których Biuro Międzynarodowe jest jednym, a także wiele interdyscyplinarnych instytutów badawczych.

Prywatne czy publiczne?

VU Amsterdam jest jedną z 14 publicznych uczelni uznanych przez holenderskie Ministerstwo Edukacji i dlatego jest częściowo finansowana przez rząd. Zgodnie z holenderskim systemem rząd subsydiuje uznane uczelnie na podstawie ich liczby studentów, a także określa limity i wytyczne dotyczące opłat za naukę, które te uczelnie mogą pobierać. Zapewnia to dostęp do wysokiej jakości szkolnictwa wyższego wszystkim holenderskim obywatelom, bogatym lub biednym. VU Amsterdam przyjmuje kandydatów z różnych środowisk.

VU International Office Services

  • Zezwolenie na pobyt / pobyt

Dowiedz się, czy potrzebujesz wizy / zezwolenia na pobyt i jak będzie to zorganizowane.

  • Nocleg

Informacje na temat zakwaterowania w VU Amsterdam .

  • Rejestracja w gminie

Po przybyciu do Holandii należy zarejestrować się w gminie. Dowiedz się, co musisz zrobić.

  • Czynności wprowadzające

Po przyjeździe na VU Amsterdam odbędzie się wiele wstępnych zajęć.

  • Unibuddy

Ciekawi Cię życie studenckie w VU Amsterdam ? Kliknij tutaj, aby zapytać naszych międzynarodowych ambasadorów studentów.

Lokalizacje

Amsterdam

VU University Amsterdam

Address
Main building Vrije Universiteit Amsterdam
De Boelelaan 1105

1081 HV Amsterdam, Holandia Północna, Niderlandy
Telefon
+31 20 598 9898

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

MA
MSc
Magisterskie