Utrecht University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Utrecht University

Założony w 1636 roku Utrecht University jest cenionym międzynarodowym uniwersytetem badawczym, konsekwentnie zajmującym 1. miejsce w Holandii, 14. w Europie kontynentalnej i 100 najlepszych międzynarodowych rankingach na świecie, a także członkiem renomowanej Europejskiej Ligi Uniwersytetów Badawczych.

Innowacyjna i międzynarodowa społeczność akademicka

Dołączenie do Utrecht University jako student sprawi, że staniesz się częścią innowacyjnej i zorientowanej na arenie międzynarodowej społeczności akademickiej - która zgromadziła nie mniej niż 12 laureatów Nagrody Nobla - zaangażowanych w nowatorskie i wielodyscyplinarne nauczanie i badania. Utrechscy naukowcy, którzy wnieśli wybitny wkład w społeczeństwo, to laureat Nagrody Nobla, Christiaan Eijkman, jeden z odkrywców witaminy; neuropharmakolog David de Wied, który zdobył uznanie na szczeblu krajowym i międzynarodowym za odkrycie, że neuropeptydy (małe białka) kontrolują aktywność i zachowanie mózgu; oraz najnowszy laureat Nagrody Nobla Gerard 't Hooft, wybitny naukowiec w dziedzinie fizyki teoretycznej. Należą do nich także Johanna Westerdijk, pierwsza profesorka w Holandii.

Nauczanie osobiste i interaktywne

Na Utrecht University poznasz model wysokiej jakości edukacji, która oznacza osobiste i interaktywne nauczanie oparte na krytycznej refleksji i debacie, elastyczności i poziomie wyboru dla studentów, a także ciągłym rozwoju zawodowym dla wykładowców.

Studenci i programy

Utrecht University liczy ponad 30 000 studentów ze 118 krajów. Możesz wybierać spośród 10 programów licencjackich nauczanych w języku angielskim i prawie 100 programów magisterskich nauczanych w języku angielskim - najszerszy zakres programów dla absolwentów nauczanych w języku angielskim w Holandii. Programy licencjackie to 3-letnie programy prowadzące do uzyskania tytułu licencjata lub licencjata (BSc). Program studiów magisterskich na Utrecht University w Utrecht University to roczny lub dwuletni program prowadzący do uzyskania stopnia naukowego (magistra), magistra (MA) lub prawa (LLM). Oprócz programu magisterskiego możesz wziąć udział w programie Young Innovators Program: selektywny kurs z wyróżnieniem 15 punktów ECTS na poziomie magisterskim.

Polu zawodowym

Połączenie z branżą zawodową jest konsekwentnie osadzone w programach studiów magisterskich UU. Centrum usług karier będzie wspierać Twoje przejście na holenderski lub międzynarodowy rynek pracy podyplomowej.

5 najszczęśliwszych miejsc do życia

Angielski jest powszechnie używany w Holandii. Utrecht to piękne średniowieczne miasto, centralnie położone w Holandii. Amsterdam i lotnisko Schiphol oddalone są od hotelu o niecałe pół godziny, a połączenia kolejowe są łatwe w całej Europie. Nie bez powodu BBC Travel umieściło Utrecht w „5 najszczęśliwszych miejscach do życia”.

Jak złożyć wniosek?

Nasz proces aplikacyjny odbywa się online. Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu aplikacyjnego.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania dotyczące naszych programów, skontaktuj się z nami. Usługi dla studentów Utrecht University (od poniedziałku do piątku w godz. 10–16)

Tel .: +31 30 253 7000
E-mail: study@uu.nl.
Adres dla odwiedzających: UU dla U, Usługi dla studentów, Heidelberglaan 6, de Uithof / Utrecht

Lokalizacje

Utrecht

Utrecht University

Address
Domplein,29
3512 JE Utrecht, Utrecht, Niderlandy
Telefon
+31 30 253 3550

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

MA