University of Twente

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Na University of Twente jesteśmy pionierami technologii, nauk ścisłych i inżynierii z naukami społecznymi, które mają wpływ na otaczający nas świat. Naszą siłą napędową jako studentów, naukowców i nauczycieli jest głębokie poczucie więzi z ludźmi, którzy mają dziwny, przedsiębiorczy duch.


Wyzwania naszych czasów są większe niż wcześniej: globalna odporność, cyfryzacja społeczeństwa, doskonalenie i personalizacja opieki zdrowotnej, przekształcanie świata za pomocą inteligentnych materiałów i inteligentnej produkcji.

Technologia ma wiodącą rolę do odegrania w dostarczaniu rozwiązań złożonych wyzwań społecznych na całym świecie - i tylko ludzie mogą ją włączyć, by świecić w tej roli. W naszej pasji do zrozumienia naszej planety i poprawy życia dla wszystkich na niej, celebrujemy więzi między ludzkością a technologią, wiedząc, że wszystkie nasze badania i edukacja mają na celu zmianę dzisiejszego społeczeństwa, jednocześnie tworząc kolejne pokolenie na przyszłość .

W tym dążeniu, przedsiębiorczy sposób myślenia i globalna świadomość naszych wielu utalentowanych naukowców, wychowawców i studentów prowadzi nas do wyjścia poza różnice, dyscypliny, granice. Interdyscyplinarny sposób pracy, który charakteryzuje naszą uczelnię, otwiera nieoczekiwane możliwości - zwłaszcza model edukacyjny, podejście inżynieryjne i otwarta kultura generują nowe pomysły, nową energię, nowe sposoby działania.


Żywy, elegancki kampus, w którym zaczyna się zmiana

Od założenia University of Twente w 1961 r. Jesteśmy głęboko związani z bogatym dziedzictwem przemysłowym naszego regionu i dobrobytem jego mieszkańców.

Z dumą kontynuujemy to, zarówno w kraju jak i za granicą. Dziś jesteśmy katalizatorem dla wielu społeczności i sektorów zaawansowanych technologicznie, z silnymi partnerstwami w szerokim zakresie branż i dziedzin społecznych. Uczestniczymy w przełomowych, globalizujących się sieciach i programach. Utrzymujemy stałe kontakty z ponad 45 000 absolwentów na całym świecie.


University of Twente to wielokulturowa społeczność utalentowanych, ambitnych ludzi, którzy oferują studentom, naukowcom i nauczycielom z całego świata najlepsze możliwe warunki:

  • Innowacyjny i tętniący życiem kampus z światowej klasy urządzeniami do przekraczania granic i rozwiązywania złożonych problemów - w tym najnowocześniejszych obiektów, takich jak nasz światowej sławy NanoLab, nowo utworzony Designlab i nowe Centrum Techniczne Medyczne, które jest obecnie w budowie .
  • Inżynierskie podejście do wyzwań społecznych, łączenie podstawowych badań naukowych z naukami społecznymi z systematycznym projektowaniem rozwiązań.
  • Podstawowe technologie, jedne z najlepszych na świecie, w dziedzinach takich jak nanotechnologia i inżynieria biomedyczna, informatyka, robotyka i geoinformatyka.
  • Wysoce osobistą edukację, stosowanie uczenia się przez ucznia i zespołową pracę zespołową opartą na projektach w celu wspierania synergii, (samo-) odkrywania i natychmiastowego rozwiązywania problemów.
  • Znakomite doświadczenie w tworzeniu wartości, uruchamianiu i rozpoczynaniu działalności gospodarczej (z około tysiącem udanych przedsięwzięć do tej pory) i nadawaniu kształtu nowym wyrazom zaangażowania społecznego i przemysłowego.

Z czasem inspirujący, ciekawi ludzie połączyli swoje doświadczenia w dziedzinie technologii, nauki i inżynierii z naukami społecznymi, aby zainicjować zmiany, postępy, odnowienie. Nazywamy to: "High Tech Human Touch". Uważamy, że jest to dziś bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej.


Nasza wizja 2020

University of Twente przyspiesza. Jako uniwersytet przyjmujemy odważny nowy zestaw ambicji i podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej. Jesteśmy wiodącą uczelnią przedsiębiorczości. Nieustannie przewidujemy przyszłe zmiany i szybko i skutecznie reagujemy na zmieniający się świat wokół nas.

Nasi pracownicy są ekspertami w swojej dziedzinie i ustalają program debaty publicznej. Nasze ciągłe kontakty z przemysłem, instytutami badawczymi i rządem generują przełomowe badania i światowej klasy innowacje. Produkujemy wybitnych absolwentów, którzy przodują, łącząc doświadczenie z różnych dziedzin, projektując rozwiązania, które spełniają wymagania przyszłości, w Holandii i na całym świecie.

To jest Wizja 2020.

Lokalizacje

Enschede

Address
Universidade de Twente
5, Drienerlolaan, 7522 NB Enschede

Enschede, Overijssel, Niderlandy