Przeczytaj oficjalny opis

University of Amsterdam

University of Amsterdam jest centrum intelektualnym z ponad 30 000 studentów, 3000 naukowców z tytułem doktora, 6000 pracowników i 100 różnych narodowości. Naszą misją jest kształcenie przyszłych liderów, prowadzenie nowatorskich badań i przekładanie wyników naszych badań na aplikacje, które mogą przynieść korzyści społeczeństwu.

Od 1632 r

Otwarta, tolerancyjna i międzynarodowa tradycja akademicka University of Amsterdam sięga 1632 roku, kiedy jego poprzednik, Athenaeum Illustre, został założony przez dwóch wybitnych pracowników akademickich. Od tego czasu UvA stała się światowej klasy międzynarodowym uniwersytetem badawczym.

100 najlepszych uniwersytetów

UvA plasuje się wśród 20 najlepszych uniwersytetów w Europie i konsekwentnie plasuje się w pierwszej setce światowych rankingów, w tym w rankingach światowych uniwersytetów Times Higher Education, rankingach uniwersytetów QS World, akademickim rankingu światowych uniwersytetów (ShanghaiRanking) i rankingu Lidera CWTS.

Amsterdam

Uważamy, że Amsterdam jest doskonałym miejscem do życia i pracy. Dlatego:

  • Amsterdam jest jednym z najlepszych miejsc na świecie (Mercer's Quality of Living Survey 2017)
  • Amsterdam jest czwartym najlepszym miastem studenckim w Europie (The Class of 2020)
  • Amsterdam zajmuje trzecie miejsce w UE i 7. miejsce na świecie pod względem atrakcyjności dla nowych firm i talentów (Global Power City Index 2017)
  • Amsterdam jest najbezpieczniejszym miastem w Europie i 6. najbezpieczniejszym na świecie (Safe Cities Index 2017)
  • Miasto ma również 1 stopień, jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego, 3 miejsce dla innowacji i 6 miejsce dla szczęścia. Dowiedz się więcej w przeglądzie międzynarodowych ankiet I Amsterdam.

Ponad 100 narodowości

Z ponad 100 narodowościami reprezentowanymi wśród naszych studentów i pracowników, UvA jest prawdziwie międzynarodowa. Oferujemy 200 nauczanych przez Anglików programów magisterskich i coraz większą liczbę studiów licencjackich. Około 35% pracowników jest międzynarodowych. UvA jest dwujęzyczną uczelnią z wyboru. Mówi się zarówno po holendersku, jak i po angielsku. Angielski jest lingua franca dla wielu osób pracujących w badaniach.

Uniwersytet oparty na badaniach

UvA to wiodąca międzynarodowa instytucja badawcza, która ceni, promuje i nagradza doskonałe badania. UvA jest domem dla 21 instytutów badawczych, wiodącej organizacji dla 12 krajowych szkół badawczych i dumnego członka LERU, sieci prestiżowych europejskich uniwersytetów badawczych.

W ciągu ostatniej dekady UvA otrzymała ponad 100 grantów od Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, więcej niż jakikolwiek inny holenderski uniwersytet, oraz ponad 400 dotacji z Niderlandzkiej Organizacji Badań Naukowych.

Jako uniwersytet badawczy, nasze programy studiów mają silny nacisk teoretyczny i przygotowują studentów do badań. Każdy uczeń UvA będzie miał możliwość uczenia się i prowadzenia badań.

Kompleksowa uczelnia

UvA to największy uniwersytet w Holandii, zarówno pod względem liczby studentów, jak i wyboru programów studiów. Oferujemy dziesiątki różnych programów studiów licencjackich i setki programów magisterskich, w tym programów Research Master's, Dual Master's i Executive Master's, w szerokim zakresie dziedzin. Studenci mogą wybierać z nauk humanistycznych, społecznych i behawioralnych, medycznych, fizycznych i biologicznych oraz dziedzin interdyscyplinarnych, takich jak logika i obliczenia, humanistyka cyfrowa i przyszłe badania planet.

Programy prowadzone przez:
Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

University of Amsterdam

Innowacyjny, interdyscyplinarny dwuletni program Research Master Dziedzictwo, studiowanie pamięci i archeologia bada sposoby radzenia sobie z namacalnymi i niematerialnym ... [+]

Innowacyjny, interdyscyplinarny dwuletni program Research Master Dziedzictwo, studiowanie pamięci i archeologia bada sposoby radzenia sobie z namacalnymi i niematerialnymi pozostałościami i opowieściami o przeszłości, jak również o przeobrażaniu przeszłości w dziedzictwo, pamięć i kulturę materialną w obecny.

Unikalne połączenie tradycji naukowych

Dwuletni program Mistrza Badań w dziedzinie Dziedzictwa, Pamięci i Archeologii szkoli Cię, byś krytycznie zastanowił się, w jaki sposób społeczeństwa ludzkie radziły sobie z przeszłością w czasach przednowoczesnych, a także różnorodnymi i sprzecznymi ze sobą sposobami interpretowania i wprowadzania w przeszłości przeszłości. używać w dzisiejszym świecie.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program "Magister badań" Filozofia zapoznaje Cię z jednym lub kilkoma podobszarami filozofii. Możesz wybrać specjalizację w tradycji filozoficznej w kontekście, ... [+]

Dwuletni program "Magister badań" Filozofia zapoznaje Cię z jednym lub kilkoma podobszarami filozofii. Możesz wybrać specjalizację w tradycji filozoficznej w kontekście, krytycznej teorii kultury, filozofii i spraw publicznych oraz logiki i języka.

Silny międzynarodowy nacisk

Program "Magister badań" Filozofia zapoznaje studentów z jednym lub kilkoma podobszarami filozofii i stanowi doskonałą okazję dla studentów, którzy są zainteresowani realizacją doktoratu z filozofii. Program obejmuje szeroki zakres tematów i perspektyw, a także ma silny nacisk międzynarodowy. Badana jest filozofia anglosaska i europejska. Studenci mogą wybrać specjalizację w jednym z następujących obszarów:... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Prowadzone przez historyków kultury, historyków sztuki, historyków architektury, archeologów i socjologów, Dual Master's Heritage and Memory Studies oferuje profesjonalny ... [+]

Prowadzone przez historyków kultury, historyków sztuki, historyków architektury, archeologów i socjologów, Dual Master's Heritage and Memory Studies oferuje profesjonalny, interdyscyplinarny program, w którym badasz dziedzictwo i pamięć z krytycznej, kulturowo-historycznej i przestrzennej perspektywy.

Badanie przeszłości w teraźniejszości

Na całym świecie nastąpiła znacząca zmiana w sektorze kultury i sztuki. Podczas gdy sektor był kiedyś skoncentrowany głównie na muzeach, teatrach i salach koncertowych, jesteśmy świadkami wszechobecnej muzealizacji i Disneylandów krajobrazów, obszarów miejskich i budynków, a nawet niematerialnej ekspresji codziennej kultury. To sprawia, że ​​nasze środowisko miejskie i wiejskie staje się coraz bardziej scentralizowane i nostalgiczne.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program Lingwistyki Magisterskiej umożliwia specjalizację w szerokim zakresie lingwistycznych poddziedzin i kładzie nacisk na kwestie metodologiczne. ... [+]

Dwuletni program Lingwistyki Magisterskiej umożliwia specjalizację w szerokim zakresie lingwistycznych poddziedzin i kładzie nacisk na kwestie metodologiczne.

Społeczność lingwistyczna jest zjednoczona w Amsterdamskim Centrum Języka i Komunikacji (ACLC), a także członkami Instytutu Logiki, Języka i Komunikacji (ILLC) oraz Amsterdam Brain and Cognition (ABC). Lingwistyka na UvA zajmuje najwyższe miejsce w kontynentalnej Europie w rankingu QS World University według przedmiotów od 2012 roku. To bogate środowisko badawcze jest wylęgarnią dla młodych i nowych talentów w tej dziedzinie. Magister badań w zakresie językoznawstwa zapewnia ramy, w których talent ten może być pielęgnowany i szkolony, co powoduje, że lingwiści są gotowi rozpocząć projekt doktorancki w Holandii lub za granicą lub rozpocząć pracę w edukacji lub przemyśle wymagającym silnych umiejętności metodologicznych i analitycznych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W tym programie Mistrza Badań, będziesz rozwijać dogłębne zrozumienie, w jaki sposób język jest używany jako środek przekonywania innych, studiując argumentację i retoryk ... [+]

W tym programie Mistrza Badań, będziesz rozwijać dogłębne zrozumienie, w jaki sposób język jest używany jako środek przekonywania innych, studiując argumentację i retorykę w różnych kontekstach komunikacyjnych.

Program Mistrza Badań Argumentacja, Retoryka i Komunikacja skupia się na badaniu argumentacji i retoryki w wielu kontekstach komunikacyjnych, w tym polityce, prawie, opiece zdrowotnej i nauce. Będziesz:

Naucz się zastanawiać nad najważniejszymi metodami i podejściami do analizy i oceny cech retorycznych i argumentacyjnych;Poznaj kluczowe osiągnięcia w dziedzinie komunikacji i badań dyskursu;Przedyskutuj i przeanalizuj kluczowe pojęcia z teorii retoryki i argumentacji, które odnoszą się do analizy dyskursu, oceny i produkcji;Wykorzystaj wgląd w filozofię języka i pragmatyki, teorię relewancji, analizę dyskursu, lingwistykę kognitywną i teorię metafory jako ramy twoich studiów.Opracowanie metod i technik jakościowych i ilościowych badań empirycznych;Przeprowadzaj dokładne i teoretycznie uzasadnione analizy, studia przypadku, badania korpusowe i inne rodzaje badań prawdziwych dyskusji i tekstów.Argumentacja, retoryka i komunikacja na University of Amsterdam... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W tym intensywnie badawczym programie będziesz studiować literaturę jako praktykę kulturową zdolną (re) kształtować świat. Literatura oferuje krytykę i zapewnia twórcze o ... [+]

W tym intensywnie badawczym programie będziesz studiować literaturę jako praktykę kulturową zdolną (re) kształtować świat. Literatura oferuje krytykę i zapewnia twórcze odpowiedzi na nowe i stare pytania. Będziesz badać teksty literackie i kulturę literacką z perspektywy ponadnarodowej, teoretycznej i historycznej.

Literatura jako dynamiczny proces kulturowy

Badania literaturoznawstwa są zakorzenione w najnowszych badaniach literackich i narzędziach oferowanych przez tę dziedzinę. Eksploruje kulturowe znaczenie metafor, symboli, doznań estetycznych, narracji i perspektywy. Będziesz analizował, jak działa literatura w społeczeństwie i bada, dlaczego znaczeń o konkretnych implikacjach społecznych i politycznych przypisuje się tekstom literackim. Koncentrujemy się na dynamicznych procesach kulturowych, w których ludzie negocjują kluczowe kwestie, takie jak tożsamość, moralność, sprawiedliwość i przynależność, i będziecie badać, w jaki sposób te procesy tworzą nowe połączenia między różnymi rodzajami literatury i dyskursów.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletnie studia magisterskie dla programistów to intensywny program akademicki, który umożliwia głębsze wkroczenie w tę część świata (sztuki), która najbardziej Cię inte ... [+]

Dwuletnie studia magisterskie dla programistów to intensywny program akademicki, który umożliwia głębsze wkroczenie w tę część świata (sztuki), która najbardziej Cię interesuje.

Łączenie sztuki i badań

Mnóstwo teatrów, galerii, muzeów i sal koncertowych stawia Amsterdam w samym sercu kultury i sztuki w Holandii. Dwuletni program badawczy Studia artystyczne pozwala ci głębiej zagłębić się w świat (sztukę), w którym najbardziej interesują Cię twoje zainteresowania. Jest to intensywny program akademicki, który daje ci swobodę podążania własną drogą nauki.

Program

Uczniowie przesyłają propozycję badań przed rozpoczęciem programu. To, wraz z dyskusjami z dyrektorem programu, stanowi podstawę do nauki. W propozycji badawczej uczniowie zapisują swoje pomysły na tutoriale, pracę dyplomową i trzy przedmioty do wyboru. Obieralnych można wybrać z programów kulturoznawczych ( Algemene cultuurwetenschappen ), historii sztuki ( Kunstgeschiedenis ), muzykologii ( Muziekwetenschap ) lub studiów teatralnych ( Theaterwetenschap ). Wszyscy uczniowie uczęszczają na trzy podstawowe kursy, które zapewniają podstawy teoretyczne w badaniach nad sztuką.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 - 24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program badawczy "Badania artystyczne" wypełnia lukę między profesjonalnym szkoleniem artystycznym i badaniami akademickimi oraz przyjmuje eksperymentalne podejś ... [+]

Dwuletni program badawczy "Badania artystyczne" wypełnia lukę między profesjonalnym szkoleniem artystycznym a badaniami akademickimi i przyjmuje eksperymentalne podejście do badania przedmiotów sztuki, a także szersze koncepcje artystyczne i interpretację.

Łączenie sztuki i badań

Program badawczo-naukowy Artistic Research dąży do utworzenia pomostu między sztuką a standardowymi badaniami naukowymi, oferując wgląd w nowe formy badań i szkolenia w nich. Te nowe formy stanowią alternatywę dla istniejących podejść, podkreślając stosowane, praktyczne badania w przeciwieństwie do podstawowych, teoretycznych badań.

Mistrz badań w dziedzinie badań artystycznych przyjmuje eksperymentalne podejście zarówno do konkretnych obiektów artystycznych, jak i szerszych koncepcji artystycznych i otwiera je na interpretację. Tematy i strategie istotne dla aktualnych debat naukowych i współczesnej praktyki artystycznej stanowią podstawowe elementy programu.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program badawczy "Analiza kulturowa" poświęcony jest interdyscyplinarnej analizie szeroko pojętej kultury, w tym sztuce, literaturze, kinematografii i nowym medi ... [+]

Dwuletni program badawczy "Analiza kulturowa" poświęcony jest interdyscyplinarnej analizie szeroko pojętej kultury, w tym sztuce, literaturze, kinematografii i nowym mediom.

Interdyscyplinarna analiza kultury

Od czasu swoich początków w 2001 r. Program Cultural Master zyskał wiodącą reputację w tej dziedzinie i stale przyciąga coraz więcej kandydatów wysokiego szczebla z całego świata. Program poświęcony jest interdyscyplinarnej analizie kultury ogólnej. Zidentyfikowane i przeanalizowane zjawiska kulturowe, takie jak dzieła sztuki i literatura, kino i nowe media, kultura popularna, a także przekonania społeczne i systemy wartości. Nacisk kładziony jest na szczegóły tekstowe, wizualne i historyczne w kontekście ruchów społecznych, politycznych lub estetycznych, które je wspierają. Ich domniemana normatywność oraz sposoby, w jakie tożsamość, odmienność i inność są negocjowane w całym spektrum kulturowym, są kwestionowane.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletnie studia magisterskie w zakresie religioznawstwa oferują wyjątkowe środowisko badawcze, w którym rozwijasz umiejętności badawcze, aby przeprowadzić własny projekt ... [+]

Dwuletnie studia magisterskie w zakresie religioznawstwa oferują wyjątkowe środowisko badawcze, w którym rozwijasz umiejętności badawcze, aby przeprowadzić własny projekt badawczy w dziedzinie religioznawstwa. Omówisz kluczowe kwestie, perspektywy teoretyczne i pytania metodologiczne z zakresu religioznawstwa i zaangażujesz się w bieżące badania z członkami wydziału.

Religijna różnorodność w świecie zachodnim

Studia magisterskie w religioznawstwie koncentrują się na historii i obecności różnorodności religijnej w Europie oraz w jej szerszym kontekście śródziemnomorskim, euroazjatyckim i transatlantyckim. Program kładzie nacisk na procesy religijnej dywersyfikacji w różnych kontekstach społeczno-kulturowych. Szkoli was zarówno w badaniu historycznym, jak i empirycznym religijnych kultur i kontrkultur, w tym w interdyscyplinarnym badaniu idei, narracji, praktyk, instytucji i ich interakcji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Z korzeniami w filozofii, historii i analizie dyskursu dwuletni magister badań nad medioznawstwem bada istotne teoretyczne podejścia do badań nad mediami we współczesnej ... [+]

Z korzeniami w filozofii, historii i analizie dyskursu dwuletni magister badań nad medioznawstwem bada istotne teoretyczne podejścia do badań nad mediami we współczesnej kulturze.

Interdyscyplinarne podejście do badań nad mediami

Dwuletni program studiów magisterskich w zakresie badań nad mediami oferuje interdyscyplinarne, ukierunkowane na humanistykę podejście do mediów. Uważa media za kulturowe dyskursy i praktyki, infrastrukturę technologiczną, a także potężne podmioty polityczno-gospodarcze.

Wraz z filozofią, historią i literaturoznawstwem, a także naukami ścisłymi, socjologią i naukami politycznymi, dyscyplina ta rozwinęła stosowne teoretyczne podejścia do badań nad mediami we współczesnej kulturze. Program uczy studentów angażowania się w kluczowe koncepcje teoretyczne i bieżące zagadnienia oraz rozwijania własnych praktyk badawczych, których kulminacją jest praca magisterska naukowa.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program Studia archiwalne i informacyjne Dual Mastera koncentruje się na studiach archiwalnych, traktowaniu współczesnej teorii i praktyki archiwalnej, szkoleniu archiwis ... [+]

Program Studia archiwalne i informacje o programie Dual Master koncentruje się na studiach archiwalnych, traktowaniu współczesnej teorii i praktyki archiwalnej, szkoleniu archiwistów w nauce i rzemiośle rejestrowania oraz wglądaniu w archiwa przeszłości i przyszłości.

Archiwizowanie codzienności

Obliczeniowa zmiana fundamentalnie zmieniła sposób, w jaki ludzie i instytucje wytwarzają, używają, gromadzą, udostępniają i przechowują informacje. Dane są istotnym paliwem dla coraz większej liczby zastosowań w życiu codziennym i stały się podstawowym zasobem ludzkim, podobnie jak żywność, energia czy transport. Rezultatem jest fragmentacja i personalizacja tworzenia danych i wykorzystywania danych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program półtorarocznego podwójnego mistrza w zakresie zachowania i prezentacji ruchomego obrazu zachęca studentów do krytycznego zaangażowania się w bieżące praktyki grom ... [+]

Program półtorarocznego podwójnego mistrza w zakresie zachowania i prezentacji ruchomego obrazu zachęca studentów do krytycznego zaangażowania się w bieżące praktyki gromadzenia i selekcji, zachowywania i odtwarzania oraz udostępniania dostępnych ruchomych obrazów i dźwięku.

Efemeryczne dziedzictwo kulturowe

Przenoszenie obrazów i dźwięku jest częścią naszego najcenniejszego dziedzictwa kulturowego. Uchwycają czas i miejsce oraz nadają kształt pamięci i historii. Są również ulotni: rozwijają się w czasie i wpływa na nie czas. Czynniki środowiskowe, rozkład materiału i coraz częściej przestarzałość technologiczna zagrażają przewoźnikom, na których są przetrzymywane, a tym samym zagrażają ich dostępności.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Te wybiórcze 18-miesięczne studia magisterskie łączą rygorystyczne zajęcia akademickie z analizy dyskursu i teorii argumentacji ze stażem, aby rozwinąć umiejętności komun ... [+]

Te wybiórcze 18-miesięczne studia magisterskie łączą rygorystyczne zajęcia akademickie z analizy dyskursu i teorii argumentacji ze stażem, aby rozwinąć umiejętności komunikacyjne w Holandii lub za granicą.

Język i argumentacja

Master's in Discourse and Communication Studies zapewnia studentom solidne teoretyczne i metodologiczne podstawy do zrozumienia sposobu, w jaki język jest używany do celów informacyjnych i argumentacyjnych. Dowiesz się, jak analizować komunikację werbalną w popularnych gatunkach z dziedziny politycznej, prawnej, zdrowotnej i akademickiej.

Program oferuje wgląd w komunikację werbalną w szeregu praktycznych ustawień, w tym w debacie parlamentarnej, wystąpieniach politycznych, decyzjach prawnych, debatach legislacyjnych, reklamach leków, konsultacjach lekarskich, mediacjach, negocjacjach i akademickich materiałach badawczych, i pozwala Specjalizuję się w jednym rodzaju gatunku. Zostaliście przeszkoleni w analizowaniu i ocenie dyskursu w tych gatunkach, korzystając z analizy dyskursu, teorii argumentacji, retoryki, teorii gatunku i stylistyki.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Curating Art and Cultures to wyjątkowy, profesjonalny Master przeznaczony do szkolenia kuratorów przyszłości. Program jest oferowany wspólnie przez UvA, Uniwersytet VU i ... [+]

Curating Art and Cultures to wyjątkowy, profesjonalny Master przeznaczony do szkolenia kuratorów przyszłości. Program jest oferowany wspólnie przez UvA, Uniwersytet VU i czołowe muzea w Holandii.

Akademickie podejście do kuratorów

Odbywający się zarówno w sali wykładowej, jak iw przestrzeni wystawienniczej, Dual Master's w Curating Art and Culture odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na akademickich profesjonalistów kuratorskich o doskonałych (inter) dyscyplinarnych i teoretycznych podstawach. Program uczy zajmować się kluczowymi teoretycznymi koncepcjami i współczesnymi problemami związanymi z gromadzeniem i eksponowaniem przedmiotów sztuki i kulturowych artefaktów. Zachęca również do pogłębiania wiedzy dyscyplinarnej i rozwijania umiejętności badawczych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program Research Master of Arts koncentruje się na artystycznej tradycji Holandii od około 1400 do 1900 roku, obejmując dziedziny wczesnej sztuki niderlandzkiej, ... [+]

Dwuletni program Research Master of Arts koncentruje się na artystycznej tradycji Holandii od około 1400 do 1900 roku, obejmując dziedziny wczesnej sztuki niderlandzkiej, holenderskiej i flamandzkiej sztuki Złotego Wieku oraz sztuki współczesnej z XIX i XX wieku. początek XX wieku.

Studiowanie sztuki w Holandii

W okresie objętym sztuką holenderską sztuka rozkwitała w miastach takich jak Brugia, Ghent, Antwerpia, Haarlem, Delft i Amsterdam, a tradycja niderlandzka została ukształtowana przez światowej sławy artystów, takich jak Jan van Eyck i Rogier van der Weyden , Jheronimus Bosch i Pieter Bruegel, Rubens, Jordaens i Van Dyck, Frans Hals, Rembrandt i Vermeer oraz Vincent van Gogh i Piet Mondrian.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W tym Master's in Archaeology będziesz badać ponad 2000 lat Historii Europejskiej i specjalizować się w jednej z dwóch kluczowych europejskich epok: archeologii późnego p ... [+]

W tym Master's in Archaeology będziesz badać ponad 2000 lat Historii Europejskiej i specjalizować się w jednej z dwóch kluczowych europejskich epok: archeologii późnego prehistorycznego i rzymskiego lub archeologii świata średniowiecznego i wczesnego nowoczesnego.

Archeologia Europy Północno-Zachodniej

Program oferuje rzadką możliwość zbadania ponad dwóch tysięcy lat archeologii europejskiej poprzez badanie krajobrazów, kultury materialnej i źródeł dokumentalnych. Łącząc podejścia teoretyczne i tematyczne, w tym możliwości praktycznych badań terenowych, program pozwala specjalizować się w jednej z dwóch regionalnych epok archeologicznych.

Specjalizacja Globalizacja i wzajemne połączenia w późnej Europie prehistorycznej i rzymskiej bada integrację celtyckich / germańskich społeczeństw epoki żelaza z imperium rzymskim, podczas gdy świat średniowieczny i wczesny współczesny koncentruje się na źródłach i rozwoju średniowiecznego handlu i wymiany, rozwoju Amsterdam i ekspansja europejskiego kapitalizmu wraz z kolonizacją Nowego Świata.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie magisterskim Pejzaż i dziedzictwo, będziesz studiować dynamiczną przeszłość zarówno współczesnych, jak i historycznych krajobrazów i odkrywać sposoby, ... [+]

W rocznym programie magisterskim Pejzaż i dziedzictwo badasz dynamiczną przeszłość zarówno współczesnych, jak i historycznych krajobrazów i badasz sposoby, w jakie są one zachowane i utrzymywane jako dziedzictwo archeologiczne.

Archeologia krajobrazu i dziedzictwa kulturowego

Program Mistrza Pejzaż i Dziedzictwo skupia się na znaczeniu historycznych krajobrazów i materiałów zarówno w późniejszych okresach, jak i we współczesnym świecie. Naturalne elementy krajobrazu, stanowiska archeologiczne i obiekty z przeszłości odgrywają aktywną rolę w tworzeniu społecznych i zbiorowych wspomnień. Program nawiązuje bliskie związki między nauczaniem a bieżącymi badaniami, z których stosowanie modelowania opartego na GIS jest tylko jednym z przykładów. Program nawiązał także silne więzi z szeregiem instytucji archeologicznych, takich jak Allard Pierson.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznych studiach magisterskich z zakresu archeologii śródziemnomorskiej zapoznasz się z długą historią połączeń i wymiany kulturalnej w regionie Morza Śródziemnego od ... [+]

W rocznych studiach magisterskich z zakresu archeologii śródziemnomorskiej zapoznasz się z długą historią połączeń i wymiany kulturalnej w regionie Morza Śródziemnego od ok. 2000 r. Pne, a także biorąc pod uwagę liczne aspekty kultury materialnej.

Archeologia śródziemnomorska

W programie studiów magisterskich Archeologia śródziemnomorska, długie i bogate tradycje University of Amsterdam i Vrije Universiteit Amsterdam są połączone z innowacyjnymi metodami archeologii XXI wieku. Będziesz badać połączenia śródziemnomorskie, zwłaszcza Włoch i Grecji, rolę ceramiki w archeologii i interpretacje kulturowe na podstawie materiałów archeologicznych.

Bogata tradycja badawcza... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie studiów magisterskich z zakresu archiwistyki i informacji będziesz koncentrować się na badaniach informacyjnych oraz rozwijać umiejętności, kompetencj ... [+]

W rocznym programie studiów magisterskich z zakresu archiwistyki i informacji, skoncentrujesz się na studiach informacyjnych i rozwiniesz umiejętności, kompetencje i porozumienia niezbędne do zostania specjalistą ds. Informacji w dzisiejszym dynamicznym świecie cyfrowym.

Nasza nowa i dynamiczna era cyfrowa

Informacje, dane, media i cyfrowe treści stały się wszechobecne w naszym życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. Cały świat jest połączony, a media i technologie obliczeniowe już stały się małym urządzeniem, które noszę w kieszeniach. Wiadomości są próbkowane, a nie emitowane. Rozmawiamy poprzez fragmenty informacji udostępnianych przez zespoły radio-śmieci do globalnej kliki. Ta cyfrowa hiperarchiwizacja informacji to nie tylko zasób, do którego można uzyskać dostęp i które można konsultować, ale jak nigdy wcześniej, dane stanowiące nowe pytania, nowe zapytania i nowe wtargnięcia do naszego życia społecznego i politycznego. Metody z poprzedniego wieku, metody reprezentacji i utrwalone powiązania nie mają już zastosowania do tego nowego, dynamicznego, cyfrowego świata informacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 - 18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master's in Museum Studies to wyjątkowy, półtoraroczny profesjonalny program, który koncentruje się na dziedzinie muzealnej i obejmuje intensywny, 6-miesięczny staż. ... [+]

Master's in Museum Studies to wyjątkowy, półtoraroczny profesjonalny program, który koncentruje się na dziedzinie muzealnej i obejmuje intensywny, 6-miesięczny staż.

Solidna podstawa do pracy w muzeumProgram studiów magisterskich Museum Studies przygotowuje Cię do zajęcia stanowiska w szerszej dziedzinie zawodów muzealnych. Zyskasz bezpośrednie doświadczenie w branży podczas studiów, kiedy ukończysz intensywny staż w holenderskim lub zagranicznym muzeum.Świat muzealny nieustannie się rozwija. Po ważnych wydarzeniach historycznych następują poważne zmiany społeczne. Muzea odzwierciedlają to poprzez wystawy, zmiany w polityce pozyskiwania i innowacje architektoniczne. Jednocześnie internacjonalizacja i globalizacja wymagają ciągłego repozycjonowania. Program UvA Master w Museum Studies podkreśla publiczną twarz muzeum: miejsce, w którym wchodzą zwiedzający i gdzie kolekcje opowiadają swoje historie.Muzea organizują swoje kolekcje, aby odzwierciedlić historię, którą chcą opowiedzieć. Ta koncepcja opiera się na badaniach naukowych nad eksponatami, ale wiąże się również z ideologią i władzą polityczną, religijną i gospodarczą. Kwestia, które historie są opowiadane przez które obiekty podlegają ciągłym zmianom. Museum Studies bada dynamikę i raisons d'être muzeów dziedzictwa, takich jak te, które koncentrują się na starożytności, archeologii, etnologii oraz muzeach historii i sztuki. Odbywa się to zawsze w oparciu o solidne podstawy historii kulturowej oraz w kontekście międzynarodowym.Niezależnie od tego, czy chcesz organizować wystawy, opracowywać projekty edukacyjne, zarządzać muzeami, tworzyć politykę, prowadzić badania naukowe czy pisać recenzje: wszystko zaczyna się od solidnej podstawy wiedzy, twórczego myślenia i krytycznej postawy. Absolwenci programu UvA Master w studiach muzealnych pracują obecnie jako organizatorzy wystaw, kuratorzy, pracownicy oświatowi, oficerowie ds. Polityki, kierownicy projektów, badacze i dyrektorzy.Certyfikat stopnia... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Jednoroczny program studiów magisterskich "Zagłada i badania nad ludobójstwem" bada ludobójstwa XX-wieczne z punktu widzenia różnych dyscyplin. ... [+]

Jednoroczny program studiów magisterskich "Zagłada i badania nad ludobójstwem" bada ludobójstwa XX-wieczne z punktu widzenia różnych dyscyplin.

Zrozumienie tego, co nie do pomyślenia

Ludobójstwo i masowe okrucieństwa są często przedstawiane w sposób, który sprawia, że ​​przemoc wydaje się niewytłumaczalna, a więc nieubłagana. Podobnie sprawcy są przedstawiani jako aktorzy motywowani wyłącznie irracjonalną nienawiścią. A jednak ludobójstwo jest powracającym i współczesnym dylematem historycznym. Jak możemy wyjaśnić tę rozbieżność? W programie studiów nad Holokaustem i ludobójstwem staramy się demistyfikować ludobójstwo poprzez interdyscyplinarne, naukowe podejście do rozumienia ludobójstwa i masowych okrucieństw.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dzięki licencjatowi w języku francuskim możesz kontynuować naukę języka, literatury i kultury francuskojęzycznego świata za pomocą jednego z następujących programów magis ... [+]

Dzięki licencjatowi w języku francuskim możesz kontynuować naukę języka, literatury i kultury francuskojęzycznego świata za pomocą jednego z następujących programów magisterskich.

Studiuje francuski na University of Amsterdam

Graduate School of Humanities oferuje kilka rocznych studiów magisterskich, podczas których można specjalizować się w języku francuskim jako ścieżce w ramach programu. Każdy zbliżający się Francuz z wyjątkowym naciskiem - czy to na literaturę, lingwistykę, edukację, czy kulturę - pozwala ci dostosować program do twoich zainteresowań.

Język i społeczeństwo

W tym programie lingwistycznym badasz język z perspektywy (społeczno) językowej i pragmatycznej, jednocześnie rozwijając wiedzę i umiejętności potrzebne do analizowania języka francuskiego w jego wyjątkowym kontekście społecznym.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie studiów magisterskich z amerykanistyki badasz historię Stanów Zjednoczonych i ich obecność polityczną, kulturalną, gospodarczą i militarną na świecie, ... [+]

W rocznym programie studiów magisterskich z amerykanistyki badasz historię Stanów Zjednoczonych i ich obecność polityczną, kulturalną, gospodarczą i militarną na świecie, z myślą o Ameryce w dzisiejszym świecie.

Interdyscyplinarne studia amerykanistyczne

Master's in American Studies na University of Amsterdam to interdyscyplinarny, roczny program nauczany wyłącznie w języku angielskim. Program przyciąga studentów z różnych środowisk akademickich: historii, kulturoznawstwa, krytyki literackiej, mediów i nauk społecznych. Wykładowcy są nie tylko wyspecjalizowani w dziedzinie amerykanistyki, ale również pochodzą z bardzo szerokiego zakresu środowisk akademickich, zapewniając, że kursy są wysoce interdyscyplinarne. Kierowany bezpośrednio przez pracowników akademickich, studenci będą pisać oryginalne tezy, które czerpią z własnych zainteresowań i wiedzy.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W Master's in Latin American Studies będziesz badać przemiany społeczne w Ameryce Łacińskiej z perspektywy geograficznej, historycznej, gospodarczej, kulturowej, społeczn ... [+]

W Master's in Latin American Studies będziesz badać przemiany społeczne w Ameryce Łacińskiej z perspektywy geograficznej, historycznej, gospodarczej, kulturowej, społecznej, politycznej i ekologicznej. Zaprojektujesz swój własny plan badań, przeprowadzisz badania terenowe w tym ekscytującym regionie i staniesz się krytycznym naukowcem.

Master's in Latin American Studies oferuje program badawczy o zasięgu międzynarodowym. Będziesz badał przemiany społeczne w regionie z perspektywy interdyscyplinarnej i społeczno-naukowej. Program zapewnia krytyczną wiedzę, umiejętności akademickie i dogłębne zrozumienie literatury akademickiej. Zostaliście przeszkoleni, aby stać się niezależnym badaczem ze wszystkimi dostępnymi narzędziami badawczymi, aby kontynuować badania terenowe w Ameryce Łacińskiej i zbadać nowe zjawiska w tym obszarze.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
15 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Jednoroczny program magisterski Hebrajski i judaistyki koncentruje się na kulturze żydowskiej i życiu intelektualnym od starożytności do współczesności. ... [+]

Jednoroczny program magisterski Hebrajski i judaistyki koncentruje się na kulturze żydowskiej i życiu intelektualnym od starożytności do współczesności.

Indywidualny program

Po ogólnym seminarium teoretycznym i metodologicznym, weźmiesz tutoriale i / lub zajęcia z przedmiotów związanych z pożądanym obszarem wiedzy. Razem z doradcą ds. Studiów i opiekunami przygotujesz własną trajektorię. Personel biorący udział w programie obejmuje szeroki zakres tematów, okresów i podejść: okres Drugiej Świątyni i pradawny judaizm rabiniczny, kultura średniowieczna, ze szczególnym naciskiem na filozofię i historię nauk, wczesną nowoczesność i nowoczesną historię kulturową i intelektualną (w tym Żydowska przeszłość), historia książki, współczesna hebrajska i izraelska literatura i kultura oraz studia jidysz.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W programie studiów magisterskich Ancient Studies odkryjesz starożytność grecką i rzymską dzięki unikalnej kombinacji podejść historycznych, literackich i archeologicznyc ... [+]

W programie studiów magisterskich Ancient Studies odkryjesz starożytność grecką i rzymską dzięki unikalnej kombinacji podejść historycznych, literackich i archeologicznych.

Przekraczanie granic dyscyplinarnych

Master's in Ancient Studies to interdyscyplinarny, roczny program, który wykracza poza granice źródeł pisanych i materiałów archeologicznych w celu zbadania starożytnego społeczeństwa i kultury jako całości. Oferuje unikalne połączenie podejść historycznych, literackich i archeologicznych, z których student może dokonać wyboru. Ponadto możesz specjalizować się w starożytnej filozofii lub religii, a nauka jednego z języków klasycznych lub neo-asyryjskiego i neobabilońskiego może zostać uwzględniona w programie.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W programie magisterskim Classics połączycie językoznawstwo, literaturę i historię kultury, aby studiować język, literaturę i kulturę materialną starożytnej Grecji i Rzym ... [+]

W programie magisterskim Classics połączycie językoznawstwo, literaturę i historię kultury, aby studiować język, literaturę i kulturę materialną starożytnej Grecji i Rzymu.

Klasyka: języki i kultury starożytności grecko-rzymskiej

Master's in Classics oferuje interdyscyplinarny program obejmujący wiele aspektów świata starożytności grecko-rzymskiej. Będąc studentem klasyków, będziesz analizować reprezentatywne źródła główne bardziej szczegółowo niż miało to miejsce w przypadku studiów licencjackich. Wybierając własne obszary zainteresowań, poznasz szeroki zakres debat naukowych i nauczysz się radzić sobie z instrumentami akademickimi, dzięki którym możesz uczestniczyć w odpowiednich dyskusjach. Ponadto pokażemy Ci, jak zastosować specjalistyczną, krytyczną wiedzę klasycznego antyku do tekstów i innych zjawisk kulturowych z późniejszych okresów.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W programie Mistrza "Historia starożytna" poznasz bogatą i żywą historię śródziemnomorskiego świata podczas Klasycznego Antyku. ... [+]

W programie Mistrza "Historia starożytna" poznasz bogatą i żywą historię śródziemnomorskiego świata podczas Klasycznego Antyku.

Studiowanie starożytności greckiej i rzymskiej w UvA

Program Mistrza w Historii Starożytnej oferuje uczniom stymulujące środowisko do studiowania szerokiej gamy zagadnień historycznych dotyczących starożytnego świata. Kurs jest wyjątkowy, ponieważ oferuje wspólny program studiów, w którym współpracują University of Amsterdam i Vrije Universiteit, umożliwiając studentom zapoznanie się ze specjalizacjami szerokiego grona pracowników obu uczelni. Studenci będą realizować ukierunkowany program kursów i będą mogli rozwijać swoje własne zainteresowania w dziedzinie starożytności greckiej i rzymskiej.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W Master's in Language and Education będziesz uczyć się nauki języków i literatury z perspektywy nabytej, pragmatycznej i edukacyjnej, jednocześnie specjalizując się w je ... [+]

W Master's in Language and Education będziesz uczyć się nauki języków i literatury z perspektywy nabytej, pragmatycznej i edukacyjnej, jednocześnie specjalizując się w jednym z siedmiu głównych języków europejskich lub rodzin językowych.

Język i literatura w kontekście edukacyjnym

Program studiów magisterskich "Język i edukacja" oferuje unikalne, interdyscyplinarne podejście do nauki języka i literatury. Czerpiąc z badań i praktyki, weźmiesz udział zarówno w lingwistyce, jak i literaturze. Lingwistyczna część programu koncentruje się na używaniu języka, zmienności językowej i (obcego) uczenia się i nauczania języków, podczas gdy wątek literacki zeruje praktyczne i koncepcyjne powiązania między literaturą a edukacją, odnosząc się do następujących pytań: Jak "uczyć"? literatura? Czego uczy nas literatura? I jaki jest związek między literaturą a rozwojem społecznym i zmianą?... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie polityki europejskiej badasz współczesne polityki europejskie i unijne i uczysz się wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności w środowisku politycznym ... [+]

W rocznym programie studiów magisterskich "Polityka europejska" analizujesz współczesne polityki europejskie i unijne oraz uczysz się wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności w środowisku politycznym.

Kształtowanie polityki we współczesnej Europie

W rocznym programie polityki europejskiej badasz współczesne polityki europejskie i unijne i uczysz się wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności w środowisku politycznym. Program skierowany jest do studentów, którzy są zainteresowani zrozumieniem i wniesieniem wkładu w sprawy europejskie i unijne. Pozwala na poznanie różnych politycznych, prawnych i ekonomicznych wzorców, które wpływają na współczesną politykę międzynarodową w Europie i UE oraz w regionach przygranicznych. Program zapewnia wiedzę i umiejętności analityczne, które są niezbędne w środowisku badawczym lub politycznym.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Studia Europeistyki stanowią wyjątkową kombinację podejścia do nauk społecznych i humanistycznych do zrozumienia i analizy sposobów rządzenia współczesną Europą i UE oraz ... [+]

Studia Europeistyki stanowią wyjątkową kombinację podejścia do nauk społecznych i humanistycznych do zrozumienia i analizy sposobów rządzenia współczesną Europą i UE oraz wielu wyzwań, przed którymi stoją.

Współczesna Europa i UE

Europa stoi dziś przed coraz większą liczbą "kryzysów" - ekonomicznych, politycznych, ale także kulturowych. Ostatnie reakcje na te kryzysy poważnie nadwyrężyły zarówno wsparcie dla projektu europejskiego, jak i ogólnoeuropejską solidarność. Wzrost ruchów populistycznych i antyimigranckich jest tylko jednym z przykładów tej zmiany, ale również są wyzwania instytucjonalne dla dalszej integracji europejskiej i propozycje dotyczące "Europy wielu prędkości". Mistrz ten łączy nauki społeczne i humanistyczne, aby zrozumieć i przeanalizować to skomplikowane środowisko, odnosząc różne polityczne, prawne i ekonomiczne wydarzenia współczesnej Europy do wglądu z nauk humanistycznych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie magisterskim "Tożsamość i integracja" badasz współczesne wyzwania Europy związane z różnorodnością kulturową i tożsamością, analizując złożoną histori ... [+]

W rocznym programie magisterskim "Tożsamość i integracja" badasz współczesne wyzwania Europy związane z różnorodnością kulturową i tożsamością, analizując złożoną historię polityczną, ideologiczną i kulturową kontynentu.

Poznawanie Europy w całości

W rocznym programie magisterskim "Tożsamość i integracja" badasz współczesne wyzwania Europy związane z różnorodnością kulturową i tożsamością, analizując złożoną historię polityczną, ideologiczną i kulturową kontynentu. Poznasz skrzyżowanie kultury i polityki, tożsamości narodowej i europejskiej, różnorodności kulturowej i przeszłości Europy, a wszystko to z perspektywy ponadnarodowej i porównawczej. Unikalny punkt widzenia programu na sprawy europejskie jest prowadzony przez wybitnych ekspertów w tej dziedzinie, a wynikające z niego ekspertyzy są bardzo istotne dla wielu części współczesnego środowiska politycznego, zarządzania i biznesu w Europie.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie studiów magisterskich Studia Europy Wschodniej pogłębiasz wiedzę na temat historii krajów Europy Wschodniej (w tym Rosji) oraz wgląd w ostatnie wydarz ... [+]

W rocznym programie studiów magisterskich Studia Europy Wschodniej pogłębiasz wiedzę na temat historii krajów Europy Wschodniej (w tym Rosji) oraz wgląd w ostatnie wydarzenia w regionie.

Polityka i kultura Europy Wschodniej

Rozległy i otwarty region Europy na Bliskim Wschodzie - od Polski i Bałkanów po Ural i Kaukaz - był podstawą niektórych z najbardziej radykalnych przemian i dramatycznych konfliktów, które ukształtowały współczesność. Jednoroczne studia magisterskie w zakresie studiów wschodnioeuropejskich oferują fascynującą, ukierunkowaną na badania podróż do polityki i kultury tego regionu w XX i XXI wieku. Poznasz relacje między Wschodem i Zachodem, kulturę popularną i życie codzienne oraz wzajemne oddziaływanie między centrami władzy a peryferiami. Będziesz przybliżał budowanie narodu i konflikty w podregionach, takich jak Kaukaz, Ukraina / Krym, czy Bałkany, oraz relacje między nacjonalizmem a islamem politycznym lub chrześcijańskim ortodoksją.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie magisterskim "Filozofia" nabędziesz umiejętności formułowania, analizowania i omawiania problemów filozoficznych. Umożliwia eksplorację jednego lub wi ... [+]

W rocznym programie magisterskim "Filozofia" nabędziesz umiejętności formułowania, analizowania i omawiania problemów filozoficznych. Umożliwia eksplorację jednego lub więcej poddziedzin filozofii, studiując filozofię anglosaską i europejską.

Obejmujący i szeroki zakres

Program studiów magisterskich "Filozofia" jest najbardziej wszechstronnym tego typu w Holandii. Obejmuje szeroki zakres tematów i ma silny nacisk międzynarodowy. Program zapoznaje studentów z jednym lub kilkoma podobszarami filozofii i eksploruje zarówno anglosaską, jak i europejską filozofię. Nabędziesz umiejętności formułowania, analizowania i omawiania problemów filozoficznych, a także formułowania i prezentacji ukierunkowanych pytań badawczych w ramach szerszego planu badań.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Roczny program studiów magisterskich z zakresu językoznawstwa ogólnego ma charakter typologiczny: poznasz, w jaki sposób systemy języków świata mogą się różnić i do jakie ... [+]

Roczny program studiów magisterskich z zakresu językoznawstwa ogólnego ma charakter typologiczny: poznasz, w jaki sposób systemy języków świata mogą się różnić i do jakiego stopnia ta zmienność jest ograniczona.

Zostań szerokim i skupionym językoznawcą

W Master's in General Linguistics najpierw zrozumiesz, jak działa język ludzki, porównując jak najwięcej systemów językowych, w tym języki mówione ze wszystkich kontynentów, języki migowe, język dziecięcy i język używany przez osoby o rozwojowym lub nabytym nieład. Będziesz wtedy miał możliwość specjalizacji w jednym z czterech poddziedzin językowych: fonetyki

Program światowej klasy

Program Lingwistyki na University of Amsterdam należy do czołówki instytucji na świecie. Program uzyskał najwyższą ocenę w Europie kontynentalnej i 17 miejsce na świecie w rankingu QS World University według tematu w 2017 roku.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Z licencjatem w języku angielskim możesz kontynuować naukę języka, literatury i kultury świata anglojęzycznego za pomocą jednego z następujących programów magisterskich. ... [+]

Z licencjatem w języku angielskim można kontynuować naukę języka, literatury i kultury świata anglojęzycznego za pomocą jednego z następujących programów magisterskich.

Studiuje język angielski na University of Amsterdam

Graduate School of Humanities oferuje kilka rocznych studiów magisterskich, w których można uczyć się angielskiego jako utworu w ramach programu. Każdy zbliżający się język angielski z wyjątkowym naciskiem - czy to jest literatura, lingwistyka, edukacja czy kultura - te Master's pozwalają ci dostosować program do twoich zainteresowań.

Język i kultura języka angielskiego

Ten program literaturoznawstwa bada historię i teorię literatury angielskiej i bada jej relacje z innymi mediami, jednocześnie angażując kluczowe kwestie intelektualnego zainteresowania w społeczeństwie, polityce i kulturze.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program Mistrza w Konserwacji i Restauracji Dziedzictwa Kulturowego zapozna Cię z teorią i praktyką konserwatorską i oferuje dziewięć konkretnych specjalizacji konserwato ... [+]

Program Mistrza w Konserwacji i Restauracji Dziedzictwa Kulturowego zapozna Cię z teorią i praktyką konserwatorską i oferuje dziewięć konkretnych specjalizacji konserwatorskich.

Program Ochrony i Restauracji Dziedzictwa Kulturowego wprowadzi Cię w teorię i praktykę konserwatorską. Oprócz dziewięciu specjalności konserwatorskich, określonych w " Programie studiów ", oferujemy ścieżkę w historii sztuki technicznej. Nasze programy nauczania łączą teorię z praktyką i naukami humanistycznymi.

Konserwator-konserwator

Konserwator-konserwator działa na rzecz zachowania i zachowania dziedzictwa kulturowego, dziedziny, w której kluczową rolę odgrywają konserwatorzy zabytków i historycy sztuki, a także naukowcy, archeolodzy, historycy sztuki i antropologowie. Konserwator-konserwator stanowi istotne ogniwo z przedmiotem lub dziełem sztuki w ramach multidyscyplinarnych projektów współpracy. Aby zostać konserwatorem w jednej z dziewięciu dyscyplin konserwatorskich, musisz ukończyć zarówno program naszego Mistrza, jak i program post-magisterski.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Magister literatury, kultury i społeczeństwa czerpie z literatury, kulturoznawstwa i historii intelektualnej oraz zapewnia wiedzę i umiejętności niezbędne do specjalizacj ... [+]

Magister literatury, kultury i społeczeństwa czerpie z literatury, kulturoznawstwa i historii intelektualnej oraz zapewnia wiedzę i umiejętności niezbędne do specjalizacji w dużej literaturze europejskiej w szerszym kontekście międzykulturowym.

Literatura i kultura z globalnej perspektywy europejskiej

Od wieków literatura odgrywa - i nadal odgrywa - ważną rolę w naszym zrozumieniu, w jaki sposób społeczeństwo jest ciągle kształtowane i przekształcane. Literatura często kojarzona jest ze szkoleniem i umiejętnościami intelektualnymi, Bildungiem i (globalnym) obywatelstwem. W tym programie zachęcamy do twórczego zgłębiania dziedziny literatury i kultury europejskiej w szerokim tego słowa znaczeniu. Odnosimy się do roli, jaką te utwory literackie odgrywają w coraz bardziej zglobalizowanych i trankulturowych kontekstach. Europa w tym sensie jest nie tylko wyznaczonym kontynentem, ale konkretnym obiektywem na planie globalnych relacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W Master's Literature and Education będziesz uczyć się nauki języków obcych i literatury z perspektywy nabytej, pragmatycznej i edukacyjnej, jednocześnie specjalizując si ... [+]

W Master's Literature and Education będziesz uczyć się nauki języków obcych i literatury z perspektywy nabytej, pragmatycznej i edukacyjnej, jednocześnie specjalizując się w jednym z siedmiu głównych języków europejskich lub rodzin językowych.

Język i literatura w kontekście edukacyjnym

Program magisterski Literatura i edukacja oferuje wyjątkowe, interdyscyplinarne podejście do nauki języka i literatury. Czerpiąc z badań i praktyki, weźmiesz udział zarówno w lingwistyce, jak i literaturze. Lingwistyczna część programu koncentruje się na używaniu języka, zmienności językowej i (obcego) uczenia się i nauczania języków, podczas gdy wątek literacki zeruje praktyczne i koncepcyjne powiązania między literaturą a edukacją, odnosząc się do następujących pytań: Jak "uczyć"? literatura? Czego uczy nas literatura? I jaki jest związek między literaturą a rozwojem społecznym i zmianą?... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W rocznym programie magisterskim, literaturze i kulturze angielskiej, zapoznasz się z historią i teorią literatury w języku angielskim oraz badasz jej związek z innymi me ... [+]

W rocznym programie magisterskim English Literature and Culture, zapoznajesz się z historią i teorią literatury w języku angielskim i badasz jej związek z innymi mediami, jednocześnie angażując kluczowe kwestie intelektualnego zainteresowania w społeczeństwie, polityce i kulturze.

Literatura angielska z szerokiej perspektywy

Program studiów magisterskich w zakresie literatury i kultury angielskiej przeznaczony jest dla studentów, których zainteresowania i wykształcenie akademickie znajdują się w literaturze przedmiotu i szeroko pojętej kulturze europejskiej, a zwłaszcza literatury i kultury angielskiej oraz literatury światowej w języku angielskim. Program oferuje także możliwość poznania powiązań literatury z innymi rodzajami obiektów kultury, takimi jak filmy, media cyfrowe i sztuki wizualne.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W oparciu o literaturę i teorię literatury, roczna Literatura Porównawcza Mistrza nauczy Cię analizować zjawiska kulturowe (zarówno zachodnie, jak i nie zachodnie) w rama ... [+]

W oparciu o literaturę i teorię literatury, roczna Literatura Porównawcza Mistrza nauczy Cię analizować zjawiska kulturowe (zarówno zachodnie, jak i nie zachodnie) w ramach interdyscyplinarnej podstawy teoretycznej i zglobalizowanego kontekstu.

Literatura porównawcza w najszerszym tego słowa znaczeniu

Program studiów magisterskich w literaturze porównawczej ma charakter teoretyczny. Wykorzystuje metody takie jak analiza tekstu, dekonstrukcja i ścisłe czytanie w celu zajęcia się różnymi kwestiami, w tym post / dékoloniality, globalnej alfabetyzacji, rasy i płci. Ten program jest odpowiedni dla studentów, którzy chcą lepiej zrozumieć dynamikę między literackim a politycznym.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W świecie, w którym transformacja kultury medialnej ma ogromny wpływ na środowisko medialne, a także naszą kulturę, politykę i życie codzienne, ważne jest, abyśmy dokładn ... [+]

W świecie, w którym transformacja kultury medialnej ma ogromny wpływ na środowisko medialne, a także naszą kulturę, politykę i życie codzienne, ważne jest, abyśmy dokładnie zrozumieli i ocenili te trwające przemiany.

Media Studies na University of Amsterdam

University of Amsterdam jest siedzibą pięciu unikalnych i innowacyjnych programów studiów magisterskich z zakresu badań nad mediami. Od studiów filmowych i telewizyjnych po dziennikarstwo, nowe media i kulturę cyfrową, programy oferują głębię i różnorodność w swoim podejściu do nauki o mediach, ucząc cię najważniejszej dynamiki naszej kultury medialnej i jak ją konceptualizować w krytyczny i znaczący sposób . Nasze programy studiów nad mediami opierają się na pionierskich badaniach i szkolą cię do krytycznego i skutecznego zaangażowania w szybką transformację współczesnej kultury medialnej.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 - 24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Roczny program studiów magisterskich z zakresu filmoznawstwa traktuje film jako zjawisko wieloaspektowe i szkoli studentów, aby krytycznie i skutecznie angażowali się w w ... [+]

Roczny program studiów magisterskich z zakresu filmoznawstwa traktuje film jako zjawisko wieloaspektowe i szkoli studentów, aby krytycznie i skutecznie angażowali się w ważne zmiany w kulturze filmowej i filmowej.

Od celuloidu po cyfrowy

Master's in Film Studies na University of Amsterdam to wyjątkowy roczny program oferujący teoretycznie rygorystyczne zaangażowanie w dziedzinie studiów filmowych i kultury wizualnej. Program zbliża się do badania filmu jako zjawiska wielopłaszczyznowego, które odgrywa istotną i ciągle zmieniającą się rolę we współczesnej kulturze mediów cyfrowych. Studia filmowe mieszczą się w rankingu medioznawstwa na University of Amsterdam , który skupia uznanych badaczy z różnych mediów i perspektyw teoretycznych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Roczny program magisterski w dziedzinie nowych mediów i kultury cyfrowej opiera się na pionierskiej dziedzinie nowych mediów i umożliwia studentom udział w dyskursie doty ... [+]

Roczny program magisterski w dziedzinie nowych mediów i kultury cyfrowej opiera się na pionierskiej dziedzinie nowych mediów i umożliwia studentom udział w dyskursie dotyczącym teorii mediów krytycznych.

Dogłębna eksploracja teorii mediów

Program studiów magisterskich w dziedzinie nowych mediów i kultury cyfrowej oferuje kompleksowe i krytyczne podejście do nowych badań, praktyk i teorii w mediach. Jest to program o międzynarodowej renomie w krytycznej teorii mediów, poświęcony badaniu transformacji społecznych spowodowanych przez kulturę cyfrową. Program oferuje dogłębne szkolenie w zakresie najnowszych cyfrowych metod badawczych oraz możliwość uczestniczenia w sprintach danych i współpracy z międzynarodowymi badaczami. Znajduje się na pionierskiej nowej kulturalnej scenie medialnej w Amsterdamie, a środowisko akademickie jest jednym z 6 najlepszych uniwersytetów na świecie (QS World University Rankings by Subject 2017: Communication... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Półtoraroczny program Dual Master's International Dramaturgy ma na celu wyszkolenie przyszłych pokoleń dramaturgów, którzy mogą pracować ponad granicami kulturowymi, języ ... [+]

Ten wybiórczy 18-miesięczny program magisterski szkoli przyszłe pokolenia dramaturgów do pracy w ustawieniach teatralnych poprzez granice kulturowe, językowe, społeczne i narodowe. Połączysz rygorystyczne zajęcia akademickie ze stażem w Holandii lub za granicą, aby pomóc ci rozwinąć praktyczne umiejętności dramaturgiczne.

Praca w międzynarodowej kulturze i sztuce

Dzisiejsza praktyka teatralna i performance coraz częściej charakteryzuje się międzynarodową i międzykulturową współpracą. Biorąc udział w festiwalach i salach widowiskowych, gdzie artyści i grupy spotykają się z całego świata, dzisiejsi dramaturdzy są zobowiązani do historycznego, interpretowania i tłumaczenia procesów teatralnych w szerokim zakresie kulturowym i artystycznym. Podczas tego programu Master in International Dramaturgy, będziesz rozwijać praktyczne, jak i teoretyczne umiejętności, aby zaangażować się w te nowe konteksty wydajności międzykulturowej. Program oferuje dogłębne szkolenia z zakresu tłumaczeń kulturowych, adaptacji i mediacji dla bogactwa międzynarodowych praktyk wydajnościowych XXI wieku.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
18 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W programie studiów porównawczych Analiza kulturowa poznasz dzieła sztuki i literaturę, kino i nowe media, a także kulturę akademicką i popularną w odniesieniu do współcz ... [+]

W programie studiów porównawczych Analiza kulturowa poznasz dzieła sztuki i literaturę, kino i nowe media, a także kulturę akademicką i popularną w odniesieniu do współczesnych zagadnień, takich jak globalizacja, mobilność, tożsamość płciowa oraz konflikty społeczne i kulturowe.

Odkrywanie kultury w najszerszym tego słowa znaczeniu

Program "Analiza porównawcza kultury" jest poświęcony badaniu różnorodnych zjawisk kulturowych z perspektywy teoretycznej, interdyscyplinarnej i międzykulturowej. Dzieła sztuki i literatury, kino i nowe media, a także kultura akademicka i popularna, są badane w odniesieniu do współczesnych zagadnień, takich jak globalizacja, mobilność, tożsamość płciowa oraz konflikty społeczne i kulturowe.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Roczny program studiów magisterskich Muzyka umożliwia specjalizację w muzyce historycznej, kulturalnej lub kognitywnej lub kombinacji tych trzech. ... [+]

Roczny program studiów magisterskich Muzyka umożliwia specjalizację w muzyce historycznej, kulturalnej lub kognitywnej lub kombinacji tych trzech.

Muzyka jako sztuka. Muzyka jako performance. Muzyka jako doświadczenie.

University of Amsterdam oferuje bogatą kombinację metod muzykologicznych z silnymi powiązaniami z innymi dyscyplinami naukowymi. Działając w dziedzinie humanistyki, nauk ścisłych i nauk społecznych, program studiów magisterskich w zakresie studiów nad muzyką podkreśla wielowymiarowy sposób postrzegania i rozumienia muzyki, z uwzględnieniem różnorodnych historycznych, kulturowych i poznawczych doświadczeń muzycznych, które pracownicy i studenci przynoszą ze sobą. z wielu różnych części świata.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program studiów magisterskich w zakresie teatru oferuje możliwość specjalizacji w teatrze i spektaklu w jednym z najbardziej tętniących życiem miast teatralnych na świeci ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie teatru oferuje możliwość specjalizacji w teatrze i spektaklu w jednym z najbardziej tętniących życiem miast teatralnych na świecie.

Badanie Performing Arts

Program studiów teatralnych angażuje teatr i performance pod względem bogatej historii i spuścizny, a także ich uwikłania we współczesne debaty społeczne, polityczne i kulturalne. Uczy metod badań, aby wyposażyć cię w umiejętność krytycznej i perswazyjnej refleksji nad sztukami performatywnymi.

Dlaczego warto studiować teatrologię na University of Amsterdam ?UvA ma jedyny wydział zajmujący się teatrią teatralną w Holandii z programami studiów licencjackich i magisterskich oraz silne powiązania z ośrodkami kultury i praktykami w mieście.Możliwość studiowania w Amsterdamie, tętniącym życiem i twórczym centrum kulturalnym oraz centrum rozrywki teatralnej i teatralnej w Holandii.Korzystasz z wiedzy wydziałowej w czterech głównych obszarach: historii teatru i historiografii, teatru w edukacji i socjologii, badań stosowanych i sztuki społeczności oraz teorii wydajności.Przygotowanie do szerokiego zakresu kariery w teatrze i spektaklu: od badań naukowych, administracji sztuką lub teatru w edukacji do pracy archiwalnej, programowania kulturowego i innych.Program zaangażowany w podnoszenie wrażliwości w dyscyplinie z pytaniami o kolonializm, rasę, płeć i seksualność, a także nierówności w skali globalnej.Rygorystyczny mentoring i stałe doradztwo na wszystkich etapach badań rozprawy doktorskiej.Profil ucznia... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Roczny program studiów magisterskich "Telewizja i kultura międzykulturowa" dostarcza umiejętności, wiedzy i narzędzi do zrozumienia i oceny trwającej transformacji kultur ... [+]

Roczny program studiów magisterskich "Telewizja i kultura międzykulturowa" dostarcza umiejętności, wiedzy i narzędzi do zrozumienia i oceny trwającej transformacji kultury medialnej.

Kultura telewizyjna i międzykulturowa

Master's in Television and cross-media Culture eksploruje współczesną kulturę medialną z krytycznej perspektywy. Program oferuje narzędzia do zrozumienia i oceny trwającej transformacji kultury medialnej i jej wpływu na kulturę, politykę i życie codzienne. Biorąc telewizję za punkt wyjścia, mapuje koncepcyjne, społeczne i kulturowe wyzwania związane z mediami cyfrowymi, mobilnymi i społecznościowymi.

Studiowanie kultury telewizyjnej i komunikacji międzykulturowej w Amsterdamie... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Mistrz w islamie we współczesnym świecie oferuje ci pogłębione, interdyscyplinarne ramy akademickie, by zaangażować się w tematy i debaty dotyczące islamu i nowoczesności ... [+]

Mistrz w islamie we współczesnym świecie oferuje ci pogłębione, interdyscyplinarne ramy akademickie, by zaangażować się w tematy i debaty dotyczące islamu i nowoczesności, zarówno w Europie, jak i świecie muzułmańskim.

Studiowanie islamu we współczesnym społeczeństwie

Mistrz w islamie we współczesnym świecie zapewnia zaawansowaną wiedzę w dziedzinie studiów islamskich i wgląd we współczesne zagadnienia związane z islamem. Program oferuje unikalne przygotowanie do zaangażowania się w debaty i polityki dotyczące procesów określających miejsce muzułmanów i islamu we współczesnych społeczeństwach i jest osadzone w szerokim zakresie projektów badawczych związanych z islamem w Europie, historyczną tradycją, reformizmem i nowoczesnością, jako oraz historia orientalizmu.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Roczne studia magisterskie z religioznawstwa koncentrują się na historycznych korzeniach religijnego pluralizmu w Europie i na Morzu Śródziemnym. Odkrywasz religijne teks ... [+]

Od roku akademickiego 2018-2019 University of Amsterdam oferuje trzy roczne studia magisterskie z teologii i religioznawstwa:

Różnorodność religijna w Europie

Historia kultury europejskiej charakteryzuje się wymianą religijną, adaptacjami i konfliktami w kontekście globalnym. W tym programie Mistrza będziesz odkrywać przeszłe i obecne religijne różnorodności w ramach i poza ich kontekstami europejskimi.

Islam w nowoczesnym świecie

Mistrz w islamie we współczesnym świecie oferuje ci pogłębione, interdyscyplinarne ramy akademickie, by zaangażować się w tematy i debaty dotyczące islamu i nowoczesności, zarówno w Europie, jak i świecie muzułmańskim.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Historia kultury europejskiej charakteryzuje się wymianą religijną, adaptacjami i konfliktami w kontekście globalnym. W tym programie Mistrza będziesz odkrywać przeszłe i ... [+]

Historia kultury europejskiej charakteryzuje się wymianą religijną, adaptacjami i konfliktami w kontekście globalnym. W tym programie Mistrza będziesz odkrywać przeszłe i obecne religijne różnorodności w ramach i poza ich kontekstami europejskimi.

Kulturowa historia różnorodności religijnej

W Master's in Religious Diversity in Europe będziesz studiować dziedzinę religii zarówno z perspektywy historycznej, jak i społecznej. Biorąc obecną sytuację jako punkt wyjścia, zastanowisz się nad wieloma uwikłaniami religii w historii, kulturze, społeczeństwie i jednostce. W związku z tym program oferuje ekscytujące możliwości studentom, którzy lubią studiować teksty religijne, tradycje i praktyki oraz teoretyczne problemy związane z różnorodnością religijną w Europie.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program Mistrza Zachodniego Ezoteryki stawia cię w awangardzie nowego i ekscytującego rozwoju w badaniu zachodniej kultury i religii, koncentrując się w szczególności na ... [+]

Program Mistrza Zachodniego Ezoteryki stawia cię w awangardzie nowego i ekscytującego rozwoju w badaniu zachodniej kultury i religii, koncentrując się w szczególności na krytycznym badaniu historycznym i analitycznym jego ezoterycznych ruchów.

Ezoteryczne ruchy w kulturze zachodniej

Program Mistrza Zachodniego Ezoteryki koncentruje się na krytycznym historycznym i analitycznym badaniu ruchów ezoterycznych w zachodniej kulturze. Na tle gnostyckich i hermetycznych prądów późnego antyku i historii tak zwanych "nauk okultystycznych" (zwłaszcza astrologii, alchemii, magii), odkryjecie odrodzenie filozofii hermetycznej we wczesnym renesansie, tzw. "filozofia okultystyczna" i jej późniejsze odgałęzienia (alchemia, paracelsianizm i różokrzyżowiec). Program wprowadzi cię także w Kabałę żydowską i chrześcijańską oraz ruchy z niej wynikające, prądy teozoficzne i iluminacyjne oraz różne formy okultyzmu i powiązanych ruchów w XIX i XX wieku, w tym ruch New Age.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku

MSc

University of Amsterdam

Dwuletni międzynarodowy program Erasmus Mundus Master w dziennikarstwie, mediach i globalizacji zapewnia początkującym i praktykującym dziennikarzom bardziej krytyczne zr ... [+]

Dwuletni międzynarodowy program Erasmus Mundus Master w dziennikarstwie, mediach i globalizacji zapewnia początkującym i praktykującym dziennikarzom bardziej krytyczne zrozumienie ich zawodu, tworzenie bardziej akademickich, rozsądnych i krytycznie nastawionych do świata medialnego profesjonalistów.

Program oferuje uczniom wyjątkowe doświadczenie nauki w dwóch krajach europejskich. Studenci spędzają pierwszy rok w Aarhus w Danii, a następnie przenoszą się na inną uczelnię, aby specjalizować się w jednym z czterech odrębnych obszarów dziennikarstwa i badań medialnych: media i polityka ( University of Amsterdam , Holandia), wojna i konflikt (University of Swansea, Wielka Brytania), dziennikarstwo biznesowe i finansowe (City University London, Wielka Brytania) lub podejścia porównawcze i międzykulturowe (Uniwersytet w Hamburgu, Niemcy). Wybrana grupa studentów ma również możliwość spędzenia czasu na uniwersytecie w University of California, Berkeley (USA), University of Technology, Sydney (Australia) lub La Pontificia Universidad Católica, Santiago (Chile).... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program Executive Master of International Finance oferuje najlepsze umiejętności potrzebne do zdobycia międzynarodowej kariery jako profesjonalista w dziedzinie finansów. ... [+]

Program Executive Master of International Finance oferuje najlepsze umiejętności potrzebne do zdobycia międzynarodowej kariery jako profesjonalista w dziedzinie finansów. Zapewniamy wiedzę niezbędną do zdobycia pozycji lidera w dziale finansów. Badamy i stosujemy najnowsze osiągnięcia w branży finansowej, takie jak Fintech / Blockchain i Behavioral Finance. Wspieramy krytyczne myślenie, aby przygotować Cię do następnego etapu Twojej kariery. Wszystko zgodne z duchem przedsiębiorczości i niezależnym myśleniem Amsterdamu.

Wiarygodność

Nasze MIF jest znane na całym świecie, grając w podstawowych atutach ABS w zakresie finansów korporacyjnych, bankowości i zarządzania aktywami; 90% naszych studentów jest zatrudnionych przez 100 najlepszych firm przed ukończeniem studiów. Jesteśmy w rankingu 5 najlepszych światowych mistrzów finansów na świecie według ostatniego rankingu Financial Times.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 - 24 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Technologia bardzo zmienia branżę finansową, jaką znamy, a wraz z nią umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w branży. Ten nowy utwór ma na celu połączenie dwóch d ... [+]

Technologia bardzo zmienia branżę finansową, jaką znamy, a wraz z nią umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w branży. Ten nowy utwór ma na celu połączenie dwóch dziedzin finansów i IT, aby umożliwić ci zrozumienie, jak technologia wpływa na branżę finansową przyszłości.

Otrzymasz gruntowną edukację finansową połączoną z kompleksowymi umiejętnościami programowania, uczenia maszynowego i big data. Ponadto dowiesz się, jak te koncepcje można wdrożyć w finansach.

Grupa docelowa

Ten tor jest odpowiedni dla profesjonalistów z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w odpowiednich dziedzinach.

Jeśli masz minimum licencjata z ekonomii lub finansów lub zaplecze technologiczne i chcesz zwiększyć swoje szanse zawodowe w branży finansowej, ten utwór jest dla Ciebie.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 - 24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

The Research Master Business in Society ma na celu kształcenie utalentowanych studentów w zakresie kariery naukowej, takich jak doktor, konsultant ds. Strategii, twórca p ... [+]

The Research Master Business in Society ma na celu kształcenie utalentowanych studentów w zakresie kariery naukowej, takich jak doktor, konsultant ds. Strategii, twórca polityki lub uczestnik think-tanków, zarówno w środowisku akademickim, rządowym, organizacjach non-profit, jak i firmach komercyjnych.

Ten trudny program wykracza poza szkolenia specjalistów wąskiego pod-pola w administracji biznesu. Naszym celem jest rozwinięcie zdolności naszych studentów do zrozumienia zawiłych relacji między biznesem a społeczeństwem, aby umożliwić im sprostanie wielkim wyzwaniom, jakie stwarza np. Kryzys finansowy, prośba społeczeństwa o etyczne przywództwo i społeczna odpowiedzialność biznesu oraz potrzeba dla zrównoważonego rozwoju.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master in Economics (MSc) na University of Amsterdam (UvA) oferuje następujące obszary specjalizacji: Behavioural Economics ... [+]

Master in Economics (MSc) na University of Amsterdam (UvA) oferuje następujące obszary specjalizacji: Behavioural Economics

Master of Science w dziedzinie ekonomii ma silny nacisk międzynarodowy i oferuje szeroki zakres specjalizacji, od teoretycznego do zastosowania.

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna

Program ekonomiczny zapewnia zaawansowany poziom zrozumienia rdzenia ekonomii (mikroekonomia, makroekonomia i ekonometria) w połączeniu z wyższym poziomem zaawansowania w wybranej specjalizacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Profesorowie Szkoły Głównej Handlowej w Amsterdamie łączą doskonałe umiejętności pedagogiczne z aktywnym programem badań i praktycznym doświadczeniem. W rezultacie powsta ... [+]

Profesorowie Szkoły Głównej Handlowej w Amsterdamie łączą doskonałe umiejętności pedagogiczne z aktywnym programem badań i praktycznym doświadczeniem. W rezultacie powstaje program oparty zarówno na wiedzy, jak i na badaniach, prowadzący do nowatorskiej stabilności finansowej, teorii monetarnej i regulacji. Po zakończeniu tego programu będziesz cennym pracownikiem dla firm działających w sektorze finansowym, bankach centralnych, nadzorcach i decydentach.

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni utwór Astronomy and Astrophysics w programie magisterskim Physics and Astronomy, wspólny dyplom z Vrije Universiteit Amsterdam, zapewnia dokładne szkolenie zarów ... [+]

Dwuletni utwór Astronomy and Astrophysics w programie magisterskim Physics and Astronomy, wspólny dyplom z Vrije Universiteit Amsterdam, zapewnia dokładne szkolenie zarówno w zakresie obserwacyjnych, jak i teoretycznych aspektów współczesnej astronomii i astrofizyki. Dynamiczne pole astronomii i astrofizyki zyskuje obecnie na znaczeniu. Nowe generacje instrumentów - usytuowanych na powierzchni Ziemi iw przestrzeni - pozwalają nam badać pochodzenie, strukturę i ewolucję planet, gwiazd, systemów gwiezdnych i wszechświata w głębszy niż kiedykolwiek sposób.

Czy Astronomia i Astrofizyka w Amsterdamie jest dla mnie utworem?

Jeśli chcesz odkryć, w jaki sposób grają prawa fizyki we wszechświecie, astronomia i astrofizyka mogą być dla ciebie odpowiednie. Oczywiście, będziesz musiał mieć solidne podstawy z fizyki i matematyki na poziomie licencjata (z przynajmniej podstawową wiedzą z zakresu astronomii). Ponadto, bardzo interesuje Cię:... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W dwuletnim torze Biofizyka i biofotonika w programie magisterskim Fizyka i astronomia, wspólny dyplom z Vrije Universiteit Amsterdam, użyjesz języka fizyki do zgłębienia ... [+]

W dwuletnim torze Biofizyka i biofotonika w programie magisterskim Fizyka i astronomia, wspólny dyplom z Vrije Universiteit Amsterdam, użyjesz języka fizyki do zgłębienia tajników procesów życiowych. Ten utwór Mistrza był wcześniej znany jako Fizyka Życia i Zdrowia.

Program

Wspierane przez najnowocześniejsze technologie dostępne w naszych laboratoriach oraz serię zajęć teoretycznych prowadzonych przez naszych entuzjastycznych członków personelu, możesz zanurzyć się w fascynującym świecie rozwijania DNA, funkcji białek, mechaniki komórkowej, inżynierii tkankowej i funkcji narządów. Dowiesz się o fotonice i jej zastosowaniu w opracowywaniu nowych technik obrazowania; lub możesz pogłębić swoją wiedzę w zakresie stosowania fizyki w dziedzinie obrazowania i terapii biomedycznej, w ścisłej współpracy z lekarzami z dwóch akademickich centrów medycznych w Amsterdamie. Po zakończeniu tego programu możesz kontynuować ekscytującą karierę w akademickim instytucie badawczym, ubiegać się o szkolenie po ukończeniu studiów, aby zostać fizykiem klinicznym, pracować w szpitalach, szkołach lub w sektorze prywatnym.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master (MSc) Rachunkowość ... [+]

Master (MSc) Rachunkowość

Ścieżka kontrolna programu księgowego i kontrolnego dotyczy informacji finansowych i podejmowania decyzji w zarządzaniu organizacjami. Zapewnia szeroką gamę umiejętności, dogłębną wiedzę i międzynarodową wiedzę specjalistyczną, które będą potrzebne jako kontroler lub specjalista finansowy w świecie biznesu lub w sektorze publicznym.

Przygotuj się na karierę w funkcji finansowej;rozwijać swoją wiedzę finansową, zdobywając zarówno wiedzę koncepcyjną, jak i umiejętności techniczne w zakresie rachunkowości i kontroli;śledź nasz multidyscyplinarny program i zakwalifikuj się do programów post-master na najwyższym poziomie.po ukończeniu programu przysługują ci zwolnienia do siedmiu dokumentów w celu uzyskania międzynarodowej akredytacji ACCA.... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master (MSc) Rachunkowość ... [+]

Master (MSc) Rachunkowość

Ścieżka rachunkowości w programie studiów magisterskich i rachunkowych jest dla ciebie, jeśli szukasz kariery w funkcji finansowej, jako audytor, ale także jako profesjonalny finansista w świecie biznesu lub w organizacjach non-profit. Program zapewnia dogłębną znajomość przepływów informacji finansowych i ich roli w zarządzaniu finansami, a także umiejętności zawodowych w celu zastosowania tej wiedzy do praktycznego świata biznesu lub sektora publicznego.

Przygotuj się na karierę jako audytor lub specjalista finansowy;rozwijać swoją wiedzę finansową, zdobywając zarówno wiedzę koncepcyjną, jak i umiejętności techniczne w zakresie księgowości i kontroli;śledź nasz multidyscyplinarny program i zakwalifikuj się do programów post-magisterskich na najwyższym poziomie;po ukończeniu programu przysługują ci zwolnienia do siedmiu dokumentów w celu uzyskania międzynarodowej akredytacji ACCA.... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program studiów magisterskich z rachunkowości ... [+]

Program studiów magisterskich z rachunkowości

KsięgowośćKontrola

Oba tory oferują wspólną bazę wiedzy w zakresie rachunkowości i kontroli, a także szczegółowe specjalistyczne kursy i przedmioty.

Stopień

Po pomyślnym ukończeniu tego programu, otrzymasz akredytowany tytuł magistra w dziedzinie rachunkowości i kontroli oraz tytuł Master of Science (MSc).

Rankingi i reputacja

Amsterdamska Szkoła Biznesu (ABS) na University of Amsterdam (UvA) cieszy się doskonałą reputacją z międzynarodowym nastawieniem oraz wieloma renomowanymi badaczami i wykładowcami. Przeczytaj więcej o naszych rankingach i reputacji.

Ścieżka rachunkowości w programie księgowym i kontroli jest dla Ciebie, jeśli szukasz kariery w funkcji finansowej, jako audytor, ale także jako profesjonalny finansista w świecie biznesu lub w organizacjach non-profit.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ogólna ścieżka w programie ASMF Master stanowi doskonałe uzasadnienie dla Twojej kariery zawodowej jako aktuariusza lub menedżera ryzyka. To, co wyróżnia ten jednoroczny ... [+]

Ogólna ścieżka w programie ASMF Master stanowi doskonałe uzasadnienie dla Twojej kariery zawodowej jako aktuariusza lub menedżera ryzyka. To, co wyróżnia ten jednoroczny program, to jego oferta kursów obejmująca wszystkie najnowsze osiągnięcia międzynarodowe, - myśl o Big Data Science, cenach zgodnych z rynkiem, systemowym modelowaniu ryzyka oraz behawioralnych ubezpieczeniach i finansach - a także o najbardziej -do -aktualnych technik, praktyk i spostrzeżeń potrzebnych do rozpoczęcia kariery.

Ten utwór w skrócie

University of Amsterdam ma wyjątkowo silną tradycję w dziedzinie nauk aktuarialnych i zarządzania ryzykiem ilościowym, która nie ma sobie równych w Holandii. Światowi eksperci prowadzą tu światowej klasy badania; jesteśmy dumni z naszych silnych powiązań i wsparcia ze strony instytucji ubezpieczeniowych i finansowych na świecie.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ten program jest przepustką do doskonałych perspektyw kariery. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie jako menedżer ds. Ryzyka dla wielu różnych instytucji. Ich perspektyw ... [+]

Ten program jest przepustką do doskonałych perspektyw kariery. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie jako menedżer ds. Ryzyka dla wielu różnych instytucji. Ich perspektywa kariery jest jedną z najlepszych na obecnym rynku pracy zarówno pod względem satysfakcji, jak i korzyści. Oferujemy następujące dwa utwory:

Nauka aktuarialna i matematyka: ogólnieNauka aktuarialna i matematyka: zarządzanie ryzykiem ilościowym

Stopień

Po pomyślnym ukończeniu tego programu otrzymasz akredytowany tytuł magistra w dziedzinie nauk aktuarialnych i finansów matematycznych oraz tytuł Master of Science (MSc).

Rankingi i reputacja

Szkoła Główna Handlowa w Amsterdamie (ASE) na University of Amsterdam jest świetnie ocenianą szkołą o międzynarodowym zasięgu i wysoko ocenianych naukowcach i wykładowcach. Przeczytaj więcej o naszych rankingach i reputacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Czy podoba Ci się złożone matematyczne modele rzeczywistości i szansy? Czy chcesz zostać doświadczonym profesjonalistą w zarządzaniu ryzykiem? Następnie ścieżka ilościowe ... [+]

Czy podoba Ci się złożone matematyczne modele rzeczywistości i szansy? Czy chcesz zostać doświadczonym profesjonalistą w zarządzaniu ryzykiem? Następnie ścieżka ilościowego zarządzania ryzykiem jest dla Ciebie. Program ten zapewnia zrównoważone i rygorystyczne szkolenie w zakresie analizy finansowej i matematycznej złożonych zagadnień zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń. Program studiów magisterskich jest wyjątkowy, ponieważ obejmuje najnowsze międzynarodowe osiągnięcia z dziedzin takich jak zarządzanie ryzykiem finansowym i ryzykiem wypłacalności, regulacje i nadzór, ale także duże dane, spójne rynkowo ceny i stabilność systemów emerytalnych.

Rozwijaj swoją wiedzę w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym i bankowym, zarówno w obszarze ubezpieczeniowym, jak i poza nim.Dostosuj swój program dzięki wybranej przestrzeni dwóch modułów specjalizacji.Doskonal swoje umiejętności analityczne dzięki kilku najostrzejszym umysłom w dziedzinie ilościowej nauki i zarządzania ryzykiem z całego świata.... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Sztuczna inteligencja (AI) to dziedzina, która rozwija inteligentne algorytmy i maszyny. Przykłady obejmują: samochody samojezdne, inteligentne kamery, systemy nadzoru, r ... [+]

Sztuczna inteligencja (AI) to dziedzina, która rozwija inteligentne algorytmy i maszyny. Przykłady obejmują samochody samojezdne, inteligentne kamery, systemy nadzoru, roboty produkcyjne, tłumaczenia maszynowe, wyszukiwania w Internecie i rekomendacje produktów. Współczesna sztuczna inteligencja często obejmuje systemy samouczące się, które są szkolone w zakresie ogromnych ilości danych ("Big Data") i / lub oddziałujących na siebie inteligentnych agentów, którzy wykonują rozproszone rozumowanie i obliczenia. AI łączy czujniki z algorytmami i interfejsami człowiek-komputer i rozciąga się na duże sieci urządzeń. AI znalazła liczne zastosowania w przemyśle, administracji i społeczeństwie i jest jedną z sił napędowych dzisiejszej gospodarki.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 - 48 miesięcy
Stacjonarne
Online
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Nauki biologiczne w UvA to ambitny program magisterski ze światowej sławy badaniami na temat gatunków roślin i zwierząt oraz ekosystemów, do których należą. Zachęca do za ... [+]

Nauki biologiczne w UvA to ambitny program magisterski ze światowej sławy badaniami na temat gatunków roślin i zwierząt oraz ekosystemów, do których należą. Zachęca do zapoznania się z możliwościami zrównoważonego użytkowania i ochrony różnorodności biologicznej Ziemi. Dyplom twojego Mistrza kwalifikuje się do doskonałych pozycji zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim, w dowolnym miejscu na świecie.

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk biologicznych na Uva oferuje specjalistyczne utwory w:

Ekologia i ewolucja

W przypadku szkoleń eksperckich w zakresie różnorodności biologicznej wybierz kierunek "Ekologia i ewolucja" i zostań specjalistą w zakresie takich zagadnień, jak pochodzenie i ewolucja gatunków, modelowanie dynamiki społeczności, zmiana bioróżnorodności w globalnych i geologicznych skalach czasowych (migracja ptaków, wpływ zmian klimatu), miejskie ekologia i ochrona przyrody.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Celem dwuletniego kursu "Ekologia i ewolucja" w programie studiów magisterskich "Nauki biologiczne" jest promowanie zrozumienia związków między organizmami żywymi, ewoluc ... [+]

Celem dwuletniego kursu "Ekologia i ewolucja" w programie studiów magisterskich "Nauki biologiczne" jest promowanie zrozumienia związków między organizmami żywymi, ewolucji gatunków i funkcji ekosystemów, aby przyczynić się do większej trwałości na Ziemi.

Ekologia i ewolucja w UvA to badanie dla ciebie, jeśli typoszukują specjalistycznego szkolenia, aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób gatunki roślin i zwierząt pochodzą i wspólnie kształtują społeczności zamieszkujące ekosystemy na naszej planeciechcą zbadać możliwości poprawy i ochrony różnorodności biologicznej Ziemisą zainteresowani szerokim wyborem kursów i staży w Holandii, Europie lub w dowolnym miejscu na świecie.Co ma do zaoferowania Ekologia i Ewolucja w UvA?... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Woda pokrywa około 70% naszej planety i odróżnia ją od każdej innej znanej nam planety. Woda odgrywa ważną rolę w globalnym klimacie i jest źródłem żywności, minerałów, e ... [+]

Woda pokrywa około 70% naszej planety i odróżnia ją od każdej innej znanej nam planety. Woda odgrywa ważną rolę w globalnym klimacie i jest źródłem żywności, minerałów, energii i rekreacji. Ekosystemy wodne obfitują w organizmy, od drobnego fitoplanktonu i zooplanktonu po koralowce, ryby i wieloryby. Niestety, ekosystemy wodne są również wykorzystywane jako "śmietnisko" dla większości odpadów społecznych i są głęboko dotknięte przez globalne zmiany. W dwuletnim torze słodkowodnym

Słodkowodnemają solidne podstawy w biologiipragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ekosystemów słodkowodnych lub morskichchcesz nauczyć się rozwiązywać problemy o znaczeniu globalnymszukają wolności do skompilowania własnego programuchcesz skorzystać z programu na małą skalę, w którym studenci i personel znają się nawzajem i masz możliwość stać się częścią krajowej i międzynarodowej sieci badawczej personelu.Co to jest Freshwater... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni utwór General Biology w programie studiów magisterskich Biological Sciences jest przeznaczony dla studentów, którzy nie chcą ograniczać się do jednego przedmiotu ... [+]

Dwuletni utwór General Biology w programie studiów magisterskich Biological Sciences jest przeznaczony dla studentów, którzy nie chcą ograniczać się do jednego przedmiotu z dziedziny biologii. Twoje badanie może obejmować takie tematy, jak molekularne mechanizmy wirusa lub dynamika populacji afrykańskich słoni.

Czy General Biology w UvA jest dla ciebie badaniem?

To jest, jeśli:

mają solidne podstawy w biologiiplanować pracę w obszarach, w których przydatna będzie szeroka wiedza z zakresu biologiichcesz nauczyć się rozwiązywać problemy o znaczeniu globalnymszukają szczególnie dużo swobody w kompilacji własnego programuchcą korzyści z programu na małą skalę, w którym studenci i personel znają się nawzajem.Co musi mi zaoferować General Biology w UvA?... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program "Zielone Life Sciences" w programie "Nauki biologiczne" to program ukierunkowany na badania, który koncentruje się na badaniu roślin i ich interakcji z o ... [+]

Dwuletni program "Zielone Life Sciences" w programie "Nauki biologiczne" to program ukierunkowany na badania, który koncentruje się na badaniu roślin i ich interakcji z otoczeniem na poziomie molekularnym. Program studiów daje możliwość połączenia podstawowego i stosowanego szkolenia z biologii molekularnej, ekologii chemicznej, ekogenomiki, biotechnologii, hodowli roślin, fitopatologii, zwalczania szkodników, biologii komórki i populacji. Pozwala to na stworzenie zintegrowanego spojrzenia na funkcjonowanie roślin i zdobycie umiejętności niezbędnych do współczesnych badań.

Czy Green Life Sciences na UvA jest dla ciebie przeznaczone?

To jest, jeśli:

są zainteresowani tym, jak organizmy funkcjonują na poziomie genetycznym, biochemicznym i komórkowym oraz w jaki sposób przekłada się to na ich ekologię, ewolucję i wykorzystanie.chcą dowiedzieć się, jak rośliny radzą sobie ze stresem abiotycznym, takim jak susza lub wysoki poziom soli w glebie, co stanowi coraz większy problem w rolnictwie.chcą zbadać, w jaki sposób patogeny i plagi (owady, roztocza) wpływają na układ odpornościowy roślin.chcą zbadać, w jaki sposób można przewidzieć i obchodzić ogniska szkodników oraz jak naturalni wrogowie mogą być wykorzystywani do zwalczania szkodników.chcą zbadać podstawowe mechanizmy, które prowadzą do ogromnej różnorodności kwiatostanów i architektur kwiatowych w przyrodzie, co stanowi wyraźny kontrast z wysoką zachowaniem sekwencji genów i genomów.są zainteresowani rolą mechanizmów epigenetycznych i struktury chromatyny w regulacji genów / genomów.chcą zostać niezależnym badaczem, biorąc udział w stażach z międzynarodowymi naukowcami.Mieć ambicję, aby zająć się istotą problemu naukowego i chętnie omówić to na najwyższym poziomie z rówieśnikami.chcesz zaprojektować swój własny program studiów, na przykład podążając za profesjonalną specjalizacją w przedsiębiorczości.Co ma do zaoferowania Green Life Sciences w UvA?... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program Mistrza ma na celu przeszkolenie studentów, aby stali się ekspertami w ich specyficznym poddziedzinie Brain and Cognitive Sciences, ale z jasnym zrozumieniem i uz ... [+]

Program Mistrza ma na celu przeszkolenie studentów, aby stali się ekspertami w ich specyficznym poddziedzinie Brain and Cognitive Sciences, ale z jasnym zrozumieniem i uznaniem wkładu wniesionego przez inne subpola. Wszyscy uczniowie wypełniają podstawowy program nauczania obok wybranego przez siebie kierunku w ramach programu Master w programie Brain and Cognitive Sciences. Podstawa programowa tego programu integruje różne perspektywy w ramach dyscypliny i obejmuje cotygodniowy klub czasopisma i doroczną letnią szkołę, z których obie koncentrują się na nowatorskich tematach w intensywnie interdyscyplinarnym otoczeniu.

Dyscyplinowa jakość i interdyscyplinarne spostrzeżenia... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Mgr in Business Administration jest bramą dla ambitnych studentów z przedsiębiorczym, globalnym nastawieniem do międzynarodowej kariery w biznesie. Zyskasz głębokie zrozu ... [+]

Mgr in Business Administration jest bramą dla ambitnych studentów z przedsiębiorczym, globalnym nastawieniem do międzynarodowej kariery w biznesie. Zyskasz głębokie zrozumienie zarządzania w jednym z siedmiu utworów, z których możesz wybierać. Będziesz miał problemy z rozwiązywaniem rzeczywistych przypadków przedstawianych przez naszych partnerów korporacyjnych.

O tym Mistrzu

W jaki sposób biznes powinien reagować na możliwości nowych technologii, marketingu cyfrowego i globalizacji? Dlaczego niektóre start-upy odnoszą sukcesy w opracowywaniu nowych produktów i rynków, podczas gdy inne nie? Jak firmy wielonarodowe reagują na globalne wyzwania podczas prowadzenia działalności na całym świecie? Jakie modele biznesowe odniosą sukces w dobie cyfrowego biznesu?... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Mgr Administracji Biznesowej ma być bramą dla ambitnych studentów z przedsiębiorczym, globalnym nastawieniem do międzynarodowej kariery w biznesie. Zyskasz głębokie zrozu ... [+]

Mgr Administracji Biznesowej ma być bramą dla ambitnych studentów z przedsiębiorczym, globalnym nastawieniem do międzynarodowej kariery w biznesie. Zyskasz głębokie zrozumienie zarządzania w jednym z siedmiu utworów, które możesz wybrać sposób myślenia. Będziesz miał problemy z rozwiązywaniem rzeczywistych przypadków przedstawianych przez naszych partnerów korporacyjnych.

Marketing

Marketing na ścieżce cyfrowej jest jedną z siedmiu możliwych ścieżek w programie Business Administration Master's. Podstawowa przesłanka ścieżki do odkrywania tworzenia i przechwytywania wartości klienta w szybko zmieniającym się środowisku marketingowym. W ramach ścieżki marketingowej możesz wybierać między dwiema różnymi specjalnościami: Marketing cyfrowy i Zarządzanie marketingowe. Obie specjalizacje na ścieżce Marketing zapewnią ci solidne podstawy w nauce i modelach współczesnych myśli marketingowych i zarządzania, umożliwiając ci podejmowanie trafnych i skutecznych (strategicznych i taktycznych) decyzji marketingowych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka przedsiębiorczości i zarządzania na ścieżce Creative Industries (EMCI) została zaprojektowana dla dwóch grup: osób zainteresowanych branżami kreatywnymi, ponieważ ... [+]

Ścieżka przedsiębiorczości i zarządzania na ścieżce Creative Industries (EMCI) została zaprojektowana dla dwóch grup: osób zainteresowanych branżami kreatywnymi, ponieważ chcą zaangażować się w te branże; oraz tych, którzy chcą być przygotowani na wyzwania w każdej branży, w której kreatywność i innowacja odgrywają główną rolę.

Jeden program Mistrza, siedem utworów

Master's in Business Administration pozwala wybrać najwyższy poziom akademickiej ścieżki specjalizacji w jednej z siedmiu dyscyplin.

Oprócz preferowanego utworu możesz wybierać spośród szerokiej gamy kursów fakultatywnych, takich jak Branding, Leadership, Management Consulting lub Sustainability. Daje to możliwość precyzyjnego dopasowania programu do własnych preferencji i umiejętności.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka International Management (IM) jest jedną z siedmiu ścieżek w Master in Business Administration. Zapoznasz się z kluczowymi teoriami i zasadami oraz będziesz naraż ... [+]

Ścieżka International Management (IM) jest jedną z siedmiu ścieżek w Master in Business Administration. Zapoznasz się z kluczowymi teoriami i zasadami oraz będziesz narażony na prawdziwe wyzwania stojące przed wielonarodowymi firmami. W tym celu kilka kursów przyjmuje podejście oparte na analizie przypadku, aby ułatwić aktywne zaangażowanie w scenariusze międzynarodowego zarządzania w świecie rzeczywistym. Umożliwia to łączenie kursów podstawowych w komunikatorach z osobistym wyborem kursów Business Lab.

Zostań specjalistą w zakresie zarządzania międzynarodowego

Znaczenie firm wielonarodowych i wzajemne powiązania między krajami radykalnie wzrosły w ostatnich latach. Jednocześnie kraje nadal różnią się pod względem wielu wymiarów, a firmy wielonarodowe stoją w obliczu ciągłych wyzwań w dążeniu do międzynarodowej działalności na całym świecie. Jak firmy wielonarodowe reagują na Brexit? W jaki sposób wprowadzenie taryf handlowych wpływa na strategie międzynarodowe firm? W jaki sposób kwestie polityczne mogą wpływać na działania wielonarodowych firm w danym kraju? To tylko kilka kluczowych pytań, które pojawiają się podczas badania międzynarodowego biznesu. Ścieżka komunikatora internetowego ma na celu zapewnienie solidnego fundamentu w teorii i praktyce zarządzania międzynarodowego, która pozwoli ci udzielić rygorystycznej i trafnej odpowiedzi na takie pytania.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master (mgr) w Business Economics na University of Amsterdam (UvA) uczy, jak podejmować odpowiednie decyzje organizacyjne i finansowe dla organizacji. Jest to specjalisty ... [+]

Master (mgr) w Business Economics na University of Amsterdam (UvA) uczy, jak podejmować odpowiednie decyzje organizacyjne i finansowe dla organizacji. Jest to specjalistyczny program dla studentów, którzy mają doświadczenie w zakresie ekonomiki biznesu i chcą skupić się na kwestiach organizacyjnych, wykorzystując podejście ilościowe i analityczne.

Ścieżka ekonomii menedżerskiej i strategii programu Business Economics Master's koncentruje się na wynikach ekonomicznych organizacji. Zapewnia szeroki zakres umiejętności, dogłębną wiedzę i międzynarodową wiedzę, której będziesz potrzebować w swojej karierze. Zdobędziesz wiedzę potrzebną do zrozumienia projektu firm i innych typów organizacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W dwuletnim teście "Analytical Sciences of the Master's Chemistry", wspólnym programie studiów z Vrije Universiteit Amsterdam, skupisz się wyłącznie na aspektach chemii a ... [+]

W dwuletnim teście "Analytical Sciences of the Master's Chemistry", wspólnym programie studiów z Vrije Universiteit Amsterdam, skupisz się wyłącznie na aspektach chemii analitycznej, takich jak nowoczesne techniki analityczne, ogólne koncepcje i strategie analizy oraz różne dziedziny zastosowań.

Chemia analityczna odgrywa kluczową rolę w wielu dziedzinach nauki i społeczeństwa. Związki chemiczne w różnych materiałach i środowiskach muszą być zidentyfikowane i określone ilościowo, na przykład:

rozwój nowych lekówrozwikłanie złożonych systemów biologicznychprojektowanie nowych zrównoważonych materiałów i procesów chemicznych

Chemia analityczna zapewnia metody i techniki, które to umożliwiają. Jego wpływ nie ogranicza się wyłącznie do chemii: postęp w medycynie, biologii, naukach środowiskowych i materiałowych jest również silnie uzależniony od dostępności nowych narzędzi analitycznych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Dwuletni program nauki molekularnej w programie Master Chemii, wspólny program studiów z Vrije Universiteit Amsterdam, obejmuje dziedziny chemii, które tradycyjnie są zwi ... [+]

Dwuletni program nauki molekularnej w programie Master Chemii, wspólny program studiów z Vrije Universiteit Amsterdam, obejmuje dziedziny chemii, które tradycyjnie są związane z chemią organiczną i nieorganiczną, katalizą, chemią fizyczną i chemią teoretyczną.

Chemia organiczna, biochemia i chemia metaloorganiczna są podstawą fundamentalnego zrozumienia zależności między strukturą molekularną a wydajnością. To pole dostarcza społeczeństwu cząsteczek i materiałów potrzebnych do naszego zdrowia, transportu, energii, rolnictwa i komunikacji. Zrozumienie funkcjonowania cząsteczek jest jednym z najważniejszych światowych wyzwań w chemii

Czy Molecular Sciences w Amsterdamie jest dla mnie utworem?... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program magistra Chemia, wspólny dyplom z Vrije Universiteit Amsterdam, zapewnia wysoko wykwalifikowaną wiedzę teoretyczną i praktyczną z chemii oraz wystarczającą specja ... [+]

Program magistra Chemia, wspólny dyplom z Vrije Universiteit Amsterdam, zapewnia wysoko wykwalifikowaną wiedzę teoretyczną i praktyczną z chemii oraz wystarczającą specjalizację w określonej dziedzinie. To wystawia cię na badania na pierwszej linii tej ekscytującej, wielopłaszczyznowej dyscypliny, która stanowi pomost między biologią na jednym końcu spektrum, a fizyką i matematyką na drugim. Na całym świecie chemię uznaje się za odgrywającą kluczową rolę w postępie społecznym i gospodarczym.

Wspólny program studiów z VU Amsterdam

Chemia jest wspólnym programem studiów na University of Amsterdam i Vrije Universiteit Amsterdam. Kursy odbywają się w lokalizacjach obu uczelni. UvA i VU wspólnie wydają dyplom absolwentom. Jako student chemii w Amsterdamie korzystasz z wiedzy, sieci i projektów badawczych zarówno na uniwersytetach, jak iw powiązanych instytutach badawczych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka komunikacji korporacyjnej w ramach programu studiów magisterskich w zakresie komunikacji naukowej daje szerokie zrozumienie komunikacji komercyjnych i organizacji ... [+]

Ścieżka komunikacji korporacyjnej w ramach programu studiów magisterskich w zakresie komunikacji naukowej daje szerokie zrozumienie komunikacji komercyjnych i organizacji non-profit z ich środowiskiem i społeczeństwem.

Ważną kwestią w ramach komunikacji korporacyjnej jest: W jaki sposób opracowywane, zatwierdzane, wdrażane są strategie komunikacyjne i jakie są skutki tych strategii dla opinii publicznej? Z jednej strony ścieżka koncentruje się na komunikacji zewnętrznej, ucząc jak budować i utrzymywać wizerunek firmy, reputację i tożsamość. Istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest odpowiedzialność publiczna organizacji, zwłaszcza w odniesieniu do opinii publicznej i debaty publicznej w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Relacje z prasą, opinią publiczną, mediami i zainteresowanymi stronami są omówione szczegółowo, a komunikacja kryzysowa jest poruszana zgodnie z tymi relacjami.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka Perswazyjna komunikacja magistra w zakresie komunikacji naukowej dotyczy procesów komunikacji, które mają na celu osiągnięcie konkretnych, przekonujących celów w ... [+]

Ścieżka Perswazyjna komunikacja magistra w zakresie komunikacji naukowej dotyczy procesów komunikacji, które mają na celu osiągnięcie konkretnych, przekonujących celów w marketingu i komunikacji zdrowotnej.

W tym Master's, będziesz studiować różne teorie marketingu i komunikacji zdrowotnej i nauczyć się, jak zastosować te teorie do trudnych problemów związanych z zachowaniem konsumentów i zdrowia. Korzystając z najnowszych danych naukowych, dowiesz się, w jaki sposób i pod jakimi warunkami komunikacja może być wykorzystywana jako strategiczne narzędzie do informowania i wpływania na ludzi. Szczególną uwagę zwraca się na komunikację za pośrednictwem nowych mediów i technologii, w tym interaktywnych i mediów społecznościowych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Specjalizacja "Komunikacja polityczna" porusza kwestie leżące u podstaw naszych demokracji. Zapewnia zrozumienie roli i znaczenia mediów, dziennikarstwa i informacji w ks ... [+]

Specjalizacja "Komunikacja polityczna" porusza kwestie leżące u podstaw naszych demokracji. Zapewnia zrozumienie roli i znaczenia mediów, dziennikarstwa i informacji w kształtowaniu opinii publicznej.

W tym studium będziesz się uczyć, jak kształtują się interakcje między (nie) rządowymi aktorami, politykami, dziennikarzami i obywatelami, a także jakie funkcje i efekty mają. Korzystając z najnowszej wiedzy naukowej, dowiesz się, jak media społeczne wpływają na zaangażowanie polityczne i jak zmienia się sposób korzystania z mediów przez obywateli. Omówicie, kto próbuje wpłynąć na wiadomości, jak potężne są media i jak to się różni w różnych krajach.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Czy chciałbyś zmierzyć się z tornadem w wirtualnej rzeczywistości i przewidzieć jego drogę zniszczenia? Czy rozumiesz zachowanie rynków finansowych? Co by było, gdybyś mó ... [+]

W programie magisterskim Computational Science uczysz się rozwijać modele obliczeniowe na podstawie obserwacji i danych z nauk fizycznych, społecznych, ziemskich, ekonomicznych i przyrodniczych. W tym wspólnym stopniu UvA i VU możesz specjalizować się w tematach oferowanych przez obie uczelnie.

Czy chciałbyś zmierzyć się z tornadem w wirtualnej rzeczywistości i przewidzieć jego drogę zniszczenia? Czy rozumiesz zachowanie rynków finansowych? Co by było, gdybyś mógł symulować wynik zabiegu chirurgicznego, zanim zostanie zastosowany u pacjenta? Albo przewidzieć, jak zachowa się tłum na wypadek katastrofy?

Co to jest nauka obliczeniowa?

Computational Science stara się wyjaśnić złożony świat, w którym żyjemy, wykorzystując symulacje technologiczne. Gromadząc dane i tworząc modele komputerowe, naukowcy zajmujący się obliczeniami mogą przewidywać różne problemy, takie jak wpływ na przepływ ruchu, rozprzestrzenianie się epidemii lub prawdopodobieństwo uzależnienia się osób uzależnionych od narkotyków. Program nauczania opiera się w dużej mierze na procedurach opartych na algorytmach (procedura krok po kroku w celu rozwiązania problemu w ograniczonej liczbie etapów), ale obejmuje również wiele matematyki i logiki. Studenci nauczą się stosować tę wiedzę do różnych obszarów badawczych w naukach przyrodniczych.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W programie studiów magisterskich informatyki uczą was naukowcy, którzy cieszą się renomą światowej klasy badań nad systemami komputerowymi, oprogramowaniem, sieciami i s ... [+]

W programie studiów magisterskich informatyki uczą was naukowcy, którzy cieszą się renomą światowej klasy badań nad systemami komputerowymi, oprogramowaniem, sieciami i systemami internetowymi. Jako wspólny program studiów UvA i VU zyskujesz dzięki doświadczeniu obu grup badawczych zarówno w instytucjach, jak i ich międzynarodowych kontaktach.

Dlaczego warto studiować informatykę w Amsterdamie?Jesteś zainteresowany technikami stosowanymi w systemach komputerowych, programach i Internecie.Macie ambicję dotrzeć do sedna naukowego problemu obliczeniowego i chętnie dyskutować o tym na najwyższym poziomie z kolegami.Chcesz na przykład dowiedzieć się, co jest technicznie wykonalne w Internecie, teraz iw przyszłości, lub nauczyć się projektować inteligentne programy komputerowe.Chcesz zostać dobrze wyszkolonym badaczem, biorąc udział w badaniach prowadzonych przez renomowanych naukowców z VU Amsterdam i University of Amsterdam .Czego można się spodziewać po programie informatycznym w Amsterdamie?Najnowocześniejsze udogodnienia dydaktyczne i infrastruktura komputerowa;edukacja od światowej sławy naukowców;interaktywne metody nauczania, indywidualny nadzór i orientacja badawcza.Program studiów informatycznych... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Globalne zmiany, rosnące zapotrzebowanie na ograniczone zasoby oraz degradacja i zanieczyszczenie krajobrazu, gleby i wody oznaczają, że potrzebujemy teraz wykwalifikowan ... [+]

Globalne zmiany, rosnące zapotrzebowanie na ograniczone zasoby oraz degradacja i zanieczyszczenie krajobrazu, gleby i wody oznaczają, że potrzebujemy teraz wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie nauk o Ziemi bardziej niż kiedykolwiek. Profesjonaliści, którzy rozumieją Ziemię jako złożony system i są w stanie wytyczyć drogę ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Czego można oczekiwać od nauk o Ziemi w UvA

Z nami będziesz uczyć się w inspirującym środowisku, w którym naukowcy pracują w stymulującym interdyscyplinarnym otoczeniu na granicy między geografią fizyczną, ekologią, hydrologią i chemią środowiska.

W Instytucie Różnorodności Biologicznej i Dynamiki Ekosystemów (IBED) oferujemy szeroką gamę zupełnie nowych i najnowocześniejszych obiektów (laboratoria e-nauki, w tym GIS, teledetekcja i modelowanie geo-ekologiczne, chemia gleby i środowiska oraz laboratoria erozji ), aby umożliwić ci studiowanie zajęć zgodnie z najnowszymi standardami naukowymi.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

W dwuletnim teście Future Planet Ecosystem Science of the Master programu Earth Sciences, poznasz metody ilościowe i dogłębne zrozumienie pojęć systemów geo-ekologicznych ... [+]

W dwuletnim teście Future Planet Ecosystem Science of the Master programu Earth Sciences poznasz metody ilościowe i dogłębne zrozumienie pojęć systemów geo-ekologicznych, niezbędnych do stawienia czoła wielkim wyzwaniom związanym z globalną zmianą, zarządzaniem ekosystemów i ich usług, na których opierają się ludzie.

Dlaczego warto specjalizować się w nauce ekosystemu przyszłości?

Wpływ człowieka na naszą planetę osiągnął niespotykane dotąd rozmiary. Wpływa to poważnie na bioróżnorodność, geoekosystemy i usługi, które dostarczają ludzkości. Pilnie potrzebujemy dogłębnego zrozumienia funkcjonowania geoekosystemów, przewidywania skutków zmian lokalnych i globalnych (zmiana użytkowania gruntów, eutrofizacji, zanieczyszczenia, zmiany klimatu) oraz skutecznego zarządzania systemami Ziemi (np. Poprzez zintegrowane zarządzanie gruntami, planowanie przestrzenne, ochrona przyrody i gleby). Tylko wtedy możemy polegać na korzystaniu z usług ekosystemowych w sposób zrównoważony.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
24 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Na ścieżce Dynamika geośrodowiskowa pogłębisz swoje zrozumienie różnych procesów, które odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu systemów geoekologicznych, na które silnie w ... [+]

Na ścieżce Dynamika geośrodowiskowa pogłębisz swoje zrozumienie różnych procesów, które odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu systemów geoekologicznych, na które silnie wpływa globalna zmiana. W skalach od molekuły do ​​kuli ziemskiej będziesz badać dynamikę krajobrazów i geosystemów środowiska lądowego i sąsiednich systemów wodnych w oparciu o prace terenowe, w laboratorium, metodami obliczeniowymi lub ich kombinacją.

Dlaczego warto specjalizować się w dynamice geoekologicznej?

Złożone geosystemy składające się z krajobrazu, gleby, wody i systemów biologicznych są poważnie dotknięte przez globalne zmiany i interakcje międzyludzkie. Szczegółowa znajomość procesów geosystemowych ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia naszych przeszłych, obecnych i przyszłych środowisk. Oznacza to włączenie badań przestrzennych i procesowych dotyczących dynamiki i właściwości krajobrazu, użytkowania gruntów (zmiany), degradacji gleby i pustynnienia, zanieczyszczenia, cykli biogeochemicznych i eutrofizacji (np. Węgla, azotu i fosforu) oraz klimatu.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ten utwór Mistrza łączy wykształcenie z geoekologicznej nauki z umiejętnościami interdyscyplinarnymi. Nauczysz się wykorzystywać swoją wiedzę z zakresu nauk o ziemi w pro ... [+]

Ten utwór Mistrza łączy wykształcenie z geoekologicznej nauki z umiejętnościami interdyscyplinarnymi. Nauczysz się wykorzystywać swoją wiedzę z zakresu nauk o ziemi w profesjonalnym otoczeniu i jesteś przeszkolony w rozwiązywaniu problemów środowiskowych podczas pracy w zespołach z innymi specjalistami.

Dlaczego warto specjalizować się w zarządzaniu środowiskiem?

Nasze środowisko jest coraz bardziej narażone na wpływ człowieka. Aby ją chronić, potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą zarządzać krajobrazami i geoekosystemami, z korzyścią dla przyszłych pokoleń. Wymaga to dogłębnej znajomości systemów środowiskowych i umiejętności współpracy w zespołach interdyscyplinarnych oraz radzenia sobie z przemianami w odniesieniu do globalnych zmian.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem dany ... [+]

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem danych ekonomicznych i finansowych szeregów czasowych.

Rozwikłać złożoność gospodarczą danych, teorii i rynków

UvA Econometrics oferuje cztery ścieżki, w których można badać różne specjalizacje w ekonometrii. Tor Econometrics bada złożoność ekonomiczną, wykorzystując prawdziwe dane i narzędzia statystyczne do analizy problemów ekonomicznych lub biznesowych, Data Science i Analityka biznesowa (Big Data) dąży do korelowania i interpretowania petabajtów danych generowanych codziennie przez media społecznościowe i Internet, badania Ekonometrii Finansowej techniki stosowane do analizy rynków finansowych, a złożoność i zachowania ekonomiczne analizują złożone obliczenia dotyczące rynków i struktur cenowych... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem dany ... [+]

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem danych ekonomicznych i finansowych szeregów czasowych.

Skoncentruj się na złożonych obliczeniach dotyczących dzisiejszych rynków

Ścieżka złożoności i zachowań ekonomicznych programu Econometrics Master jest poświęcona teorii ekonomii i skupia się na złożonych obliczeniach, które rządzą dzisiejszymi zaawansowanymi konfiguracjami rynkowymi i strukturami cenowymi. Dzięki doskonałemu personelowi dydaktycznemu i dużemu szacunkowi dla krytycznej myśli, na pewno znajdziesz trudne dyskusje, nagradzające badania i niezapomniane wrażenia.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Nauka o danych ... [+]

Nauka o danych

Przygotuj się na karierę jako specjalista ds. Big Data w dziedzinie ekonomii i biznesu;Zdobądź głęboki wgląd w wydarzenia, które rewolucjonizują dzisiejszą gospodarkę;Zostań ekspertem w nowej dziedzinie, która wykorzystuje wzrost liczby danych konsumenckich.

Program jednego Mistrza, cztery utwory

Master's in Econometrics oferuje opcję wyboru jednej z czterech ścieżek specjalizacji akademickich najwyższego poziomu:

Złożoność i zachowanie ekonomiczneNauka danychEkonometriaEkonometria finansowa

Każdy utwór oferuje kursy do wyboru oraz kursy terenowe do wyboru.

Stopień

Po pomyślnym ukończeniu tego programu, otrzymasz oficjalnie akredytowany tytuł magistra w dziedzinie ekonometrii i tytuł Master of Science (MSc).... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem dany ... [+]

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem danych ekonomicznych i finansowych szeregów czasowych.

Rozwikłać złożoność gospodarczą z zaawansowaną matematyką

W ścieżce Econometrics programu Econometrics Master, będziesz zanurzyć się w zaawansowanej matematyki kryjącej się za złożonością ekonomiczną. Ten utwór dotyczy modelowania, estymacji i testowania modeli ekonomicznych z wykorzystaniem danych mikro, makro i finansowych, a także technik parametrycznych i nieparametrycznych odpowiednich dla przekrojów, szeregów czasowych i paneli.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem dany ... [+]

Master in Econometrics (Mgr) na University of Amsterdam (UvA) zajmuje się modelowaniem statystycznym, szacowaniem i testowaniem modeli ekonomicznych z wykorzystaniem danych ekonomicznych i finansowych szeregów czasowych.

W ścieżce Ekonometrii finansowej programu Econometrics Master przeanalizujesz techniki ekonometryczne, które zostały opracowane do analizy rynków finansowych. Program uczy (wielowymiarowego) modelowania zmienności, wartości zagrożonej i wyceny aktywów. Dzięki doskonałemu personelowi dydaktycznemu i dużemu szacunkowi dla krytycznej myśli, na pewno znajdziesz trudne dyskusje, nagradzające badania i niezapomniane wrażenia.

Zapoznaj się z zastosowaniem technik ekonometrycznych na danych empirycznych;interpretować wyniki z perspektywy finansowej;zostać ekspertem w złożonej matematyce gospodarki finansowej.... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ekonomia behawioralna ... [+]

Ekonomia behawioralna

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna

Każdy utwór zapewnia zaawansowany poziom zrozumienia rdzenia ekonomii (mikroekonomia, makroekonomia i ekonometria) w połączeniu z wyższym poziomem zaawansowania w wybranej specjalizacji.

Stopień

Po pomyślnym ukończeniu programu otrzymasz akredytowany tytuł magistra w dziedzinie ekonomii i tytuł Master of Science (MSc).

Rankingi i reputacja

Szkoła Główna Handlowa w Amsterdamie (ASE) na University of Amsterdam jest świetnie ocenianą szkołą o międzynarodowym zasięgu i wysoko ocenianych naukowcach i wykładowcach.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka Ekonomia rozwoju programu studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii zapewnia dogłębną wiedzę i doświadczenie, które pomogą pobudzić wzrost w krajach rozwijający ... [+]

Ścieżka Ekonomia rozwoju programu studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii zapewnia dogłębną wiedzę i doświadczenie, które pomogą pobudzić wzrost w krajach rozwijających się. Naucz się kształtować wschodzące rynki, formułuj zrównoważone i krytyczne poglądy na tematy polityki i odkrywaj złożone współzależności.

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna

Każdy utwór zapewnia zaawansowany poziom zrozumienia rdzenia ekonomii (mikroekonomia, makroekonomia i ekonometria) w połączeniu z wyższym poziomem zaawansowania w wybranej specjalizacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Śledzenie International Economics ... [+]

Śledzenie International Economics

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna

Każdy utwór zapewnia zaawansowany poziom zrozumienia rdzenia ekonomii (mikroekonomia, makroekonomia i ekonometria) w połączeniu z wyższym poziomem zaawansowania w wybranej specjalizacji.

Stopień

Po pomyślnym ukończeniu programu otrzymasz akredytowany tytuł magistra w dziedzinie ekonomii i tytuł Master of Science (MSc).

Rankingi i reputacja

Szkoła Główna Handlowa w Amsterdamie (ASE) na University of Amsterdam jest świetnie ocenianą szkołą o międzynarodowym zasięgu i wysoko ocenianych naukowcach i wykładowcach.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka Polityka publiczna w programie studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii jest fascynującą roczną analizą tego, jak rządy interweniują w gospodarce. Oceniać aukc ... [+]

Ścieżka Polityka publiczna w programie studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii jest fascynującą roczną analizą tego, jak rządy interweniują w gospodarce. Oceniać aukcje częstotliwości telekomunikacyjnych na miliard euro; analizować zalety partnerstwa publiczno-prywatnego; poznaj wszystkie bieżące debaty i sformułuj własne stanowiska, bazując na literaturze i badaniach terenowych.

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna

Każdy utwór zapewnia zaawansowany poziom zrozumienia rdzenia ekonomii (mikroekonomia, makroekonomia i ekonometria) w połączeniu z wyższym poziomem zaawansowania w wybranej specjalizacji.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ten roczny, oparty na badaniach program studiów magisterskich koncentruje się głównie na funkcjonowaniu rynków i ich regulacji. ... [+]

Ten roczny, oparty na badaniach program studiów magisterskich koncentruje się głównie na funkcjonowaniu rynków i ich regulacji.

Rynki

W oparciu o wspólny rdzeń w mikro, makro i ekonometrii, studenci podejmują kursy specjalizacyjne, w tym Advanced Industrial Organization, Regulation, Empirical Market Analysis i Competition Policy. Oryginalne badania w drugim semestrze kończą się pracą magisterską, która łączy teorię stosowaną i ekonometrię z nowatorskimi zagadnieniami rynkowymi.

Jeden mistrz, sześć utworów

Program studiów magisterskich w dziedzinie ekonomii oferuje sześć fascynujących ścieżek specjalizacji akademickich:

Rynki i regulacje;Ekonomia rozwoju;Polityka publiczna;Polityka pieniężnaMiędzynarodowa ekonomiaEkonomia behawioralna... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Przedsiębiorczość stała się dojrzałą dyscypliną akademicką. UvA i Vrije Universiteit Amsterdam połączyły swoje doświadczenie w tej dziedzinie, aby stworzyć odpowiedni dla ... [+]

Przedsiębiorczość stała się dojrzałą dyscypliną akademicką. UvA i Vrije Universiteit Amsterdam połączyły swoje doświadczenie w tej dziedzinie, aby stworzyć odpowiedni dla danego kraju program studiów magisterskich. Ten program narazi cię na dwie odrębne kultury akademickie, które każą ci spojrzeć dalej i przygotować cię do wymagań praktyki przedsiębiorczej.

Ten roczny program dokładnie analizuje dwa tryby przedsiębiorczości: nowe komercyjne przedsięwzięcia i przedsiębiorcze działania w ramach organizacji. Przyjrzyj się multidyscyplinarnym aspektom przedsiębiorczości, jej współpracy i natury społecznej oraz wielu praktycznych problemów (np. Finansów), które mają na to wpływ. Zajęcia specjalizacyjne pozwalają zdobyć dogłębną wiedzę na temat przedsiębiorczości w określonych kontekstach. Kulminacją programu jest praca dyplomowa.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Program koncentruje się na rynkach finansowych i podejmowaniu decyzji finansowych przez firmy i inwestorów. Zapewnia szeroki zakres umiejętności, dogłębną wiedzę i między ... [+]

Magister finansów koncentruje się na wielu aspektach związanych z finansami, takich jak rynki finansowe i podejmowanie decyzji finansowych przez firmy i inwestorów. Zapewnia szeroki zakres umiejętności, dogłębną wiedzę i międzynarodową wiedzę specjalistyczną, których będziesz potrzebować w swojej karierze finansowej. Zdobądź głębokie zrozumienie podejmowania decyzji finansowych i rynków, wybierając jedną z pięciu ścieżek tego fascynującego programu studiów magisterskich i zostań ekspertem finansowym.

Przygotuj się na karierę w świecie finansów lub biznesu;czerpią korzyści z nauki na wydziale o dużych mocach w świecie finansów.Program jednego Mistrza, pięć utworów... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Jak zarządzać bankami? Jaki jest prawdziwy cel banków? Jak powinniśmy regulować sektor bankowy? Te pytania stanowią rdzeń ścieżki bankowości i regulacji w programie Maste ... [+]

Jak zarządzać bankami? Jaki jest prawdziwy cel banków? Jak powinniśmy regulować sektor bankowy? Te pytania stanowią rdzeń ścieżki bankowości i regulacji w programie Master Finansów. Globalny kryzys finansowy z 2008 r. Spowodował duże zapotrzebowanie na pracowników akademickich, decydentów i praktyków, aby pomóc w ochronie mikro i makroostrożnościowej regulacji nowoczesnego sektora bankowego.

Czy masz wszystko, aby utrzymać porządek w szybko rozwijającym się świecie wysokich finansów, aby stać się specjalistą w zakresie regulacji finansowych, bankowości i międzynarodowego ładu korporacyjnego? W takim razie ta ścieżka jest początkiem twojej kariery.

Przygotuj się na karierę w bankowości, regulacji bankowych lub konsultacjizostać ekspertem w zakresie regulacji bankowych i finansowychstudiować na wydziale o największych mocach w świecie finansówProgram jednego Mistrza, pięć utworów... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Firmy każdej wielkości nieustannie podejmują decyzje finansowe. Ścieżka Corporate Finance programu Master in Finance bada takie decyzje w dużej mierze: od fuzji ... [+]

Firmy każdej wielkości nieustannie podejmują decyzje finansowe. Ścieżka Corporate Finance programu Master in Finance bada takie decyzje w dużej mierze: od fuzji

Przygotuj się na karierę w świecie finansów, doradztwa lub biznesu;nauczyć się analizować złożone decyzje finansowe, aby odkryć podstawowe siły;czerpią korzyści z nauki na wydziale o dużych mocach w świecie finansów.

Ten program jest idealny dla wszystkich zainteresowanych karierą w zakresie Corporate Finance. Może to być albo bank inwestycyjny, albo bank komercyjny, jako konsultant lub przedsiębiorstwo niefinansowe. W ścieżce Corporate Finance zapewniamy ramy dla podejmowania decyzji finansowych przez firmy związane z wyceną, finansowaniem, restrukturyzacją korporacyjną i ładem korporacyjnym.... [-]

Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka Real Estate Finance w programie Master in Finance zapewnia dogłębne zrozumienie nieruchomości w kontekście finansów międzynarodowych. ... [+]

Ścieżka Real Estate Finance w programie Master in Finance zapewnia dogłębne zrozumienie nieruchomości w kontekście finansów międzynarodowych. Osoby mające ambicje w zakresie finansów lub zarządzania inwestycjami muszą wiedzieć, jak oceniać inwestycje w nieruchomości w oparciu o kapitał własny, dochody stałe i inne pochodne instrumenty finansowe. Program ma również znaczenie dla kariery w sektorze finansów i nieruchomości w ogóle. Zdobędziesz kluczowe umiejętności stosowane, ilościowe i koncepcyjne potrzebne do podejmowania złożonych decyzji, które są wymagane w nowoczesnym finansowaniu nieruchomości i inwestycji.

Przygotuj się na karierę w międzynarodowych finansach lub agencjach nieruchomości;czerpią korzyści z nauki na wydziale o dużych mocnych stronach w świecie finansów;nauczyć się rozumieć i podejmować istotne decyzje dotyczące nieruchomości.Program jednego Mistrza, pięć utworów... [-]
Niderlandy Amsterdam
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesięcy
Stacjonarne
Czytaj więcej po polsku
University of Amsterdam

Ścieżka Quantitative Finance przeznaczona jest dla studentów z finansów o silnych umiejętnościach analitycznych i zainteresowaniach (Big) Analiza danych i aplikacje w fin ... [+]

Ścieżka Quantitative Finance przeznaczona jest dla studentów z finansów o silnych umiejętnościach analitycznych i zainteresowaniach (Big) Analiza danych i aplikacje w finansach. Umiejętności i teoria, które znajdziesz tutaj, są bardzo istotne dla dyscyplin finansowych, takich jak zarządzanie ryzykiem, zarządzanie aktywami i bankowość inwestycyjna. Istnieje duże i rosnące zapotrzebowanie na takie umiejętności analityczne w świecie finansów. Czy masz pomysł na matematykę i zainteresowanie analizą danych w procesie podejmowania decyzji finansowych? To może być dla ciebie ścieżka.

Zyskaj płynną znajomość złożonego modelu ryzyka dla reżimów regulacyjnych, takich jak Bazylea III;zrozumieć i pomóc rozwinąć rolę dużych zbiorów danych w finansach;Rozpocznij swoją karierę na wydziale o dobrej reputacji w dziedzinie finansów, dużych danych i ekonometrii.Program jednego Mistrza, pięć utworów... [-]
Niderlandy Amsterdam