Przeczytaj oficjalny opis

112517_IMARC.JPG

The International Master's in Advanced Research in Criminology (IMARC) jest jedynym istniejącym 2-letnim programem kryminologii, który koncentruje się na przekraczaniu granic, bezpieczeństwie i sprawiedliwości społecznej. Wspólny program jest oferowany przez cztery różne uniwersytety w Europie.

IMARC zajmuje się kluczowymi kwestiami, począwszy od wpływu rosnącego napływu migrantów w odniesieniu do kontroli na granicach wewnętrznych i zewnętrznych, ponadnarodowej przestępczości zorganizowanej, problemów związanych z prawami człowieka, bezpieczeństwa miejskiego i zagrożeń radykalizacji i terroryzmu, po rolę cyberprzestępczości, nadużyć korporacyjnych i wzrost przestępstw z nienawiści, rasizmu i ksenofobii. Głównym tematem poruszania bieżących problemów jest kwestia organizacji bezpieczeństwa oraz ochrony praw człowieka. IMARC zajmuje się potrzebą specjalistycznej wiedzy kryminologicznej w kontekście wspólnego europejskiego obszaru sprawiedliwości w sprawach karnych w połączeniu z wyzwaniami związanymi z kontrolą granic wewnętrznych i zewnętrznych oraz szerszym rozwojem międzynarodowym.

IMARC jest pełnym wymiarem czasu, który przygotowuje studentów do zaangażowania się w aktualne wydarzenia europejskie w zakresie przekraczania granic, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej. Celem IMARC jest zwiększenie zdolności studentów do zastosowania nowej wiedzy i zaawansowanych umiejętności analitycznych do problemów z perspektywy międzynarodowej i interdyscyplinarnej. Program łączy naukę, badania i praktyki poprzez współpracę z już dobrze ugruntowanymi partnerami, wśród których rządy, organizacje pozarządowe, podmioty korporacyjne i inne uniwersytety, co przyczynia się do zwiększenia szans zatrudnienia naszych studentów.

Uczelnie zaangażowane w program mają szeroką, choć różną wiedzę naukową i dydaktyczną w dziedzinie kryminologii, ze szczególnym uwzględnieniem przejścia granicznego, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej. Głównym celem partnerstwa strategicznego jest połączenie tej wiedzy specjalistycznej i opracowanie zrównoważonego i innowacyjnego programu z wieloma wspólnymi działaniami i kursami (głównie w zakresie globalnej kryminologii, metod badawczych i zbywalnych umiejętności) oraz kursów opcjonalnych w celu zapewnienia możliwość śledzenia różnych ścieżek. Ponadto, IMARC będzie zawierał innowacyjne, interaktywne metody nauczania, w których optymalizowane są mocne strony kontaktu twarzą w twarz z wykładowcą, nieformalnym uczeniem się i mediami społecznościowymi.

Uniwersytety w tym konsorcjum to:

  • Erasmus University Rotterdam, Erasmus School of Law, Departament Kryminologii (koordynator) (Holandia)
  • Uniwersytet w Gandawie, Wydział Kryminologii, Prawo karne
  • University of Kent, School of Social Policy, Sociology and Social Research (Wielka Brytania)

Wzmacniacz

Program IMARC jest osadzony w szerszej sieci współpracujących organizacji, która zapewnia kontakt i dostęp do organizacji, które są istotne dla programu, jak również przyszłego zatrudnienia. W ten sposób IMARC przyczynia się do poprawy jakości szkolnictwa wyższego w zakresie kryminologii i przygotowuje do zaangażowania się w bieżące problemy w zakresie polityki i praktyki.

Współpracuj z uniwersytetami

Oprócz czterech uniwersytetów możesz także odwiedzić współpracujące uniwersytety, aby przeprowadzić badania na temat pracy magisterskiej:

  • Uniwersytet w Hamburgu, Instytut Kryminologicznych Badań Społecznych (IKS) (Niemcy)
  • Uniwersytet Eötvös Loránd (ELTE), Budapeszt, Szkoła prawa (Węgry)
  • Université Hassan 1er, Settat (Maroko)
  • Koç University (Istanbul), Departament Socjologii (Turcja)

Organizacje w tej dziedzinie

IMARC zbudował dużą sieć z ponad 40 organizacjami w dziedzinie przekraczania granic, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej. Wśród tych organizacji są międzynarodowe i krajowe organy rządowe, organizacje pozarządowe i firmy handlowe. Organizacje te współpracują z IMARC, oferując staże i pomoc w badaniach i gromadzeniu danych dla badań naukowych, zapewniając wkład w program nauczania oraz doradzając w zakresie relacji między programem edukacyjnym a obszarem pracy.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

The International Master’s in Advanced Research in Criminology

The International Master's in Advanced Research in Criminology (IMARC) jest jedynym istniejącym 2-letnim programem kryminologii, który koncentruje się na przekraczaniu gr ... [+]

The International Master's in Advanced Research in Criminology (IMARC) jest jedynym istniejącym 2-letnim programem kryminologii, który koncentruje się na przekraczaniu granic, bezpieczeństwie i sprawiedliwości społecznej. Wspólny program jest oferowany przez cztery różne uniwersytety w Europie.

IMARC zajmuje się kluczowymi kwestiami, począwszy od wpływu rosnącego napływu migrantów w odniesieniu do kontroli na granicach wewnętrznych i zewnętrznych, ponadnarodowej przestępczości zorganizowanej, problemów związanych z prawami człowieka, bezpieczeństwa miejskiego i zagrożeń radykalizacji i terroryzmu, po rolę cyberprzestępczości, nadużyć korporacyjnych i wzrost przestępstw z nienawiści, rasizmu i ksenofobii. Głównym tematem poruszania bieżących problemów jest kwestia organizacji bezpieczeństwa oraz ochrony praw człowieka. IMARC zajmuje się potrzebą specjalistycznej wiedzy kryminologicznej w kontekście wspólnego europejskiego obszaru sprawiedliwości w sprawach karnych w połączeniu z wyzwaniami związanymi z kontrolą granic wewnętrznych i zewnętrznych oraz szerszym rozwojem międzynarodowym.... [-]

Niderlandy Rotterdam Belgia Gandawa Wielka Brytania Canterbury Włochy Bolonia  + 4 Więcej
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku