The International Master’s in Advanced Research in Criminology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

112517_IMARC.JPG

The International Master's in Advanced Research in Criminology (IMARC) jest jedynym istniejącym 2-letnim programem kryminologii, który koncentruje się na przekraczaniu granic, bezpieczeństwie i sprawiedliwości społecznej. Wspólny program jest oferowany przez cztery różne uniwersytety w Europie.

IMARC zajmuje się kluczowymi kwestiami, począwszy od wpływu rosnącego napływu migrantów w odniesieniu do kontroli na granicach wewnętrznych i zewnętrznych, ponadnarodowej przestępczości zorganizowanej, problemów związanych z prawami człowieka, bezpieczeństwa miejskiego i zagrożeń radykalizacji i terroryzmu, po rolę cyberprzestępczości, nadużyć korporacyjnych i wzrost przestępstw z nienawiści, rasizmu i ksenofobii. Głównym tematem poruszania bieżących problemów jest kwestia organizacji bezpieczeństwa oraz ochrony praw człowieka. IMARC zajmuje się potrzebą specjalistycznej wiedzy kryminologicznej w kontekście wspólnego europejskiego obszaru sprawiedliwości w sprawach karnych w połączeniu z wyzwaniami związanymi z kontrolą granic wewnętrznych i zewnętrznych oraz szerszym rozwojem międzynarodowym.

IMARC jest pełnym wymiarem czasu, który przygotowuje studentów do zaangażowania się w aktualne wydarzenia europejskie w zakresie przekraczania granic, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej. Celem IMARC jest zwiększenie zdolności studentów do zastosowania nowej wiedzy i zaawansowanych umiejętności analitycznych do problemów z perspektywy międzynarodowej i interdyscyplinarnej. Program łączy naukę, badania i praktyki poprzez współpracę z już dobrze ugruntowanymi partnerami, wśród których rządy, organizacje pozarządowe, podmioty korporacyjne i inne uniwersytety, co przyczynia się do zwiększenia szans zatrudnienia naszych studentów.

Uczelnie zaangażowane w program mają szeroką, choć różną wiedzę naukową i dydaktyczną w dziedzinie kryminologii, ze szczególnym uwzględnieniem przejścia granicznego, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej. Głównym celem partnerstwa strategicznego jest połączenie tej wiedzy specjalistycznej i opracowanie zrównoważonego i innowacyjnego programu z wieloma wspólnymi działaniami i kursami (głównie w zakresie globalnej kryminologii, metod badawczych i zbywalnych umiejętności) oraz kursów opcjonalnych w celu zapewnienia możliwość śledzenia różnych ścieżek. Ponadto, IMARC będzie zawierał innowacyjne, interaktywne metody nauczania, w których optymalizowane są mocne strony kontaktu twarzą w twarz z wykładowcą, nieformalnym uczeniem się i mediami społecznościowymi.

Uniwersytety w tym konsorcjum to:

  • Erasmus University Rotterdam, Erasmus School of Law, Departament Kryminologii (koordynator) (Holandia)
  • Uniwersytet w Gandawie, Wydział Kryminologii, Prawo karne
  • University of Kent, School of Social Policy, Sociology and Social Research (Wielka Brytania)

Wzmacniacz

Program IMARC jest osadzony w szerszej sieci współpracujących organizacji, która zapewnia kontakt i dostęp do organizacji, które są istotne dla programu, jak również przyszłego zatrudnienia. W ten sposób IMARC przyczynia się do poprawy jakości szkolnictwa wyższego w zakresie kryminologii i przygotowuje do zaangażowania się w bieżące problemy w zakresie polityki i praktyki.

Współpracuj z uniwersytetami

Oprócz czterech uniwersytetów możesz także odwiedzić współpracujące uniwersytety, aby przeprowadzić badania na temat pracy magisterskiej:

  • Uniwersytet w Hamburgu, Instytut Kryminologicznych Badań Społecznych (IKS) (Niemcy)
  • Uniwersytet Eötvös Loránd (ELTE), Budapeszt, Szkoła prawa (Węgry)
  • Université Hassan 1er, Settat (Maroko)
  • Koç University (Istanbul), Departament Socjologii (Turcja)

Organizacje w tej dziedzinie

IMARC zbudował dużą sieć z ponad 40 organizacjami w dziedzinie przekraczania granic, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej. Wśród tych organizacji są międzynarodowe i krajowe organy rządowe, organizacje pozarządowe i firmy handlowe. Organizacje te współpracują z IMARC, oferując staże i pomoc w badaniach i gromadzeniu danych dla badań naukowych, zapewniając wkład w program nauczania oraz doradzając w zakresie relacji między programem edukacyjnym a obszarem pracy.

Lokalizacje

Rotterdam

Address
Erasmus University Rotterdam
Burg. Oudlaan 50, 3062 PA Rotterdam
Netherlands

Rotterdam, Południowa Holandia, Niderlandy

Gandawa

Address
University of Ghent
Sint-Pietersnieuwstraat 25
Gent, Belgium

Gandawa, Flandria, Belgia

Canterbury

Address
SSPSSR, Faculty of Social Sciences, Cornwallis North East, University of Kent, Canterbury, Kent CT2 7NF
Canterbury, Anglia, Wielka Brytania

Bolonia

Address
University of Bologna - Faculty of Law
Via Zamboni, 22, 40126 Bologna BO, Italy

Bolonia, Emilia-Romania, Włochy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium