Piet Zwart Institute

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

INSTYTUT PIETRA ZWART: MASTER STUDIA W SZTUCE, DESIGNIE I SZTUCE EDUKACJI

Piet Zwart Institute oferuje międzynarodowe programy magisterskie Akademii Willem de Kooning w Hogeschool Rotterdam. Od 1999 roku zajmuje się promocją badań i badań w dziedzinie sztuki, projektowania i edukacji artystycznej.

60469_KDH.jpg

Nazwany na cześć pioniera holenderskiego projektanta, Pieta Zwarta, który eksperymentalnie pracował w mediach i kontekstach, Instytut oferuje bogate połączenie dogłębnej specjalizacji i interdyscyplinarnej wymiany w środowisku intymnego uczenia się.

Kursy Piet Zwart Institute znajdują się w samym sercu centrum Rotterdamu, przy Karel Doormanhof 45 i Blaak 10. Podczas gdy studenci i wykładowcy pochodzą z całego świata, przynosząc ze sobą różnorodne wpływy kulturowe, istnieją również silne powiązania z miastem, jego historią i ciągle zmieniającym się środowiskiem miejskim.

Wszystkie cztery kursy Master - Fine Art, Interior Architecture: Research + Design, Media Design and Communication oraz Art Education - podzielają zainteresowanie złożonymi społecznymi, kulturalnymi i politycznymi podstawami każdej dyscypliny.

Dzięki unikalnie opracowanemu programowi łączącemu kolektywną naukę, indywidualne samouczki, badania praktyczne i teoretyczne badania, nasze kursy kształcą profesjonalistów, którzy mają krytycznie refleksyjne, innowacyjne, kwestionujące i pomysłowe podejście do swojej pracy. Nasi absolwenci idą dalej, aby nie tylko osiedlić się w swojej dziedzinie, ale także rzucić wyzwanie i twórczo określić granice swojego zawodu.

Jako program edukacyjny i centrum kultury pojęcie "upublicznianie" jest podstawą naszych działań. Wystawy, programy, konferencje i publikacje są sposobem na rozszerzenie naszych badań poza granice środowiska akademickiego, a jednocześnie doceniają bardzo potrzebną przestrzeń spekulacyjną do refleksji i budowania wiedzy, która jest możliwa tylko dzięki ramom akademickim takim jak Instytut Piet Zwart.

Lokalizacje

Rotterdam

Address
Blaak 10 3011 TA
Rotterdam, Południowa Holandia, Niderlandy

Rotterdam

Address
Karel Doormanhof 45 3012 GC
Rotterdam, Południowa Holandia, Niderlandy

Programy