Przeczytaj oficjalny opis

o ISS

ISS jest międzynarodowa szkoła absolwent socjologii krytycznej polityki zorientowanej. Skupia studentów i nauczycieli z Globalnego Południa i Północy w środowisku europejskim. Założona w 1952 roku jako Międzynarodowy Instytut Studiów Społecznych przez holenderskich uniwersytetów oraz Ministerstwa Edukacji Holandii to robi badań, nauczania i usług publicznych w dziedzinie badań na rzecz rozwoju i współpracy międzynarodowej. Znajdujemy się w Hadze, znanego jako "światowej stolicy prawnych".

ISS / EUR

W dniu 1 lipca 2009 r ISS stała uniwersytecie Instytut Erasmus University Rotterdam (EUR). Ta unikalna konstrukcja, w której ISS ​​zachowuje swoją misję, położenie i względną autonomię jednocześnie korzystać z zasobów dostępnych z międzynarodowej sławy uczelni, powstała po starannym procesie negocjacji. W Instytucie Uniwersyteckim, ISS jest w stanie opracować innowacyjne badania we współpracy z innymi wydziałami EUR i mają większy dostęp do holenderskiego i międzynarodowego finansowania badań. Studenci kończący ISS otrzymują dyplomy i stopnie, które noszą imiona zarówno ISS i EUR. ISS pozostanie w Hadze choć wszyscy pracownicy i studenci będą mieli dostęp do urządzeń i zasobów euro.

Badania

Badania w ISS skupia się na badaniach rozwojowych. Ten interdyscyplinarnej dziedzinie badań stara się zrozumieć zjawiska niedorozwoju, rozwoju i zmian, ze szczególnym uwzględnieniem krajów o niskich dochodach. Ubóstwo, globalizacja, płeć i niesprawiedliwość są słowa kluczowe w większości naszych programów.

nauczanie

Oferujemy czteroletnie studia doktoranckie i pełnomocnego 15,5-miesięcznej magistra Development Studies z różnych specjalności dla uczestników z ponad 50 krajów. Ponadto oferujemy podyplomowe programy dyplomowe i krótkie kursy. Stopnie doktora, w tym, są uznawane na arenie międzynarodowej oraz ustawodawstwa holenderskiego. Już ponad 11.000 wychowanek funkcjonować na wszystkich szczeblach administracji, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Akredytacja

ISS MA Degree Development Studies jest powszechnie uznawana, akredytowana przez accredication organizacji Holandia flamandzkim NVAO oraz zapewnia uprawnienia do wprowadzania do programów doktoranckich w Holandii i innych krajach na całym świecie.

Usług publicznych

Nasi pracownicy pochodzą z wielu krajów i jest źródłem wiedzy i posiada bogate doświadczenie w rozwoju międzynarodowego. Stymulować debatę publiczną na temat aktualnych zagadnień, ważnych dla wymiany wiedzy i podnoszenie świadomości społecznej. ISS organizuje różnorodne imprezy, od małych do dużych konferencji okrągłego stołu spotkań dla wybranych grup. Personel jest także zaangażowana w rozwój zdolności instytucjonalnych, badania zamówieniu oraz usług doradczych dla międzynarodowych agencji i rządów krajowych.

ISS w pigułce

Międzynarodowy Instytut Studiów Społecznych (ISS) w Hadze jest częścią Erasmus University Rotterdam (EUR).

Jest absolwentem Instytutu krytycznej socjologii polityki zorientowanej, założona w 1952 roku i jest w stanie korzystać z sześćdziesięciu lat doświadczenia.

ISS jest bardzo zróżnicowana międzynarodowa społeczność naukowców i studentów z globalnego południa i północy, która łączy ludzi, pomysły i spostrzeżenia w otoczeniu multidyscyplinarnego która karmi, sprzyja i zachęca do krytycznego myślenia i prowadzi innowacyjne badania nad podstawowymi problemami społecznymi.

Klucz do filozofii i praktyce ISS jest pragnienie, aby przyczynić się do osiągnięcia sprawiedliwości społecznej i równości na poziomie globalnym. Silne partnerstwo z organizacjami i osobami w krajach rozwijających się tworzą sieć, w której współtworzenie wiedzy oraz zintegrowane podejście do badań i nauczania może rozwijać się i pozostać społecznie istotne.

ISS akcji ekspertyzy z ogółem społeczeństwa poprzez zapewnienie doradztwa politycznego wysokiego szczebla, służąc jako platforma do dyskusji i wymiany pomysłów i angażując się w doradztwie.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Institute Of Social Studies - Erasmus University Rotterdam

Master of Arts w Development Studies oferuje solidne wykształcenie akademickie i profesjonalnie istotne w teorii i metod badań rozwojowych. Jest on przeznaczony dla osób ... [+]

Master of Arts w Development Studies oferuje solidne wykształcenie akademickie i profesjonalnie istotne w teorii i metod badań rozwojowych. Jest on przeznaczony dla osób pragnących rozpocząć lub kontynuować karierę zawodową w dziedzinie rozwoju. W programie MA można dowiedzieć się o najnowszych teorii i debat. Dowiesz się również, aby zastosować tę wiedzę do praktycznych spraw rozwoju i zmian społecznych.

Krytyczne myślenie

studentów MA są zachęcani do rozwijania krytycznego rozumienia najważniejszych debatach, teorii i strategicznych interwencji oraz umiejętności analizowania problemów, a także projektowania i oceny interwencji mających na celu rozwiązywanie tych problemów. Istotnym elementem tego procesu jest rozwój umiejętności w zakresie metodologii badań, które będą stosowane w pracy naukowej przygotowanej jako wymóg dla studiów magisterskich.... [-]

Niderlandy Haga
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
15 - 16 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku