IHS, Institute For Housing and Urban Development Studies of Erasmus University Rotterdam

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O IHS

Założony w 1958 r. IHS to międzynarodowy instytut mieszkalnictwa i rozwoju miast założony przez Uniwersytet Erazma w Rotterdamie. Od ponad 60 lat naszą misją jest rozwój zdolności ludzkich i instytucjonalnych, zmniejszenie ubóstwa i poprawa jakości życia w miastach. Oferujemy programy magisterskie, doktoranckie i krótkie kursy na różne tematy miejskie, w tym dynamikę społeczno-przestrzenną w planowaniu, odporność na zmiany klimatu, lokalne innowacje gospodarcze, mieszkalnictwo z perspektywy praw człowieka i płci, zrównoważony rozwój i zielone miasta (infrastruktura, energia i woda), grunty prawo i finanse oraz regeneracyjne zarządzanie zasobami naturalnymi.

120113_commonstudentheaderErasmus.jpg

Metody nauczania i uczenia się

Nasze metody nauczania i uczenia się są osadzone w unikalnym podejściu IHS polegającym na wzajemnym zapłodnieniu edukacji, doradztwa i badań. Podejście IHS ma na celu wyposażenie studentów w tworzenie wielowymiarowych rozwiązań na rzecz ograniczenia ubóstwa i poprawy jakości życia w miastach. Nasza kadra akademicka jest stale zaangażowana w międzynarodowe misje dydaktyczne i szkoleniowe, stale pracując nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań miejskich. Jesteśmy dumni z naszego interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dzięki któremu zapewniamy, że rzeczywiste problemy miejskie i rozwiązania są rozwiązywane z powrotem w naszym programie nauczania.

120112_Renownedprofessors.jpg

Facylitatorzy

IHS współpracuje ze światowymi liderami w dziedzinie rozwoju obszarów miejskich, w tym UN-Habitat, Cities Alliance i ICLEI. IHS współpracuje również z wiodącymi holenderskimi uniwersytetami w Holandii i na całym świecie, aby zapewnić kompleksowe zrozumienie rozwoju obszarów miejskich. Amsterdam, Groningen i TU-Delft to jedne z uniwersytetów, które prowadzą wykłady na temat brandingu miasta, ekonomii miast, logistyki, transportu i zachowania dziedzictwa kulturowego. To tylko niewielki wybór dodatkowych zasobów akademickich, które każdego roku oferuje studentom IHS.

Studenci

Klasa IHS składa się z profesjonalistów średniego szczebla z bogatymi i różnorodnymi doświadczeniami z ponad 45 krajów. Typowe wykształcenie to architektura, inżynieria, planowanie, ekonomia, nauki społeczne, nauki o środowisku i mieszkalnictwo.

Absolwenci IHS ogromnie przyczynili się do wypełnienia naszej misji redukcji ubóstwa i poprawy jakości życia w miastach na całym świecie. Następnie zajmują różne stanowiska w sektorze prywatnym, rządowym i akademickim. Oto kilka przykładów stanowisk zajmowanych przez naszych absolwentów:

● Gospodarka o obiegu zamkniętym dla kierowników projektów w Philips

● Specjalista ds. Zarządzania i polityki miejskiej w UN-Habitat

● Konsultant architektoniczny w Asian Development Bank

● Doradca planowania przestrzennego w GIZ

● Starszy inspektor w Ministerstwie Samorządu Lokalnego i Rozwoju Regionalnego

● Dyrektor Centrum zrównoważonego transportu i zmian klimatu

● Profesor zwyczajny na Pontificia Universidad Javeriana

120110_getadiplomafromatop100university.jpg

Miasto

IHS znajduje się na kampusie Uniwersytetu Erazma, Woudestein , w kultowym mieście Rotterdam. Odważny styl architektury, pionierskie planowanie urbanistyczne i sławna populacja wielokulturowa sprawiły, że Rotterdam znalazł się na czele innowacji i uprawy w świecie miejskim. IHS jest dumny ze swojej historii Rotterdamu, pomagając odbudować i wynaleźć miasto po zniszczeniach spowodowanych przez II wojnę światową. Na tle imponującej panoramy Rotterdam jest pełen lokalnych i międzynarodowych połączeń transportowych, dzięki czemu jest idealną bazą wypadową do odkrywania wszystkiego, co Holandia i reszta Europy ma do zaoferowania. Istnieją dobrze połączone systemy transportu i bezpieczne ścieżki rowerowe, co sprawia, że podróżowanie po mieście jest bardzo przyjemne. Jest to miasto przepełnione różnorodnością ze 175 różnymi narodowościami, które stanowią 600 000 mieszkańców Rotterdamu. Dodatkowo nauka języka angielskiego jest obowiązkowa w holenderskim systemie edukacji, co oznacza, że praktycznie cały kraj potrafi mówić po angielsku! „Niech się stanie” to wizja wspierająca rozwój tego fantastycznego miasta, zilustrowana połączeniem portu, miasta Rotterdam i Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie.

120109_Resized_Girlsoncampusfromtheback.jpg

Rekrutacja

Od 1 października każdego roku możesz zacząć aplikować na nasze programy magisterskie. Aby dowiedzieć się więcej na temat warunków przyjęcia, odwiedź naszą stronę tutaj .

Programy nauczane w

język angielski

Lokalizacje

Rotterdam

Institute For Housing and Urban Development Studies, IHS, Erasmus University Rotterdam

Address
Burgemeester Oudlaan 50
Mandevile, 14th floor
3062 PA Rotterdam, Południowa Holandia, Niderlandy
Telefon
+ 31 10 408 9825

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium