Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wszyscy członkowie wydziału są zaangażowani zarówno w badania naukowe, jak i w nauczanie. To pozwala szkole się rozwijać. Dzięki pięciu programom studiów licencjackich i 18 programom dla absolwentów, Szkoła Główna Handlowa Erasmus stara się być najlepsza w swoich dyscyplinach (ekonomia, ekonomika biznesu i ekonometria) i dąży do osiągnięcia doskonałości zarówno w zakresie badań naukowych, jak i nauczania. Można to zmierzyć na podstawie wyników w rankingach.

Szkoła Główna Handlowa Erasmus ma strategiczne ukierunkowanie na ekonomię. Tak jak było 100 lat temu, ponieważ szkoła została założona w 1913 roku, ekonomiści są bijącym sercem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Najlepsi absolwenci Erasmusa wnieśli wybitny wkład w naukę, rząd i biznes.

Erasmus School of Economics jest znanym na całym świecie instytutem, który przyczynia się do poszerzenia wiedzy naukowej o przyszłe problemy gospodarcze i stara się odpowiedzieć na aktualne, istotne kwestie dotyczące rządu i firm. Szkoła koncentruje się na tworzeniu, rozpowszechnianiu i stosowaniu wiedzy naukowej, wszystko z ekonomicznego punktu widzenia. Szkoła Główna Handlowa Erasmus opiera się na najnowszych spostrzeżeniach w tej dziedzinie. Współpracuje z międzynarodowymi partnerami naukowymi i posiada lokalne punkty kontaktowe w kwestiach biznesowych związanych z wyjątkową pozycją miasta Rotterdam jako centrum transportu i przemysłu.

Wyposażenie kampusu:

Centrum Erasmus School of Economics jest naszym kampusem Woudestein, wygodnym 15-minutowym rowerem od centrum Rotterdamu, w tym eleganckiego dworca kolejowego Rotterdam Centraal. Poza godzinami lekcyjnymi uczniowie uczą się w wypełnionym światłem nowym budynku Polak lub w naszej nowoczesnej bibliotece uniwersyteckiej, łapią kawę w Erasmus Food Plaza lub uczestniczą w imprezie w teatrze lub kawiarni w Smitse. Centrum sportowe na terenie kampusu oferuje fitness, taniec, spinning, squash i tenis wśród wielu innych klas. W skrócie, wystarczy zrobić na kampusie, który tętni życiem studenckim.

Kariera:

Wiele firm w Holandii i za granicą jest zainteresowanych pozyskaniem ekonomistów z konkretną, ale również z szeroką wiedzą, którą mogą zastosować w różnych sytuacjach życiowych. Specyficzna wiedza, ale szerokie zastosowanie ekonomii sprawia, że ​​absolwenci ekonomii są bardzo popularni w wielu sektorach biznesowych i rządowych.

Nasi uczniowie kontynuują szeroki zakres karier. Nasi ekonomiczni i ekonometryczni absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Większość absolwentów jest w stanie znaleźć pracę w ciągu trzech miesięcy po ukończeniu studiów. Podstawą przyszłej pracy jest wybór przedmiotów wybranych podczas studiów. Jednak niezależnie od tego, co wybierzesz, ekonomiści z Rotterdamu mają szerokie możliwości zatrudnienia. Nie tylko pracują w konkretnych zawodach ekonomicznych, ale także znajdują pracę na bardziej ogólnych stanowiskach na poziomie akademickim. Kilka przykładów pozycji obejmuje analityków giełdowych, menedżera inwestycyjnego / analityka, przedsiębiorców, doradców finansowych, menedżerów marketingu, inspektorów podatkowych, kierowników sprzedaży, pracowników ds. Polityki, menedżerów personelu, wykładowców, pracowników akademickich, polityków, konsultantów zarządzania i dziennikarzy naukowych. Chociaż powyższa lista zawiera wiele pozycji i sektorów, nasi ekonomiści można znaleźć przede wszystkim w następujących sektorach:

  1. Bankowość
  2. księgowość, biura administracyjne, doradcy podatkowi
  3. doradztwo
  4. ogólna administracja publiczna
  5. firmy zajmujące się badaniami ekonomicznymi / doradztwem
  6. handel (szczególnie firmy hurtowe) i międzynarodowe koncerny
  7. przedsiębiorczość

Rekrutacja:

Od 1 listopada każdego roku możesz zacząć aplikować na nasze studia licencjackie i magisterskie. Teraz możemy sobie wyobrazić, że jesteś ciekawy dowiedzieć się o wymaganiach wstępnych i jak się ubiegać.

Wszystko zależy oczywiście od wcześniejszej edukacji i innych czynników. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę internetową, aby zapoznać się z wymogami dotyczącymi programu licencjackiego i magisterskiego .

Lokalizacje

Rotterdam

Erasmus School of Economics

Address
Erasmus School of Economics
P.O. Box 1738

3062PA Rotterdam, Południowa Holandia, Niderlandy
Telefon
+31 10 408 1380

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy