Przeczytaj oficjalny opis

Co oznacza Akademia Architektury?

Studiowanie w kontekście międzynarodowym

Opowiadamy się za otwartą i dociekliwą postawą, za eksperymentowaniem i zachęcamy uczniów do przyjęcia własnej pozycji. Uważamy miasto Amsterdam za laboratorium dla zadań projektowych naszych studentów i wykładowców. Akademia utrzymuje bliskie kontakty ze społecznością zawodową w regionie, z usługami publicznymi, zamawiającymi i deweloperami. Nasze programy studiów zajmują również ważne miejsce na arenie międzynarodowej. Akademia ma silne powiązania z powiązanymi programami studiów za granicą. Studenci ze wszystkich zakątków świata studiujący w Akademii, międzynarodowi wykładowcy gościnni i prelegenci regularnie odwiedzają, a studenci często uczestniczą w zagranicznych wycieczkach i projektach.

Studiowanie i praca jednocześnie

Studia i praca idą w parze podczas studiów. Ta kombinacja oznacza, że studenci i wykładowcy są bezpośrednio zaangażowani w praktykę projektowania i badań. Podczas nauki będziesz już aktywną częścią szerokiej sieci kolegów. Ci, którzy ukończyli Akademię, często pozostają zaangażowani w program studiów. Student staje się pracodawcą i, na podstawie tego stanowiska, wykładowcą lub mentorem dla nowego pokolenia studentów.

Interdyscyplinarny

Architektura, urbanistyka i architektura krajobrazu to niezależne dyscypliny w ramach Akademii, które są częściowo oferowane w połączeniu. W ten sposób studenci są przygotowani na obecną, zintegrowaną praktykę zawodową, która jednocześnie wymaga specjalizacji i szerokości od studentów. Akademia Architektury jest jedyną instytucją edukacyjną w Holandii, która oferuje programy magisterskie w sposób interdyscyplinarny. Ta kombinacja nadaje Akademii wyjątkową pozycję w Holandii i za granicą.

Międzynarodowy

Wyjazd studyjny za granicę, studiowanie w innym programie studiów na semestr lub rozpoczęcie projektu z grupą studentów zagranicznych; to wszystko jest możliwe w Akademii. Prowadzimy aktywną sieć europejskich programów studiów, dzięki którym studenci i wykładowcy są wymieniani na małą skalę. Akademia jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Architektonicznej (EAAE) i jest partnerem European Masters in Landscape Architecture (EMiLA), dzięki któremu można uzyskać tytuł „European Master in Landscape Architecture”. Akademia współpracuje w ramach programu Erasmus, na podstawie którego organizowane są międzynarodowe warsztaty. Ponadto istnieje wiele zagranicznych projektów i partnerstw z różnymi programami projektowymi w Europie. W miesiącach letnich organizujemy tzw. Szkołę letnią: różne wycieczki międzynarodowe, w których można uczestniczyć.

Inspirujące środowisko i aktualna debata

Akademia Architektury znajduje się na Waterlooplein w Amsterdamie w XVII-wiecznym kompleksie budynków odnowionym przez Clausa en Kaana Architectena. Akademia zajmuje wyjątkowe miejsce w życiu kulturalnym Amsterdamu i odgrywa aktywną rolę w dyskursie zawodowym. Wykłady, warsztaty, wydarzenia i wystawy organizowane są we współpracy z innymi organizacjami. Cykl wykładów - otwarty dla studentów - w oparciu o aktualne tematy odbywa się przez cały rok.

Tytuł architekta

Po uzyskaniu tytułu magistra (Master of Science), masz prawo do rozpoczęcia niezależnej praktyki zawodowej i natychmiastowego dopuszczenia do rejestru architektów, urbanistów i architektów krajobrazu.

Praktyczne badania w edukacji

Świat zmienia się w sposób ciągły i coraz szybciej. Rozwój społeczny, praktyczny i techniczny stawia projektantowi nowe wymagania. Dlatego Akademia integruje z edukacją badania ukierunkowane na praktykę. Profesorowie organizują kursy mistrzowskie, projekty, wycieczki, wystawy i wykłady w ramach swojego programu badawczego.

Część Uniwersytetu Sztuki w Amsterdamie

Aby uzyskać nowe spostrzeżenia i innowacje, musisz być w stanie i ośmielić się patrzeć poza granice własnego pola. Amsterdamski Uniwersytet Sztuki (AHK) oferuje studentom szeroką orientację w zakresie sztuki i kultury iz tego powodu przywiązuje dużą wagę do tego, aby studenci mogli zdobyć wiedzę na temat rozwoju w innych dyscyplinach sztuki. W ramach programów oferowanych w AHK zapewniamy miejsce na współpracę z innymi programami studiów i wymianami międzynarodowymi.

Nasza misja

Akademia Architektury w Amsterdamie oferuje projektantom kursy dla projektantów. Jest skierowany do uczniów, którzy są zmotywowani i wyposażeni do praktyki projektowej i wybierają nauczycieli, którzy wyróżnili się w praktyce projektowania i badań.

Studenci są szkoleni w zakresie projektowania przestrzennego jako dyscypliny praktycznej i krytycznej w punkcie przecięcia sztuki, nauki i technologii. Świadoma decyzja o powiązaniu go z edukacją artystyczną (Amsterdam University of the Arts AHK) podkreśla szczególne znaczenie, jakie Akademia przywiązuje do artystycznego aspektu wykonywania zawodu.

Wysokiej jakości środowisko do nauki

Akademia ma na celu zapewnienie niewielkiego, wysokiej jakości środowiska edukacyjnego o otwartym klimacie, z naciskiem na określenie własnych stanowisk przez opiekunów i studentów. Orientacja międzynarodowa jest nieodłączną częścią tego.

Architektura, urbanistyka i architektura krajobrazu są postrzegane jako trzy kompletne, niezależne dyscypliny. To zmienia fakt, że trzy dyscypliny są celowo oferowane jednocześnie i częściowo w połączeniu. Ma to na celu przygotowanie studenta do zintegrowanego wykonywania zawodu.

Konkretne lokalizacje w Holandii i za granicą to laboratorium projektanta. Miasto Amsterdam, siedziba Akademii, jest aktywnie zaangażowane w kurs jako budynek społeczny, historyczne dzieło sztuki i trwające wyzwanie projektowe.

Terminy składania wniosków

Holenderscy studenci: 1 maja 2019 r

Studenci zagraniczni: 1 kwietnia 2019 r

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Amsterdam University of the Arts - Academy of Architecture

Architektura krajobrazu jest czasami opisywana jako „rysowanie w topografii”, ale zawód obejmuje znacznie więcej. Podczas studiów magisterskich w Amsterdamskiej Akademii ... [+]

Przegląd

Architektura krajobrazu jest czasami opisywana jako „rysowanie w topografii”, ale zawód obejmuje znacznie więcej. Podczas studiów magisterskich w Amsterdamskiej Akademii Architektury zdobędziesz wiedzę, wgląd i umiejętności, które umożliwiają rozwiązywanie problemów przestrzennych poprzez projektowanie i rzucanie światła na nowe sytuacje topograficzne. Odbędzie się to na różnych poziomach skali, od ogrodu po region.

Nie tylko nauczysz się godzić nowe elementy, takie jak woda, infrastruktura, budynki lub zieleń, z istniejącymi cechami i możliwościami środowiska naturalnego i historycznego, ale także, w jaki sposób uruchomić proces, w którym coraz więcej stron będzie się trzymać . Badania są ważną częścią pracy, ponieważ może to wynikać z prawdziwego zrozumienia i innowacji. Oznacza to również zrozumienie innych czynników niż przestrzenny: użytkowników, twórców i menedżerów. Przede wszystkim architekt krajobrazu jest wyraźnie świadomy wpływu, jaki czynnik czasu wywiera na jakość środowiska, i może pozwolić, aby to działało. Wprowadzając odpowiednie podstawowe warunki, tworzy się wysokiej jakości środowisko zewnętrzne.... [-]

Niderlandy Amsterdam
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Amsterdam University of the Arts - Academy of Architecture

Miasta są niewyczerpanym źródłem inspiracji i fascynacji ludzkimi rękami. Podczas studiów magisterskich z zakresu urbanistyki w Amsterdamskiej Akademii Architektury naucz ... [+]

Przegląd

Miasta są niewyczerpanym źródłem inspiracji i fascynacji ludzkimi rękami. Podczas studiów magisterskich z zakresu urbanistyki w Amsterdamskiej Akademii Architektury nauczysz się rozumieć miasto w całej jego złożoności i często nieprawdopodobnej skali, tworzyć inteligentne strategiczne propozycje rozwoju na przyszłość i sprawić, by zarówno funkcjonalne i atrakcyjne propozycje projektowe dla rzeczywistych miejsc w miasto.

Jako urbanista możesz przełożyć pragnienia obywateli, przedsiębiorców i administratorów, a także abstrakcyjne analizy, teorie i historie socjologów, ekonomistów, planistów miejskich i wiejskich, inżynierów ruchu drogowego i podobnych dyscyplin na konkretne i znaczące propozycje projektowania przestrzennego; dla ulicy, dzielnicy, dzielnicy, miasta i regionu miejskiego. Ponadto otrzymasz wszystkie narzędzia Akademii, aby stać się centralną i łączącą osobą w budynku miasta i stać się wszechstronnym i autentycznym profesjonalistą.... [-]

Niderlandy Amsterdam
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Amsterdam University of the Arts - Academy of Architecture

Podczas studiów magisterskich w dziedzinie architektury na Akademii Architektury dowiesz się, jak znaleźć i promować swoją pozycję w szerokim zakresie architektury. Model ... [+]

Przegląd

Podczas studiów magisterskich w dziedzinie architektury na Akademii Architektury dowiesz się, jak znaleźć i promować swoją pozycję w szerokim zakresie architektury. Model edukacji współbieżnej, sprawdzone połączenie nauki i doświadczenia zawodowego, inspirujący gościnni wykładowcy z dziedziny oraz mały i międzynarodowy program studiów w centrum miasta, oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do przekształcenia się w pełnoprawnego architekta , abyś mógł stać się inspirującym artystą przestrzennym z własnym podpisem architektonicznym, który jest w pełni wyposażony, aby odgrywać główną rolę w procesie projektowania. W Akademii Architektury zostaniesz przeszkolony, aby być architektem, który ośmieli się wystawić swoją szyję i który jest gotowy patrzeć dalej niż świat, który już zna. Widzisz możliwości, możesz inspirować innych, ośmielać się dokonywać wyborów i umieć je integrować, aby całość była czymś więcej niż sumą części.... [-]

Niderlandy Amsterdam
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Waterlooplein 211-213 1011 PG
Amsterdam, North Holland, Niderlandy