Zaragoza Logistics Center

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Zaragoza Logistics Center ( ZLC ) to instytut badawczy i edukacyjny ustanowiony przez rząd Aragonii w Hiszpanii we współpracy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) i University of Zaragoza. Kampus ZLC , założony w 2003 r., ZLC się w „Dinamiza business park”, zaprojektowanym tak, aby sprostać potrzebom firm i przestrzeni po EXPO Saragossa 2008.Zaragoza Logistics Center (ZLC) in EXPO, Zaragoza" src="https://cdn02.masterstudies.com/img/element_db/12/120031_zlc-expo.jpg" alt="Zaragoza Logistics Center (ZLC) in EXPO, Zaragoza" />

Misją ZLC jest stworzenie międzynarodowego centrum doskonałości w zakresie badań i edukacji w zakresie logistyki i SCM, które aktywnie współpracuje z przemysłem i sektorem publicznym w celu rozwijania i rozpowszechniania wiedzy. Aby zrealizować swoją misję, ZLC współpracy z MIT Center for Transportation and Logistics utworzyło MIT-Zaragoza International Logistics Program, unikalny model współpracy między przemysłem, rządem i środowiskiem akademickim. To udane partnerstwo doprowadziło do powstania MIT Global SCALE Network, która obecnie obejmuje cztery kontynenty. Ponadto Zaragoza Logistics Center uczestniczy w szeregu krajowych i międzynarodowych inicjatyw badawczych i edukacyjnych.

W 2008 r. Hiszpańskie Ministerstwo Edukacji i Nauki oficjalnie uznało ZLC za Biuro Transferu Wiedzy (KTO). ZLC jest członkiem Narodowego Centrum Doskonałości badań w dziedzinie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, CNC LOGISTICA, które zostało utworzone w 2006 roku przez ZLC wraz z trzema innymi instytucjami. Udział tego centrum sprawia, że ZLC odgrywa wiodącą rolę w definiowaniu i koordynowaniu inicjatyw badawczych, rozwojowych i innowacyjnych w całej Hiszpanii w zakresie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. ZLC stale wspiera lokalny bank oszczędnościowy Ibercaja i Europejski Fundusz Społeczny w jego działalności.

Lokalizacje

Saragossa

Address
Zaragoza Logistics Center
Avenida de Ranillas 5, edificio 5A (EXPO), planta calle

50018 Saragossa, Aragonia, Hiszpania

Cambridge

Address
Cambridge, Massachusetts, Stany Zjednoczone