University of Oviedo -

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Oviedo jest publiczną instytucją szkolnictwa wyższego i badań naukowych w Księstwie Asturii. Z ponad 400-letnią historią, oferuje pełny zakres studiów licencjackich dostosowanych do Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (EHEA) we wszystkich dziedzinach wiedzy i studiów podyplomowych we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi uniwersytetami i ponad 250 firm.

Campus of International Excellence

Dzięki międzynarodowemu kontaktowi, bliskiemu powiązaniu z regionem i silnemu zaangażowaniu w transfer wiedzy do świata biznesu, Uniwersytet w Oviedo był jednym z pierwszych dziewięciu uniwersytetów w Hiszpanii, które otrzymały akredytację jako kampus doskonałości międzynarodowej w dniu 26 listopada 2009 r. Projekt CIE Asturias-Ad Futurum skupia ponad 300 regionalnych i krajowych instytucji, firm i centrów technologicznych.

Główne liczby

 • 25 000 studentów
 • 2.000 wykładowców i badaczy
 • 1.000 członków personelu administracyjnego
 • 57 programów studiów licencjackich
 • 50 programów magisterskich
 • 6 programów magisterskich Erasmus Mundus (3 koordynowane przez Uniwersytet w Oviedo)
 • 24 programy doktoranckie
 • 65 kursów certyfikacyjnych
 • 210 łóżek w akademikach
 • 800 studentów zagranicznych
 • 17 wydziałów i szkół
 • 38 departamentów
 • Roczny budżet w wysokości 198 milionów euro

Siedem kampusów w trzech miastach

Nauczanie odbywa się na siedmiu kampusach rozmieszczonych w centralnym regionie Asturii: Oviedo (El Cristo, El Milán, Llamaquique, Catalanes i Oviedo-Center), Gijón i Mieres, oprócz oferowania różnych usług uniwersyteckich w Avilés. W 2010 r. Przeprowadził on ambitny proces obejmujący połączenie ośrodków powiązanych z Campus of International Excellence i został ustanowiony jako przykład najlepszych praktyk dla hiszpańskich uniwersytetów. W rezultacie Uniwersytet ma 16 wydziałów i szkół, cztery powiązane instytucje i profesjonalną szkołę wychowania fizycznego i medycyny sportowej. Ponadto Międzynarodowe Centrum Studiów Podyplomowych zarządza tytułami magistra i doktoratem. Programy.

Ponadto instytucja akademicka dysponuje w pełni wyposażonymi obiektami sportowymi i nowoczesnymi, odnowionymi pomieszczeniami dla studentów, wykładowców i pracowników administracji oraz obsługi.

Kierownik badań w regionie

Uniwersytet w Oviedo podejmuje 80% R

Asturiańska instytucja może pochwalić się także dwoma wyspecjalizowanymi klastrami (energia, środowisko i zmiany klimatu oraz biomedycyna i zdrowie) ściśle związanymi z regionalnymi parkami technologicznymi i asturyjską siecią ochrony zdrowia.

Zaangażowanie w społeczeństwo

Zgodnie z historyczną spuścizną, która uczyniła Uniwersytet w Oviedo pionierem w rozszerzaniu uniwersytetów w Hiszpanii pod koniec XIX wieku, działalność polegająca na rozpowszechnianiu wiedzy wykracza poza kampusy, aby dotrzeć do całego Księstwa Asturii. Historyczny budynek, położony w centrum Oviedo, jest siedzibą Centrum Kultury Uniwersytetu LAUDEO, gdzie odbywają się ważne akademickie i kulturalne wydarzenia, otwarte dla całego społeczeństwa Asturii.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Uniwersytet w Oviedo oferuje opiekę i wsparcie dla osób o szczególnych potrzebach oraz "przestrzeń solidarności", w której odbywają się działania wolontariackie i działania w zakresie współpracy międzynarodowej. Dział ds. Równości zapewnia przestrzeganie zasad równości płci i godzenia pracy z rodziną.

Lokalizacje

Oviedo

Address
Edificio Histórico.
Plaza del Riego, 4 Entresuelo.

33003 Oviedo, Asturia, Hiszpania