Universidad de Salamanca

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

University of Salamanca (hiszpański: Universidad de Salamanca ) to hiszpańska instytucja szkolnictwa wyższego, położona w miejscowości Salamanca , na zachód od Madrytu , w autonomicznej wspólnocie Kastylii i León . Został założony w 1134 r. I otrzymał królewski statut fundacji króla Alfonso IX w 1218 r. Jest to najstarszy założony uniwersytet w Hiszpanii i czwarty najstarszy uniwersytet europejski działający nieprzerwanie. Formalny tytuł „Uniwersytetu” został nadany przez króla Alfonsa X w 1254 r. I uznany przez papieża Aleksandra IV w 1255 r.

Salamanca przyciąga studentów studiów licencjackich i magisterskich z całej Hiszpanii ; jest to najwyżej notowany uniwersytet w Hiszpanii oparty na liczbie studentów pochodzących z innych regionów. Znany jest również ze swoich kursów hiszpańskiego dla obcokrajowców, którzy przyciągają ponad dwa tysiące studentów zagranicznych rocznie. Dziś Uniwersytet w Salamance jest ważnym ośrodkiem studiów humanistycznych i jest szczególnie ceniony ze względu na studia językowe, a także prawa i ekonomię. Badania naukowe prowadzone są na uniwersytecie iw ośrodkach badawczych z nim związanych, takich jak Centro de Investigación del Cáncer [Centrum Badań nad Rakiem], Instituto de Neurociencias de Castilla y León [Instytut Neurobiologii Kastylii i León], Centro de Láseres Pulsados Ultracortos Ultraintensos [Ultrashort Ultraintense Pulse Lasers Center].

We współpracy z University of Cambridge University of Salamanca współtworzył Stowarzyszenie Testerów Językowych w Europie (ALTE) w 1989 r. W 2009 r. Trwały przygotowania do obchodów ósmej rocznicy powstania instytucji.

Lokalizacje

Salamanka

University of Salamanca

Address
Centro de Formación Permanente. Títulos Propios
Universidad de Salamanca,
C/Fonseca,2, 1ªplanta
37002 Salamanca - España

Salamanka, Kastylia i León, Hiszpania
Telefon
+34 923 29 46 48