OTOXO Productions

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O nas

OTOXO Productions to wielokrotnie nagradzana firma produkująca filmy dokumentalne, założona w 2008 roku w Barcelonie. Robimy filmy o ludzkich twarzach i niesłyszanych głosach za dużymi problemami społecznymi, a także pionierskich i innowacyjnych ludzi, którzy kształtują zmiany społeczne. Poprzez naszą pracę chcemy rzucić wyzwanie niesprawiedliwości społecznej i wspierać ludzi i grupy walczące o bardziej inkluzywny, postępowy i pełen nadziei świat.

Filmy dokumentalne OTOXO regularnie pojawiają się w telewizji i mediach zarówno w Hiszpanii, jak i na całym świecie, na kanałach i platformach takich jak The Guardian, GuideDoc, TV3 i BTV oraz BCN Mes. Filmy zdobyły także nagrody na festiwalach na całym świecie, od Bejrutu po Toronto, Sarajewo, Mumbaj, Los Angeles i Loch Ness.

OTOXO Productions prowadzi także program "Into Industry", który daje wybranym uczestnikom możliwość podjęcia pierwszych profesjonalnych kroków w branży audiowizualnej poprzez wspólne reżyserowanie filmów dokumentalnych i dokumentalnych dla telewizji i mediów internetowych we współpracy z BTV i BCN Mes.

111513_pexels-photo-320617.jpegJan

Dyrektor

John tworzył filmy dokumentalne od 2006 roku, a OTOXO zawsze był jego głównym celem, współpracował z takimi jak REC Audiovisuals, Noon Films i Andrés Bartos Amory. Jego twórczość została doceniona na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym na Międzynarodowym Festiwalu w Sarajewie, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w KASHISH Mumbai, Festiwalu Filmów Kobiet w Nevadzie, Portobello Film Festival, Loch Ness Film Festival i GREC Festival w Barcelonie.

Oprócz sukcesów reżysera i scenarzysty, jest także wykładowcą na temat tworzenia filmów dokumentalnych, szczególnie w pracy z wyłaniającymi się filmowcami. Poza tym, że był dyrektorem INto INdustry Program, pracował z King's College w Londynie i Sheffield Doc / Fest. Jest również stałym panelistą Wiadomości i wydarzeń bieżących "Nasza najlepsza godzina" w telewizji El Punt Avui.

John pochodzi ze Szkocji, ale mieszka w Barcelonie od 2007 roku. Ma stopień magistra w zakresie badań społecznych na Uniwersytecie w Aberdeen. Zaangażował się w dokumentację dzięki profesjonalnemu doświadczeniu w dziennikarstwie, badaniach społecznych i pracy dla Szkockiej Komisji ds. Rasowych. Równość.

111512_pexels-photo-1870438.jpegTomek

Dyrektor

Tom pracuje w dokumentach od 2007 roku. Oprócz pracy z OTOXO zrealizował także zdjęcia do National Geographic, Padi Productions i TV3. Jego filmy pokazywane były na całym świecie na festiwalach takich jak: Ottowa International Shorts Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Ourense, Wiper New York Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych w Rydze, Ryga, Barcelona International Environmental Film Festival i Ozark Filmfest.

Poza uznaniem, jakie otrzymał za reżyserię i zdjęcia, jest także wykładowcą obu tematów, głównie z naciskiem na filmową estetykę w dokumentach społecznych i rozwoju relacji reżyser / bohater. Jest dyrektorem i współzałożycielem INto INdustry Program, a także prezentował na Sheffield Doc / Fest i Aarhaus University w Danii.

Tom pochodzi z Anglii, ale od 2005 roku jest tutaj w Catalunya. Studiował na Uniwersytecie w Nottingham i ELISAVA, National Escola Superior de Disseny, gdzie specjalizował się w Art Director i The Moving Image.

111268_pexels-photo-1438072.jpeg

Lokalizacje

Barcelona

Address
Otoxo Productions
Centre Cívic Convent de Sant Agustí
Carrer del Comerç, 36

08003 Barcelona, Katalonia, Hiszpania

Programy

Ta szkoła oferuje również: