International Montessori Institute

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

o nas

International Montessori Institute (IMI) to ośrodek specjalizujący się w edukacji Montessori, który ma jasny cel: zaoferować klasyczny i rygorystyczny trening Montessori oparty na oryginalnych źródłach Dr Maria Montessori, dostosowany do aktualnych potrzeb edukacyjnych, łączący w jednym centrum szkoleniowym Najlepsza z włoskiej i anglosaskiej tradycji.

Aby to zrobić, wybraliśmy trenerów z obu profili, dzięki czemu oferujemy naszym studentom szeroki i unikalny obraz edukacji Montessori.

Nasza kadra nauczycielska została starannie wybrana ze względu na bogate międzynarodowe doświadczenie, w celu przekazania całego bogactwa metody Montessori.

Ta interesująca kombinacja sprawia, że ​​IMI jest wyjątkowym miejscem spotkań Montessori na świecie, które generuje dialog między montessori, który zapewnia wierność ideom i wizji dr Marii Montessori.

Nasza misja

W IMI chcemy, aby pedagogika Montessori dotarła do publicznej szkoły. Naszym celem jest, aby wszystkie dzieci mogły uczyć się tą metodą. Klasa Montessori to przygotowane środowisko, w którym dzieci wchodzą w interakcje i rozwijają swój potencjał. Dzieci stają się centrum wszystkiego. Rytmy uczenia się są różne, dlatego też działania muszą być skoncentrowane na tym rytmie, więc muszą być zindywidualizowane.


Nasza wizja

Nasze powiązania z różnymi organizacjami publicznymi i prywatnymi, zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi, są coraz bardziej zdecydowane, co zachęca nas do dalszej aktywnej współpracy w zakresie tworzenia innowacyjnych szkoleń. Jednym z naszych największych wyzwań jest wzmocnienie naszej obecności na poziomie krajowym, co z kolei zwiększy naszą obecność na arenie międzynarodowej. W tym celu, oprócz naszych szkoleń online, prowadzimy seminaria i szkolenia bezpośrednie w różnych krajach i na różnych kontynentach. Wdrożenie nowych szkoleń w różnych językach, angielskim, włoskim i wkrótce portugalskim, umocni nas do przekazania metody Montessori poza nasze granice.

Nasze wartości

Zasady etyczne, na których opiera się kultura naszego ośrodka i które są naszymi wytycznymi zachowania, są takie same jak postulowane przez doktora Montessori w życiu. Z tego powodu naszą główną troską są dzieci. Wierzymy w społeczeństwo oparte na spójności. Społeczeństwo oparte na wartościach wyniesionych z dzieciństwa dzięki systemowi edukacyjnemu, który umieszcza dziecko w centrum, dając poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie; zapewnienie niezbędnych narzędzi do pełnego rozwoju.


Jakość naszych szkoleń i elastyczność nowych technologii sprawiły, że jesteśmy punktem odniesienia w nauczaniu w pedagogice Montessori. Dzięki wspaniałemu wydziałowi i zespołowi ludzkiemu gotowi zaoferować najlepsze z siebie, IMI jest teraz bezpieczny.

Od czasu otwarcia pierwszej szkoły Montessori w Rzymie, w 1907 roku, edukacja Montessori rozszerzyła się do tego stopnia, że ​​obecnie na całym świecie jest ponad 25 000 szkół Montessori. Maria Montessori zmieniła edukację, tworząc materiały pedagogiczne, które sprzyjają uczeniu się i koncentrują się na idei, że jeśli coś musi się zmienić, musi to być szkoła, a nie dziecko.

Wszyscy nasi studenci mogą skorzystać z ofert pracy opublikowanych w Portalu Zatrudnienia w naszym Wirtualnym Kampusie, który otrzymujemy z różnych ośrodków Montessori we wszystkich krajach świata.

W 2017 r. Mieliśmy przyjemność i przywilej posiadania ponad 1700 nowych studentów, którzy przeszli przez nasze sale wykładowe, mieszane i online. Studenci z różnych środowisk, takich jak: Azja, Stany Zjednoczone, Meksyk, Argentyna, Ekwador, Wenezuela, Chile, Niemcy, Francja, Anglia itd. I, oczywiście, całe terytorium krajowe.

Podobnie, większość naszych studentów, przed zakończeniem okresu szkolenia, ćwiczy w różnych krajowych i międzynarodowych ośrodkach Montessori, takich jak Hongkong, Dubaj, Meksyk, Stany Zjednoczone, Argentyna, Francja i Niemcy, itp.


Centra współpracy i organizacje


Czym jest Montessori?

  • Wpływ ruchu na uczenie się: Znaczący ruch jest pomocą dla uczenia się i poprawia zdolność zatrzymywania pojęć; korzystanie z rąk jest wspaniałym kanałem wprowadzania informacji do mózgu.
  • Wybór i postrzegana kontrola: Każda nauka jest głębsza i łatwiejsza, kiedy ludzie wybierają to, czego chcemy się nauczyć, i możemy monitorować tę naukę.
  • Nagrody i zewnętrzna motywacja przeszkadzają w uczeniu się: jest to wewnętrzna motywacja osoby, która jest pozytywna i musimy zachęcać.
  • Uczenie się od rówieśników ułatwia zrozumienie: Dialog rówieśniczy jest bardzo ważnym kluczem zarówno dla uczącego się, jak i uczącego się.
  • Istotne konteksty uczenia się: Każdy przedmiot akademicki może być traktowany w znaczący sposób, co poprawia intensywność tego, czego się nauczyliśmy.
  • Edukacja powinna promować przede wszystkim rozwój naszych funkcji wykonawczych: (Planować, decydować, wyobrażać sobie, samokorygować, mieć samoświadomość lub wybierać strategie między innymi); jest to możliwe tylko przy prawdziwej praktyce tych umiejętności.
  • Kolejność w środowisku (fizycznym, czasowym itd.) Pomaga zbudować uporządkowany mózg.
  • Wiele innych elementów, które sprawiają, że edukacja Montessori, jak na przykład znaczenie porządku fizycznego dla budowania porządku mentalnego, lub znaczenie eliminacji stresu, zostały uznane za kluczowe dla zdrowego i zrównoważonego rozwoju.

Lokalizacje

Vilafant

Address
Carrer Comerç,44
17740 Vilafant, Katalonia, Hiszpania

Rzym

Address
“Istituto Comprensivo Bruno Munari”, Casa de Niños.
Via Angelo Mauri 5

Rzym, Lacjum, Włochy

Barcelona

Address
Universitat de Barcelona–Facultat d'Educació, Campus de Mundet, Universitat de Barcelona, Passeig de la Vall d'Hebron, 171
08035 Barcelona, Katalonia, Hiszpania

Barcelona

Address
Universitat de Barcelona–Facultat d'Educació, Campus de Mundet, Universitat de Barcelona, Passeig de la Vall d'Hebron, 171
08035 Barcelona, Katalonia, Hiszpania