Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Promujemy dialog między naukami humanistycznymi i naukami o zdrowiu we wszystkich obszarach, w celu przyczynienia się do rozwoju społecznego i naukowego.

Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón z Fundacji Ortega-Marañón ma na celu uruchomienie różnych programów szkoleniowych, konsultacji, edycji, refleksji i debaty, które pomogą rzucić światło na niektóre z głównych problemów, które są obecnie nasze społeczeństwo.

W oparciu o tę integralną ambicję zachęcamy do dialogu między naukami humanistycznymi i naukami o zdrowiu we wszystkich tych obszarach, abyśmy mogli z multidyscyplinarnego punktu widzenia zapewnić rozwiązania problemów przedstawianych pracownikom służby zdrowia.

Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón ma następujące główne cele:

  • Promowanie obszaru badań stosowanych w dialogu nauk humanistycznych i zdrowia.
  • Opracuj programy szkoleniowe w obszarach ośrodka, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób zainteresowanych promocją kariery naukowej.
  • Promuj projekty doradcze i działania na żądanie w obszarach naszej misji.
  • Ustanowić centrum jako punkt odniesienia dla myśli, debaty i refleksji w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, inspirowane przez ugodowy i liberalny duch naszego posiadacza, wzmacniając jego strategiczne położenie i generując działania w zakresie rozpowszechniania wiedzy naukowej w obszarach, które należą do niego.

Od doskonałości akademickiej Instytut rozważa, w swojej formacyjnej ofercie, różne stopnie specjalizacji, które są dostosowane do potrzeb pracowników akademickich i profesjonalistów.

Międzynarodowa obecność tego Instytutu, który ma siedziby i strategiczne sojusze w kilku krajach Ameryki Łacińskiej, również odpowiada na zrozumienie, że Gregorio Marañón miał wspólną przestrzeń w języku hiszpańskim. Dlatego szkolenia on-line mają bardzo wyraźną obecność w naszych programach, ponieważ sprzyja dialogowi po obu stronach Atlantyku.


Misja, wizja i wartości/>


Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón ma misję zajęcia się i pogłębienia niektórych głównych problemów, przed którymi stoi dzisiaj nasze społeczeństwo, z wielodyscyplinarnej perspektywy, w której nauki humanistyczne i nauki o zdrowiu prowadzą owocny dialog./>

W tym sensie Instytut zachęca do badań, rozwoju programów szkoleniowych i dydaktycznych, porad dotyczących projektów, forów dyskusyjnych i promuje rozwój publikacji związanych z dziedzinami zawodowymi, które ograniczają się do zakresu działania - Naukowego i liberalnego ducha Gregorio Marañón inspiruje do działania tego Instytutu. Humanista i liberalny lekarz, Marañón, który traktował swoich pacjentów w sposób wszechogarniający, w odniesieniu do środowiska, w którym rozwijał swoje codzienne życie, był lekarzem zaangażowanym w przyszłość swojego kraju i kontekst historyczny, w którym musiał żyć. Rozumiał liberalizm jako wytyczną zachowania, za które trzeba "być gotowym zrozumieć z tym, kto myśli inaczej" i "nigdy nie przyznać, że cel usprawiedliwia środki, ale przeciwnie, są środki to usprawiedliwia koniec "(Ensayos Librales, 1947).


Współpracownicy/>


Instituto de Humanidades y Ciencias de la Salud Gregorio Marañón współpracuje z takimi instytucjami, jak Królewska Narodowa Akademia Medycyny, Fundacja Kształcenia Kolegialnej Organizacji Medycznej, Oficjalna Szkoła Dentystów i Stomatologów w Madrycie lub Fundacja Tejerina, między inni/>


Gregorio Marañón i Posadillo/>

Gregorio Marañón y Posadillo (1887-1960) jest wielowiekową i nuklearną postacią w historii Hiszpanii w XX wieku. Medyczna, humanistyczna i liberalna, jego bogata osobowość lśniła własnym światłem w różnych dziedzinach wiedzy, zarówno w naukach biomedycznych, jak i humanistycznych. W rzeczywistości jest jednym z niewielu Hiszpanów - jedynym, który nie był politykiem właściwym - należącym do pięciu Royal Academies - Medycynę, Hiszpanię, Historię, Dokładność, Nauki Fizyczne i Naturalne oraz Sztukę Piękną San Fernando-./>
Gregorio Marañón był intelektualistą i publicznym człowiekiem zaangażowanym w jego kraj. Dowodem na to jest opublikowanie jego biografii z podróży, którą odbył w Las Vegas z królem Alfonsem XIII w 1922 roku.

Lokalizacje

Madryt

Address
Calle Fortuny, 53
28010 Madryt, Wspólnota Madrytu, Hiszpania

Hiszpania online

Address
Hiszpania online, Hiszpania